Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Gear S - Tizen i 3G w zegarku

Samsung Gear S - Tizen i 3G w zegarku

LuiN 28 Sierpnia 2014 11:20

3 4

Samsung oficjalnie zaprezentował zegarek Gear S oparty na platformie Tizen. Urządzenie oferuje zakrzywiony ekran Super AMOLED i łączność 3G.



samsung gear s samsung gear s samsung gear s samsung gear s




Sprzedaż nowego smartwatcha Samsunga rusza już w październiku. Tym razem producent postawił na zakrzywiony 2-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 480 x 360 pikseli. Wewnątrz niewielkiego urządzenia (39,8 x 58,3 x 12,5 mm) udało zmieścić się 2-rdzeniowy procesor 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, czterozakresowy moduł łączności 2G/3G (zadziała Aero2 :-)), Bluetooth 4.1, Wi-Fi a/b/g/n, GPS/GLONASS i ogrom czujników.

Do tych ostatnich należą akcelerometr, żyroskop, kompas, pulsomierz, czujnik jasności otoczenia, czujnik promieniowania UV i barometr. Urządzenie zasilane jest akumulatorem o pojemności 300 mAh i ładowane przez złącze USB 2.0 (niewielka nakładka na obudowę). Konstrukcja jest wodo- i pyłoszczelna (IP67). Wbudowany akumulator pozwalać ma na 2 dni typowego użytkowania.

Zobacz: 1000 aplikacji na zegarki Samsunga

Źródło tekstu: Samsung, wł     
Źródło zdjęć: Samsung

Dodaj do:

Tagi: gear s | samsung | tizen

w sumie: 25
  • 2

    6. ~Abdullah  2014-08-28 11:56:25  host: 91.236.160.36

    @1 +10 resista na ogien 12% expa i buff na atak tylko jeszcze oficjalnie maja podac ile tego bufa

  • 2

    7. ~Hert  2014-08-28 12:36:08  host: user-164-127-7-35.play-internet.pl

    Dwa dni typowego użytkowania? Zegarek? I ludzie to kupują...
    Mógłbym zrozumieć zegarek, który współpracuje ze smartfonem, wyświetla powiadomienia itp. Ale po kiego grzyba mam mieć w zegarku to samo (GPS, Wi-Fi, 3G etc.) co w smartfonie, którego i tak będę miał przecież w kieszeni? Wystarczyłby Bluetooth LE, do tego ekran E-ink i jakiś minimalistyczny system, całość zapakować w ładną obudowę i jest super zegarek. Nie wiem czemu producenci za wszelką cenę chcą robić z zegarka drugi smartfon - przecież zegarek nigdy nie zastąpi smartfona z prostej przyczyny, jaką jest wielkość ekranu.

  • 2

    8. ~  2014-08-28 12:49:16  host: n10-01-02.opera-mini.net

    Zegarek, który po 2 dniach domaga się kontaktu ze światem zewnętrznym (wymiana baterii lub ładowanie) to snobistyczny szit. Osoba z klasą wybierze zegarki kwarcowe, bez GSM, GPS i wytworu sowieckiego GLONASS, ze Szwajcarii, Polski lub Japonii. Naszpikowany zegarek elektroniką to łakomy kąsek dla dresiarzy.

  • 0

    9. ~  2014-08-28 12:56:29  host: actb142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7, a mnie by się takie urządzenie widziało. Wrzucić w toto coś typu Endomondo - rejestrator tras, licznik kilometrów, kalorii etc., Google Maps do nawigacji rowerowej - i wywalam smartfon, radośnie wracając do małego telefonu. Tylko wtedy przydałaby się jakaś sensowniejsza bateria.

  • 0

    10. ~pabloki  2014-08-28 14:14:11  host: 46.204.63.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ojej "akcelerometr, żyroskop, kompas, pulsomierz, czujnik jasności otoczenia, czujnik promieniowania UV i barometr."- brakuje funkcji "teraz siku" i "teraz kupa" z funkcją plus oznaczenie na google maps dzięki której ludzie będą mogli zrobić check in. niedługo ludzie bez wskazań zabaweczek nie będą wiedzieli czy trzymają równowagę i czy jest dzień czy noc. to niepojęte , jak ludzie mogli żyć tyle lat bez tych urządzeń.

  • 1

    11. ~  2014-08-28 14:20:52  host: actb142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10, a po co ci internet? Raptem kilkanaście lat temu mało kto z niego korzystał i ludzie żyli bez niego.

  • 1

    12. ~f0rce  2014-08-28 14:38:17  host: 195.42.249.136

    Szczerze? Super zegarek, ładnie się prezentuje, fajna nowość. Dla mnie ekstra. Dziwią mnie te Wasze komentarze. Tym bardziej na takim serwisie jak telepolis, który pisze o nowościach. Jak chcecie Casio to za 70zł na allegro i też macie wybór. Dla mnie super.

  • 1

    13.  2014-08-28 14:46:30

    Ten zegarek ma wyższą rozdzielczość niż mój telefon, szybszy procesor, więcej RAMu i pamięci wewnętrznej, dużo bogatszy zestaw czujników i ma 5x mniej pojemną baterię :D

  • 0

    14. ~wi  2014-08-28 14:50:06  host: m069.class100.petrotel.pl

    na to czekałem :)..., tylko po co ten tizen?

  • 1

    15.  2014-08-28 15:33:42

    @9: pomyśl o zegarku do biegania. Przede wszystkim dostaniesz pulsometr - prawdziwy, nie namiastkę. Poza tym GPS bardziej dokładny, synchronizacja z telefonem też o wiele lepsza, przez ANT+. I parę innych istotnych różnic, wszystko w podobnej cenie :)

  • 0

    16. ~Mi w nim brakuje jeszcze kilku  2014-08-28 15:50:08  host: ip-78-30-95-87.free.aero2.net.pl

    Mi w nim brakuje jeszcze kilku rzeczy ale na początek może być :)

  • 0

    17. ~HD  2014-08-28 15:58:36  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    Fajny ale ja poczekam na wersje GEAR MEGA z 4" bo ja mam wzrok słaby:)

  • -1

    18.  2014-08-28 18:30:06

    Nie rozumiem tych komentarzy. O gustach się nie dyskutuje. Jak ktoś ma kasę i kaprys to dlaczego nie miałby sobie kupić. To że was nie stać na takie rzeczy nie znaczy że musicie krytykować innych ludzi. A tak na temat LuiN piszesz że Aeoro2 zadziała. Jak ktoś ma kasę to chyba weźmie sobie coś lepszego a poza tym nie wyobrażam sobie na tym przechodzić przez CAPTCHA :)

  • 0

    19. ~Yzb.  2014-08-28 23:09:30  host: 89-75-70-164.dynamic.chello.pl

    @17 nad mniej niż 5" w zegarku to IMO nie ma co w ogóle się zastanawiać;
    bateria trzymająca 2 dni to fanaberia - wystarczy przecież jakaś prosta wtyczka i zasilanie na góra 20 minut (ukłon w stronę funkcji "teraz kupa"), poza tym to można być cały czas podłączonym do kontaktu - prosto, oszczędnie (=eko) no i prawdziwie on-line! ;)

  • 1

    20. ~  2014-08-29 03:14:40  host: n20-08-07.opera-mini.net

    Zlew...

    @1, użytkownikowi? do niczego. firmie? do wyłudzania kasy od idiotów to kupujących..

  • 0

    21. ~sx  2014-08-29 11:49:32  host: 81.26.31.253

    Do Endomondo to bedzie świetna sprawa.. Jesli obsługuje połaczenia głosowe przez BT to może zastapić telefon. No tylko ta bateria.. 2 dni to niewiele, a jesli będzie sie korzystać intensywnie z GPSa i 3G to pewnie 1 dzień lub mniej... Nad tym musza popracować. No i cena jest ważna. Za 500zł to byłby HIT, a za 2000zł to bedzie gadżet dla snobów...

  • -2

    22.  2014-08-29 12:39:20

    "teraz kupa" Pablokiego z @10 idealnie opisuje ten cudowny sprzęt... 2 dni... a samsung śmiał się z jabłek z powodu przytulenia do ściany ^^

  • 0

    23. ~ladny  2014-08-29 21:35:33  host: google-proxy-66-249-81-103.google.com

    Ladny "zegarek". Od kiedy komórka zamieszkała w kieszeni(rok 97) to nie kupuje zegarka. Ciekawe czy taka koncepcja wejdzie w życia w przeciągu 20-30 lat jaka jest "nokia morph" polecam obejrzeć filmik na youtube . Powiem tak...8 cali wszystkich zadowoli :P

  • 0

    24. ~Punk  2014-08-30 14:53:18  host: apn-37-7-242-239.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja podziękuje za taki wynalazek od Samsung`a, nie dość że to ma tyle pierdół że już nawet nie wiadomo do czego to ma być to na dodatek pewnie nawet dnia nie wytrzyma przy intensywnym użytkowaniu.
    Zamiast tego szajsu lepiej by wypuścili coś jak opaska fit oraz dali dobrą cenę na taką opaskę i byłoby większe zainteresowanie, a poza tym powinni dawać mocniejsze baterie do takich sprzętów, a nie jakieś baterie jak do zabawek.

  • 0

    25. ~kwtw  2014-10-28 08:07:45  host: lyp226.internetdsl.tpnet.pl

    A ja sobie kupię, bo tak mi się przywidziało, a jak ktoś twierdzi że to bez sensu - to niech nie kupuje :)))))

    PS
    A jak byliście młodzi (wy starsi) to nie chcieliście mieć zegarka z Knight Rider'a ...... :) ?

Dodaj swoją opinię