Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung nie chce MeeGo

Samsung nie chce MeeGo

Q! 10 Września 2011 14:18

0 0

Samsung oficjalnie poinformował, że nie jest zainteresowany inwestycją w platformę MeeGo. Oznacza to, że postawi on na rozwój swojego systemu Bada OS.



Wcześniejsze spekulacje mówiły o tym, że Samsung może być zainteresowany zakupem systemu WebOS od HP. Tak się jednak nie stało. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku MeeGo - koreański producent elektroniki poinformował oficjalnie, że nie jest zainteresowany inwestycją w tę platformę.




Dla rynku mobilnego oznacza to, że Samsung bardziej skupi się na rozwoju swojego systemu Bada OS, który znaleźć możemy w jego tańszych smartfonach. Z kolei w tabletach zielone światło otrzymał Microsoft, czego efektem będzie prezentacja na dniach pierwszego tabletu Samsunga z Windows 8 - szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Takie działania Samsunga mają na celu zróżnicowanie systemów, które będą wykorzystywane w jego przyszłych urządzeniach mobilnych. Obecnie znaleźć w nich możemy Bada OS, Windows Phone 7 (smartfony), Androida (smartfony oraz tablety), a będzie także Windows 8 (tablety).

Co zatem stanie się z MeeGo? Nie wiadomo. Po tym jak Nokia porzuciła MeeGo, jego przyszłość rysuje się w ciemnych odcieniach. Na polu walki z systemem pozostał tylko Intel, który samotnie ma niewielkie, żeby nie powiedzieć że praktycznie zerowe, szanse na popularyzację tego systemu w segmencie urządzeń mobilnych.

Źródło tekstu: cnet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    26.  2011-09-11 12:52:38

    @25 za to bada OS jest dwie długości przed Androidem jeśli o stabilność chodzi.

  • 0

    27.  2011-09-11 13:03:15

    ad 26. Android jest systemem bardzo stabilnym. Uzywam od ponad 2 lat to wiem lepiej od Ciebie. Raz mi się wywalił HTC Magic gdy wgrałem niedopracowany ROM który zwyczajnie miał błędy. Obecnie uzywam Cyanogena i jest 100% stabilny.

  • 0

    28.  2011-09-11 14:31:13

    @27 porównaj sobie Galaxy S i Wave S8500 czyli urządzenia o identycznych bebechach. Przed wyborem myślałem, że Wave ma lepszą obudowę a Galaxy S lepszy system. Zgadnij teraz który działał szybciej a który po uruchomieniu kratkował menu? Od kiedy mam Ubuntu nie wyobrażam sobie, żeby system zaraz po uruchomieniu potrzebował chwili na myślenie. Z Galaxy S miałem do czynienia i wcześniej i byłem pod wrażeniem do puki nie spotkałem się z Wave który jest zauważalnie lepszy. Jedyne czego mi teraz brakuje to Skype, Opera Mobile i jakiś porządny pakiet Office.

  • 1

    29. ~  2011-09-11 16:22:44  host: v11-16.opera-mini.net

    Ja pochwale wava s8500 za potezny glosnik.Daje jak moja stara nokia n95.Czekalem z przejsciem na dotykowca o takiej mocy i sie doczekalem.

  • 1

    30. ~  2011-09-11 17:17:07  host: z23-07.opera-mini.net

    28: Nie mam Bady, ale być może wiesz, czy jest na nią dostępny program Nimbuzz? Można z niego wykonywać darmowe rozmowy na Windows Live Messenger który moim zdaniem bije Gadu-Gadu i Skype na głowę.

  • 1

    31. ~  2011-09-11 17:18:45  host: z23-07.opera-mini.net

    Rozmowy głosowe i wideo, jednak tych ostatnich nigdy nie miałem okazji zainicjować.

  • 1

    32. ~  2011-09-11 17:27:20  host: z02-11.opera-mini.net

    @28 Dopóki na Badę nie będzie aplikacji VOiP, ten system dla mnie będzie zupełnie nieprzydatny...

  • 1

    33.  2011-09-11 17:48:17

    @30 jest, niestety wersja JAVA.

  • 1

    34. ~  2011-09-11 18:31:09  host: z42-10.opera-mini.net

    33: Nie wiedziałem, że Nimbuzz jest też w wersji JAVA... Jak można się domyślić, jest ona pewnie strasznie okrojona i o rozmowach audio, a co dopiero wideo, można pomarzyć...

  • 0

    35. ~Bialy  2011-09-11 21:16:55  host: pc-55197.zdnet.com.pl

    @29: Wave potężny głośnik? Chyba żartujesz...Nokia n95 to grało, ale nie wave, sam miałęm oby dwa telefony więc mi nie wmówisz że wave dobrze gra. Zresztą samsungowe głośniki nigdy nie grzeszyły jakością grania, to samo tyczy się połączeń w tych telefonach, ale fakt, że wave grał chyba najlepiej ze wszystkich samsungów które miałem.

  • 0

    36.  2011-09-11 21:31:22

    @35 jemu o głośność chodziło. Choć jak dla mnie stawianie N95 przed Wave to nieporozumienie. Albo moja N95 miała uszkodzony głośnik albo coś z Twoim Wave było nie tak. Pewne jest, że żaden z tych telefonów nie należy do marzeń audiofila ale ani basy nie są zbyt podbite, ani płytki dźwięk nie jest w obu tony wysokie szwankują nieco ale nawet w kolumnach nie ma uniwersalnego głośnika więc czego wymagać po takich mikrusach?

  • 0

    37. ~  2011-09-11 21:46:24  host: z03-05.opera-mini.net

    35: A jakie miałeś?

  • 0

    38. ~  2011-09-11 22:55:25  host: user-31-174-51-45.play-internet.pl

    Co Wy gadacie.Wave gra jak mikrowieza LG ktora mam w pokoju.Takie cienkie cos a taka moc.No i radio fm to chyba rekord 12 godzin na baterii.Nokie i se co mialem wczesniej przez pol tego wytrzywaly!Jak narazie nawet nie ma na co wymienic jesli chodzi o dzwiek

  • 0

    39. ~tomi  2011-09-11 22:57:29  host: v09-15.opera-mini.net

    To prawda ja tez nie narzekam na jakosc wava.

  • 0

    40.  2011-09-11 23:04:40

    @38 gość spod 35 widocznie chciał błysnąć jaki to obeznany w świecie telefonii ale średnio mu wyszło. Ja się czepiam tylko tonów wysokich ale to czepianie dla czepiania bo i tak jak na tak mały głośnik jest świetnie.

  • 0

    41. ~Bialy  2011-09-11 23:33:31  host: pc-55197.zdnet.com.pl

    @38: akurat mam w d.... czy ktoś mnie uważa za obeznanego czy nie. Jesteś młodym człowiekiem więc nie ma sensu ci tłumaczyć, że pierwszą komórkę (nokia 5110) kupiłem jak miałem lat 18 a było to jakieś 13 lat temu, potem była 3210 bez vibry, gdyż takową musiałem sobie dołożyć aby była (ten kto pamięta tamte czasy wie o czym piszę), następny tel miałem 6210 to to było cudo, potem już 6310i i tak dalej dalej...na prawdę, nie mam czasu i chęci żeby wymieniać wszystkich telefonów które miałem, bo kiedy ja dzwoniłem z komórek ty mówiłeś na chleb papu. A to, że macie słuch jakby słoń wam nadepnął na ucho nie moja wina...ja wiem, ze teraz moda żeby chodzić z telefonem grającym po ulicy, a do tego wasz wave pewnie wam wystarcza.

  • 0

    42. ~ZICO  2011-09-12 08:52:11  host: user-31-175-31-203.play-internet.pl

    Szkoda,że Samsung nie interesuje się MeeGo ale jak można się domyślić chodzi zapewne o kasę, która ze wpółpracy z Microsoftem będzie większa. Kolejna szansa na popularyzację MeeGo znów więc przeszła obok. I tak oto okazać się może, że MeeGo mimo, że jest dobrym systemem padnie z powodu braku zainteresowania liczącego się gracza na rynku urządzen mobilnych (z resztą juz wielokrotnie o tym pisałem a teraz staje się to coraz bardziej realne). Czyzby więc po raz kolejny miała zwyciężyć kasa? Pomyslę nad N9 bo może to być ostatni telefon z tą platformą na rynku;-)

  • 0

    43. ~Kaprys  2011-09-12 16:00:00  host: 178235228092.olsztyn.vectranet.pl

    @41 5110 nieśmiertelny kafel, 3210 bateria hoho, a już 6310i nie do zajechania. Ale ja w tamtym czasie kupowałem siemensy, choćby taką eselkę, chyba wiesz o czym piszę. Zapuszczałem mp3 z tego telefonu na samochodowy wzmacniacz, to był szpan i power, jak znajomi zaglądali gdzie się da, w poszukiwaniu 'ukrytego' radia, a nikt nie zwracał uwagi na eselkę leżącą na panelu za dźwignią biegów ;]

  • 0

    44. ~Kaprys  2011-09-12 16:01:55  host: 178235228092.olsztyn.vectranet.pl

    I kopara w dół, jak brałem telefon i robiłem 'głośniej' miny bezcenne.

  • 0

    45. ~Bialy  2011-09-12 21:06:27  host: pc-55197.zdnet.com.pl

    sl45 pierwszy tel który odtwarzał mp3, nie pamiętam ale chyba 16 mb było pamięci bądź 32, ale o dziwo wymienne, tyle wtedy cena kart...masakra. Ale sam telefonik robił wrażenie. I pamiętam jeszcze Ericssona t10s :)) - kiepska bateria i obsługa, ale szpanerski...i ta informująca dioda o baterii. Pamiętam jeszcze bardzo fajny telefon Bosch 909 Dual S..z niebieskim podświetleniem...bajka...to były czasy. Rozmowy 2.8 zł za minutę z naliczaniem 30 sekund (Plusgsm) i sms 75 groszy.

Dodaj swoją opinię