Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung i8910 Omnia HD

Samsung i8910 Omnia HD

LuiN 16 Lutego 2009 11:54

0 0

samsung i8910 omnia hd Nowa Omnia od Samsunga nie będzie pracowała pod kontrolą Windowsa Mobile - tym razem producent postawił na dotykowy Symbian S60 piątej edycji. Omnia HD, w przeciwieństwie do HTC Touch HD, swoją nazwę zawdzięcza możliwości nagrywania i odtwarzania materiałów wideo o jakości High Definition.

Samsung SGH-i8910 Omnia HD to urządzenie, którego zdjęcia wyciekły do sieci na początku lutego. Wtedy telefon określany był jako Samsung Acme. Omnia HD ma aparat fotograficzny o matrycy 8 Mpix, oferujący nagrywanie wideo w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Telefon oferuje także wyjście TV w standardzie HDMI oraz gniazdo słuchawek typu JACK 3,5 mm.

Multimedialne możliwości telefonu podkreśla certyfikat DNLA (cyfrowy przesył multimediów przez WiFi) oraz certyfikowany odtwarzacz DivX. Filmy będzie można oglądać na 3,7-calowym ekranie QHD (640 x 360 pikseli), o formacie wyświetlania 16:9. Dotykowy ekran Omnii HD wyświetla obraz wykorzystując paletę składającą się 16 mln barw.




Telefon zaoferuje również płynne strumieniowe wideo wykorzystujące zarówno moduł WiFi jak i moduł HSPA oferujący prędkości do 7,2 Mb/s przy ściąganiu i 5,76 Mb/s przy wysyłaniu plików. Komfort oglądania wideo podniosą wbudowane głośniki stereo. 8 lub 16 GB wewnętrznej pamięci będzie można rozszerzyć przy pomocy kart microSDHC o pojemności do 32 GB.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 95
  • 0

    76. ~ogil  2009-08-09 10:46:57  host: do-kgnet.sitel.net.pl

    wole i900 bo ma wm6 i prze to 2 razy więcej możliwości.jedna wada tego telefonu to ze szybka się rysuje ;-)

  • 0

    77. ~Natka  2009-08-09 23:25:44  host: ewp37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Symbian możesz zresetować ale nie możesz wrzucić nowego systemu. Pod urządzenia z windowsem mobile możesz sobie nawet linuxa wrzucić (aczkolwiek tracisz możliwość dzwonienia..). Także symbian w ogóle nie pozwala wejść w niższe warstwy oprogramowania za to WM owszem ;)

  • 0

    78. ~lyba  2009-08-12 23:09:49  host: net5-ex.pai.net.pl

    na telefon z windowsem mobilnym linuxa??? pierwsze slysze mozna z poziomu systemu odpalic... ale zawsze winmo dziala w tle... Łatwo sie zmienia romy i radia tylko 5 klikniec myszki. Do tego np. mozna podlaczyc pod port usb np. pena. (toshiba g1) lub mysz bluetooth. Aplikacje stoja na lepsiejszym poziomie gry nawigacje wszystko. Mam zarowno telefon z winmo jak i symbianem. Co do androida to system bazujacy na linuxie stworzony przez google ale mozliwe z htc maczalo w tym palce. G1 zrobilo htc. Htc wypusciło w nowym htc hero nowy interfejs pod androida odłanczajac sie troche od firmy google. Wyglada cudownie nawed chciałem magic kupic tylko po to by miec ten interfejs...(trzeba zmienic roma)

  • 0

    79. ~lyba  2009-08-12 23:13:53  host: net5-ex.pai.net.pl

    co do tej omni. Myslalem ze kaszanka ale jak ktos nei miał stycznosci z windowsem ani z androidem to mozna polecic. Super dla osob grajacych quake 3 arena chodzi płynnie quake jeden tez emulator GBA fajnie. Gsensor działa w kilku grach (slyszalem o jednej ale na bank jest ich kilka) łady ekran i prosty w obsludze.

  • 0

    80. ~Kalisz  2009-08-13 18:52:16  host: eeb129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam, jestem szczesliwym posiadaczem OMNI HD, przesiadłem się na nią ze zwykłej OMNI. Telefon bardzo fajny... Bardzo duzy wyswietlacz, bardzo dobre zdjecia filmy to juz wrecz perfekcja. Co do symbiana to jestem zadowolony ze Samsung postanowił przeniesc sie na ten system gdyz WM strasznie mnie irytował (niby Omnia miała działać płynnie ale dopiero teraz w HD działa jak powinna). Bardzo spodobały mi sie głośniczki które są osadzone podobnie jak w N73, grają wyraźnie i dość głośno. Wg mnie OMNIA HD wymiata !!

  • 0

    82. ~Juno  2009-09-16 10:33:12  host: proxy.oginet.pl

    BRN! Może i bym pogadał z Tobą na ten temat ale patrząc na Twoją pisownię nie chce mi się. Idź chłopaczku do szkółki i naucz się pisać.Jeśli tak jesteś zorientowany w technice jak w gramatyce NASZEGO języka to wysiadam.

  • 0

    83. ~FLBZ  2009-09-21 19:29:13  host: 78.8.220.2

    Falubaz rządzi !!!

  • 0

    84. ~robo  2009-09-23 23:20:13  host: m223.c152.petrotel.pl

    Ja przesiadłem się z N97 na Omnię HD i jestem bardzo zadowolony po mimo że zawsze używałem Noki.Nokia ma tylko klawiaturę qwerry i 32G pamięci poza tym Omnia jest zajebista.A Symbian przynajmniej nie muli się jak WM.Pozdrawiam.

  • 0

    85. ~p4  2009-10-15 00:48:23  host: v07-16.opera-mini.net

    mam ja 4 dzien w playu, przedtem mialem i900 omnie i jestem zadowolony ze zaminilem.wysietlacz ok!aparat ok,system ok,glosniki ok!

  • 0

    86. ~  2009-11-05 15:12:57  host: 92.251.255.18

    a co z bateria bo nikt o niej nic nie pisze podobno lipa czekam na odp.

  • 0

    87. ~Tornado  2009-11-17 00:43:02  host: bfd58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bateria to żadna lipa bo 1500 mAH więc nie ma co narzekac jak się poustawia na najwyższe funkcje które są w aparacie to telefon zdjęcia robi niesamowite,nagrywanie w jakości HD niezbyt wyszło bo gubi klatki,pamięci wystarczy na wiele zdjęc nagrań piosenek,duży wyświetlacz Amoled 3,7 cali z paletą 16 milionów kolorów funkcja drap n' drop czyli przeciąnij upuśc wspaniale sie pokazuje

  • 0

    88. ~dr  2009-12-07 20:37:47  host: 94.254.131.107

    jak zrobic twardy reset

  • 0

    89. ~alien  2010-01-11 18:58:21  host: un-212-59-229-249.static.sitel.net.pl

    Bierzesz kamień i okładasz nim telefon.

  • 0

    90. ~ardsdz  2010-02-14 18:12:17  host: 109.243.225.36

    Telepolis-jedyna strona gdzie można rozmawiać o wszystkim i przekładać to warstwą telefonów...

  • 0

    91. ~do -73  2010-04-01 17:55:25  host: 77-254-143-125.adsl.inetia.pl

    do -73, właśnie widać jakie masz pojęcie o fotografii jak kupujesz telefon zamiast aparatu!!!

  • 0

    92. ~Bartek  2010-04-10 02:21:57  host: 093105178208.bialystok.vectranet.pl

    Niebawem minie rok od debiutu OMNI HD na rynku. 12 miesięcy przy tak dynamicznym segmencie jak telefony komórkowe, to cała epoka; a mimo tego nie widzę obecnie lepszego telefonu...Ciekawe jak długo OMNIA HD będzie dzierżyć tę palmę pierwszeństwa?

  • 0

    93. ~ja12  2010-08-12 11:36:48  host: dva34.internetdsl.tpnet.pl

    po prostu KOSZMAR nie telefon. *** jakich malo. ODRADZAM. Nie da sie z tego dzwonic - po prostu nie da! Albo zawiesi, albo rozlaczy, albo wyciszy.. 4 *** ikony na menu podczas polaczenia doprowadzaja do szalu. Do bialej goraczki, kiedy po 5 razie, probie blokowania klawiszy znwou sie odblokuje i rozlaczy..sprzedaje po 4 dniach. Najbardziej wkurzajaca zabawka jaka mialem.

  • 0

    94. ~  2010-08-20 21:15:47  host: cpc2-nrte18-0-0-cust700.8-4.cable.virginmedia.com

    hej zablokowałem kartę pamięci w omni i apomnialem hasła czy ktoś mi pomoże

  • 0

    95. ~jj  2010-10-26 01:55:05  host: aeew110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plusy-bateria trzyma średnio 3 dni-to dobry wynik w tej klasie, wspaniały wyświetlacz,obudowa i szkło praktycznie nie rysujące się w normalnym użytkowaniu, dobrej jakości filmy HD, ogólnie wygląd. Minusy- chwilami "zawiłe" menu, dziwnie skonstruowana nawigacja np.po spisie telefonów (mi zdecydowanie bardziej odpowiada ta np. z Avili), rozmawiając trzeba uważać by przypadkowo nie zawiesić rozmowy (głupio umieszczona opcja uruchamiająca się w momencie mocniejszego przyciśnięcia ucha do słuchawki czasami-mi akurat zdarzyło się to wielokrotnie-kiedyś chyba 3-4 razy w trakcie długiej rozmowy),jednak słabawe fotki,trochę zawiła nawigacja po internecie,po wyłączeniu i włączeniu czyści samoczynnie pamięć z połączeń odebranych itp., potrafi samoczynnie zmienić sobie rodzaj używanej pamięci, zdarzyło mi się kilkakrotnie, dziwnie skonstruowana przeglądarka multimediów. Ogólnie fajny,ale z drobnymi błędami które mogą wkurzać.

  • 0

    96. ~  2011-03-02 22:34:50  host: host-85-202-151-61.sta.tvknaszapraca.pl

    Mam omnie od ponad pół roku, jest ok ale drażnią mnie skomplikowane aplikaicje nie wiadomo jak je uaktywnić :/ dźwięk ok, słuchawki są lipne.. trzeba przyznać ale cała reszta działa bez zarzutu:)