Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S5 z rdzeniami ARM

Samsung Galaxy S5 z rdzeniami ARM

LuiN 20 Listopada 2013 08:21

2 2
ARM potwierdził, że rozmawia z Samsungiem na temat rdzeni Cortex-M, które trafić mają do pierwszego 64-bitowego Exynosa. 2015 roku ARM będzie gotowy do wprowadzenia na rynek 128-bitowych procesorów mobilnych.

Nowe, ośmiordzeniowe Exynosy o 64-bitowej architekturze trafić mają do Samsunga Galaxy S5, który (o ile sprawdzą się dotychczasowe przecieki) zostanie zaprezentowany na początku 2014 roku.

Co ciekawe, już w 2015 roku spodziewać możemy się 128-bitowych chipów dla smartfonów. Architektura ta pozwolić ma na sprawną obsługę aplikacji biometrycznych oraz zaawansowanych technologii rozpoznawania twarzy.


Źródło tekstu: The Korea Herald, wł     

Dodaj do:

Tagi: arm | exynos | galaxy s5 | samsung

w sumie: 31
  • 0

    17. ~Calm7  2013-11-21 08:41:21  host: n06-03-03.opera-mini.net

    10). Dlaczego? Bo te 8 rdzeni na papierku wygląda lepiej niz 2. Po co? Wiadomo, sprzedaż. Póki będą na fali z tymi rdzeniami - będą je trzepać.

  • 0

    18.  2013-11-21 08:57:27

    @17 to chyba działa to tylko na słabo wyedukowanych klientach Androida, bo Apple sprzedaje iPhona z dwurdzeniowym prockiem, który jak na razie jest najszybszy ze wszystkich montowanych w smartfonach i ze sprzedażą problemów nie ma.

  • 1

    19. ~Jacek  2013-11-21 09:05:23  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @18 No i po co opowiadasz glupoty i rzeczy o ktorych nie masz pojecia?Patrz iphone nie ma problemow ze sprzedaza tak samo jak nie ma samsung(mimo ze nie jestem jej fanem) i swoim postem tylko potwierdzasz ignorancje, ze jestes zadufanym w sobie i applu malym czlowieczkiem

  • 0

    20. ~Calm7  2013-11-21 09:06:11  host: n06-03-03.opera-mini.net

    18). A Ty myślisz, że jak to w sklepie działa? Panie, ile ma aple, a tamten samsung? 2:4? 2:6? Ee.. To biore samsunga :-D

  • 0

    21. ~T.Hunter  2013-11-21 09:20:50  host: 212.160.172.70

    @18 Mała poprawka, pocesory A8 do iphonów zostaną wyprodukowane w ok. 40% przez... Samsunga, pozdrawiam. :D

  • 0

    22.  2013-11-21 11:01:13

    @21 wielokrotnie na tym forum było wyjaśniane że nie ma znaczenia kto produkuje. Teraz Chinach się produkuje wszystko, a czy to oznacza że chińczycy to coś wymyślili? Tak samo jest z Samsungiem. Apple projektuje i ma do tego wyłączne prawa, a Samsung małpio za kasę powiela tzn produkuje. Jak Ty tego nie rozumiesz to poczekam aż skończysz 13 lat, bo jak na razie wiesz bardzo malutko o świecie...

  • 0

    23. ~Jacek  2013-11-21 11:13:23  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @22 Nie badz smieszny.Apple jeszcze nigdy niczego samo nie wymyslilo i zaprojektowalo.Wszystko,od wszystkich kupuja.Nawet ich OS to przeciez nie ich produkcja tylko modyfikacja systemu kupionego lata temu

  • 0

    24. ~T.Hunter  2013-11-21 12:12:28  host: 212.160.172.70

    @22 Rozumiem że Pan Łukasz Florczak (Założyciel portalu AppleCenter) ma nieukończone 13 lat? :> http://applecenter.pl/2013/09/30/samsung-bedzie-produkowal-proce sor-a8/ Tu jest oficjalna informacja, pozdrawiam. :-)

  • 0

    25.  2013-11-21 12:24:58

    Po co go dokarmiacie? Niech sobie pisze te swoje bzdurki...

  • 0

    26. ~T.Hunter  2013-11-21 12:49:41  host: 212.160.172.70

    @25 Słuszna uwaga goral2099, jak mówi dobre stare polskie przysłowie: "Nie ruszaj ... nie będzie śmierdziało". :-)

  • 0

    27. ~TUZ  2013-11-21 14:23:00  host: aach15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rdzenie, rdzenie. Ciekawe co to 'nakarmi'. Ja mam S4 i już chodzę z zapasową baterią w kieszeni bo końca dnia nie doświadczę. Co to ma być stacja graficzna czy telefon?

  • 0

    28. ~TUZ  2013-11-21 14:26:52  host: aach15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rozpoznawanie twarzy, biometryka... A co z poczciwym pin'em. Wiecie kto będzie przechowywał twarze i nasze/wasze odciski palców? Google i Amerykanie. Nie, nie ma fobii na tym punkcie ale powiedzcie że nie mam racji. To jest telefon i system który zbiera takie informacje o nas że można się bać.

  • 0

    29. ~ASsass1N  2013-11-22 23:36:54  host: 94.42.92.166

    miałem wszystkie s'ki wszystkie iphone'y i jednak stwierdzam ze iphone jest najlepszym smartfonem:) aktualnie mam 5s

  • 0

    30. ~Calm7  2013-11-22 23:39:59  host: n06-03-03.opera-mini.net

    29). Tzn.lepszy od Samsunga S ?

  • 0

    31. ~  2013-11-22 23:43:47  host: n08-05-08.opera-mini.net

    @29 Może jest lepszy iphone 5s od Galaxy S (1), ale to jest kwestia mimo wszystko bardzo dyskusyjna.

  • 0

    32. ~Proweliusz anafilozof indukcji  2013-11-23 16:29:35  host: 89-73-221-9.dynamic.chello.pl

    uwdzież są wady jak i zalety, czym lepszy tym bardziej mocniejszy, tudzież co za tym idzie.. promieniowanie staje się bardziej niebezpieczne dla naszego mózgu, przez fale emitowane które są mocniejsze i cięższe. zresztą tak mi się wydaje, ale głowy nie dam, ja po analizie, stwierdziłem że odłożę telefon na kilka miesięcy, nie przez experymentowanie, lecz nachalne kontakty, dzwonienia.

  • 0

    33. ~Proweliusz anafilozof indukcji  2013-11-23 16:38:03  host: 89-73-221-9.dynamic.chello.pl

    wtedy zacząłem dostrzegać u mnie, jako osoby uczącej się, że kompetencje znacznie wzrosły, byłem w staneie zapamiętywać więcej i na dłużej, wiem że nie uwierzycie, ale sami spróbujcie

  • 0

    34. ~Calm7  2013-11-23 17:12:39  host: n06-03-03.opera-mini.net

    32, 33). Uwierz mi - nie uwierzą Ci. * A co do lepszej koncentracji, to zapewne był.. odpoczynek.

  • 0

    35. ~Jasnowidz  2013-11-26 23:46:49  host: 213.25.91.113

    Obawiam się że to może być prawda. Co można powiedzieć o właścicielu iPhone`a ? Że telefon ma dłuższy od penisa.

  • 0

    36. ~Dawid  2013-11-28 18:28:54  host: 5-226-111-202.ip.netia.com.pl

    applefan_ Nie do końca rozumiem boom na użytkowników Samsunga przez Ciebie ... w końcu procesor 64 bitowy w iphone pochodzi od Samsunga. Złącza natomiast od Sony. Więc Apple cacy a Samsung be ? Trzeba się umówić zarówno jedna jak i druga firma miała by dużo gorsze wyniki bez drugiej. Sprzeczki, skandale itd to najlepszy silnik napędowy jeśli chodzi o reklame

Dodaj swoją opinię