Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: Naładuj telefon tabletem

Samsung: Naładuj telefon tabletem

LuiN 23 Września 2014 20:59

4 2

Samsung zaprezentował nowy przewód, który pozwala na ładowanie urządzeń za pomocą telefonu lub tabletu - Power Sharing.




samsung power sharing samsung power sharing


Samsung Power Sharing ma po obu stronach wtyczki microUSB z oznaczonym kierunkiem ładowania. Dodatkową aplikacją możemy wskazać ile energii chcemy przekazać do podpiętego urządzenia, jak i kontrolować na bieżąco proces ładowania.


Naładować tym sposobem możemy dowolne urządzenie zasilane przez złącze microUSB, trochę więcej ograniczeń czeka nas natomiast po stronie ładującej. Z kosztującym 20 dolarów przewodem kompatybilne są obecnie: Galaxy S 5, Galaxy Tab S 10.5, Galaxy Tab S 8.4, Galaxy Alpha, Galaxy Avant i Galaxy Note 4. Tylko na wymienionych urządzeniach zainstalujemy też aplikację do monitorowania procesu ładowania.


Przewód Samsunga dostępny jest obecnie jedynie w USA, prawdopodobnie trafi jednak wkrótce też na inne rynki.

Źródło tekstu: wł     
Źródło zdjęć: Samsung

Dodaj do:

Tagi: power sharing | samsung

w sumie: 27
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    8.  2014-09-23 22:09:44

    Ciekawy pomysł, ale czy potrzebny? 20 dolców za ładowanie jednego urządzenia kosztem drugiego... Chyba bym już wolał dorzucić do powerbanka :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9.  2014-09-23 22:51:59

    Nie lepiej kupić powerbank? Ładowanie jednego urządzenia kosztem drugiego z lekka durackie mi się wydaje...

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    10. ~Red  2014-09-23 22:56:21  host: staticline18294.toya.net.pl

    @1 tablet naładujesz lodówką lub odkurzaczem :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    11.  2014-09-23 22:58:15

    @10 Ale wiesz, UE ogranicza moc odkurzaczy, tak że trudno wyczuć, czy wkrótce będą jeszcze w stanie naładować tablet. ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12.  2014-09-23 23:18:41

    Mój telefon ładuje tabletem już od roku :D Bez problemy działa tablet GO bubel i SONY Xperia Z.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13. ~skalarek  2014-09-23 23:19:41  host: ip-93-154-139-84.free.aero2.net.pl

    Pewnie z czasem ten kabelek stanieje. Pomyśl się rozpowszechni a w tabletach da się zmagazynować więcej energii. Zatem rozwiązanie wydaje się być przyszłościowe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -6

    14.  2014-09-23 23:22:43

    Naprawdę ktokolwiek ma dzisiaj problem z ładowaniem urządzeń przez port USB? Trzeba drugie urządzenie do tego celu ze sobą nosić?

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    15.  2014-09-23 23:43:39

    U Chińczyka pewnie 1 dolar.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16.  2014-09-24 05:09:15

    Jest jedna rzecz jeszcze, o której warto wspomnieć - takie rozwiązanie jest bardzo mało wydajne. Nie da się ukryć, że widziałem to na przykładzie kumpla (S1 ładowany z S2 przez kabel Host USB) i swoim (S2 ładowany z Z1C, w taki sam sposób) i natężenie prądu jest niskie (poprzez co ładowanie jest wolne) - nie wiem, czy jest nawet to te 0,5 A które jest dawane standardowo przez zwykły port USB z kompa.. Nie sprawdzałem, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że nawet i to nie. Wspomniane wyżej przenośne baterie/powerbanki mają to do siebie, że ładują przynajmniej 1A, jak nie 1,5-2 - także różnica jest - i to spora.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~  2014-09-24 08:49:09  host: user-109-243-91-212.play-internet.pl

    Pomysł z kablem i aplikacją całkiem ciekawy.
    Gdyby to nie był Samsung, to może bym się zastanowił. Apple'a też nie lubię (tak dla równowagi), a Nokię przejęło M$ i "topowe" sluchawki wypuszcza z WP...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2014-09-24 08:59:37

    3@ dokładnie, przydałoby się dla bezdomnych. Mogliby np. tez tak ładować akumulatory aby nie musieli siedzieć po ciemku w melinach. Świetny pomysł który znajdzie sporo nabywców!

    Co do artykułu- przydatne raz na ruski rok... no ale samsung zawsze starał się coś innowacyjnego wprowadzić często z miernym skutkiem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    19. ~os  2014-09-24 09:26:01  host: 46.255.40.111

    ?????????????????? Kupiłem go w Saturn Connect w Katowicach jakieś półtora miesiąca temu !!!!!!!!!!!!! Kosztuje 69,99.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    20. ~  2014-09-24 09:52:47  host: host-176-221-121-185.dynamic.mm.pl

    Kolejny bzdurny gadżet dla białych koszul z teczuszkami...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-09-24 09:59:54

    @19 70zł za coś, za co ja dałem 7,5zł w tym 6,5zł za przesyłkę....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-09-24 11:49:14

    Bezsens do kwadratu. Po tą są tryby oszczędności energii w telefonach, żeby z nich korzystać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2014-09-24 14:31:24

    @up: ale to z założenia ma być opcja awaryjna bardziej.. przynajmniej w moim odczuciu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~pabloki  2014-09-24 15:54:26  host: d12-58.static.icpnet.pl

    jak dla mnie płacenie $20 za kabelek, który umożliwia ładowanie telefonu za pomocą tableta (co to w ogóle za pomysł?) to jakiś totalny idiotyzm. owszem, może się przydać, ale kto będzie nosił przy sobie dodatkowy kabel, którego użyje tylko w nagłym przypadku?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~pabloki  2014-09-24 15:59:06  host: 46.204.159.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    uwaga 24 to podróba.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~cwa  2014-09-24 16:41:42  host: 46.239.161.122

    kabel otg i kabel usb od komórki i działa

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~toja.  2014-09-26 19:18:49  host: blaster.blast.pl

    jeżeli któraś firma znacznie produkować kulu bum bum tum tum też będziecie krytykować

Dodaj swoją opinię