Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Knox dostępny w Polsce w październiku

Samsung Knox dostępny w Polsce w październiku

sirmark 9 Października 2013 10:38

3 3

Samsung Knox, zapewniający podwyższony poziom bezpieczeństwa w urządzeniach mobilnych, od 29 października będzie dostępne w Polsce dzięki usłudze firmy Integrated Solutions.

Samsung Knox to rozwiązanie oparte na mechanizmach zarówno sprzętowych, jak i programistycznych, zaimplementowanych w systemie operacyjnym Android SE (Security Enhanced). Wykorzystują one wydzielone z zasobów systemowych bezpieczne szyfrowane środowisko, w którym są przechowywane dane dla zatwierdzonych aplikacji (np. biznesowych, jak poczta, kontakty, kalendarz, dokumenty, CRM czy business intelligence). Są one w ten sposób chronione przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem (próbami wyłudzania poufnych informacji) oraz przed utratą danych w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia.

Nawiązanie przez Integrated Solutions strategicznej współpracy z firmą Samsung w obszarze rozwiązania KNOX to odpowiedź na pytanie, jak połączyć świat zawodowy i prywatny w jednym urządzeniu bez szkody dla bezpieczeństwa firmy i bez ingerencji w prywatność użytkownika. Dodatkowo, KNOX jest rozwiązaniem o wysokiej integralności z innymi systemami m.in. z Mobile Device Management. MDM zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia łatwe zarządzanie urządzeniami mobilnymi - mówi Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions oraz Dyrektor Sprzedaży i Obsługi Klientów Kluczowych w Orange Polska.
Najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez Samsung Knox docenił m.in. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, który dopuścił do użytku w swoich sieciach urządzenia mobilne wykorzystujące to rozwiązanie.

Knox jest rozwiązaniem intuicyjnym i prostym w obsłudze. Użytkownik może przełączać się pomiędzy standardowym trybem pracy systemu Android, a środowiskiem Knox po puknięciu na ikonę i zalogowaniu się za pomocą loginu i hasła. Oprócz zagwarantowania bezpiecznego korzystania z telefonu, działy IT otrzymują możliwość zarządzania aplikacjami biznesowymi za pośrednictwem usługi EAS (Exchange Active Server).

Rozwiązanie jest kompatybilne także z powszechnie używanymi modelami infrastruktury korporacyjnej i obsługuje m.in. sieci VPN zgodne z normą FIPS, szyfrowanie na urządzeniu, zabezpieczenie przed wyciekiem danych, jednokrotne logowanie firmowe (Enterprise Single Sign ON - SSO), usługi katalogowe Active Directory czy uwierzytelnianie wieloskładnikowe z wykorzystaniem kart Smart Card.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: knox | samsung

w sumie: 2
  • 0

    1. ~edek  2013-10-09 15:45:07  host: n08-06-02.opera-mini.net

    sirmark- system knox to równoległa platforma do Androida czy ,,jego odnoga'' ? A tak przy okazji to wiesz może czy popularny Android umożliwia korzystanie w smartfonie z tzw. Cell info na kanale 50 ?

  • 0

    2. ~Georgi84  2013-10-10 12:52:42  host: n08-10-08.opera-mini.net

    Knox jest już w najnowszym sofcie dla GT I9505, zrobisz roota, przepada gwarancja, wgrasz soft Odinem, też po gwarancji bo Samsung zastosował eFuse... Po nabiciu licznika w knoxie (przepalona ścieżka w eFuse) nie da rady da rady tego wyzerować, bo niby jak...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet