Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: Pierwsze pamięci 128 GB dla smartfonów

Samsung: Pierwsze pamięci 128 GB dla smartfonów

LuiN 26 Lutego 2015 11:22

9 0

.samsung 128 gb ufs Samsung poinformował o uruchomieniu masowej produkcji pierwszej w branży pamięci o pojemności 128 GB, opartej na standardzie Universal Flash Storage (UFS) 2.0 i przeznaczonej do sztandarowych smartfonów kolejnej generacji.



W pamięciach UFS zastosowano technologię kolejkowania poleceń, która przyspiesza wykonywanie poleceń na dyskach SSD dzięki szeregowemu interfejsowi, znacznie zwiększającemu tempo przetwarzania danych w porównaniu z 8-bitowym standardem eMMC. W rezultacie pamięć UFS Samsung przeprowadza 19 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) w odczycie losowym, czyli działa 2,7 razy szybciej w porównaniu do najpopularniejszych obecnie pamięci eMMC 5.0 montowanych w smartfonach z najwyższej półki.

Technologia ta zwiększa także szybkość sekwencyjnego odczytu i zapisu do poziomu odpowiadającego dyskom SSD oraz pozwala obniżyć zużycie energii o 50%. Ponadto szybkość odczytu losowego jest 12?krotnie wyższa w porównaniu z typową szybką kartą pamięci (działającą w tempie 1500 IOPS), co powinno znacznie poprawić wydajność całego systemu.




Firma Samsung przewiduje, że w przyszłości pamięci UFS będą stosowane w najdroższych modelach urządzeń mobilnych, natomiast w urządzeniach ze średniej i taniej półki producenci pozostaną przy rozwiązaniach eMMC.

Pamięć UFS wykonuje zapis losowy w tempie 14 000 IOPS, czyli 28 razy szybciej niż tradycyjna zewnętrzna karta pamięci. Dzięki temu umożliwia płynne odtwarzanie filmów w standardzie UHD i jednoczesne korzystanie z opcji wielozadaniowych, co znacznie podnosi funkcjonalność urządzeń mobilnych. Pamięci UFS Samsunga są dostępne w wersjach o pojemności 128, 64 i 32 GB.

Nowe kości Samsunga nadają się do montażu bezpośrednio nad procesorem logicznym, co pozwala zaoszczędzić około 50% miejsca zajmowanego przez obydwa układy i zapewnia większą elastyczność w zakresie projektowania urządzeń

Źródło tekstu: Samsung     
Źródło zdjęć: Samsung

Dodaj do:

Tagi: samsung | ufs

w sumie: 15
  • 0

    1.  2015-02-26 11:47:07

    Chcę to w telefonie za 500 zł.

  • 0

    2. ~  2015-02-26 12:01:05  host: user-94-254-133-137.play-internet.pl

    Buhahaha, a w srajfonach 16GB za 3000zł.

  • -1

    3. ~Chlorofil Marcina  2015-02-26 12:03:18  host: 81.219.84.18

    Nic wielkiego, dwa razy wieksza pamiec nic wczesniejsza. W komputerze mam 256 a zamierzam 512 sobie kupic.
    21 wiek a chwala sie dziadostwem.

  • 0

    4. ~herman  2015-02-26 12:17:28  host: user-94-254-129-113.play-internet.pl

    Parodia... 2007 rok - 16Gb, 32Gb, 64Gb... 2015 rok - 8Gb, 16Gb, 32Gb, 64Gb i ZAPOWIEDŹ 128Gb 0_o tą kryminalną zmową w której uczestniczą wszyscy producenci telefonów na świecie, powinny się zająć jakieś instytucje, ewidentnie służy to temu żeby zmusić ludzi do korzystania z chmury, z której wszystko pewnie szerokim łączem trafia do NSA i innych poobnych instytucji w USA.

  • 1

    5.  2015-02-26 12:20:54

    4, herman - takie kości montuje się zwykle po dwie. Czyli to zapowiedź 256 GB. Telefony z 128 GB pamięci już przecież są.

  • -1

    6. ~Tadeusz Lolecki  2015-02-26 12:57:31  host: mail.aminocom.com

    4: wez mi powiedz dwie rzeczy:
    - ile trzymasz danych w telefonie?
    - czy mas zzamiar ogladac UHD na 5"

  • 1

    7. ~  2015-02-26 12:59:55  host: user-94-254-133-137.play-internet.pl

    @6 - i właśnie takich użytecznych i.Diotów jak ty najchętniej doją producenci smartfonów, a zwłaszcza jeden z nich...

  • 1

    9.  2015-02-26 13:48:01

    mnie najbardziej interesuje energooszczędność i prawie potrojona wydajność ( czas reakcji itd.) informacja jak najbardziej poprawna, szkoda tylko że we flagowych telefonach dostępna

  • -1

    10. ~Nick  2015-02-26 14:43:37  host: user-164-127-231-63.play-internet.pl

    Ja mam 8GB w telefonie i to o 4GB za dużo ;)

  • 0

    11.  2015-02-26 14:56:33

    10). Nie masz 8GB :-D sprawdź dokłaniej.

  • 0

    12. ~Spajro  2015-02-26 15:01:29  host: 81.219.84.18

    Ja na komputerze nie mam tyle plików poinstalowanych żeby zapchać 128GB, a co dopiero mieć tyle w telefonie, rozpusta...
    Karta microsd 4GB mi starcza na wszystko co potrzebuję.

  • 0

    13. ~  2015-02-26 15:31:40  host: google-proxy-66-249-81-239.google.com

    @5 tak ,oczywiście,ze są tylko zapomniałeś napisać ze tylko jedna firma na świecie to oferuje....iphone.

  • 0

    14. ~ptakami karmiony  2015-02-26 16:24:34  host: user-94-254-198-186.play-internet.pl

    Za niedługo128 GB to będzie standard :-D

  • 0

    15.  2015-02-26 17:10:12

    No ja w swoim mam kartę 16 gb i jeszcze ponad 5 gb wolnego

  • 0

    16. ~lol...  2015-02-27 09:30:24  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    No wiadomo, że jeśli siedzi ktoś tylko na facebooku to mu 4 GB styknie do tego 4 cale 480x800 i jest szczęśliwy bo smartfon ma dobry przecież fejs śmiga. Ale są osoby, które dużo robią zdjęć i filmów wysokiej jakości do tego muzyka flac po 20 MB na utwór, gry po 3GB jedna, a ma ich ktoś np. 10, emulacja psx,psp to też około 1GB na rom, 10-20 odcinków 720p ulubionego serialu na podróż, mapa europy do nawigacji ze 3 GB. Dla takiej osoby 4 czy 8 GB to śmiech na sali, ale uktraszybkie 128 GB to już coś miłego.

Dodaj swoją opinię