Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy Tab 8.9 i 10.1

Samsung Galaxy Tab 8.9 i 10.1

Ringu 23 Marca 2011 11:44

0 0

galaxy tabs Samsung zaprezentował kolejne dwa modele tabletów Galaxy Tab w wersjach o przekątnych ekranu 10,1 oraz 8,9 cala. Urządzenia zarówno pod względem możliwości technicznych jak i ceny mogą stanowić dużą konkurencję dla iPada 2.

Oba urządzenia będą miały wbudowany dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz. Urządzenia będą dostępne w wersjach z 16, 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci, którą będzie można rozbudować przy pomocy kart microSD do 32 GB.

galaxy tabsgalaxy tabsgalaxy tabs
galaxy tabsgalaxy tabsgalaxy tabs

Mimo różnic w wielkości ekrany obu urządzeń będą pracować w tej samej rozdzielczości - 1280 x 800 pikseli.

Galaxy Taby mają po dwie kamery - główną 3-megapikselową z autofokusem i lampą błyskową LED, oraz przednią, 2-megapikselową do wideorozmów.

Komunikację ze światem zapewniają moduły Wi-Fi (a/b/g/n) i Bluetooth 3.0. Pierwsze urządzenia, które wyjdą na rynek nie będą posiadać możliwości łączenia się z Internetem poprzez sieć komórkową, jednak później pojawią się wersje z HSPA+, które umożliwią transmisję danych z prędkością do 21 Mb/s.

Oprócz tego w każdym tablecie znajduje się akcelerometr, kompas cyfrowy i czujnik światła. Nie wiadomo jeszcze, czy zostaną wyposażone w odbiornik GPS.




Urządzenia pracować będą pod kontrolą systemu Android 3.0 Honeycomb, z zainstalowaną nakładką TouchWiz UX.

Tablety mają grubość 8,6 mm, czyli są cieńsze od iPada 2 o 0,2 mm. Mają także mniejszą wagę niż produkt Apple, który waży 600 g - Galxy Tab 10.1 ma masę 595 gramów, natomiast wersja 8.9 - 470 gramów.



Ceny urządzeń prezentują się następująco:
Galaxy Tab 8.9 16 GB Wi-Fi - 469 dolarów
Galaxy Tab 8.9 32 GB Wi-Fi - 569 dolarów
Galaxy Tab 10.1 16 GB Wi-Fi - 499 dolarów
Galaxy Tab 10.1 32 GB Wi-Fi - 599 dolarów

Dla porównania iPad 2 w wersji Wi-Fi 16 GB kosztuje 499 dolarów. Ceny Galaxy Tabów z pamięcią 64 GB nie są jeszcze znane.

Galaxy Tab 10.1 będzie dostępny w sklepach od 8. czerwca. Premiera mniejszego tabletu zapowiadana jest na wczesne lato.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 1

    1.  2011-03-23 11:53:18

    Stanowczo za drogi sprzęt.

  • -1

    2. ~gosc  2011-03-23 12:08:34  host: 156.17.111.113

    tablet bez modulu gsm to pomylka, fajnie ze samsung wymiekl i zrobil ekran 10" bo 7" to ni pies nie wydra

  • 0

    3. ~adrian******  2011-03-23 12:35:44  host: proxy.wincor-nixdorf.com

    Pfff to jakaś żenada żeby jednocześnie nie wypuścili wersji z 3/4G, tylko po samym Wifi...

  • -3

    4. ~kamillo  2011-03-23 13:24:45  host: 89-78-159-249.dynamic.chello.pl

    pfff.... to żenada że wypowiada się ktoś kogo NIGDY nie będzie stać nawet na najtańszą wersję

  • 0

    5.  2011-03-23 13:42:49

    Gdyby były to ceny z 3G to byłaby bardzo ciekawa propozycja. Nie rozumiem dla czego tak zdzierają za te 3G ;/

  • 1

    6. ~stefanB  2011-03-23 13:58:04  host: 81-210-113-14.ip.netia.com.pl

    Ja natomiast nie rozumiem po co w tablecie 3G skoro w kieszeni mam telefon z mobilnym hotspotem, po co mi tyle kart SIM.

  • 0

    7. ~SGS  2011-03-23 14:13:30  host: 85.219.156.27

    @6, po to żebyś nie musiał po 2h ładować telefonu.

  • 0

    8. ~stefanB  2011-03-23 15:45:38  host: 81-210-113-14.ip.netia.com.pl

    7. Moja E52 wytrzymywała dłużej w I900 jeszcze nie mierzylem czasu ale zawsze mam przy sobie druga baterie

  • 0

    9.  2011-03-23 16:37:04

    hrhr xoom zostaje powoli wycofany z produkcji, pewnie samsung w najblizszym czasie zrobi taki sam krok :) sprzedaz nie idze, andek to crap :) tylko rim i hp moga napiszeac :)

  • 1

    10.  2011-03-23 17:22:58

    @4 żałosne jest to, że jakiś *** twierdzi, że o wartości komentarza decyduje stan portfela autora. @8 ja jadę z N95 na dwie baterię i ratuje się jeszcze E51 ale mimo wszystko - tablet/notebook z hotspotem z telefonu nie są zbyt wygodne. Przetestuje jeszcze raz play i jeśli coś się zmieniło z zasięgiem od poprzedniego roku to kupie Play Online na kartę na rok. (1zł to ponad 65MB + modem wiec ta opcja najbardziej się opłaca, martwi jedynie wątpliwa mobilność). Ale do tabletu (poza chinolami z andkiem 1.5) modemu 3G raczej się nie podłączy.

  • -1

    11. ~  2011-03-23 18:33:21  host: p15-09.opera-mini.net

    Bylem dzisiaj w sieci Alfa-sa dwa komisy i leza 4 ipady samsunga z orangutana po 890zl!.pytam brokerke,jak dlugo te cegly leza!?..no jakies trzy tygodnie!.i dobrze,niech te cekiny kupuja nadziani forsa(tylko forsa) Lalusie od forsace z...wachocka!

  • 1

    12.  2011-03-23 18:50:10

    @11 a teraz powoli, spokojnie i najlepiej - po Polsku: o co Ci chodzi? Ja rozumiem, że dla Ciebie tablet to rzecz zbędna, podobnie z resztą jak dla mnie ale komfort przeglądania sieci z tabletu jest jednak dużo większy od notebooka a to dla niektórych cecha kluczowa. Nie mierz więc ludzi swoją miarą.

  • 1

    13. ~Miron  2011-03-23 19:03:14  host: user-46-112-206-129.play-internet.pl

    Masa ludzi w Polsce jeszcze najnormalniej piszac nie dojrzala do tabletow....Wy bedziecie kupowac tablety za jakies dwa lata....Na razie nie macie pojecia co to i po co to bo nie bylo gdzie popatrzec i nie bylo jak pouzywac....

  • 0

    14. ~  2011-03-23 19:09:36  host: t18-15.opera-mini.net

    Mobilnie .czuwam w necie na 3calach lggt500 via opera mini(ucweb),przy biurku itp.asus atom 10cali.ochrona ekranu! I calej maszynki.to jest slepa uliczka jak motorola v3!-rowniez na wejsciu ZA 2000ZL!

  • 1

    15. ~  2011-03-23 19:37:14  host: mail125.anonymouse.org

    @13 jaki ty jesteś śmieszny,kreujesz sie gościu na świadomego użytkownika tabletu...nic tylko wybuchnąć śmiechem.lol.

  • 0

    16. ~  2011-03-23 19:40:57  host: p21-03.opera-mini.net

    Ten #13 to ofiara marketingu,z sztucznie wywołaną potrzebą posiadania tabletu

  • 1