Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung odpiera zarzuty dotyczące wykorzystywania nieletnich w jego fabrykach

Samsung odpiera zarzuty dotyczące wykorzystywania nieletnich w jego fabrykach

LuiN 8 Sierpnia 2012 18:38

0 0

Nawiązując do materiału zamieszczonego na TELEPOLIS.PL, pod tytułem Samsung wykorzystuje nieletnich w swoich fabrykach?, Samsung przesłał oficjalne oświadczenie firmy w tej sprawie.

Samsung Electronics przeprowadził w tym roku dwie niezależne inspekcje w sprawie warunków pracy w fabryce firmy HEG, podczas których nie dopatrzono się żadnych nieprawidłowości. - czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie Samsung zapewnia, że przedstawione w materiale zarzuty zostaną przez firmę dokładnie zbadane:




Zespół specjalnie powołanych kontrolerów, złożony z personelu zatrudnionego w głównej siedzibie Samsung w Korei, zostanie wysłany do Huizhou w Chinach 9 sierpnia gdzie natychmiast przeprowadzi dochodzenie, aby podjąć odpowiednie kroki w celu rozwiązania ewentualnych problemów. Samsung Electronics to firma działająca według najwyższych standardów warunków pracy, które wdrażamy w naszych oddziałach i firmach partnerskich na całym świecie.

O zarzutach dotyczących wykorzystywania nieletnich w fabrykach Samsunga pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 24
  • -1

    5.  2012-08-08 19:04:01

    3 jakiej ewidentnej? Ktoś im coś udowodnił?

  • 2

    6.  2012-08-08 19:12:05

    4 tak jak niezależni (prawdopodobnie) dziennikarze napisali artykuł.

  • -5

    7.  2012-08-08 20:15:53

    Jak Apple atakuja ze ich produkty sa produkowane nieetycznie to atak z kazdej strony. Jak Samsungowi cos takiego sie zarzuca to kazdy go broni. Samsung wyrasta na monopoliste na rynku smartfonow. Nikt nie alarmuje ze to zle dla calego rynku?

  • 2

    8. ~piyoter  2012-08-08 20:26:47  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    @7 gorszy dla rynku jest trolling patentowy appla

  • 0

    9.  2012-08-08 23:47:20

    @7 to się naucz czytać, bo w każdym dzisiejszym newsie się wyraziłem negatywnie więc skąd to "każdy"?

  • 0

    10. ~...  2012-08-09 00:03:59  host: 89.204.130.28

    Nie kupować produktów made in China. Wspieranie niewolnictwa nikomu na dobre wyjść nie może (poza promilem pazernych ludzi, którzy za kasę zrobią wszystko) I sam nie jestem bez winny, bo czasami kupuję chinską odzież-tzn. koszulki znanych np. niemieckich "producentów" itd. Robie to bo nie mam najcześciej alternatywy. Jeśli chodzi o agd i rtv- można jeszcze wybierać. Gorąco zachęcam, potem wyboru nie będzie. A jednym sposobem żeby konkurować z praca niewolniczą jest nic innego jak praca niewolnicza. Polakom tego raczej nie trzeba tłumaczyć?

  • 0

    11. ~  2012-08-09 00:12:57  host: user-31-175-129-75.play-internet.pl

    wszystko zależy od sytuacji,jak kraj jest biedny i ludzie też to ja bym nie mówił,że to źle,że dzieci pracują za kase,może nie mniejszą niż połowa kasy dorosłych,u nas w Polsce dzieci też pracują od 15 roku życia na tak zwanych praktykach jeśli chcą zdobyć zawód mechanika samochodów albo piekarza czy co.tam innego,więc troche mnie dziwi moim zdaniem obludne podejście,że dzieci nie powinny pracować,jeśli są warunki dla nich i chcą to mogą się uczyć zawodu i zarabiać. to się nazywa nieznajomość histori w czasie wojny i po wojnie,a to wcale nie wydarzyło się tak dawno.

  • 1

    12. ~  2012-08-09 00:18:46  host: user-31-175-129-75.play-internet.pl

    10,dałeś się zmanipulować lobby z Europy które używa takich argumentów,żebyś napchał im kasę zamiast Chinom no bo jak mają argumentować drożyzne,wyższymi podatkami czy swoją pazernoscią? nikt nikogo do pracy na siłę nie ciągnie,a jak ludzie.mogą być w Chinach biedni i dlatego.dzieci idą pracować to co lepiej,żeby te dzieci poumieraly z głodu niz żeby szły pracować ?

  • 0

    13.  2012-08-09 08:17:41

    Juz w chinach sie fabryk masowo nie buduje. Za drogo i sila robocza tak samo kosztowna jak u nas. Na topie sa teraz inne kraje biedne. W chinach wyksztalcila sie juz klasa srednia ze swoja sila nabywcza.

  • 2

    14.  2012-08-09 08:20:07

    tam przynajmniej mają prace...

  • -1

    15. ~...  2012-08-09 08:26:54  host: 82.113.99.206

    @12 Porównaj warunki pracy na zachodzie i Chinach. Gdzie tu widzisz manipulację? Wolę wspierać firmy, którę oferują lepszą płacę i warunki pracy DLA PRACOWNIKÓW. Zresztą podejrzewam, że jest podobnie jak w Polsce. Ludzie na wysokich stanowiskach zarabiją lepiej niz na zachodzie, a podrzędny pracownik w Polsce ma gorzej niż bezrobotny w Niemczech. Jeszcze inaczej. Jak kupujesz jakiś znany produkt zachodniej marki a wyprodukowany w Chinach- to do kogo kasa na końcu wpada? Taka to manipulacja. A ostatnie Twoje pytanie . "Pracuj albo głoduj" oraz "wolny rynek" to nawiększe kłamastwa tego świata. No ale wiadomo, ja jestem zmanipulowany.

  • 0

    16. ~o.0  2012-08-09 08:40:48  host: 62-233-216-82.rako-lan.pl

    co mnie obchodzi w jakich warunkach sk ładają mój telefon? Mam dość własnych problemów.

  • 1

    17.  2012-08-09 08:51:25

    @15 masz rację! Nie pozwólmy by dzieci pracowały za psi grosz w marnych warunkach! To poniżej godności człowieka! Nie to co umieranie z głodu na ulicy...

  • -1

    18. ~sceptyk  2012-08-09 08:51:34  host: 093105049153.krosno.vectranet.pl

    A niby dlaczego koreańczycy muszą przestrzegać durnego przesądu, że bez ukończenia 18 lat nie można pracować? Znam wielu, którzy nie chcą tracić czasu w szkole i chcieliby pracować, ale nie mogą, bo państwo robi im na siłę dobrze. Słowo "wykorzystywane" to czysta manipulacja: gdyby nie chcieli pracować za oferowaną kasę, to by nie pracowali, bo o ile mi wiadomo w Korei niewolnictwa nie ma.

  • 1

    19.  2012-08-09 08:53:19

    Ale jak ktoś rozpieszczony państwem socjalnym to nie dociera do niego, że w wielu krajach jakakolwiek praca to szansa na jako takie życie, a nie wolny wybór "pracuje dobrze, nie pracuje - państwo mnie utrzyma".

  • -1

    20.  2012-08-09 09:10:20

    Nie o taką wolność walczyła Solidarność w 1980 roku, panowie. Miało być sprawiedliwie i z troską o KAŻDEGO człowieka. Jak jest- kazdy widzi. Więc skończcie pieprzyć o pseudowolności, ok?

  • -1

    21. ~...  2012-08-09 09:17:22  host: 82.113.99.206

    @17 Małolat. Wyobraź sobie, że istnieją Państwa na tym świecie gdzie jak nie masz pieniędzy to możesz sobie bezkarnie zjeść coś w sklepie. Zbrodnia, prawda? Nie pracuje a chce jeść, zbrodnia! Rozumiem, że Twoja główka tego nie pojmuje i musisz bredzić "pracuj albo głoduj", "pracuj albo głoduj" "pracuj albo głoduj". I postrzegać życie w kategoriach walki "przeciwko" a nie "o". Trudno niech i tak będzie. Nie mędrkuj tylko już więcej, bo g wieszi g widziałeś. Lepiej napisz z jakiego zapupia jesteś? Inaczej, z której części zapupia zwanego Polską? Chciałbym wiedzieć gdzie żyje ciemnota i omijac to miejsce z daleka. Na wszelki wypadek.

  • 1

    22. ~Peter  2012-08-09 10:13:24  host: 81.219.84.18

    w tych komentarzach to tylko jazdy sa? @21 Małolat? Piszesz sam jakbyś miał 14 lat. Peace

  • 1

    23.  2012-08-09 10:29:58

    @20 oni walczyli o rownosc, a rownosci nie bedzie nigdy. Jeden jest juz w podstawowce madrzejszy, bardziej przedsiebiorczy, bardziej kreatywny od drugiego i jasnym jest ze wiecej osiagnie. Karac go za to czy promowac? Zycie nie jest rowne i sprawiedliwe. Nieudacznicy i lenie zawsze mowia o rownosci sprawiedliwosci. Reszta bierze sie do roboty. Nie chcesz tyrac za grosze na produkcji? Wymysl cos/zaloz firme i zarabiaj/badz kreatywny, a bedziesz mial lepszy los.

  • 0

    24. ~...  2012-08-09 13:34:39  host: 89.204.139.179

    @22,23 Tak do dzieła i na oślep. A kto nie znami to leń i debil. Tak naprawdę wisi mi co jeden czy drugi sobie myśli. Bo jak ktoś nie myśli to przecież nie myśli, prawda? Uspołeczniona zwierzyna, przekonana o swojej wyjątkowości a nie potrafiąca połaczyć ze sobą 5 czy 7 faktów. O żłożonych procesach myślowych lepiej nie wspomaniać. PS @23 appelfan Miałeś choć raz taki dzień w życiu, że powiedzałeś coś sam z siebie? Coś co nie jest kalką w kółko powtarzanych frazesów?

Dodaj swoją opinię