Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: Oglądanie płynnego wideo w urządzeniach mobilnych LTE

Samsung: Oglądanie płynnego wideo w urządzeniach mobilnych LTE

LuiN 28 Stycznia 2015 09:38

4 0

Samsung ogłosił dziś uaktualnienie rozwiązania Smart eMBMS zaprojektowanego z myślą o poprawie komfortu oglądania materiałów wideo. Korzyści dla użytkowników to zmniejszenie opóźnień emisji na żywo, wyższa jakość materiałów wideo i koniec buforowania filmów.

Smart eMBMS wykorzystuje dynamiczny algorytm aktywacji komórek, który wykrywa, gdy wielu użytkowników w komórce przesyła te same treści wideo w trybie transmisji pojedynczej. Kiedy ich liczba osiągnie określoną wartość progową w danej komórce, jej eMBMS aktywuje się, przełączając użytkowników w sposób automatyczny i płynny na strumień transmisji. W ten sposób zwalnia się krytyczne zasoby widma dla innych osób w ramach komórki i zapewnia każdemu z użytkowników dostęp do materiałów wideo tej samej, wysokiej jakości - bez potrzeby konkurowania z innymi o zasoby sieciowe.

Operator może skierować wybrane treści do określonych obszarów sieci. Jednocześnie pojawia się możliwość stworzenia nowych źródeł przychodów dzięki reklamom przed rozpoczęciem transmisji (pre-roll) i reklamom między-segmentowym. Na przykład po obejrzeniu krótkiej reklamy użytkownicy mogą oglądać transmisję bezpłatnie. Ponieważ tego rodzaju reklamy mogą być wdrażane osobno dla każdej komórki, istnieje możliwość lokalnego ukierunkowania, co poprawi wartość inwestycji reklamodawców.
Ponadto rozwiązanie Smart eMBMS wykorzystuje najnowsze techniki optymalizacji materiałów wideo opartych na standardzie MPEG Media Transport, co umożliwia ograniczenie opóźnień w transmisji filmów, dzięki czemu użytkownicy mogą bardziej zaangażować się w akcję.

W styczniu 2014 roku w Korei Południowej firma Samsung we współpracy z krajowym operatorem KT skomercjalizowała pierwszą na świecie technologię eMBMS. Od tego czasu wykorzystywano ją do obsługi wielu dużych wydarzeń, takich jak wizyta papieża w Korei, którą śledził ponad milion osób.

Ponieważ na materiały wideo przypada obecnie około 55% całego ruchu w sieciach mobilnych, a w roku 2018 udział filmów w tym ruchu będzie wynosić 69%, konieczność powszechnego wdrożenia tej technologii wydaje się oczywista. Samsung jest jedynym dostawcą posiadającym doświadczenie w zakresie komercyjnego wykorzystania technologii eMBMS do transmisji w sieci.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: lte | sasmung | smart embms | streaming

w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2015-01-28 18:27:43  host: host-176-221-121-212.dynamic.mm.pl

    Bełkot uzasadniający wyciąganie kasy od kolejnych nieświadomych...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet