Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung oficjalnie o bada 2.0

Samsung oficjalnie o bada 2.0

LuiN 17 Lutego 2011 14:41

0 0

Samsung ogłosił wprowadzenie platformy bada 2.0 dla smartfonów. Pierwszym smartfonem z tym systemem jest model 578 Wave.

O wyposażonym w moduł NFC smartfonie Samsung Wave 578 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, teraz przyszła pora na prezentację systemu bada 2.0.

Ulepszona wersja systemu operacyjnego bada obsługuje teraz standard Near Field Communication (NFC), aplikacje sieciowe wykorzystujące HTML 5 i WAC, multitasking, skalowalny interfejs użytkownika, a także funkcje rozpoznawania mowy.

Samsung poprawił wygodę użytkowania systemu bada dzięki personalizowanemu ekranowi blokady, zarządzaniu układem ekranu oraz dźwiękowi 3D.

Platforma bada 2.0 wyposażona jest również w nowy i ulepszony pakiet narzędzi programistycznych (Software Development Kit - SDK), umożliwiający deweloperom tworzenie aplikacji na różnych systemach operacyjnych dla komputerów.




SDK zawiera również dodatkowe funkcje, takie jak zaawansowaną analizę kodu oraz szybszy symulator, co daje projektantom lepszy wgląd w działanie ich aplikacji.



Stale rośnie popularność Samsung Apps (sklep z aplikacjami Samsunga). Łączna liczba pobrań aplikacji na całym świecie ma niedługo przekroczyć 80 milionów.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1.  2011-02-17 15:02:11

    Dla "zwyklego" użytkownika zmiany mało rewolucyjne, myślę, że dużo osób spodziewało się więcej.

  • 0

    2.  2011-02-17 15:29:21

    Czyli że jak, dotychczasowe modele nie dadzą się zaktualizować?

  • 0

    3. ~banan1973  2011-02-17 15:35:48  host: 212.2.126.225

    w tym telefonie jest bada 1.1 podobno takie info jest na bada os info

  • 0

    4. ~  2011-02-17 15:42:29  host: cop64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w oficjalnej specyfikacji jest napisane że bedzie miał bade 1.1 a nie 2.0

  • 0

    5. ~  2011-02-17 15:45:33  host: cop64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @i-ceum: Samsung potwierdził że modele S8500 oraz S8530 otrzymają aktualizację do bada 2.0. Stanie się to w połowie roku.

  • -1

    6. ~Luka  2011-02-17 15:59:59  host: aabf156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jako człowiek mówie, że zmiany nawet małe na lepsze są ważne, ale widze, że dla was to mało. Telefon zaniedługo ma wam przypominaćnawet iedy macie iść do wc bo zbliża się termin wizyty...i dzwonek cichy "KUPA"...Dajcie progarmistą troszke czasu a wyjdzie kolejna odsłona tego ładnego i przyjemnego w obsłudze systemu...

  • 0

    7.  2011-02-17 16:00:21

    Wersja ktora pokazali na MWC w Barcelonie byla wczesna Alfą. Tak wiec okolo czerwca zaprezenuja jakiegos nowego High Enda prawdziwego nastepce lini S85xx zapewne na Orionie uzytym w Galaxy S II i wtedy pokaza Bada OS 2.0.

  • 0

    8. ~Luka  2011-02-17 16:00:56  host: aabf156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak zawsze za błedy i urwane zdania przepraszam.

  • 1

    9. ~Mozart  2011-02-17 17:03:28  host: apn-77-115-51-234.dynamic.gprs.plus.pl

    Najbardziej płaczą Ci co kupili fona z badą za mniejszą kasę mysląc że poprawki bedą wychodzić jak na androida. I to był błąd. Trzeba było kupić androida i po sprawie. Ja mam badę i jest bardzo fajna, dzwonię i pisze sms, radio aparat i świetne wykonanie fona, i się cieszę że śmiga szybko, stabilnie i intuicyjnie. Mam gdzieś ilość ramu i megaherze. Fajnie że kiedyś wyjdzie kolejna wersja softu lecz nie ma się co tym podniecać. Za dużo nie przemyślanych zakupów ludzie robicie, a jak już to róbcie z siebie ... wylewając żale w necie ;), Zycie jest za piękne by płakać nad wesją softu w telefonie hehe

  • 1

    10. ~fizol  2011-02-17 17:05:08  host: 109.95.26.10

    Fajnie, że Samsung rozwija Bada OS i idzie mu to całkiem nieźle. Ja sam zamieniłem Desire na Wave I i nie narzekam. Nawet twierdzę, że Bada w wersji 1.2 wcale, aż taka zacofana nie jest. Myślę, że większość dzieciaków chciałaby, aby przy zmianie wersji oprogramowania zmieniano wszystko wraz z obudową;). Co do aktualizacji myślę, że Samsung i tak się przykłada. Szczególnie jeśli popatrzymy jak sprawa wygląda z Androidem (np Milstone, Hero itd..). Jedyne czego tak naprawdę mi brakuje w Badzie to ikony skrótów programów na pulpicie... Pozdrawiam właścicieli Motoroli Milestone, którzy czekają na Froyo ;)

  • 0

    11. ~  2011-02-17 17:17:47  host: z23-02.opera-mini.net

    Czyli funkcli 'wstecz'nadal nie ma?:D

  • 0

    12. ~PatrykOS  2011-02-17 17:31:23  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

    Swoją drogą na czym polega dźwięk 3D? :o

  • 0

    13. ~SHIBBY  2011-02-17 17:51:22  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    @12 Dźwięk 3D od dawna jest w Nokiach. Dwa głośniczki w mojej N82 tworzą wrażenie dźwięku przestrzenego. Należy to traktować bardziej jako ciekawostkę, miły ale nieprzydatny (jak dla mnie) dodatek.

  • 0

    14. ~Maki  2011-02-17 17:57:59  host: 095160099219.warszawa.vectranet.pl

    A ja zmieniłem Wave I na Motkę Defy i nie narzekam. Bada owszem fajna, ale z aplikacji nie ma nic ciekawego, a widżety są kopiami tych z Androida (vide TypoClock). Może jak się w wakacje ukaże BAda 2.0 i Wave III, to się zobaczy. Na razie lam-bada :-)

  • 0

    15.  2011-02-17 19:22:13

    3,4 - a jak według Was Wave 578 obsłuży NFC bez bada OS 2.0? To logiczne, że musi mieć tę wersję systemu.

  • 0

    16. ~  2011-02-17 20:05:17  host: nat1.res.pl

    Samsung mogl olac wave i zrobic to co nokia z n8 ale to madra firma i wspiera swoje modele czym daje dobry znak deweloperom tworzacym oprogramowanie.Lowendowe telefony z bada os maja automatyczne skalowanie wiec programy i czesc gier pojda na tych ekonomicznych modelach ale napewno nie te bardzo

  • 0

    17. ~  2011-02-17 20:06:59  host: nat1.res.pl

    ...bardzo wypasione gry z modeli wave i wave 2.Prawdopodobnie (plotki)nastepny wave bedzie z 2rdzeniowym prockiem i ksenonem!

  • 0

    18. ~Matej  2011-02-17 20:08:33  host: 093105250159.raciborz.vectranet.pl

    Nie musi mieć i jej nie ma. On co najwyżej otrzyma aktualizację do bady 2.0 - na chwilę obecną jest to bada 1.1[nawet udokumentowane nagraniem wideo z MWC], a także potwierdzone przez specyfikację urządzenia na stronach Samsunga. Pozdrawiam, Matej ;)

  • 0

    19. ~banan1973  2011-02-17 20:48:55  host: w3c.tvsat364.lodz.pl

    A Telepolis nic, cisza. Dalej twierdzą że to bada 2.0.

Dodaj swoją opinię