Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung i5500 Corby - w małym ciele wielki duch

Samsung i5500 Corby - w małym ciele wielki duch

Q! 9 Czerwca 2010 09:05

0 0

samsung i5500 corbySamsung zaprezentował kolejne urządzenie z linii Corby - model i5500. Jego cechą szczególną są niewielkie wymiary, które kryją w sobie ponadprzeciętne, jak na tą linię urządzeń, możliwości.



Samsung i5500 Corny, znany również jako Galaxy 5, posiada dotykowe ekran pojemnościowy o przekątnej aż 2,8 cali i rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli). Wbudowany aparat fotograficzny pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 2 Mpix.




Łączność ze światem możliwa jest przy wykorzystaniu technologii 3G, HSDPA oraz WiFi z funkcją DLNA. Wśród obecnych modułów nie zabrakło również AGPS-u oraz interfejsu Bluetooth. Całości multimedialności dopełnia gniazdo microSD oraz JACK 3,5 mm.

Sercem Galaxy 5 jest procesor taktowany zegarem o częstotliwości 600 MHz, który odpowiada za pracę systemu Google Android w wersji 2.1 (Eclair). Energię dostarczać będzie bateria o pojemności 1200 mAh.

Samsung i5500 Corby ma być dostępny jeszcze w tym miesiącu w cenie około 199 euro. W pierwszej kolejności pojawi się on w ofercie włoskich sieci TIM oraz Wind.

Źródło tekstu: cellularmania, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11.  2010-06-09 10:05:47

    @7.GND - no niby nie każdemu, ale podejżewam, ze jednak jest to telefon skierowany do osób młodszych. A do smsów, gg, czy innych komunikatorowo - społecznościowych funkcji byłoby znacznie wygodniej. Zwłaszcza, że ekran zbyt wielki nie jest :) W każdym razie jakby była wersja z klawiaturą dokładnie bym się takiemu telefonowi przyjrzał :)

  • 0

    12.  2010-06-09 10:10:24

    do: Telesfor. Nokia nie robi nic bo jak do tej pory utrzymuję swój status quo jeżeli chodzi o sprzedaż, ilość urządzeń na rynku oraz, co z ekonomicznego punktu widzenia najważniejsze renomę, która bezpośrednio łączy się z tradycją. Wydaje mi się, że takie "zagrywki" finów są elementem polityki firmy. Jeżeli miałbym to porównać to mógłbym się odnieść do banku PKO, który w polskim rynku ma duży udział i nie jest poważnie zagrożony. Poza tym nawet jak jakoś spadnie renoma i sprzedaż nokii to wypuszczą jakieś dwa fajne modele, rozreklamują, wypromują i rankingi się polepszą. Na razie nie ma to sensu bo wyższego niż pierwsze miejsce nie ma :)

  • 0

    13. ~Bogie  2010-06-09 10:11:44  host: ejc110.internetdsl.tpnet.pl

    Klawiatura ekranowa na 2,8 cala - tylko dzieci dadzą radę na nim pisać ;) - dla nich jest pewnie kierowany. Jeśli telefon z klawiaturą ekranową qwerty to tylko powyżej 3 cali.

  • 0

    14. ~eMb  2010-06-09 10:33:21  host: h6113.wsw01.edunet.hp.com

    Nawet na 3,2" nie pisze mi sie jakos super wygodnie, a nie mam grubych palcow. Na 2,8" bedzie jeszcze ciezej

  • 0

    15.  2010-06-09 10:41:00

    #hollytom: tylko że taka polityka może okazać się zgubna. Bo jak sprzedaż spadnie to może nie wystarczyć opracowanie dwóch modeli. Bo jak inni będą mieli po 20 i dużo większą praktykę w produkcji to stanięcie w szranki z dwoma, pewnie niedopracowanymi, słuchawkami może być arcytrudna. Dla mnie nokia się skończyła na modelu 6310 i więcej pewnie nie kupię bo to najgorszy producent na rynku. No może Sagem i Alkatel są jeszcze gorsze :-)

  • 0

    16.  2010-06-09 10:43:02

    A mi się podoba że ekran jest mały i bateria całkiem niezła. Bo to daje nadzieję, że telefon podziała kilka dni na jednym ładowaniu.

  • 0

    17. ~Aster  2010-06-09 11:09:52  host: 1.184.rev.mni.pl

    *5 - Telesfor - Jestem na tyle poważny by porównywać ceny sklepowe - na dziś i5700 można w sklepie dostać za niecałe 800 PLN, ten będzie kosztował 199 € czyli u nas na początek pewnie z 1000 PLN.

  • 0

    18. ~...  2010-06-09 11:17:00  host: user-109-243-251-153.play-internet.pl

    Za drogi. Nawet jak te 199 euro to cena końcowa. Żadna alternatywa dla i5700.

  • 0

    19.  2010-06-09 11:28:04

    #17: Aster, w którym sklepie można z tyle dostać? Mam nadzieje, że nie jakimś internetowym krzaku bo ja w tej cenie nie widziałem. A może bym i kupił bo to tylko 200zł więcej niż na portalu aukcyjnym. A tak poza tym to I5700 przed premierą miał przewidywaną cenę 350 euro więc widać o ile był droższy. http://tiny.pl/ht4j9

  • 0

    20. ~BKX  2010-06-09 11:38:57  host: public11801.xdsl.centertel.pl

    Corby nie powtórzył sukcesu Avili, a brnięcie dalej w tej linii urządzeń nie jest dobrym pomysłem... Parametry względem ceny wręcz idealne, jednak wygląd tego urządzenia... Jeżeli będzie tak samo tandetnie wykonany (pomijam fakt, ze mnie się w ogóle taka stylistyka nie podoba) to nawet parametry go nie uratują. Z drugiej strony patrząc, Corby miał być prostym telefon i nie każdy potrzebuje w nim zaawansowanego systemu...

  • 0

    21.  2010-06-09 11:59:05

    Taka polityka jest prowadzona od paru ładnych lat i jak na razie nie doprowadziła do zguby. I tu znów wychodzi, (jak śliwki popite wodą mineralną)że w mentalności ludzi nie uświadomionych - których poniekąd jest większa ilość - nokia to nokia i nic tego nie zmieni przez długi okres czasu.

  • 0

    22. ~BKX  2010-06-09 12:11:44  host: public11801.xdsl.centertel.pl

    Nie twierdzę, że Samsung robi złe telefony, ani że jego polityka jest zła, ale patrząc na ich całe portfolio, seria Corby wygląda jak zabawka z odpustu... Równie dobrze nie można powiedzieć że wszystkie Nokie są badziewne, a wszystkie Samsungi cacy...

  • 0

    23. ~  2010-06-09 12:25:56  host: 80.51.91.246

    @3 Pewnie, że będzie liderem. Produkuje telefony na każdą kieszeń, widać to po liczbie wydawanych modeli, wciąż prezentują coś nowego.

  • 0

    24. ~  2010-06-09 13:06:55  host: host-62-141-198-143.swidnica.mm.pl

    W tytule Corby w treści Corny i jeszcze ,,posiada dotykowe ekran''

  • 0

    25. ~  2010-06-09 13:21:33  host: user-188-33-112-101.play-internet.pl

    Ad 18. To nie ma być alternatywa czy nastepca dla i5700. To troche inne klasy urzadzeń. Do iPhona też lepiej nie porównywać :) rcicho

  • 0

    26.  2010-06-09 13:50:18

    @25 to nie porównuj ;) IMHO to chyba dobrze że jest różnorodność i jeśli chodzi o cenę(trochę szkoda że kosztem jakości, ale nie ma nic za darmo) i funkcjonalności( bo już mam trochę dość trackballi w androidach)

  • 0

    27. ~...  2010-06-09 16:31:44  host: user-109-243-30-178.play-internet.pl

    @rcicho W sumie to nie wiem o co Ci chodzi. i5700 kosztuje około a nawet poniżej 800zł w sklepach internetowych a tu widnieje cena 199 euro. Co ma do tego iPhone? Bo ja np. nie widziałem nigdzie nówki w sklepie za 800zł.

  • 0

    28.  2010-06-09 18:18:54

    Na ceneo Spica od 789zł, czyli taniej ale za to większy telefon (2.8" < 3.2"). Jednakże trzeba pamiętać o rozdzielczości ekranu - 320x240 tutaj i "androidowa" u spicy, co sprawia że na powyższy tel. będzie na chwilę obecną o wiele mniej aplikacji. Ja bym brał i5700.

  • 0

    29.  2010-06-09 20:48:46

    IMHO rewolucja. 825 zł bez podatków. Nawet zakładając, że cena startowa w Polsce będzie koło 1000 zł, to i tak dobrze. Spica startowała bodajże od 1099 zł. Ale chcę zobaczyć, jak Eclair będzie wyglądał na QVGA.

  • 0

    30.  2010-06-09 23:51:21

    No własnie. To cena startowa i po kilku miesiacach będzie dużo niższa. Spica to dość duży i cięzki smartfon. Waży o 23gr mniej niż Spica i ogólnie jest mniejszy. To nie ma być nastepca i5700 Spica ale coś w jego stylu ale mniejsze i bardziej kobiece. Znajdzie licznych swoich nabywców.

Dodaj swoją opinię