Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung pokazał swoją pierwszą "klapkę" z Androidem

Samsung pokazał swoją pierwszą "klapkę" z Androidem

LuiN 6 Grudnia 2010 17:27

0 0

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że porządny smartfon to urządzenie jednobryłowe, z wielkim, dotykowym ekranem - czasem dodatkowo z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Samsung W899 to dowód na to, że da się do zagadnienia podejść też nieco inaczej.

samsung w899 samsung w899 samsung w899

Na rynku mamy poważny deficyt tzw. telefonów z klapką. Gdy już się na takowy trafi, to jest on zwykle bardzo prostym urządzeniem. Miłośników tego typu konstrukcji ucieszyć więc powinna nowina o tym, że Samsung postanowił stworzyć "klapkę" z systemem Google Android i co tu dużo mówić, nie jest to byle jaka klapka.




Samsung W899 oferuje swoim użytkownikom dwa panoramiczne ekrany SuperAMOLED o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli) i przekątnej 3,3 cala każdy. W efekcie telefon otwierać możemy, ale nie musimy by móc z niego wygodnie korzystać.

Konstrukcja pracuje pod kontrolą Androida 2.2 Froyo, ma łączność WiFi, GPS, Bluetooth, aparat 5 Mpix z diodową lampą, nagrywa filmy wideo jakości HD i ma dodatkową kamerkę do wideorozmowy. Nowy Samsung lada chwila wejdzie na rynek chiński - póki co nic nie wiadomo na temat planów dystrybucji urządzenia w Europie.

Źródło tekstu: mobile-review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~caray  2010-12-06 17:29:10  host: nat-tor2-92.aster.pl

    motka tez takie robi i tez tylko na chiny. w europie niestety wszystko wyglada jak ajofon a jak komus taka stylistyka sie nie podoba to jego problem bo moze kupic tylko ajfon klon

  • -1

    3. ~Senninho  2010-12-06 17:30:16  host: eih108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ten android na ekranie wygląda jak bada:D

  • 0

    4.  2010-12-06 17:36:26

    Brzydki, mnie się nie podoba. Ucieszyłbym się na widok dobrze wyposażonej klapki bez Androida.

  • 0

    5. ~bzz  2010-12-06 17:39:01  host: korp14.avistamedia.pl

    Duży. Większy niż LG BL 20.

  • 0

    6. ~gros1k  2010-12-06 17:43:31  host: 91-193-208-106.eimperium.pl

    TO JEST "clamshell" TELEFON Z KLAPKĄ TO NP Samsung SGH-600

  • 0

    7.  2010-12-06 18:02:30

    6, gros1k - mylisz się, muszelka ("clamshell") = klapka, a podany przez Ciebie Samsung to tzw. "slider".

  • 1

    8.  2010-12-06 18:37:35

    albo te panienki są takie małe albo ten telefon to jakiś wielki kloc po rozłożeniu...

  • 0

    9.  2010-12-06 18:44:01

    Aparat umiejscowiony w złym miejscu,powinien być w drugiej części telefonu.W Europie mógłby też zrobić karierę.Ciekawe czemu w Rosji go nie będzie?

  • 0

    10. ~motka  2010-12-06 18:48:38  host: 212.14.0.155.aci.com.pl

    na rynku jest tragedia z klapkami. jeżeli ktoś jest ich fanem, to niestety nic nie znajdzie.

  • 0

    11. ~gros1k  2010-12-06 19:18:37  host: 91-193-208-106.eimperium.pl

    ad.7 błąd, ty się mylisz. Prezentowany tu model to jest clamshell, Samsung SGH-600 jest telefonem z klapką. Sliderem jest np. Nokia e66 Clamshell - telefon składany w pół; Slider - telefon rozsuwany; telefon z klapką - gdy klapka zasłania same klawisze

  • 0

    12.  2010-12-06 19:23:57

    UWAGA ! no tylko im zaklapkać ! rebus !!! :) p=s kupił bym :) cena ok 900 zł ? ostatnia mocna klapka samsunga to samsung g400 ? pZdr

  • 0

    13.  2010-12-06 19:27:29

    dokładnie, o "klapkę" tylko że porządną jak na miarę obecnych topowych telefonów ciężko. A faktem jest, że śmiechem żartem, ale przez takiego "banana" najlepiej się rozmawia;) nie ma wtedy jakichkolwiek problemów, że Nasz rozmówca może czegoś nie usłyszeć. Jeżeli trafiłby na rynek europejski w tym polski, to chętnie bym się zainteresował tym modelem

  • 0

    14.  2010-12-06 19:42:32

    @11 Co Ty tworzysz? Co Samsung 600? G600, czy i600? G600, to slider. Klapka, jak sama nazwa wskazuje, to coś z klapką. Gdzie w sliderze klapka? Tam nic się nie otwiera i nie zamyka tak jak klapka. Jak wygląda klapka? Zobacz klapę od sedesu, najlepszy i najbardziej pospolity przykład. Co do samego telefonu, to już pierwszy rzut oka na zdjęcia i byłem na 100% pewny, że ostatnio zdanie będzie brzmiało tak, jak brzmi. Takie rzeczy nie wychodza poza Azję. @12 G400 to najbardziej zaawansowana klapka bez systemu. Z systemami masz Nokie N93/N93i oraz nie licze tu telefonów Sharpa.

  • 0

    15.  2010-12-06 19:43:51

    Kurcze zapomniałem... Jak można E66 nazwać sliderem, a G600 klapką, skoro budowę mają identyczną?

  • 0

    16. ~gros1k  2010-12-06 20:08:24  host: 91-193-208-106.eimperium.pl

    pisałem o starym SGH-600 (a nie sgh-g600!!!!!!)czyli telefonie z klapką: http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=376 sgh-g600 jest jak najbardziej sliderem

  • 0

    17. ~Stefann  2010-12-06 20:19:34  host: 130-157-251-94.net.stream.pl

    Korea, Japonia, Chiny głównie korzystają z tzw klapek lub Iphone. W Japonii Nokia E52 to egzotyka jakich mało, a dotykowiec inny niż Iphone rownież zwraca uwagę skośnookich. Za to ichniejsze telefony to prawdziwe kombajny, ale po rozłożeniu zajmują sporo miejsca...:))

  • 0

    18. ~key  2010-12-06 21:22:51  host: z18-08.opera-mini.net

    Mam pytanie czy marka Samsung i Anycall to to samo? Bo o ile dobrze widze to na pierwszym zdjeciu widnieje nazwa Anycall, a nie Samsung. Anycalle kojarza mi sie z artykulami sprzedawanymi na Solomobi, a wiadomo co tam sprzedaja ;)

  • 0

    19. ~Techwin  2010-12-06 22:37:12  host: 77-254-212-39.adsl.inetia.pl

    Anycall = Samsung, pod taką nazwą sprzedają telefony w Chinach i Korei. Na zdjęciu nr 1 jest zresztą tez napisane "Samsung" tylko że znakami chińskimi, dosłownie "3 gwiazdy".

  • 0

    20. ~siwy  2010-12-06 23:21:10  host: aek21.internetdsl.tpnet.pl

    @gros1k masakra chłopie ale chcesz zabłysnąć, nie wprowadzaj tu swojej ideologii, klapka to klapka, niepotrzebnie rozróżniasz stare cegły z osłoną klawiszy od clamshell... A ten samsung całkiem spoko miałem kiedyś SEw300i i spodobał mi się pomysł telefonu z klapką.....pozdroo

  • 0

    21. ~domsc  2010-12-07 10:52:19  host: 94.254.130.201

    chyba pierwszy zwykły telefon z nagrywaniem w hd :)

Dodaj swoją opinię