Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S5 z 4 GB pamięci RAM?

Samsung Galaxy S5 z 4 GB pamięci RAM?

LuiN 31 Października 2013 10:54

3 3

Koreański serwis DT potwierdził dotychczasowe doniesienia dotyczące Galaxy S5. Nowy flagowiec Samsunga jest już na zaawansowanym etapie testów.

Samsung sprzedał do tej pory ponad 40 milionów Samsungów Galaxy S4, a w pierwszym miesiącu sprzedaży Samsunga Galaxy Note 3 nowy phablet koreańskiej firmy znalazł 5 mln nabywców. Choć wyniki te na tle androidowej konkurencji zdecydowanie nie mogą być powodem do wstydu, to coraz częściej mówi się o tym, że sprzedaż Galaxy S4 nie jest zadowalająca.

Firma planowała sprzedać w tym roku 80 mln sztuk swojego flagowca, jednak bez wyraźnych cięć cen uzyskanie takiego wyniku wydaje się coraz mniej prawdopodobne. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Galaxy S III znalazł w 2012 roku 60 mln nabywców.




Koreański producent jednak nie śpi i niedawno wyciekły informacje dotyczące prac nad ekskluzywną linią smartfonów Galaxy F oraz o przyspieszonej premierze Samsunga Galaxy S5 już w styczniu 2014 roku. Teraz kolejne źródło potwierdza specyfikację nadchodzącego modelu S5.

Spodziewać możemy się ośmiordzeniowego, 64-bitowego Exynosa 6, w którym wszystkie rdzenie będą mogły pracować równolegle i aż 4 GB pamięci RAM, które bez 64-bitowej architektury nie mogłyby być w pełni wykorzystane w smartfonie. Póki co nie wiadomo czy Samsung planuje również wersję smartfonu wyposażoną w chipset Qualcommu. Dotychczasowy rekord wielkości pamięci RAM należy do Note'a 3 - zastosowano w nim 3 GB pamięci RAM.

Oprócz tego mówi się o 16 megapikselowym sensorze CMOS z optyczną stabilizacją obrazu, rozdzielczość wyświetlacza prawdopodobnie pozostanie taka jak w modelu S4, czyli FullHD.

Źródło tekstu: DT, UnwiredView, wł     

Dodaj do:

Tagi: galaxy | s5 | samsung

w sumie: 20
  • 1

    3. ~lee  2013-10-31 11:30:06  host: user-5-173-152-41.play-internet.pl

    ja im proponuje dac 8gb ram... po co sie ograniczac xd jak szalec to szalec xd

  • 1

    4. ~Eh  2013-10-31 11:39:43  host: aaub191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe jak smartfony będą wyglądać za 2 lata jeśli teraz jest taki progress z miesiąca na miesiąc.

  • 0

    5. ~piokuk  2013-10-31 11:40:05  host: user-31-175-109-94.play-internet.pl

    I po co to wszystko? Mam Note i Nokię 6630. Dzwonię tylko z Nokii - jakość rozmów nieporównywalnie lepsza w stosunku do Samsungów.

  • 0

    6. ~Livlian  2013-10-31 11:45:29  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    Boję się o długość działania telefonu... No i oczywiście i system chłodzenia... XD Może chłodzenie ciekłym azotem i mała elektrownia atomowa jako źródło energi? XD

  • 0

    8. ~dag  2013-10-31 11:49:21  host: gw.casus.com.pl

    Ten system w niczym nie przypomina windowsa! Rosna parametry, a zapomina się o optymalizacji kodu, i to jest chyba największa bolączka tego systemu, który pomiajac prywatne sympatie jest systemem dobrym.

  • 0

    9.  2013-10-31 12:04:33

    a co z akumulatorami?

  • 0

    11. ~Calm7  2013-10-31 12:08:25  host: n07-04-07.opera-mini.net

    9). Jaki by nie był - i tak będzie za mały :-)

  • 0

    12.  2013-10-31 12:30:17

    Raz widziałem optymalnie działającego Androida :) 16 GB RAM i procesor i5. Przed Samsungiem jeszcze droga daleka :)

  • 0

    13.  2013-10-31 12:40:58

    Dajcie spokój - baterie też poprawiają. Note 3 - pełne synchro i po 5 godzinach standby bateria spadła o 1%! Na koniec dnia jeśli nie katuję go masakrycznie często mam 70% - 80% baterii. Dodam, że mam słaby zasięg w domu. Naprawdę nie można narzekać!

  • 0

    14. ~JustMe  2013-10-31 12:47:50  host: 149.254.234.32

    Brawo, jakim geniuszem trzeba być aby na to wpaść. To tak jak maszynkami do golenia. Najpierw było jedno ostrze, potem jakaś wielka glowa ( Pewnie Steve Jobs) wymyślił dwa ostrza, obecnie chyba liczba ta przekracza 9 (???) Co będzie za 10 lat? To samo dotyczy IPhone, czytnik linii papilarnych teraz a za 10 lat, czytnik siatkówki oka? Dodawanie bzdur żeby zbijac kasę.

  • 0

    15. ~Calm7  2013-10-31 12:56:44  host: n07-04-07.opera-mini.net

    14). Za 10 lat, to tester dna poprzez śline będzie :-D

  • 0

    16. ~elop  2013-10-31 13:00:27  host: ip-91.220.238.40.breubezpieczenia.pl

    I tak będzie się zawieszał.

  • 0

    17.  2013-10-31 13:11:59

    @13: to ja mam jakiegoś innego Note3, bo po 6h z pełną synchronizacją i 30min rozmów mam 82% :)

  • 0

    18.  2013-10-31 13:31:37

    vonski kłania się optymalizacja systemu :dobry kernel: A może i już jakiś custom room i po problemie Ja mam S3 I przy normalnym używaniu ładuję co 3 dni Każdy mnie wyśmiewa że to nie możliwe.

  • 0

    19. ~  2013-10-31 14:07:21  host: apn-95-41-72-199.dynamic.gprs.plus.pl

    @16 Ha Ha Ha - nie możliwe ;-)

  • 0

    20.  2013-10-31 14:30:14

    Póki co nie mogę nic flashować, sprzęt ja oryginalnym, ostatnim 4.3. Poza tym skończyło się radosne flashowanie Samsungów od kiedy wprowadzili Knoxa.

  • 0

    21. ~  2013-10-31 14:37:17  host: user-94-254-148-56.play-internet.pl

    Jakość polaczeń od zawsze byla niska w Samsungach, oni po prostu to olewają, widocznie skośne nie korzystali z Nokii 6303, choć i tak Samsung jakoś da się gadać najgorsza jakość była w Htc desire z.

  • -1

    22. ~  2013-10-31 18:35:55  host: rybka125.fucio.net

    Proponuję 100GB RAMu i obudowę z celulozy, w razie w można sobie d podetrzeć. Kia, LG, jeden koreański syf, synonim tandety. Cała Azja wie, że w Korei robi się szmlec. To już Chiny czy Tajwan są o dwie długości solidniejsze.

  • 0

    23. ~Tomek  2013-10-31 19:34:04  host: aalp62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A dodają przenośny akumulator dodatkowy. Bo moje s4 z 4 rdzeniami (chyba) nie jest w stanie przetrwac dnia. Popracowaliby nad jakością wykonania bo s4 powiedzmy szczerze wygląda trochę tandetnie.

  • 0

    24. ~  2013-11-05 18:02:40  host: 77-253-31-109.adsl.inetia.pl

    Za często zmieniają te telefony co roku nowy flagowy top smartphone a tak naprawdę SG3 nie zdążył się zestarzeć ;)

Dodaj swoją opinię