Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S6 ze szklaną obudową?

Samsung Galaxy S6 ze szklaną obudową?

orson_dzi 19 Stycznia 2015 16:37

0 0

Najnowsze plotki na temat Samsunga Galaxy S6 mówią o szklanej obudowie. Czy ma to związek z nowym szefem do spraw projektowania wyglądu urządzeń?



Niemal pewną informacją na temat najnowszej odsłony serii Galaxy S jest wypuszczenia smartfonu w dwóch wersjach - tradycyjnej oraz EDGE, czyli z zakrzywionymi krawędziami ekranu, tym razem z obu jego stron. Po tym, co Samsung zaprezentował w modelu Galaxy Alpha, jak również innych przedstawicielach serii Alpha, wszyscy spodziewają się metalowych elementów obudowy. Najnowsze informacje pochodzące od bliżej nieokreślonego źródła nazwanego Samsung Electronics official mówią jednak, że w celu odróżnienia Samsunga Galaxy S6 od serii Alpha, tył obudowy zostanie wykonany ze szkła. Ten zabieg z jednej strony zamknie usta krytykom plastikowych obudów jego poprzedników, ale z drugiej strony zabierze jedną z najważniejszych przewag Samsunga nad Apple i Sony, czyli wymienny akumulator.




Informacja na temat szklanej obudowy w Galaxy S6 zbiegła się dzisiaj z komunikatem o zatrudnieniu Lee Don-tae na stanowisko globalnego szefa do spraw wyglądu urządzeń Samsunga. Do tej pory był on jednym z prezesów znanej w Wielkiej Brytanii firmy projektowej Tangerine. Najbardziej znane projekty tej firmy trafiały głównie do luksusowych linii lotniczych. Poniżej znajdują się przykłady prac, do których Lee Don-tae przyłożył swoją rękę. Co prawda ciężko jest po nich ocenić, w którą stronę pójdzie wzornictwo urządzeń Samsunga, ale być może ktoś z Czytelników znajdzie dla nich ciekawą interpretację.

lee don tae projekt lee don tae projekt lee don tae projekt lee don tae projekt

Źródło tekstu: bgr; gforgames; wł     

w sumie: 25
  • 0

    6.  2015-01-19 17:04:47

    tak PRZEDE WSZYSTKIM z jakiegoś huawei, bo xperie nigdy nie miały metalowych ramek i szkła z obu stron XD

  • 0

    7.  2015-01-19 17:09:42

    @6 - zapomniałeś chyba o czymś istotnym - Samsung kopiuje od silnych graczy. Sony to cień dawnej firmy i zapewne dział mobile podzieli los laptopów VAIO = zostanie przejęty przez jakiś fundusz. A wracawszy do kopiowania od Sony, to nie przypominam sobie żadnego urządzenia z metalowymi ramkami i szkłem z tyłu. SZKŁEM a nie błyszczącym plastikiem.

  • 1

    8. ~Astral  2015-01-19 17:57:01  host: public-gprs516881.centertel.pl

    Do czajson : Zastosowanie konkretnego rodzaju materiału, nawet w tym samym miejscu (np. bok, lub tył) to jeszcze nie jest kopiowanie!
    Równie dobrze można by przyjąć, że pierwszym smartfonem w obecnym stylu, po którym wszystkie inne to tylko kopie jest zaprezentowana podczas targów Cebit w 2004 roku Nokia 7700 - miała między innymi: OS, ekran dotykowy, stylus (czyżby inspiracja dla serii samsungowej Note ;-) , aparat fotograficzny, Bluetooth , USB, obsługę transmisji danych, klienta e-mail, aplikacje biurowe, a nawet związany z urządzenie projekt dedykowanego sklepu z aplikacjami - nie zostało to niestety w tamtym czasie wdrożone przez Nokię, gdyż uznali, że to jeszcze za wcześnie na tego typu rozwiązania, a rynek i klienci nie są gotowi na taką rewolucję.

  • 0

    9.  2015-01-19 18:14:40

    @Astral - efekt końcowy, który zobaczymy na MWC 2015 pokaże czy to tylko wyrównanie do rywali czy mocna "inspiracja".

  • 0

    10. ~lol...  2015-01-19 18:30:21  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Jak dla mnie plastik + wymienna bateria > szkło, oby chociaż note zostały po staremu.

  • 0

    11. ~smutny  2015-01-19 18:53:31  host: public-gprs517046.centertel.pl

    Z1 i Z2 sobie ogladnij zanim zaczniesz herezie pisac jak samsung.

  • 0

    12. ~smutny  2015-01-19 18:55:16  host: public-gprs517046.centertel.pl

    Baterie im wybuchają i sie psują to musi byc szybki dostęp do wnętrza.

  • 1

    13.  2015-01-19 19:07:22

    Dla mnie kluczowa sprawa w smartfonie to DUŻY i WYMIENNY akumulator. Martwi mnie to, że producenci zaczynają odchodzić od tego rozwiązania, na rzecz obudowy typu unibody. Oby LG swojego flagowca G4 wyposażyło w wymienną baterię, to jakoś Samsung-a przeboleje ;) Tak się składa że pod koniec roku będę chciał sobie wymienić telefon, na któregoś z flagowca. Ale tak jak wspomniałem na początku, pierwsze podstawowe kryterium to wymienny akumulator, potem jego pojemność i dalej dopiero cała reszta.

  • -1

    14.  2015-01-19 20:34:35

    @13 - i ja się tu zgadzam. Przecież akumulator to jest element telefonu, który starzeje się od pierwszego uruchomienia... Jasne, te dobre przez te dwa lata nie stracą pojemności, ale co dalej? Problem z odsprzedaniem takiego modelu, jak i z dłuższym używaniem... Nie rozumiem dlaczego eko-ludki z unilandu nie wezmą się za prodeucentów jednorazowej elektroniki... To hipokryzja - z jednej strony forsowanie pseudoekologicznych rozwiązań, a z drugiej pomijanie telefonów, które dla wielu ludzi stają się bezużyteczne, gdy bateria zacznie gwałtownie tracić na pojemności i nie ma możliwości jej wymiany.

  • 0

    17. ~lumia920  2015-01-19 20:56:44  host: user-94-254-145-134.play-internet.pl

    Dobra obudowa to takie tworzywo jak zostało zastosowane w lumii 920

  • 2

    18.  2015-01-19 22:33:45

    Od blisko 20 lat mam i dość intensywnie używam kalkulator HP. Po tym czasie na jego zrobionej z tworzywa sztucznego obudowie praktycznie nie widać śladów zużycia. Tworzywa sztuczne nie są złe, pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane i wysokiej jakości. Szklana obudowa może i będzie bardziej efektowna, ale tylko do pierwszego upadku. I o to chodzi. Bo telefon trzeba będzie wymienić, a nikt nie będzie mógł za to winić producenta.

  • 0

    19.  2015-01-19 22:38:16

    @14. Za pseudoekologicznymi rozwiązaniami forsowanymi przez Uniland zawsze stoją duże koncerny, które mają w tym interes. Prawdziwa ekologia natomiast nikogo u władzy nie obchodzi, ponieważ redukuje konsumpcję = zmniejsza wpływy z VAT-u.

  • 0

    20.  2015-01-19 23:10:04

    Sam mam mieszane uczucia odnośnie szkła i metalu. Huawei P7 właśnie, dzisiaj jest tylko minimalnie na minusie + trochę wiatru. Po 10 minutach rozmowy miałem go szczerze dość i myślałem, że zaraz się do niego przykleje.

  • 0

    21. ~Uni  2015-01-19 23:43:09  host: n20-03-02.opera-mini.net

    @19. - Nie pisz bzdur! Gdyby faktycznie na politykę ekologiczną UE miały decydujący wpływ wielkie koncerny przemysłowe to nigdyby nie doszło do wprowadzenia tak drastycznego pakietu klimatycznego. Który jest niestety wprowadzony jednostronnie, ponieważ takie Chiny (największy obecnie truciciel środowiska) ma pakiet klimatyczny w... czterech literach. Efekt globalny jest taki, że CO2 nie emitowany w Europie jest z nawiązką emitowany w Azji i w praktyce wpływ na zmiany klimatyczne jest taki sam. Jednakże efekt uboczny jest taki, że uciążliwa ekologicznie produkcja (i nie tylko) jest przenoszona z Europy do Azji, a później się dziwią, że w Europie trwa kryzys i rośnie bezrobocie :-/

  • 0

    22. ~Uni  2015-01-19 23:50:23  host: n20-03-02.opera-mini.net

    W kwestii Samsunga Galaxy S6 to jednak wolałbym ażeby pozostali przy tylnej klapce z tworzyw sztucznych oraz wymiennym akumulatorku. Jednak powinny to być tworzywa sztuczne naprawdę wysokiej jakości, no i jakość wykonania oraz spasowania elementów smartfonu powinna być w końcu bardzo dobra, a nie co najwyżej dostateczna.

  • 1

    23. ~Uni  2015-01-19 23:58:21  host: n20-03-02.opera-mini.net

    Aha, powinni również na serio pomyśleć i zaprojektować smartfon pod kątem chłodzenia SoC. Niestety temat ten jest obecnie traktowany przez producentów po macoszemu, a przecież przy tak mocnych układach, kwestii poważnego traktowania chłodzenia nie da się już uniknąć.

  • 0

    24. ~qwerty  2015-01-20 10:05:27  host: eot126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem tej ekscytacji "szklanymi" obudowami. Mógłby ktoś napisać czy to faktycznie jest bardziej funkcjonalne lub ładniejsze od plastiku?

  • 0

    25. ~kuba  2015-01-20 10:39:06  host: 89-77-187-36.dynamic.chello.pl

    Jeśli nie będzie opcji wymiany aku, to chyba pierwszy raz od s1 zastanowie się czy na pewno chcę kolejną wersję "eski"

  • 0

    26. ~CAT  2015-01-20 21:15:52  host: 37.30.56.171.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A mi Android w SGS5 non stop wywala błędy i zamyka aplikacje - nie daj się nabrać na totalnie niedopracowaną aktualizację!!!

  • 0

    27. ~Ari  2016-01-29 07:55:25  host: 89-65-224-139.dynamic.chello.pl

    Ja teraz czekam na S7 i jeśli ponownie będzie szklana (ew. metalowa) obudowa i brak wymiennej baterii, to mnie wśród konsumentów Samsung nie uświadczy. Też nie rozumiem tej mody na łatwo niszczące się materiały, a brak wymiennej baterii to jest nieporozumienie. A najgorsze, że często krytykowano właśnie plastikową klapkę. No i konsumenci doigrali się. Teraz narzekają na odciski palców i niską wytrzymałość. Tylko że wtedy można było wydać zaledwie parę groszy na wymianę klapki, a teraz trzeba wymieniać cały telefon.