Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung kupuje startup Innoetics, by poprawić Bixby

Samsung kupuje startup Innoetics, by poprawić Bixby

msnet 11 Lipca 2017 20:43

3 1

innoetics logo

Prawie 50 milionów dolarów Samsung wydał na grecki startup Innoetics, którego technologie mogą pomóc w ulepszeniu asystenta głosowego koreańskiego giganta.

Innoetics to niewielki startup z Grecji, który specjalizuje się w usługach typu "text-to-speech" i "voice-to-speech". Ich produkt zawiera technologie, które potrafią nie tylko słuchać mówiącego, ale także czytać jego głosem inne, niezwiązane z wypowiedzią teksty. Najwyraźniej Samsung stwierdził, że posiadana przez Greków technologia może się przydać w rozwoju asystenta głosowego Bixby, dlatego koreański koncern postanowił kupić firmę Innoetics. Umowa została sfinalizowana w zeszły piątek, a cena zakupu wyniosła niecałe 50 milionów dolarów.
Samsung zgodził się nabyć Innoetics. Samsung zawsze bada sposoby pogłębiania naszych relacji z firmami, takimi jak Innoetics, których technologie stanowią okazję do wzmocnienia możliwości firmy Samsung - oświadczył przedstawiciel Samsunga w odpowiedzi na zapytanie skierowane przez serwis TechCrunch.

Bixby to asystent głosowy, który pojawił się na rynku wraz z obecnymi flagowcami Samsunga, czyli Galaxy S8 i Galaxy S8+. Niestety Koreańczycy mają problem, by Bixby działał poprawnie w innym języku, niż koreański. Plotki mówią, że Samsung ma kłopoty z ulepszaniem angielskojęzycznej wersji swojego asystenta z powodu braku niezbędnych danych i błędnej komunikacji pomiędzy zespołami inżynieryjnymi w USA i Korei Południowej. Technologie Innoetics mogą pomóc przezwyciężyć te problemy, ponieważ już teraz sprawnie obsługują kilkanaście różnych języków.

Zobacz: Samsung też chce mieć inteligentny głośnik
Zobacz: Bixby to niewypał?

Źródło tekstu: TechCrunch, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | bixby | innoetics

w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2017-07-11 21:07:03  host: 90.255.184.136

    Przeciez tego ich g*wna i tak nikt nie chcę.

  • 0

    2. ~Mutcerrep  2017-07-12 15:43:16  host: 212.160.172.84

    A co z tego wynika dla nas? Nic, żaden asystent dalej nie rozumie po polsku :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet