Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S8+ w pierwszych testach wydajności

Samsung Galaxy S8+ w pierwszych testach wydajności

LuiN 2 Marca 2017 20:31

2 1

samsung galaxy s8 press

W bazie danych benchmarku GeekBench pojawił się Samsung Galaxy S8+. Jak jego wyniki prezentują się na tle konkurencji?

Samsung Galaxy S8 będzie jednym z pierwszych telefonów uzbrojonych w najnowszego Snapdragona 835. Chipset ten produkowany jest dla Qualcommu w procesie technologicznym 10 nm właśnie przez Samsunga.

W sieci od pewnego czasu krążą informacje na temat niezbyt dużego skoku wydajności względem zeszłorocznego Snapdragona 821. W przypadku pracy wielordzeniowej przewaga Samsunga względem jednego z najwydajniejszych smartfonów ze Snapdragonem 821 (OnePlus 3T) jest jednak zauważalna:

s8 plus geekbench




Równie zauważalne jest jednak to, że Samsung nie pokonał Huaweia Mate 9 z autorskim chipsetem Hisilicon Kirin 960. Warto wspomnieć, że ten sam procesor trafi teraz do Huaweia P10 i... skończą się komentarze w stylu "fajny ten P9, ale w benchmarkach słabszy".

W przypadku pracy jednordzeniowej praktycznie od zawsze króluje Apple. Oferuje on zwykle mniej rdzeni niż konkurencja, ale o bezkonkurencyjnej wydajności. W przypadku tego testu różnica Snapdragona 835 względem Snapdragona 821 i Kirina 960 jest natomiast kosmetyczna:

s8 plus geekbench

Warto na koniec dodać, że wyżej przedstawione wyniki testów wydajności w żaden sposób nie skreślają Snapdragona 835. To niewątpliwie wydajny chipset, a dodatkowo, dzięki najnowszemu procesowi technologicznemu (10 nm), bardziej energooszczędny i mniej skłonny do nagrzewania się niż starsze układy.

Źródło tekstu: Geekbench, GSMArena, wł     
Źródło zdjęć: GSMArena

w sumie: 23
  • 0

    4.  2017-03-02 21:19:03

    Agregację uzyskasz dokładając dwie siatkowe anteny zewnętrzne do DVB-T oraz ładując telefon prądem półfalowym. Nie napisałeś jaki masz model a od tego dużo zalezy.

  • 0

    5.  2017-03-02 21:31:47

    To ktoś bierze pod uwagę S835 w Samsungu? Dla mnie zawsze najlepsze w telefonach tej koreańskiej firmy były niewątpliwie układy z rodziny Exynos. Można z dużą dozą pewności założyć, że najnowsza jednostka będzie wydajniejsza od Kirina 960.

  • -1

    6. ~  2017-03-02 21:40:07  host: goq1.internetdsl.tpnet.pl

    Jako użytkowników Note'a 3 nie widzę sensu wymiany urządzenia...do tego ten nietypowy ekran, filmy i zdjęcia z paskami albo zniekształcone

  • 0

    7.  2017-03-02 21:47:17

    @6, O zniekształceniach nie ma mowy. Ot zwykłe kadrowanie podczas wyświetlania. Również i podczas oglądania filmów. Jeśli to się nie przyjmie, to będą pewnie próbować zredukować ramki w 16:9. Przy 18:9 było z tym łatwiej.

  • -1

    8. ~Hotelarz  2017-03-02 23:37:38  host: public-gprs361058.centertel.pl

    @1, Mózg pierwsze sobie wymień bo ci słabo agreguje podrabiańcu za dychę.

  • 0

    9.  2017-03-03 02:00:19

    Znając życie go S835 będzie tylko na rynek amerykański, my dostaniemy Exynosa, który teoretycznie nie powinien odstawać od Snapdragona, ale zdania są podzielone.

  • 0

    10. ~  2017-03-03 07:17:45  host: 195.117.147.146

    Śmiali się z intela, a właśnie wygląda na to, że procesory mobilne dotarły do ściany jeśli chodzi o surową wydajność. Teraz pozostają tylko optymalizacje oprogramowania no i integrowanie coraz więcej układów ASIC w SoC.

  • 0

    11. ~  2017-03-03 07:47:13  host: 8.37.225.129

    moj telefon w ogole nie ma procesora i dziala barfzo płynnie, z pewnoscia bije wiele tanich androidow lol

  • 1

    12. ~  2017-03-03 08:17:56  host: user-109-243-48-82.play-internet.pl

    my chcemy wiećej! co to takie słabe... w lola na patefonie nie pogram!

    Zajeli by sie lepiej energooszczednością a nie wydajnościa, tego już dostarczają nawet chinskie smartfony za 300zł. A tu pchaja pierdylion rdzeni a bateria wytrzymuje nadal 1/3 dnia używania...

  • 1

    13. ~szajsungofon  2017-03-03 08:19:11  host: public-gprs103307.centertel.pl

    dobrze gada polać mu !

  • -1

    14. ~Hotelarz  2017-03-03 08:20:42  host: user-94-254-161-47.play-internet.pl

    @4 Kupiłem już dwie anteny dvbt ale nie potrafię je zamontować w telefonie. One takie strasznie duże.. Pogrubiaja moja konorke

  • 0

    15. ~  2017-03-03 08:37:41  host: 8.37.225.129

    @14 musisz je podpiac przez gniazdko ładowania

  • 0

    16. ~  2017-03-03 08:49:59  host: 8.37.225.67

    11 - ma! lol

  • 0

    19.  2017-03-03 09:47:52

    Dajcie lepiej testy akumulatora a nie bzdurnych nic nie dających benchmarków.

  • 0

    20. ~  2017-03-03 10:16:30  host: 8.37.225.129

    @16 nie ma :) sony ericsson c510 nie procesora xD

  • 0

    21. ~  2017-03-03 10:16:42  host: 8.37.225.129

    nie ma*

  • 0

    22.  2017-03-03 10:47:02

    @Luin: i... skończą się komentarze w stylu "fajny ten P9, ale w benchmarkach słabszy" a nie powinno być: ... fajny ten Mate 9?

  • 0

    23. ~Punk  2017-03-03 12:12:05  host: apn-46-169-110-143.dynamic.gprs.plus.pl

    Znów bateria będzie miała problem wytrzymać jeden dzień bez ładowania.
    Coś o tym wiem bo miałem Xperia Z3 Compact i ostatnio ładowałem ją praktycznie co pół dnia.

  • 0

    24. ~stics  2017-03-03 13:02:48  host: zszwir.mrr.gov.pl

    @arczi: przeczytaj ze zrozumieniem, tekst jest ok.

  • 0

    25.  2017-03-03 13:35:34

    @22, archi - jest ok, to w kontekście P10.

Dodaj swoją opinię