Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung i Microsoft razem powalczą o rynek tabletów

Samsung i Microsoft razem powalczą o rynek tabletów

Q! 8 Września 2011 11:55

0 0

Samsung oraz Microsoft podpisały porozumienie, na mocy którego podejmą współpracę w segmencie tabletów. Pierwsze tego efekty będzie można zobaczyć już 13. września w Kalifornii - informuje dziennik Korea Economic Daily.






Wtedy to na konferencji BUILD, organizowanej przez Microsoft i skierowanej do programistów, zaprezentowany zostanie pierwszy tablet wyprodukowany przez Samsunga i pracujący pod kontrolą systemu Windows 8.

W ten sposób Samsung chce zróżnicować systemy operacyjne, które będą instalowane na jego urządzeniach - do dotychczasowego Androida od Google dojdzie teraz microsoftowy Windows 8. Na informację o debiucie rynkowym tabletów z Windows 8 trzeba będzie jeszcze chwilę zaczekać.

Źródło tekstu: korea economic daily     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • -1

    1. ~Damian  2011-09-08 12:45:12  host: 85.219.163.66

    Windows 8? :)

  • -1

    2. ~Pawlox  2011-09-08 12:51:35  host: apn-77-115-8-249.dynamic.gprs.plus.pl

    Tak, a co, zaskoczony? ;P

  • 1

    3. ~a_lex  2011-09-08 13:04:09  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    No i co teraz? Pozostaje konsternacja - przecież powszechnie wiadomo, że MS jest be, a Samsung ok ;)

  • 0

    4.  2011-09-08 13:05:17

    Ciekawe czy programy ze zwykłej Windy będą działać? Może jakaś emulacja?

  • 0

    5.  2011-09-08 13:07:17

    Biorac pod uwage inf. o tym, ze programy pisane na Windows Phone beda dzialac pod Windowsem 8 stawia to w zupelnie inny swietle cala platforme Windows Phone (oplaca sie bowiem pisac program na cos co bedzie wszedzie - nie tylko w telefonach/tabletach jak iOS czy Android). To logiczny a zarazem genialny (i na swoj sposob kasujacy konkurencjie ruch MS). Jeden system, jedna platforma - wszelkie urzadzenia: telefony, laptopy, desktopy, netbooki, tablety i oczywiscie konsola do gier. Kto z developerow nie chcialby w tym uczestniczyc? (wszystko przy zalozeniu, ze Win8 bedzie tak dobry jak wskazywalyby na to zapowiedzi). Apple musi sie spieszyc ze zunifikowaniem platformy iOS / Mac - a narazie o tym nie slychac. O ANdroidzie w segmencie desktop tez nie. A czy wolicie miec desktopa/laptopa/tablet/telefon pod kontrola jednego systemu czy tez miec w domu defragmentacje po postacia Windowsa w laptopie, Androida w desktopie i iOS w telefonie (lub odwrotnie dwa ostatnie)? :-)

  • 0

    6. ~Drecho.ru  2011-09-08 13:11:07  host: 92.60.132.22

    Współpracę zwieńczy zmiana nazwy firm na Micrung.

  • 0

    7.  2011-09-08 13:16:14

    @galtom - oficjalnego stanowiska w sprawie działania aplikacji z WP7 w W8 nie ma, to była tylko wypowiedź szefa Nvidii, nie wiadomo na ile wiarygodna, a na ile życzeniowa. Poza tym Google ma już swój system operacyjny (Chrome OS), więc jego unifikacja z Androidem może nie być niczym trudnym. Poza tym kto powiedział, że na sprzęcie np. Apple'a (laptop) nie można mieć systemu Microsoftu? ;-)

  • 0

    8.  2011-09-08 13:23:42

    Wolę mieć fragmentację systemów niż wspólny. Sami wiecie ile pociągnie lapek na windowsie a ile ten sam sprzetowo sprzęt na linuxie ;) To samo z macami, ok 7-10h na macu, a na windowsie 4-5h.

  • 0

    9.  2011-09-08 13:27:04

    @Q! - jak ta wizja sie nie ziści to kaktus mi na ręce wyrośnie ;-) Co do Chrome OS to nadal można go traktować jako eksperyment (i troche pobożne życzenie Google). Nie ma sensu go porownywac ani z MacOS ani z Windowsem bo ma sie do obu ni jak i jego funkcjonalność jest żadna (i jeszcze długo taka pozostanie). Nawet cześć stron www pod ChromeOS nie chce działać bo wymagaja dodatkowych wtyczek więc ani do dektopów (tryb off line) ani do laptopow (tryb online) nie do konca to sie nadaja. Tempo rozwoju systemu tez jest zadne. A ujednolicenie platform ma sens. Apple nic na ten temat nie mowi bo w przeciwienstwie do MS produkuje sprzet - klient ma wiec kupic i Maca i tablet. W przypadku Windowsa i MS sytuacja jest ciut inna - a jak juz masz Windowsa (ktorego lubisz) w komputerze to nie chcialbys aby system w Twoim tablecie i telefonie nazwajem sie uzupelnial, integrowal, synchronizowal, itd? Jak polaczy sie to z uslugami "w chumrze" - np. Skydrive, ze srodowiskiem aplikacji (kupisz Office dla dekstopa - masz go tez w tablecie i telefonie), itd, itd... to wydaje mi sie, ze to pewny kierunek. A co do Twojego ostatniego zdania... moze w PL, uzytkownicy Appla wpadaja na takie pomysly (jak musza z softu MS korzystac) - ale u nas i w Europie na Macach pracuje drobny % ludzi (coraz wiekszy, fakt ale w stosunku do Windows'a znikomy). Za to w USA gdzie Apple ma najwiekszy zbyt nikt na to nie wpadnie - bo jak i poc co??? (prosciej drugi komputer kupic... czy tablet z Windows ;-).

  • 0

    10.  2011-09-08 13:34:00

    @galtom - coś w tym może być skoro mówi to szef Nvidii, ale ja bym zaczekał do oficjalnego info. Zwłaszcza, że wcześniej Microsoft chyba mówił, że tak się jednak nie stanie. No Chrome OS jakby trochę przycichł - sam jestem ciekawy co z nim będzie, aczkolwiek wolę tradycyjne systemy. :-) Synchronizację bym chciał, ale zauważ, że jeśli ma to zaoferować producent Twojego sprzętu, to Cię zmonopolizuje. Rozwiązania alternatywne też są, i to często działające nie gorzej. Co do ostatniego zdania, to rzeczywiście - na szczęście pokazuje się coraz więcej ultrabooków (Acer S3..), więc głód na MBA może zniknąć u sporej części oczekujących na cud. ;-)

  • 0

    11. ~galtom  2011-09-08 13:38:34  host: 173.208.45.178.rdns.ubiquityservers.com

    @Q1: "ale zauważ, że jeśli ma to zaoferować producent Twojego sprzętu, to Cię zmonopolizuje. " A co poza Xboxem produkuje MS? :-) Ten zarzut to raczej do firmy Apple ale nie sadze, zeby argument trafil do klientow Apple (gdyby tak bylo, Ci zamiast zlozeczyc Androidowi i WP to zyczyliby im sukcesu bo to konkurencja wplywa na rozwoj, innowacje, lepsze ceny, itd...). Ja osobiscie zycze MS wlasnie takiego sukcesu przeciwko hegemonii googla. Bo przy obecnym ukladzie sil za kilka lat mogiby zajac miejsce Apple.

  • 0

    12.  2011-09-09 12:39:41

    Ciekawe czy na to porozumienie nie miały wpływu koszty jakie Samsung miał ponościć na rzecz Microsoftu w kwestii patentów w Androidzie ;-)

  • 0

    13. ~Singel  2011-09-09 14:16:29  host: aadi213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @galtom dopóki tacy fanboje jak ty dadzą sobie MS robić wodę z mózgu,dotąd MS będzie trzepał kasę na nędznym oprogramowaniu i patentach.Nikt na świcie nie chce smartfonów z WM7 i nikt nie zechce tabletu z W8.Nawet mój kumpel,zatwardziały łyndołsiarz,nie chce słyszeć o smartfonie z WM7.Jak bym miał wybierać tablet z iOS czy Androidem,to jeśli ceny byłyby zbliżone,wybrałbym iPada.Na co dzień używam Linuksa,Łynołsa 7 do grania(strach z tego wchodzić do netu i mulisko jak ch...)Mam dwa smartfony z Androidem,ale kupiłbym iPhone gdyby ceny były dla ludzi.Na komputer z Mac OS też bym się pokusił,ale nie dam za coś co jest warte 2500-2700 zł 8500 tys!!!

Dodaj swoją opinię