Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung planuje polepszyć stosunek ceny do jakości by walczyć z Xiaomi

Samsung planuje polepszyć stosunek ceny do jakości by walczyć z Xiaomi

Isand 18 Listopada 2017 21:45

3 1

samsung galaxy x main

Samsung odczuł na karku oddech Xiaomi. Na ważnym i perspektywicznym rynku indyjskim chińska firma zrównała się już z koreańskim gigantem. Obaj producenci posiadają 23,5 % udziału w rynku. Samsung postanowił zatem przejść do kontrofensywy.




Najważniejszym jej elementami mają być: polepszenie technicznej specyfikacji oraz sprzedaż urządzeń w cenie porównywalnej z chińskim konkurentem. Koreańczycy zamierzają też zachęcić sprzedawców do sprzedaży własnych urządzeń. Ma w tym pomóc zwiększenie marży o 3% oraz wydłużenie okresu płatności z 30 do 45 dni.

Seriami smartfonów, które zostaną "wzmocnione" będą Galaxy J oraz Galaxy ON. Otwartym pozostaje pytanie czy ulepszona seria Galaxy J będzie dostępna wyłącznie w Indiach. Miejmy nadzieję, że nie.

Źródło tekstu: sammobile.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: indie | xiaomi | samsung

w sumie: 28
  • 0

    9.  2017-11-19 00:59:02

    RAM RAM 2 to MIN!!!! i 16GB a nie andek zjada 800MB i 7GB pamięci na 1/*GB dostępne...

  • 1

    10. ~Xxxx  2017-11-19 02:50:05  host: public-gprs364285.centertel.pl

    @8 nawet jak wersja global wspiera B20 to o tak są problemy chociażby z agregają pasm. O VoLTE i VoWiFi nie wspominając. Wiecie dlaczego ? Xiaomi ma wywalone na europejski rynek np. taki Mi6

  • 1

    11. ~  2017-11-19 06:30:53  host: user-94-254-145-89.play-internet.pl

    Za 800zl kupiłem Xiaomi Redmi Note 4, snapdragonie 625, 4GB RAM, 64 GB pamięci własnej.
    Samsung porównywalne parametry sprzedaje za około 1500zl. Nie sądzę żeby planowali tak wzbogacić specyfikacje swoich sprzętów

  • 1

    12. ~  2017-11-19 06:33:11  host: user-94-254-145-89.play-internet.pl

    Bzdurami są informacje o braku LTE 800. Wersje global mają LTE 800,900,1800,2100,2600

  • -1

    13. ~jarko  2017-11-19 06:42:54  host: dkl77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem dlaczego te minusy w komentarzach w obronie Xiaomi. U mnie w wersji global na Redmi 4X z LTE nigdy mial problemu. Ktoś lubi przepłacać to używa Apple, ktoś lubi oszczędzać to używa Xiaomi. Proste. Wolny wybór :)

  • 0

    14. ~janek  2017-11-19 07:38:31  host: j116-63.dbsinternet.pl

    Xiaomi ma Volte i agregacje pasm i B20 wiec nie piszcie fake newsów bo sam mam xiaomi i jest bardzo dobry.

  • 2

    15.  2017-11-19 08:25:04

    To jest właśnie problem telefonów z androidem, konkurencja jest tak duża, że producenci ograniczają zyski do minimum , a pazerne jabłko zbiera kokosy. Xiaomi ponoć więcej zarabia na akcesoriach niż samych telefonach. Mało zysku netto będzie się przekładać, na mało kasy na badania i innowacje.

  • -1

    16. ~gosciu  2017-11-19 12:02:30  host: 104.129.196.177

    U nas xiaomi jest stosunkowo swieza marka do rozpoczeli promocej marki cena a nie jakoscia wiec na chwile obecna marka kojazy sie srednio. W kraju pochodzenia marka jest bardzo dobrze znana I ma ugruntowana pozycje. Bardzo dobrze ze wchodzi na kolejne rynki wieksza konkurencja bedzie tylko pozytywnie wplywac na portwele wszystkich

  • 0

    17.  2017-11-19 12:14:57

    Biedny samsung, nawet porządnego, spójnego komunikatu nie potarfi wypuścić, tylko się żali, że ma dope w ofercie.

  • -1

    18. ~  2017-11-19 12:30:34  host: 188.146.181.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Uważam, że placenie 2000 zl za kawalek metalu , plastiku i szkla zwany telefonem (obojetnie jakiej marki) to idiotyzm. Ceny telefonow sa w tej chwili komiczne, zwlaszcza w naszym kraju gdzie wiekszosc spoleczenstwa zarabia minimalna krajowa brutto...

  • 1

    19. ~gość  2017-11-19 13:01:27  host: public-gprs216710.centertel.pl

    @18 Do kogo masz żal? Każdego szkoda, zarób więcej i nie będziesz płakał. Inaczej jesteś skazany na ksjajomi.

  • -1

    20.  2017-11-19 13:05:38

    @11 Już teraz można zamówić redmi note 4 global za ok 600zł z magazynu w EU.

  • 0

    21.  2017-11-19 13:54:45

    Ale to zachęca sprzedawców do sprzedaży a nie klientów do kupowania. Musieliby J7 przykładowo wzmocnić do parametrów przynajmniej S7 żeby miało to start do takiego Mi6.

  • 0

    22. ~gość  2017-11-19 14:10:20  host: public-gprs216710.centertel.pl

    @21 Nie chodzi o same papierowe parametry ale o jakość podzespołów użytych do produkcji. Takie ksjajomi nie może się umywać nawet do samsunga pod tym wzgledem, podejrzewam że oni produkują to po kosztach opłacalności.

  • 0

    23. ~Mario  2017-11-19 15:05:53  host: 114.161-67-87.adsl-dyn.isp.belgacom.be

    Do tego xiaomi miało dwie główne kamery jakieś 2 lata przed Samsungiem który to dopiero wprowadził w swoim najnowszym note.

  • 0

    24. ~Tom  2017-11-19 15:47:12  host: 078088144159.jeleniagora.vectranet.pl

    Ostatnio odwiedziłem znajomych którzy od wielu lat płacą duże kwoty za telefony z abo. I zdziwiłem się bardzo bo ich telefony to żadne cuda. Nawet nie są to Samsungi tylko Huawei i Honor. U nas pomykają 3 szt Xiaomi, pamięcią 32 GB biją tamte modele. Następny telefon będzie też se stajni Xiaomi.

  • 0

    25.  2017-11-19 17:03:56

    @18 nie płacisz za metal ale za technologie, marketing, logistykę etc. Uwzględniając, że telefon z którego da się spokojnie korzystać przez dwa lata kosztuje około 500 zł (gdy przeciętne zarobki to jakieś 2500 na rękę) to jest tanizna w porównaniu z czasami gdzie komputer (nie wystarczający wydajnościowo na 2 lata) kosztował 3 tys., podczas gdy zarobki wynosiły 600-700 zł. Nie ma teraz co marudzić, bo jest naprawdę dobrze tylko niektórym się poprzewracało w głowach.

  • 0

    26. ~Tomek  2017-11-19 22:25:01  host: ip212w2.clubnet.pl

    Przepasc cenowa jest nadal i bedzie wole samsunga ale nie stac mnie. ,wybieram xiaomi , brakuje mi jednak czegos co ma samsung. Dalej kojarze xiaomi z chinskimi niedorobkami choc rynek mowi co innego. Zakupilem redmi note 3 super nic wiecej nie potrzeba biore do reki j5 i jest inaczej choc to tani telefon czuje sie lepiej czy to tylko moje przyzwyczajenie?

  • 0

    27. ~  2017-11-20 17:30:10  host: 195.117.147.146

    @26: " brakuje mi jednak czegos co ma samsung".
    Może brakuje ci diody powiadomień? Jest dostępna nawet w Redmi 4A za ok 500 zł. Natomiast firma na S ma ją tylko we flagowcach :D

  • 0

    28. ~  2017-11-20 18:21:42  host: apn-37-248-162-216.dynamic.gprs.plus.pl

    Mam starego Samsunga, mam ochotę przesiąść sie na Xiaomi ale z recenzji które przeczytałem tanie smartfony Xiaomi mają dobre podzespoły ale słabe aparaty fotograficzne. Które modele Xiaomi polecacie aby miały przyzwoity aparat?

Dodaj swoją opinię