Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: kolejny model z obsługą Bluetooth 3.0

Samsung: kolejny model z obsługą Bluetooth 3.0

Q! 2 Kwietnia 2010 16:22

0 0

Bluetooth SIG, organizacja zajmująca się m.in. rozwojem interfejsu Bluetooth, opublikowała na swojej stronie kilka danych na temat kolejnego telefonu zgodnego z nową specyfikacją 3.0.



Samsung SGH-I897 parametrami ma być podobny do swojego starszego brata, modelu Galaxy S. Zaoferuje on ekran wykonany w technologii AMOLED o przekątnej 4 cali.




Pracować on będzie pod kontrolą systemu Google Android (w nieznanej jeszcze wersji), który wspomagany będzie nakładką systemową TouchWiz. Obecnie brak jest dokładniejszych informacji na temat tego modelu.

Więcej o Samsungu Galaxy S pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: bluetooth.org, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • -1

    7. ~f  2010-04-02 18:54:28  host: affr3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    najpierw niech się nauczą produkować telefony które nie gubią zasięgu w zamkniętych pomieszczeniach albo tam gdzie jest trochę słabszy sygnał z nadajników. I poprawią jakość rozmów w swoim innowacyjnym sprzęcie. Później mogą sobie liderować ale puki co .. przed nimi daleka i kręta droga.

  • 1

    8.  2010-04-02 19:03:39

    hector@ - wiem że to Twoje zdanie, jednak sam przyznajesz że od czegoś trzeba zacząć, a zaczyna to Samsung ;-) Jak już wiele razy mówiłem, parę lat temu nie wyobrażałem sobie posiadać telefon od Samsunga, dziś mam dwa, jeśli nic się nie zmieni to kolejny też będzie tej firmy, gadanie o bateriach i zasięgu Samsunga to historia podobnie jak swojego czasu twierdzenie że japońskie auta to jednorazówki.

  • -2

    9. ~f  2010-04-02 19:09:11  host: affr3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zwłaszcza że gdy ma się dwa Samsungi ( tak jak to jest w moim przypadku) i obydwa mają tendencję do gubienia zasięgu w zamkniętych pomieszczeniach. U900 soul i Galaxy Spica mini, o ile Soul gdy zgubi zasięg sam go po chwili łapie to Spice trzeba wyłączać i włączać bo niestety samoczynnie ponownie go już nie złapie. Nie pitol głupot koleś bo wystarczy wejść na stronę Samsungi.pl żeby poczytać sobie o problemach z zasięgiem innych użytkowników tych telefonów i jest to ich wada numer 1. Samsung montuje słabiutkie anteny wewnętrzne a na dodatek umieszcza je w dolnych partiach telefonu przez co gdy rozmawiamy jakość jest jaka jest czyli "legendarna" .

  • 1

    10.  2010-04-02 19:16:40

    Wiesz, posiadam omnie i900 i B2100, dodatkowo jakiś czas temu uruchomiłem swoją "zabytkową" Nokię 5110, bezpośrednie porównanie wskazuje że oba te Samsungi trzymają zasiąg bardzo podobnie jak Nokia (kiedyś topowa). B2100 jest telefonem firmowym, posiadamy ich w firmie około 300-400 sztuk, nie słyszałem złego słowa na ich temat.

  • 1

    11. ~Artur  2010-04-02 19:25:58  host: gig122.internetdsl.tpnet.pl

    tlumaczenie "po co mi skoro inni nie maja" wg mnie jest bez sensu. pomyslcie, przeciez ktos musi pierwszy wprowadzic jakis telefon, zeby z czasem coraz wiecej osob mialo BT 3 u siebie.

  • 1

    12. ~me  2010-04-02 20:53:50  host: chello084010147231.chello.pl

    @f - kolego... wylacz 3G skoro jest w Twoim miescie tragiczne i bedzie dobrze... Ot mala rzecz, a w wiekszosci przypadkow dziala. Niestety, ale to jest wina nadajnikow. I niw wyskakuj ze "starymi Nokiami". Porownuje sie telefony z tych samych okresow z tej samej polki. Ciekawi mnie co to Galaxy Spica mini - co to za wynalazek?? Jesli chodzi Ci o model Galaxy i5700 to rowniez takiego problemu nie zaobserwowalem - moze pora zrezygnowac z Play albo recznie wybrac siec "Plus"? W mojej firmie sa same telefony Samsunga i nikt nie ma z nimi problemow.

  • 1

    13.  2010-04-02 21:24:26

    me@ - co maja "stara Nokia" ma do tego?

  • 1

    14. ~@Hose  2010-04-02 21:35:40  host: chello084010147231.chello.pl

    porownywanie dzisiejszych telefonow do telefonow sprzed 10 lat mija sie z celem - raz ze nie obslugiwaly 3G (ktore to jest najczesciej wina problemow), a dwa ze nie spelnialy obecnych norm promieniowania SAR, ktore tez pogarszaja jakosc zasiegu... A wiekszosc osob wlasnie porownuje na zasadzie "bo na mojej starej Nokii..."

  • 1

    15. ~me  2010-04-02 21:36:14  host: chello084010147231.chello.pl

    @14 - pomylilem miejsce na nick z zaznaczeniem ze to do Hose. Wybacz...

  • -1

    16.  2010-04-02 22:55:15

    Znowu wiąże się współczynnik SAR z czułością telefonu. Ja znowu napiszę, że SAR nie decyduje o czułości telefonu, określa tylko jego promieniowanie. O czułości telefonu decyduje m.in. jego tor radiowy. Często telefony z dwukrotnie wyższym SAR niż w innych aparatach mają problemy z zasięgiem. Podawana maksymalna wartość SAR w telefonach GSM/UMTS jest osiągana dla pracy w UMTS, dla GSM jest ona znacznie mniejsza. Stare telefony oczywiście również spełniały normy bo inaczej nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Jako wartość graniczną SAR cały czas podaje się 2W/kg dla 10g tkanki, rzadziej 1,6W/kg dla 1g tkanki. Ze starych telefonów użytkowana przeze mnie była m. in. Nokia 5110 (SAR 0,69) i Samsung SGH-R210 (SAR 1,25). Nokia radziła sobie bardzo dobrze ze słabym sygnałem, Samsung sobie w ogóle nie radził.

  • -1

    17.  2010-04-03 00:39:20

    Odwiedziłem dzisiaj Saturna w galerii krakowskiej gdzie pobawiłem się przez 20 minut myPhone 3370 (taki prosty dual sim). Jakość wykonania żadna rewelacja, ale jakość rozmowy o wiele lepsza niż w samsungowych duos-wynalazkach.

  • 1

    18.  2010-04-03 03:52:38

    Nie wiem dlaczego niektorzy sie strosza i pisza ze to nieoplacalne ja mysle ze to bedzie kompatybilne z 2.0 i bedzie mozna przesylac pliki w obie strony. Bo tak z rzadnym sprzetem by sie nie mozna polaczyc. Jedyne ograniczenie to predkosc bl. 2.0

  • 0

    19. ~  2010-04-03 08:17:17  host: host-195-88-115-2.hypernet.biz.pl

    18# jasne , że można .

  • 1

    20. ~  2010-04-03 08:56:46  host: 213.92.154.135

    17: ja mysle ze producenci telefonow powinni wlasnie isc w kierunku poprawy jakosci rozmowy, przydal by sie przycisk po nacisnieciu ktorego gosnosc wzrasta o 100% - dzieki temu w głośnych, zatloczonych miejscach mozna wiecej uslyszec :)

  • -1

    21.  2010-04-03 09:02:57

    Tak właśnie. Ale oni idą na bajery Gps, Wi-Fi, 12 MPX.

  • 0

    22. ~  2010-04-03 09:13:10  host: 213.92.154.135

    16: dlatego ja nie uzywam wogole 3g w telefonie. Bateria szybciej pada, zasieg gorszy - moc wypromieniowna wieksza, a kto wie jak za kilka lat sie okaze ze telefon jest jednak szkodliwy. Edge w telefonie w operze mini w zupelnosci starcza.

  • 1

    23.  2010-04-03 09:55:28

    Wystarcza w tel. A już inaczej wygląda to na PC.

  • 0

    24. ~  2010-04-03 11:55:17  host: p08-10.opera-mini.net

    Fakt, że na PC i laptopie inaczej to wygląda, jednak edge zupełnie wystarczy do przeglądania forum, czy tym podobnych, a nawet najszybsze HSUPA i HSDPA nie za bardzo nadaje się do ściągania dupnych plików, bo mobilny net nie po to jest, chyba że ma się wolne miliony i się nie ma co z nimi zrobić, to można wydać na mobilny net do ściągania filmów i innych *** Ale normalny człowiek do ściągania dużych plików ma normalny net w domu, a nie mobilny net

  • 0

    25.  2010-04-04 00:24:50

    Ma albo nie ma.

  • 0

    26. ~  2010-04-04 19:32:19  host: p07-11.opera-mini.net

    Ja właśnie nie mam i dlatego mobilny net w komórce musi zastąpić mi prawdziwy internet, więc nie dla mnie ściąganie filmów, mp3 itp. Czasami gdy mam cale 5zł na koncie, to skuszę się na jakieś małe mp3, czy 60 sekund z youtube i... w sumie po co ten super szybki mobilny internet 3,5G? Aby sprawdzić mail? Czy aby napisać komentarz na forum? Bo chyba nie po to, aby ściągać sobie filmy i albumy nagrań mp3?? To za tysiąc, czy kilka tysięcy zł, to mogę sobie kupić oryginalne filmy i albumy, a nie bawić się w ich ściąganie z super drogiego mobilnego netu

Dodaj swoją opinię