Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung kupił firmę specjalizującą się w rozwoju sztucznej inteligencji

Samsung kupił firmę specjalizującą się w rozwoju sztucznej inteligencji

Isand 6 Marca 2018 16:53

3 1

samsung galaxy x main

Samsung stara się by jego Bixby nie ustępował Cortanie czy Alexie. Koreańczycy kupili ostatnio egipskiego startupa specjalizującego się w rozwoju sztucznej inteligencji.
Kngine specjalizuje się w doskonaleniu zdolności uczenia się przez sztuczną inteligencję. Celem jest stała nauka i zmienianie przyzwyczajeń na wzór zachowania ludzkiego. Egipcjanie starają się też by sztuczna inteligencja potrafiła szczegółowo tłumaczyć innym informacje zawarte w książkach, sieci internetowej, instrukcji obsługi czy na ulotkach. Sztuczna inteligencja w wydaniu Egipcjan ma też sugerować działania, które miałby podjąć jej właściciel.

Samsung zainwestował w Kngine już w 2014 roku. Dopiero po kilku latach jednak zdecydował się go zakupić poprzez swoją spółkę-córkę czyli Samsung Research America. Najnowsza inwestycja ma pomóc Koreańczykom w pracach nad Bixby 2.0.

Źródło tekstu: the investor, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 2
 • 0

  1. ~Spike  2018-03-06 19:23:52  host: 221-37.hukot.net

  Kupowanie tam gdzie jeszcze jest tanio i gdzie widzi się potencjał.Zobaczymy jak Koreańczykom pójdzie ze Sztuczną Inteligencją.

 • 0

  2.  2018-03-06 22:51:11

  "Sztuczna inteligencja (...) jej właściciel."
  A nie użytkownik???

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet