Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung I9300 Galaxy S III - pierwszy film, pierwsze zdjęcia

Samsung I9300 Galaxy S III - pierwszy film, pierwsze zdjęcia

LuiN 20 Kwietnia 2012 12:38

0 0

Przed zapowiadaną na początek maja premierą Samsunga Galaxy S III do sieci wyciekła niemal kompletna specyfikacja telefonu. Co zaoferuje topowy smartfon Samsunga?



samsung i9300 samsung i9300 samsung i9300

Przede wszystkim dostajemy czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz i 4,6-calowy ekran HD (1280 x 720 pikseli, 320 ppi). Niemiłą niespodzianką jest zastosowanie tego samego układu graficznego, który trafił do Galaxy S II - Mali-400MP, choć tak po prawdzie, producenci gier jeszcze i tak w pełnie nie wykorzystali jego możliwości.

Póki co nie wiemy jeszcze czy ekran wykonano w technologi Super AMOLED (PenTile, jak w Galaxy Nexus, Galaxy S) czy też może Super AMOLED Plus (RGB, jak w Galaxy S II). Wiemy natomiast, że testowa sztuka telefonu miała 16 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej za pomocą kart microSDHC i zasilana była potężną baterią 2050 mAh.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony





Podobnie jak w Galaxy Nexus nie zabrakło modułu NFC. Maksymalna rozdzielczość zdjęć to nie 12 Mpix z pierwszych plotek, lecz 8 Mpix, podobnie jak w modelu sprzed roku.

3. maja dowiemy się czy w finalnej wersji urządzenia producent zdecydował się na jakieś zmiany (rok temu np. podkręcił procesor).

Autor filmu dołączył też dwa przykładowe zdjęcia, które niestety nie są jakiejś specjalnie dobrej jakości, ale nie pochodzą z finalnej wersji telefonu:

i9300 samplephoto i9300 samplephoto

Z informacji EXIF zawartej w plikach wynika, że Samsung Galaxy S III ma obiektyw o jasności F/2.6 (F/2.65 w Galaxy S II) a ogniskowa skróciła się z 3,97 mm do 3,7 mm. Może oznaczać to, że dostaniemy szerszy kąt widzenia niż w poprzedniku - ekwiwalent 26 mm w przeliczeniu na mały obrazek, zamiast dotychczasowych 28 mm lub powiększenie o 7% powierzchni matrycy.

Źródło tekstu: Tinhte.vn, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    31.  2012-04-20 16:11:18

    @PLANET po co Ci mocniejesze GPU od MALI 400-MP4? Podaj zastosowanie.

  • 0

    32. ~PLAY  2012-04-20 16:28:04  host: ip-78-30-123-19.free.aero2.net.pl

    31, pewnie chodziło mu o płynne granie w Asphalt 7 ;)

  • 0

    33. ~Juvenille  2012-04-20 16:30:35  host: host-5db0dbba.sileman.net.pl

    Jak będzie logo Samsunga u góry to wygląd telefonu się całkowicie zmieni...

  • 0

    34. ~kormoran  2012-04-20 16:34:21  host: lsm.vlan80.dengo.lubman.net.pl

    Nie ma się co przejmować! Wybór jest bardzo duży: HTC One X,Sony Xperia S,Panasonic Eluga Power,Lenovo K800,LG Optimus 4X HD, Fujitsu Arrows, ZTE PF 112 HD, Nokia Lumia 900, Huawei Ascend D-Quad XL,Motorola Razr MAXX, Samsung Galaxy Nexus,Samsung Galaxy III i iPhone 5 i LG D1L-oto cała ekstraliga! Wybór duży!Parametry dość zbliżone! Najważniejsze to niezawodność i szybkość sprzętu!

  • 0

    35. ~sintesi  2012-04-20 16:35:41  host: 178-36-95-130.adsl.inetia.pl

    "z sprzed" jakieś nowe słowotwórstwo ?? LuiN - proszę popraw, bo w oczy kole :(

  • 0

    36.  2012-04-20 16:36:57

    Jeśli to finalny look to zawiodłem się. Może i dobry, lepszy niż II i wydajniejszy niż cała reszta, ale co z tego. Nie mam ochoty na razie wymieniać na to mojej II.

  • 0

    37. ~advocatus diavoli  2012-04-20 16:38:58  host: 109.197.175.223

    31, albo o CUDA

  • 0

    38.  2012-04-20 17:13:23

    #31 @danny93: gry, a co innego... przeciez nie bede na tym odpalal 3D Studio ;))) Prawda jest taka, ze chipset to jedno, a optymalizacja to drugie. Przykladowo najnowsza aktualizacja Ass-faulta 6 (1.3.3) tak *** temat, ze wrocilem do 1.0.8, a nie maja backupu gram na pirackiej. Zeby bylo smieszniej, zaplacilem za pelna wersje ale niewazne. || #28 @molek #36 @rogi: ludzie plz, ile razy mozna powtarzac... produkt nie jest zaprezentowany w kwestii wizualnej finalnie, jest zaklejony przed finalnym odslonieciem. Cytuje z oryginalnego newsa z engadget: "There's an iffy plastic rim surrounding to the whole device that has apparently been added not to ruin the surprise of how the device looks ahead of its official launch.". || #34 @kormoran: oj, bedzie w czym wybierac... ;) || #32 @PLAY: plynnie to Assfault chodzi chyba tylko na Vicie ;) w wersji Injection - bardzo przyjemnie sie gra, kumpel co prawda ma tylko demo, ale jest obiecujace. A co 7mki, to chyba nie za szybko ;)

  • 0

    41.  2012-04-20 22:28:07

    Nie oszukujmy się, póki co to sIII jest tym samym zabiegiem marketingowym co iPhone 4 a 4S. Mam tylko nadzieje, że sII stanieje, wszak potencjał tego urządzenia nie został jeszcze wyczerpany;-) Kiedyś był wyścig na megapixele, obecnie na rdzenie i częstotliwość...

  • 0

    42.  2012-04-21 09:08:42

    00:41 - (fail) - jak na dłoni widać przewagę iOS i panelu dotykowego z iPhone.

  • 0

    43. ~applefan  2012-04-21 11:36:04  host: aecd84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @42 Android nie ma szans z iOS jesli chodzi o szybkosc. To taki windows co ma dzialac na wszystkim. Porazka.

  • 0

    44. ~PLANET  2012-04-21 13:42:07  host: public-gprs488973.centertel.pl

    @up: ale bredzicie... ^^

  • 0

    45. ~miro  2012-04-21 14:28:08  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    do 43 tia a świstak siedzi i zawija... Nie mam Androida ale bawiłem się SII kumpla i śmiga jak ta lala, jeśli chodzi o SIII to ja tam nie widzę jakiegoś bardzo rozczarowania, tak naprawdę to teraz za bardzo nie ma czym zabłysnąć, żeby była rewolucja ale poczekajmy na oficjalne zaprezentowanie bo obudowa wcale nie musi być plastikowa.

  • 0

    46. ~Battle  2012-04-21 14:54:33  host: c25-193.icpnet.pl

    Wiadomo, że to fake. Samsung nie pozwolił by sobie żeby jakiś wietnamiec wpuścił w net film o telefonie, który ma mieć kilka równoległych konferencji w celu przedstawienia produktu. Jest kilka rzeczy w tym filmie, po których widać, że to fake. Jak ktoś uważnie obejrzał to się kapnie :)

  • 0

    47. ~grzes  2012-04-21 16:17:52  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Co by nie pisać, jeśli będzie super amoled plus hd, to już dobry argument aby go wziąć. Po dłuższym użytkowaniu ciężko się patrzy na lcd, czarny kolor i w ogóle nasycenie i ostrość to nie ta klasa. Skoro ekran to 90% to chyba warto żeby był ostry, od razu dodam bo niektórzy piszą "cukierkowe, przesycone kolory samsunga" jakby kiedykolwiek używali samsunga to by wiedzieli ze jest możliwość ustawienia nasycenia kolorów jak na lcd, ale czerń i ostrość pozostaje :)

  • 0

    48. ~kosmoski  2012-04-21 18:15:02  host: 79-75-86-166.dynamic.dsl.as9105.com

    To jest samsung galaxy M, nie S III, tak z innej beczki, firma w której pracuje mój kolega dostała właśnie kontrakt na wyprodukowanie dla Apple 750.000 sztuk małych ogniw paliwowych wodorowo-tlenowych do nowej generacji iphonow. Produkcja już trwa, w przypadku dostarczenia pierwszej partii kontrakt będzie poszerzony o kolejne kilka milionów sztuk.

  • 0

    49. ~  2012-04-21 23:00:16  host: ip-94-42-25-107.multimo.pl

    Zisis fejk. Że też niby poważne portale się na takie wrzutki nabierają... Rozumiem, gdyby to była jakaś pani Henia z warzywniaka, ale spece od mobile?

  • 0

    50. ~  2012-04-22 18:39:16  host: z52-02.opera-mini.net

    Jeśli te dane nie są prawdziwe, to dlaczego poważny portal telekomunikacyjny pisze o tym jak o fakcie?

  • 0

    51. ~ja  2012-04-23 18:04:06  host: 078088227150.kielce.vectranet.pl

    80 rdzeni procesora już niedługo tylko w szajsung!!! Małolaty będą miały powód do podniety.

  • 0

    52. ~petr  2012-06-29 22:43:20  host: 84-10-175-110.dynamic.chello.pl

    Mam pytanie. Jak ustawić funkcję dzięki której będą przychodziły dostarczenia wysłanej wiadomości? Chodiz o galaxy s III oczywiście.

Dodaj swoją opinię