Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung i asystent S-Voice: XDA Developers znów górą

Samsung i asystent S-Voice: XDA Developers znów górą

Q! 22 Maja 2012 12:39

0 0

samsung i9300 galaxy s iiiWygląda na to, że programiści nie dają za wygraną i po raz kolejny ubiegli Samsunga z jego asystentem głosowym S-Voice. Po raz drugi w ostatnich kilku dniach uwolnili go z objęć smartfonu Galaxy S III.

Przypomnijmy, że Samsung Galaxy S III nie trafił jeszcze na półki sklepowe, a już jedną z jego flagowych usług, asystenta głosowego S-Voice, można było zainstalować praktycznie na dowolnym urządzeniu z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Na odzew Samsunga nie trzeba było długo czekać i wkrótce możliwość korzystania z nieautoryzowanej wersji asystenta została zablokowana. Wszystko za sprawą nałożenia filtrów na daną, którą przedstawia się na serwerach telefon korzystający z możliwości S-Voice.




Na reakcję programistów z forum XDA Developers nie trzeba było długo czekać. Obeszli oni to ograniczenie poprzez zmianę danej, którą przedstawia się telefon. Oznacza to, że w aktualnie dostępnej wersji asystenta… każdy telefon przedstawiać się będzie na serwerach Samsunga jako Galaxy S III.

Pojedynek trwa. Obecnie XDA Developers prowadzą nieznacznie, czyli 2:1.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: XDA Developers, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~BartekGib  2012-05-22 12:44:28  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    Ha Ha Ha wiedziałem - wydawało mi się, że potrzebują dwóch nocek ale wyrobili się w jedną nockę :) In your face Samsung !

  • 0

    3. ~  2012-05-22 12:48:21  host: eduroam-107.192.net.uw.edu.pl

    oni chyba na złość Samsungowi tak szybko to rozporacowali :P

  • 0

    4. ~Lolek  2012-05-22 12:50:03  host: 212.160.172.70

    Przecie to proste:) Dwie "drużyny" programistów Jeden cel:) ZAROBKI:) Kto wygra? Ci którzy będa mieli taniej a wiec jeśli nie bedzie trzeba SGS3 do asystenta i kazdy ICS odpali ta aplikacje to jak słusznie napisał redaktor "flagowa aplikacja" przestaje istniec a po co przepłacać?;) mało tego-to kolejny powód zeby sie zastanowic czy SGS3 to cud techniki czy marketingu bo i jedno i drugie zdanie juz gdzies tu czytałem;) hehe Pozdrawiam pi.es szkoda ze tak czesto zmieniaja zdanie...brakuje tu polityki motoroli...raz - a dobrze;)

  • 1

    5.  2012-05-22 12:58:02

    Q, prosze... pisz troche wolniej, bo czasami te newsy sa straszne gdy sie je czyta... "Nie dlugo" z ostatniego newsa, z tego dubel "nie trzeba było długo czekać" czy "dana, którą przedstawia się telefon", na koncu byk "nieznacznie, ale wyraźnie" - no albo nieznacznie, albo wyraznie... wyrazy przeciwstawne... Nie mam problemow z ta dramaturgia czy czasami niefortunnym doborem slow (chocby ta "dana"), ale da sie czasem napisac newsy lepiej (sam to dobrze wiesz jak sadze).

  • 1

    6.  2012-05-22 13:00:10

    A co do meritum, to wiadome bylo ze XDA beda mieli i szybka i dobra reakcje ;) Nalezy im kibicowac, bo to naprawde jedna z niewielu ostoi nieskrepowanego programowania :) Wiele OSow rozwija dzieki nim wielkie skrzydla - i wcale nie mowie tu tylko o Androidzie.

  • -1

    7.  2012-05-22 13:02:39

    @PLANET - a co złego jest w "danej"? Liczba pojedyncza od "danych" do pojedyncza "dana". Nieznacznie, ale wyraźnie jest wg mnie jak najbardziej poprawnie. Ale wezmę pod uwagę Twoje sugestie. :-)

  • 0

    8. ~Aaaaa  2012-05-22 13:03:24  host: aafq105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PLANET: w "nie długo" chodziło o nie długi czas, a nie "niedługo" w sensie "niebawem"...skoro ciężko Ci to zrozumieć to już nie wiem jak wytłumaczyć. Pisanie bez polskich liter również jest błędem więc może jednak przestań się czepiać...

  • 1

    9. ~sda  2012-05-22 13:08:58  host: jvn114.internetdsl.tpnet.pl

    "prowadzą nieznacznie, ale wyraźnie" Uśmiałem się po pachy :). Coraz słabszy poziom artykułów tutaj :) Z tego co czytaliśmy wczoraj ta aplikacja nie działa za dobrze na innych telefonach :)

  • 1

    10. ~BartekGib  2012-05-22 13:21:52  host: public-gprs71603.centertel.pl

    Niech ucierają nochala Szajsungowi :)

  • 0

    11. ~  2012-05-22 13:41:54  host: p21-04.opera-mini.net

    gibaj się bartuś pajacu:-)

  • 0

    12. ~  2012-05-22 13:57:13  host: dbv143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    8, używanie polskich znaków np. w iPadzie jest na tyle upierdliwe i zaburzające rytm pisania, że ich brak można wybaczyć.

  • 1

    13. ~  2012-05-22 14:26:59  host: z28-14.opera-mini.net

    @7 Q poradnia.pwn.pl/lista.php?kat=3&szukaj=kontekstach specjalista od jezyka polskiego twierdzi ze slowo dane NIE MA LICZBY POJEDYNCZEJ i to samo pisze w slownikach PWN wiec skoncz sie kompromitowac... Nieznacznie ale wyraznie to kolejna wtopa zreszta PLANET dokladnie opisal co jest nie tak... Ja rozumiem ze poziom tego portalu jest taki a nie inny(niski) i byc moze pisanie poprawnie nie jest wymagane ale ja piszac na twoim miejscu spalilbym sie ze wstydu piszac takie newsy pod ktorymi sie podpisujesz Generalnie zenada i tyle DANA DANA :D

  • 1

    14. ~  2012-05-22 14:28:29  host: z28-14.opera-mini.net

    ps odnosnie tego linka czuje ze mozesz miec problemy dlatego ci wyjasnie: zjedz do miejsca gdzie w tytule pisze ''dane'' lub szybciej otworz slownik Jezyka Polskiego :D

  • 1

    15. ~  2012-05-22 14:33:49  host: z28-14.opera-mini.net

    ps2 jak ktos prowadzi NIEZNACZNIE to nie moze prowadzic jednoczesnie WYRAZNIE. Nieznacznie oznacza ze przewaga jest raczej niewielka prawie nie zauwazalna a wyraznie oznacza ze przewaga jest spora ZE JEST WYRAZNIE ZAUWAZALNA to jest tak jakbys stwierdzil ze np w wyscigu kolarskim kolarz wyprzedzil 2-go o 1s i w tym samym czasie wyprzedzil go o 5 min... No rece opadaja

  • 0

    16.  2012-05-22 15:23:19

    kocham to :D

  • 0

    17.  2012-05-22 15:42:14

    Q: zasadniczo nic, choc w przypadku uzycia innego slowa mozna by przekazac tresc jasniej. Staram sie nie czepiac, i choc czasami nie podoba mi sie wydzwiek Twoich artykulow, to jednak piszesz kontrowersyjnie :) #8: nie uzywanie "znakow diakrytycznych" nie jest bledem, to zwykly komentarz i kazdy zrozumialby go nawet, gdybym "naipsla go z pzrestawoinymi ltierami". Gdybym pisal art, OCZYWISCIE ze pisalbym od A do Z jak najlepsza polszczyzna, ale w komentarzu nie jestem do tego zobligowany. Co do "nie dlugo" (w dodatku otwierajacego zdanie, w tym przypadku nawet artykul) - pokaz mi, gdzie w powaznych gazetach, pismach, czy tez na portalach wystepuje zwrot uzyty AKURAT w takiej formie, w takim kontekscie. Co najmniej niefortunne, O ILE W OGOLE to jest gramatyczne. Chetnie zobaczylbym uzasadnienie :)

  • 0

    19. ~  2012-05-22 17:21:49  host: user-109-243-151-242.play-internet.pl

    htc nic nie blokuje i dlatego wiekszosc userow xda siega ponownie po telefony tej marki...

  • 0

    20.  2012-05-22 19:43:06

    @19 A niby co ma blokować?

  • 1

    21.  2012-05-23 07:02:25

    "Na odzew Samsunga nie trzeba było długo czekać" ; "a reakcję programistów z forum XDA Developers nie trzeba było długo czekać." NAUCZCIE się pisać ;>

  • 0

    22. ~  2012-05-23 07:09:30  host: acxg114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21, nierealne, te wesole romki nie reaguja nawet na explicite wytkniety blad z podanym linkiem do uzasadnienia :)

Dodaj swoją opinię