Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Gear S - Tizen i 3G w zegarku

Samsung Gear S - Tizen i 3G w zegarku

LuiN 28 Sierpnia 2014 11:20

3 4

Samsung oficjalnie zaprezentował zegarek Gear S oparty na platformie Tizen. Urządzenie oferuje zakrzywiony ekran Super AMOLED i łączność 3G.




samsung gear s samsung gear s samsung gear s samsung gear s


Sprzedaż nowego smartwatcha Samsunga rusza już w październiku. Tym razem producent postawił na zakrzywiony 2-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 480 x 360 pikseli. Wewnątrz niewielkiego urządzenia (39,8 x 58,3 x 12,5 mm) udało zmieścić się 2-rdzeniowy procesor 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, czterozakresowy moduł łączności 2G/3G (zadziała Aero2 :-)), Bluetooth 4.1, Wi-Fi a/b/g/n, GPS/GLONASS i ogrom czujników.


Do tych ostatnich należą akcelerometr, żyroskop, kompas, pulsomierz, czujnik jasności otoczenia, czujnik promieniowania UV i barometr. Urządzenie zasilane jest akumulatorem o pojemności 300 mAh i ładowane przez złącze USB 2.0 (niewielka nakładka na obudowę). Konstrukcja jest wodo- i pyłoszczelna (IP67). Wbudowany akumulator pozwalać ma na 2 dni typowego użytkowania.


Zobacz: 1000 aplikacji na zegarki Samsunga

Źródło tekstu: Samsung, wł     
Źródło zdjęć: Samsung

Dodaj do:

Tagi: gear s | samsung | tizen

w sumie: 25
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    6. ~Abdullah  2014-08-28 11:56:25  host: 91.236.160.36

    @1 +10 resista na ogien 12% expa i buff na atak tylko jeszcze oficjalnie maja podac ile tego bufa

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    7. ~Hert  2014-08-28 12:36:08  host: user-164-127-7-35.play-internet.pl

    Dwa dni typowego użytkowania? Zegarek? I ludzie to kupują...
    Mógłbym zrozumieć zegarek, który współpracuje ze smartfonem, wyświetla powiadomienia itp. Ale po kiego grzyba mam mieć w zegarku to samo (GPS, Wi-Fi, 3G etc.) co w smartfonie, którego i tak będę miał przecież w kieszeni? Wystarczyłby Bluetooth LE, do tego ekran E-ink i jakiś minimalistyczny system, całość zapakować w ładną obudowę i jest super zegarek. Nie wiem czemu producenci za wszelką cenę chcą robić z zegarka drugi smartfon - przecież zegarek nigdy nie zastąpi smartfona z prostej przyczyny, jaką jest wielkość ekranu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    8. ~  2014-08-28 12:49:16  host: n10-01-02.opera-mini.net

    Zegarek, który po 2 dniach domaga się kontaktu ze światem zewnętrznym (wymiana baterii lub ładowanie) to snobistyczny szit. Osoba z klasą wybierze zegarki kwarcowe, bez GSM, GPS i wytworu sowieckiego GLONASS, ze Szwajcarii, Polski lub Japonii. Naszpikowany zegarek elektroniką to łakomy kąsek dla dresiarzy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~  2014-08-28 12:56:29  host: actb142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7, a mnie by się takie urządzenie widziało. Wrzucić w toto coś typu Endomondo - rejestrator tras, licznik kilometrów, kalorii etc., Google Maps do nawigacji rowerowej - i wywalam smartfon, radośnie wracając do małego telefonu. Tylko wtedy przydałaby się jakaś sensowniejsza bateria.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~pabloki  2014-08-28 14:14:11  host: 46.204.63.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ojej "akcelerometr, żyroskop, kompas, pulsomierz, czujnik jasności otoczenia, czujnik promieniowania UV i barometr."- brakuje funkcji "teraz siku" i "teraz kupa" z funkcją plus oznaczenie na google maps dzięki której ludzie będą mogli zrobić check in. niedługo ludzie bez wskazań zabaweczek nie będą wiedzieli czy trzymają równowagę i czy jest dzień czy noc. to niepojęte , jak ludzie mogli żyć tyle lat bez tych urządzeń.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    11. ~  2014-08-28 14:20:52  host: actb142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10, a po co ci internet? Raptem kilkanaście lat temu mało kto z niego korzystał i ludzie żyli bez niego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~f0rce  2014-08-28 14:38:17  host: 195.42.249.136

    Szczerze? Super zegarek, ładnie się prezentuje, fajna nowość. Dla mnie ekstra. Dziwią mnie te Wasze komentarze. Tym bardziej na takim serwisie jak telepolis, który pisze o nowościach. Jak chcecie Casio to za 70zł na allegro i też macie wybór. Dla mnie super.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13.  2014-08-28 14:46:30

    Ten zegarek ma wyższą rozdzielczość niż mój telefon, szybszy procesor, więcej RAMu i pamięci wewnętrznej, dużo bogatszy zestaw czujników i ma 5x mniej pojemną baterię :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~wi  2014-08-28 14:50:06  host: m069.class100.petrotel.pl

    na to czekałem :)..., tylko po co ten tizen?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15.  2014-08-28 15:33:42

    @9: pomyśl o zegarku do biegania. Przede wszystkim dostaniesz pulsometr - prawdziwy, nie namiastkę. Poza tym GPS bardziej dokładny, synchronizacja z telefonem też o wiele lepsza, przez ANT+. I parę innych istotnych różnic, wszystko w podobnej cenie :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~Mi w nim brakuje jeszcze kilku  2014-08-28 15:50:08  host: ip-78-30-95-87.free.aero2.net.pl

    Mi w nim brakuje jeszcze kilku rzeczy ale na początek może być :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~HD  2014-08-28 15:58:36  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    Fajny ale ja poczekam na wersje GEAR MEGA z 4" bo ja mam wzrok słaby:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    18.  2014-08-28 18:30:06

    Nie rozumiem tych komentarzy. O gustach się nie dyskutuje. Jak ktoś ma kasę i kaprys to dlaczego nie miałby sobie kupić. To że was nie stać na takie rzeczy nie znaczy że musicie krytykować innych ludzi. A tak na temat LuiN piszesz że Aeoro2 zadziała. Jak ktoś ma kasę to chyba weźmie sobie coś lepszego a poza tym nie wyobrażam sobie na tym przechodzić przez CAPTCHA :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~Yzb.  2014-08-28 23:09:30  host: 89-75-70-164.dynamic.chello.pl

    @17 nad mniej niż 5" w zegarku to IMO nie ma co w ogóle się zastanawiać;
    bateria trzymająca 2 dni to fanaberia - wystarczy przecież jakaś prosta wtyczka i zasilanie na góra 20 minut (ukłon w stronę funkcji "teraz kupa"), poza tym to można być cały czas podłączonym do kontaktu - prosto, oszczędnie (=eko) no i prawdziwie on-line! ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20. ~  2014-08-29 03:14:40  host: n20-08-07.opera-mini.net

    Zlew...

    @1, użytkownikowi? do niczego. firmie? do wyłudzania kasy od idiotów to kupujących..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~sx  2014-08-29 11:49:32  host: 81.26.31.253

    Do Endomondo to bedzie świetna sprawa.. Jesli obsługuje połaczenia głosowe przez BT to może zastapić telefon. No tylko ta bateria.. 2 dni to niewiele, a jesli będzie sie korzystać intensywnie z GPSa i 3G to pewnie 1 dzień lub mniej... Nad tym musza popracować. No i cena jest ważna. Za 500zł to byłby HIT, a za 2000zł to bedzie gadżet dla snobów...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    22.  2014-08-29 12:39:20

    "teraz kupa" Pablokiego z @10 idealnie opisuje ten cudowny sprzęt... 2 dni... a samsung śmiał się z jabłek z powodu przytulenia do ściany ^^