Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung gotowy jest zmodyfikować swoje telefony jeśli przegra proces z Apple

Samsung gotowy jest zmodyfikować swoje telefony jeśli przegra proces z Apple

Q! 28 Sierpnia 2012 16:55

0 0

Jeśli Samsung przegra z Apple proces dotyczący blokady sprzedaży ośmiu smartfonów na terenie USA, to gotów jest dokonać w nich modyfikacji. Wszystko po to, aby zapewnić ciągłość w ich dostępności.






Apple złożył pozew do sądu w San Hose, w Kalifornii, w którym domaga się zablokowania sprzedaży ośmiu smartfonów swojego rywala na terenie USA. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz Samsung wydał oświadczenie w którym stwierdził, że zrobi wszystko, aby nie dopuścić do blokady sprzedaży swoich urządzeń. Jeśli jednak tak by się stało, to firma gotowa jest wprowadzić w nich zmiany, które pozwolą na ich dalszą sprzedaż na terenie USA.

Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 2

    1. ~  2012-08-28 17:10:46  host: user-46-113-117-178.play-internet.pl

    Zobaczymy Apple podcina gałąź na której sam siedzi. 1/3 jak nie więcej podzespołów do iPhone dostarcza właśnie Samsung a Apple sądzi się o jakieś przewijanie zdjęć i odblokowywanie ekranu

  • 2

    2.  2012-08-28 17:12:44

    Apple może sobie trollować, z Samsungiem i tak nie wygrają (czyt. nie pozbędą się konkurencji) bo to potężna korporacja. Apple gra nieczysto, gdyby chcieli chronić swoje 'innowacje' oraz wartości to pozwaliby też LG, Sony.. Ale w USA te firmy mają bardzo mały udział i nie zagrażają Apple, więc ich nie pozywają.

  • -3

    3. ~  2012-08-28 17:19:04  host: ip-94-42-209-234.ibd.gtsenergis.pl

    Gdyby Samsung robił pod względem jakości wykonania i materiałów telefony jak 6-7 lat temu i rozwinął konsekwentnie swój system Bada,a nie poszedł na masówkę od Google to może nie był by "liderem sprzedaży" ale nadal cenił bym sobie tą markę. Teraz to już tylko masówka,wpychana klientom za złotówkę przez hurtowe zakupy sieci kom. i "modna" bo ma tyle rdzeni i super "powszechny system operacyjny". Nie żałuję Samsunga. To tak jak z Toyotą, bycie "największym" kosztuje utratę jakości i klasy.

  • -2

    4. ~  2012-08-28 17:25:02  host: ip-94-42-209-234.ibd.gtsenergis.pl

    A co do Apple... myślę, że czeka go los Mercedesa. Powolny zjazd w dół. A szkoda, bo o ile iOS i cała otoczka wokoło iPhone'a jest mi obojętna, to MacOS na macBookach dał mi wiele lat spokojnej komfortowej pracy , kiedy nie musiałem co chwilę wzywać drogiego "specjalisty" od windowsa. A teraz MacOS jest już nie taki jak kiedyś, bo cała para idzie w gwizdek telefoników. szkoda. Ale liczy się zysk. A na telefonie się zarabia, a na porządnym systemie nie. No chyba ze się robi system nieporządny ale ""za darmochę, jak zielony robocik, to na tym się zarabia najlepiej. Jak to na masówce.

  • 1

    5. ~  2012-08-28 17:44:08  host: z25-12.opera-mini.net

    NIGDY , PRZENIGDY NIE KUPIE NIC OD FIRMY apple - NEVER !!!

  • 1

    6. ~Al1  2012-08-28 17:52:50  host: agae237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Samsung jak coś zmieni to tak minimalnie by na odczepnego było, ale nie powiedziane, że już przegrał z kretesem więc jak na razie nie musi nic zmieniać. Porównywałem 4S do SGS2 i nigdy bym swojego Samsunga nie zamienił na żaden produkt Apple. Niech wreszcie Samsung ich porządnie załatwi ;)

  • -1

    7.  2012-08-28 17:57:28

    Ta deklaracja Samsunga to "oczywista oczywistość, każde inne posunięcie byłoby głupotą. Samsung zdaje sobie też sprawę że ma na to trochę czasu - być może wystarczająco dużo czasu by niezależnie od wyroku opracować nowe lepsze telefony. Lepsze od iPhone 5. Co dla Samsunga nie będzie zbyt trudne do zrobienia.

  • 0

    8. ~pisul  2012-08-28 18:21:50  host: z17-06.opera-mini.net

    Przegnilej papierowce koncza sie juz pomysly. Ekran 3.99 cala w nowym ipku to moze malo i byc poczatek konca. Hisoria mowi ze kazdy firma spada z piedestalu wczesniej czy pozniej. A samsung ot tak jednego roku pochwalil sie note 5.3 cala z stylusem jak i galaxy bean z rzutnikiem. Maja pomysla. Za rok dwa kto jeszcze bedzie pamietal o telefonach bez radia , kart pamieci czy blutootha...

  • 1

    9. ~Informatyyyk  2012-08-28 18:28:27  host: 81.219.84.18

    @4 Akurat windows jest łatwym systemem do naprawy :)

  • 0

    10.  2012-08-28 18:45:26

    Samsung wyda OTA ktore roztopi obudowe i zdeformuje zaokraglone rogi.

  • 0

    11.  2012-08-28 19:30:59

    iphone poza dobrym wykonaniem i superszybkim systemie nic nie ma do zaoferowania. Chcesz wgrać muzykę ? Użyj iTunes, chcesz zrzucić zdjęcia ? iTunes, chcesz wysłać plik na inny telefon poprzez bluetooth ? użyj iTunes.

  • 0

    12. ~dav  2012-08-28 19:31:29  host: 87-204-10-63.ip.netia.com.pl

    Srapple przegięło pałe. Oby ich ktoś wkrótce pokonał ich własna bronią

  • 0

    13.  2012-08-28 19:49:49

    Szkoda że Samsung choć trochę nie włożył serca w projektowanie telefonów tylko wszystkie na jedno kopyto. Motorola, Nokia, czy teraz Sony naprawdę ładne smartfony.

  • 0

    14. ~  2012-08-28 21:12:52  host: z33-08.opera-mini.net

    Widac ze iPhony sprzedaja sie coraz gorzej.

  • 0

    15. ~  2012-08-28 21:35:31  host: user-164-126-17-149.play-internet.pl

    Samsung nigdy nie będzie miał łatwo w USA zwłaszcza w sądach gdzie decyzję podejmują ławnicy a ci zapewne wierzą w propagandę Apple iż to oni wynaleźli smartphone a jak wiemy u nas w europie tak nie było bo "komputery naręczne" istniały na długo przed iPhone

  • 0

    16.  2012-08-29 09:43:38

    @13: Wskaż mi różnice w wyglądzie iPhone 4 i iPhone 4s, a dopiero potem wypowiadaj się na temat "projektowania na jedno kopyto"...

  • 0

    17. ~Labiel  2012-08-29 10:20:09  host: hfr17.internetdsl.tpnet.pl

    @3 Bredzisz. To co, samsung miał się stać producentem telefonów ekskluzywnych gdzie będziemy płacić za modele dwa razy tyle a dostaniemy dwa razy mniej ale za to w ładnym opakowaniu żebym świetnie prezentował się do nowego auta albo torebki? Ja dziękuję za takie coś tak jak pewnie większość użytkowników. Samsung osiągnął to co osiągnął właśnie dzięki temu że ma telefon dla każdego. Można mieć taniego smartfona z androidem, można i mieć coś z wyższej półki. Każdy znajdzie coś dla siebie i w swoim budżecie.

  • 0

    18.  2012-08-29 11:13:36

    @4 Macbook dobrym sprzętem? Pozwól że zacytuje pewien artykuł, którego źródło łatwo znajdziesz na Google. "Miałem wielką ochotę na kupno nowego MacBooka Pro. (...) Mina zrzedła mi okrutnie, gdy zobaczyłem ceny nowych komputerów Apple’a – w konfiguracji sprzętowej, która by mnie interesowała, nowy MacBook Pro kosztował 13 tys. zł. (...) Dlaczego w ogóle chciałem zmieniać komputer? Bo mimo, iż mój MacBook Pro na papierze wciąż wygląda dobrze (2,66 GHz, i7, 8 GB RAM – model late 2010), to jednak coraz częściej odczuwałem spory dyskomfort szybkości i stabilności działania. Szczególnie problematyczne zdawały się być momenty, w których przeglądarka Chrome oraz aplikacja Mail zapychały pamięć RAM – wtedy korzystanie z komputera było raczej powodem frustracji, aniżeli przyjemności." Przepraszam, czy ja dobrze rozumiem że 8GB ramu jest zawalane przez Chrome i Mail? BUHAHAHAHA, śmiech na sali.

  • 0

    19. ~kk  2012-08-29 11:38:12  host: abxp41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Samsung musi pokazać, że ta batalia nie jest jeszcze przegrana i mają plan awaryjny (taka informacja też ma wpływ na ich notowania). Apple musi naprawdę się obawiać Samsunga skoro tylko jego tak ściga. Sam produkt Apple jeśli przez jego twórców jest uważany za takie cudo, które trzeba mieć bo jest najlepsze itp. to jak dla mnie samo powinno się bronić, a nie na drodze sądowej.

  • 0

    20.  2012-08-29 17:55:14

    @18 mam macbooka, co prawda koncowka 2011 8gb ram, model 15''. Maszyna smiga jak marzenie. Nic kompletnie sie nie zacina, mail, chrome to pierd..cia. Xcode, instruments itd smigaja na pelnej predkosci bez problemow. Ostrze sobie zeby na retine. Ogladalem wlasnie w apple store - komputer idealny. Przywiozlbym z wakacji, ale maja tu tylko klawiature SM/A wiec kupie po powrocie do domu.

Dodaj swoją opinię