Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Omnia II z Windows Mobile 6.5.3?

Samsung Omnia II z Windows Mobile 6.5.3?

LuiN 22 Kwietnia 2010 12:48

0 0
samsung i8000 omnia iiZarówno HTC HD2, jak i Samsung I8000 Omnia II, dwa topowe modele z Windows Mobile na pokładzie, nie dostaną aktualizacji do Windows Phone 7. Omnia II dostanie za to Windows Mobile 6.5.3.

Jak podaje Samsung Hub, szwedzki oddział Samsunga potwierdził aktualizację do WM 6.5.3 dla modelu I8000 Omnia II. Nowe mobilne okienka trafią do Omnii w drugiej połowie maja. WM 6.5.3 przyniesie przede wszystkim większą czułość ekranu, a także lekki lifting interfejsu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.



Źródło tekstu: samsunghub, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2010-04-22 14:42:54

    6 (xmen) - w bieżącym numerze magazynu CHIP znajdziesz test kilku smartphonów w tym modeli wymienionych przez Ciebie.

  • 0

    10. ~Shiryu  2010-04-22 14:47:41  host: 83-238-175-160.ip.netia.com.pl

    @Robo: widziałem ten test w Chipie - widać, że pisał go ktoś kto na temacie zna się najwyżej średnio... Xmen: lepiej zajrzyj do działu "Zakupy" na forum PDAclub.pl. Było tam sporo dyskusji co lepsze i dlaczego ;)

  • 0

    11. ~do xmen  2010-04-22 14:49:58  host: com.tvgawex.pl

    htc hd2 jest za drogi ok 1500zł jak na te parametry i za duży nieporęczny.proponuje kupić omnie 2 ok 1000zł

  • 0

    12.  2010-04-22 15:00:30

    Shiryu - w takim układzie zrób lepszy artykuł dotyczący smartphonów. Natomiast testy należy traktować z pewnym dystansem podobnie jak wypowiedzi na forach, na których nie brakuje również postów w stylu: "Omnia 2 rulez" ;)

  • 0

    13. ~@Robo  2010-04-22 15:26:36  host: 83-238-175-160.ip.netia.com.pl

    Potraktuj z dystansem moje "Omnia rulez" ;) Jestem zadowolonym użytkownikiem O2, ale zdecydowanie nie jest to ślepy zachwyt. Śmiem też twierdzić, że znam się trochę na smartfonach. A czemu nie zrobię lepszego testu napiszę jak wrócę do domu, bo za chwilę wychodzę z pracy :P

  • 0

    14.  2010-04-22 15:44:52

    Mojego poprzedniego posta też potraktuj z dystansem ;) Pozdrawiam

  • 0

    15. ~Shiryu  2010-04-22 17:12:25  host: ip-57-148.zax.pl

    Jak obiecałem, tak piszę ;) Porównanie smartfonów działających na różnych systemach operacyjnych jest bez sensu, bo każdy system jest pisany według innej filozofii i jedne rzeczy da się na jednym prosto zrobić, a na innym inne. Porównanie samego hardware'u też nic nie daje, bo po pierwsze nie ma miarodajnych benchmarków, a po drugie użyty system ma wpływ na działanie sprzętu (wystarczy spojrzeć jak działa na starych Qualcommach WM a jak Android). Po trzecie: kwestia łatwości obsługi jest rzeczą BARDZO subiektywną (ja np gubię się w dotykowych Symbianach, a WM Pro uważam za intuicyjny. Ale też wiem, że jestem w mniejszości :P). Mówienie, że WM jest lepszy/gorszy niż Android, Symbian czy cokolwiek innego uważam za idiotyzm. Ale już mówienie, że iPhone jest najlepszym telefonem do gier IMHO ma sens. No chyba, że ktoś lubi emulatory xD Inaczej mówiąc: KAŻDY z systemów trzeba rozpatrywać w kontekście sprzętu na jakim działa (WM na Qualcommach naprawdę mulił, ale już w obu Omniach zasuwa jak głupi :D) i zastosowań, do jakich ma być użyty.

  • 0

    16. ~alter  2010-04-22 18:29:01  host: karpackie-b-sko20320022377.c200.msk.pl

    Nie wiem czy jestes w mniejszosci ale fakt, ze od WM 6.0 Microsoft uczynil postep. Kiedys rzeczywiscie WM w telefonie to byla pomylka ale bylo to w czasach WM 5.0, ktory byl (co tu duzo mowic) projektowany z mysla o PDA (nie bez powodu MS nazwal 6.0 pierwszym WM dla telefonow). A z tymi grami to tez mozna dyskutowac gdyz na pozostale platformy tez mozna znalezc niezle perelki badz tez porty starych przebojow z PC (a wiec nie emulowane)

  • 0

    17. ~zenq  2010-04-22 19:01:25  host: 109.243.20.49

    jak dla mnie to symbian sie chowa, winPhone narazie jest jedna z lepszych platform, ale Android w super tempie sie do niego zbliza - telefony specyfikacja juz dorownuja, brakuje jeszcze paru lepszych programow i jakiejs dobrej nawigacji... ale to jeszcze gora 2 lata i android bedzie krolowal:) narazie omnia II jest chyba najlepszym spartphonem w stosunku cena/jakosc/ilosc stuffu

  • 0

    18. ~code  2010-04-22 19:02:27  host: 212.160.172.70

    alter: ale ileż można grac w oldschoolowe gry :) na wszystkich platformach przydałyby się gry podobne do DS'owych i tych, które są hitami na iPhone - jak Doodle Jump, Dark Nebula, czy Plants Vs Zombies

  • 0

    19. ~sop  2010-04-25 14:28:28  host: nat.simset.net

    W necie jest gdzieś test HD2vs Omnia2 HTC wygrał ale... Sam posiadam O2 i jestem zadowolony,plusy to wyświetlacz Amoled i żywotność baterii(tu htc leży).O2 ma divxa i player standardowy od samsunga działa prawie idealnie.(problem z napisami przed skonwertowaniem na format SMI trzeba usunąć znaki „/” i „|”,)samego filmu nawet nie przerabiam bezpośrednio przerzucam z PCta.No i najważniejsze chyba że o2 jest tańsza od HD2 :))

  • 0

    20. ~sop  2010-04-25 14:30:16  host: nat.simset.net

    chodziło o znaki / i |

  • 0

    21. ~pierre  2010-04-26 10:30:44  host: chello089077253035.chello.pl

    Witam czy mozna bedzie to zaktualizowac do 6.5.3 ??

  • 0

    22. ~sop  2010-04-26 15:33:53  host: nat.simset.net

    do O2 już są dostępne aktualizacje 6.5.3

  • 0

    23. ~pierre  2010-04-26 17:20:36  host: chello089077253035.chello.pl

    do poprzednika : mozesz podpowiedziec gdzie sa te aktualizacje i jak sie do tego zabrac jesli chodzi o zainstalowanie , osoba z samsunga stwierdzila ze w drugiej polowie maja bedzie stabilna wersja tej aktualizacji.

  • 0

    24. ~sop  2010-04-26 18:38:19  host: nat.simset.net

    a proszę bardzo link: http://samsung-mobile.com.pl/forum/thread-i8000-i8000nxxjd3-6-5- 3-najnowsze na tym forum wszystko znajdziesz, jak zrobić upgrade softu ,programy do tego itd. Powodzenia życzę ja już się przesiadłem na razie na Jc1 i jestem zadowolony. Mam tel. z Orange i ściągnąłem sobie oryginalny soft bo wiadomo jakby coś nie tak z telem to wracamy do oryginalnego softu i na gwarancji:DD

  • 0

    25.  2010-04-26 22:13:41

    HTC HD2 jest przede wszystkim za duży, jako telefon. Wolałbym O2. Ale ja przesiadłem się z WM na Androida i jestem więcej niż szczęśliwy.

  • 0

    26. ~  2010-04-27 16:11:54  host: nat.simset.net

    Z androidem nie miałem jeszcze do czynienia. Są na ten system jakieś aplikacje sensowne i gry?? Może w przyszłości się bardziej rozwinie ten system

  • 0

    27. ~gosc  2010-05-24 20:15:56  host: 87-205-216-189.adsl.inetia.pl

    koniec maja i nic... :(

  • 0

    28. ~świrek  2011-01-25 00:08:45  host: 94.75.124.89

    Na galaxy s gry wyglądają pięknie. ale ja i tak wybiorę coś na WM. Jak nie przeszkadza ci ładowanie co 1,5 dnia to hd2 jest fajny i szybki ale omnia 2 spokojnie trzyma 3 dni jako telefon. dla mnie to jest waznejsze niz codzienne szukanie kabla wiec wybrałem omnie 2.

Dodaj swoją opinię