Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung powalczy z Apple, stawia wszystko na jedną kartę

Samsung powalczy z Apple, stawia wszystko na jedną kartę

Q! 8 Marca 2012 08:32

0 0

Samsung nie daje za wygraną i w odpowiedzi na propozycję Apple dotyczącą opłat za licencje zawarte w systemie Android stawia sprawę jasno. A w zasadzie to stawia wszystko na jedną kartę.

Jak już informowaliśmy, Apple złożył m.in. Samsungowi propozycję nie do odrzucenia. Chodzi dokładnie o opłaty za patenty zawarte w systemie Android, które miałyby wynieść nawet 15 dolarów za każdy sprzedany telefon z tym systemem. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.




Teraz Samsung odpowiada na propozycję Apple krótkim stwierdzeniem: żadnej ugody! Oznacza to, że azjatycki producent sprzętu nie zamierza dać za wygraną, a sprawa znajdzie swój finał zapewne w sądzie.

Zresztą na takie rozwiązanie sprawy Samsung jest przygotowany, również finansowo. Dotychczasowe potyczki patentowe, m.in. z Apple, kosztowały go, przynajmniej oficjalnie, około 200 mln dolarów - taki budżet na batalie sądowe zarezerwowała w 2011 roku firma. W tym roku ich wysokość zwiększona została do 260 mln dolarów. Czy to wystarczy?

Źródło tekstu: UnwiredView, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    4. ~hks  2012-03-08 09:33:54  host: apn-46-169-188-221.dynamic.gprs.plus.pl

    no to pieknie. czyli nici z dobrych cen samsunga kosztami prawnikow obciazy koncowych konsumentow klientow wlaczajac koszty w cene produktow.

  • 2

    5. ~  2012-03-08 09:39:48  host: z25-06.opera-mini.net

    @2 - przeczytaj biografię Stalina, ojcem narodu i to dobrym on był.

  • 0

    6. ~  2012-03-08 09:44:43  host: user-46-113-46-233.play-internet.pl

    Czy to w jakiś istotny sposób dotyczy tego pięknego kraju i zamieszkującego go narodu?

  • -1

    7. ~BartekGib  2012-03-08 09:50:45  host: 031011206176.warszawa.vectranet.pl

    Kupcie sobie wszyscy po Nokii 6310i albo Sony Ericsson'a K700i/K750i, wyrzućcie te wszystkie Wasze dotykowe smartphone'y i będziecie mieli po problemie. W końcu ten NORMALNY kiedyś portal się uspokoi i wszyscy będą żyli w zgodzie ....

  • -1

    8. ~Adam  2012-03-08 09:58:55  host: h4-52.net.euron.pl

    @maximus - tak się składa że przeczytałem te biografię w której Jobs dokładnie podaje które jego pomysły były wzorowane na czyichś wcześniejszych pomysłach lub rozwiązaniach. I co? I jest to większość jego pomysłów. I wcale się z tym nie kryli, choć czasami przyznawali się do tego po przegranym procesie sądowym (chociażby tablet).

  • 3

    9.  2012-03-08 10:00:47

    Patenty Apple typu odblokowywanie ekranu gestem wykonywanym palcem od lewej do prawej czy przeglądanie zdjęć w galerii przy pomocy podobnego gestu to są patenty za które w niektórych krajach Apple wywalczyło zakaz sprzedaży produktów Samsunga...

  • 0

    11. ~skalarek  2012-03-08 10:39:13  host: 89.191.147.125

    niektóre patenty to absurdy. a niby jak miałoby wyglądać odblokowywanie ekranu dotykowego na przykład ? to są patenty na miarę koła kiedyś. chociaż nie - nie są tak przełomowe :)

  • -1

    12. ~minus  2012-03-08 10:44:01  host: apn-46-76-222-140.dynamic.gprs.plus.pl

    @10 - Ty chyba nie myślisz o tym co piszesz. Zastanów się następnym razem. Twoje określenie "szerzycieli nienawiści" pasuje do Ciebie samego.

  • 0

    13. ~foks  2012-03-08 10:55:24  host: bsc210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a prawnicy tylko zacieraja raczki

  • 0

    14.  2012-03-08 10:58:31

    Ludzie niektóre wypowiedzi są takie głupie że szok (2,10) dajcie spokój... Żadne z tych stron nie jest święte Apple też nie był takim "Mężem patentowym" jak go piszą więc proszę nie przesadzać.

  • 0

    15.  2012-03-08 11:20:55

    Ja jestem ciekaw czy Motorola, która jako pierwsza wprowadziła na rynek telefon komórkowy w takiej postaci jaką mamy teraz opatentowała swój pomysł? Jeśli posiadałaby patent na coś co zawiera baterię, antenę, wyświetlacz, głośnik, mikrofon i pozwala dzwonić mogłaby zablokować sprzedaż każdego telefonu.

  • -1

    16. ~Mike  2012-03-08 11:25:50  host: 87-205-135-143.adsl.inetia.pl

    @ 10 Jak to jest być zawistnym zerem, które do niczego nie doszło?

  • 1

    17. ~3m  2012-03-08 11:45:19  host: rtr-5-62.interkar.pl

    Przede wszystkim amerykański urząd patentowy nie powinien apple przyznawać patentów tak lekką ręką. Niedługo okaże się, że apple opatentowało telefon komórkowy i będzie walczyło o wyłączność na jego produkcję. Microsoft niestety jest nie lepszy.

  • 0

    18. ~D2  2012-03-08 12:01:56  host: apn-77-114-200-224.dynamic.gprs.plus.pl

    Niepotrzebnie bawią się w ten sposób i latają po sądach. To chyba taka dodatkowa promocja swoich produktów. Ja np. i tak nie kupie żadnego produktu tych producentów chociaż robią naprawdę fantastyczne "zabawki". Mam inne potrzeby w tym zakresie.

  • 0

    20. ~  2012-03-08 13:10:04  host: aaie109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8Adam - tzn. ktore pomysly są Jobsa/Apple: np. interface graficzny, okna, OOP (a wiec posrednio ObjectivC) ,myszke i pare innych "zaabsorbowal" (?!) od Xeroxa. O iPodzie chyba nie ma co mowic? Chyba nie wiesz o czym mowisz. Jobs niewatpliwie byl wielkim marketingowcem, ale wyjatkowo nieciekawa osoba, nawet w stosunku do swoich wlasnych pracownikow. Na marginesie: jego jeden z pierwszych biznesow polegal na okradaniu firm telekomunikacyjnych - ja tez nie lubie tepsy, ale kradziez to kradziez.

  • 0

    21. ~KonsLib  2012-03-08 13:15:59  host: aaie109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zabraklo powyzej podpisu - przepraszam.

  • 0

    22. ~...  2012-03-08 14:13:01  host: 82.113.106.98

    @16 Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam.(tak myślę po przeczytaniu Twojego wpisu)

  • 0

    24. ~minus  2012-03-08 15:55:22  host: apn-77-113-160-155.dynamic.gprs.plus.pl

    @23 - Czy Twoje słowa "menta ... przy..szać ... skundlony ... pederanckie ... wsadzić sobie w d...!!" mają wzmacniać Twój komentarz ? Pytam bo gdy się je wytnie to niewiele zostaje.

  • 0

    25. ~  2012-03-09 08:07:21  host: z27-12.opera-mini.net

    Bardzo przeciętne iTelefony a tyle negatywnych emocji. Za wyjątkiem iPada nic nie zachwyca ze stajni jabłczanej. Ot, przyzwoite produkty i tyle.

  • 0

    26. ~jaax  2012-03-10 09:43:26  host: aayc174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Głupie japko zaczyna mnie denerwować, a ja niedługo będę miał wszystko na androidzie, nawet sokowirówkę!

Dodaj swoją opinię