Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S5 sprzedaje się słabiej niż przewidywano

Samsung Galaxy S5 sprzedaje się słabiej niż przewidywano

orson_dzi 24 Listopada 2014 11:20

5 0

Jak informuje The Wall Street Journal, Samsung sprzedał aż 40% mniej egzemplarzy Galaxy S5 niż przewidywano.



W ciągu pierwszych trzech miesięcy sprzedaży Samsung sprzedał 12 mln egzemplarzy modelu Galaxy S5. To o 4 mln mniej niż w przypadku Galaxy S4 i 40% mniej niż przewidywano. Sprzedaż spadła aż o 50% na rynku chińskim, natomiast jedynym z większych światowych rynków, w którym sprzedaż wzrosła, są Stany Zjednoczone.




Samsung miał przecenić zapotrzebowanie na swój flagowy model smartfonu i podobno egzemplarze Galaxy S5 piętrzą się w magazynach. Przyniosło to za sobą większe nakłady na kampanie reklamowe w celu pozbyciu się zalegających w magazynach smartfonów.

Dodatkowo The Wall Street Journal informuje o możliwych zmiana w strukturach firmy na poziomie wykonawczym, a także mówi o przyszłej zmianie na fotelu prezesa. Biuro prasowe Samsunga określa te informacje mianem plotki i wstrzymuje się od komentarza.

Zobacz: Będzie mniej modeli smartfonów Samsunga

Źródło tekstu: The Verge, The Wall Street Journal; wł     

Dodaj do:

Tagi: galaxy s5 | samsung

w sumie: 22
  • 2

    3.  2014-11-24 11:34:11

    To tylko czekać jak się zaczną "promocje" u operatorów :) Albo będą dodawać gratis S5 to Tv Samsunga :)

  • 3

    4. ~Thomas123  2014-11-24 11:37:29  host: host-94-251-223-204.dynamic.mm.pl

    Zbyt oklepany wygląd tych telefonów doprowadził do znudzenia.

  • -2

    5. ~urodzony zwyciesca  2014-11-24 11:43:23  host: 213.158.219.169.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    pierszy! ja zawsze wygrywam wienc sie przy zwyczajcie :D a ajfon znowu pokazal ze jest gura nad samsungiem i calom resztom!brawo ajfon!

  • 3

    6. ~  2014-11-24 11:56:01  host: user-94-254-193-80.play-internet.pl

    Non stop ten sam wygląd, non stop ten sam touchwiz i non stop zawyżone ceny. Dlatego przesiadłem się na LG z Samsunga.

  • 1

    7. ~LepikPL  2014-11-24 12:37:08  host: 87-205-42-191.adsl.inetia.pl

    @6 ja to samo. Dodam jeszcze non stop te same powiadomienia z bezdennie daremnych preinstalowanych apek, usług i regulaminów do regulaminów. Nie da się tego ścierwa ubić bez roota. Na LG cisza i spokój...

  • 2

    8. ~AASA  2014-11-24 13:19:37  host: ciz72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdy zmniejsza ceny to sie sprzeda. A i tak zarobia. Ale jak to mowia chciwy dwa razy traci:P

  • 0

    9. ~HD  2014-11-24 13:23:31  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    Nie dziwię się szczerze mówiąc. Mam od 2 mies. przesiadłem się z S3 i muszę powiedzieć że pomijając mega wypasiony ekran to lepszy był S3. Jest duży, kanciasty, skrzypi jak parkiet w 200 letnim domu no i muli dosyć bardzo a dużo apek na niego celowo nie wrzucałem- zawiodłem się

  • 1

    10.  2014-11-24 14:04:55

    @1
    Dziwisz się? W tej chwili dla korporacji najważniejszy nie jest wcale klient- najważniejszy jest tzw inwestor, nawet jeśli czas w którym jest akcjonariuszem, liczy się w godzinach czy w minutach.
    Najlepiej by telefon psuł się miesiąc po zakupie, nie był objety gwarancją ( słynne "zalał Pan) i klient byłby zmuszony kupic następny.

  • 1

    11. ~buzz  2014-11-24 14:17:21  host: ip-84-39-162-135.free.aero2.net.pl

    Jak to dlaczego? Bo S4 jest lepszy? Jeżeli ktoś przesiada się z S3 to ma sens w innym przypadku wyrzucanie pieniędzy. I jak chcą, żeby S6 się sprzedał to wiedzą co zrobić.

  • 1

    12.  2014-11-24 14:18:17

    @Sig - ująłeś wszystko to co ja chciałem napisać.
    @Koriolan - Gdyby ich serwis (Polski) w **uja nie walił z tym zalaniem to też inaczej by ludzie patrzyli. Inną sprawą jest fakt, że obecnie telefony prawie niczym się od siebie nie różnią, a już na pewno niczym szczególnym. Samsung powinien wypuszczać o 90% mniej modeli, często wypuszczać aktualizacje, mieć normalny serwis i procedury serwisowe, brak śmieciowych aplikacji i nie odgrzewać kotleta, to by ludzie kupowali ten ich sprzęt częściej. Panowie władni w tych wszystkich firmach produkujących telefony (począwszy od Apple, skończywszy na Samsungu) może w końcu zaczniecie pracować nad naprawdę wydają baterią, która wytrzyma z tydzień przy użytkowaniu (gry, internet, itp) a nie jak teraz ze 2-3 godziny gdy gra się np w NFS... Ja mam G2 i póki co nie zamierzam go zmieniać.

  • 0

    13.  2014-11-24 14:27:24

    Rynek chiński* - z małej litery.

  • 0

    14.  2014-11-24 14:32:35

    @13 A tu się walnąłem, nawet nie zauważyłem. Poprawione.

  • 1

    15.  2014-11-24 15:44:01

    Zły nie jest ale nie odstaje jakoś specjalnie od s4. No mniej prądu żre bo s4 mi dnia nie wytrzymywał a tego ładuje co 2 dni. Ale szału w innych kwestiach nie ma. A że się nie sprzedaje to widać bo ja np. dostałem od Samsunga przez T 500zł w bonach Sodexo więc raczej sztucznie podbijają sprzedaż.

  • 0

    16.  2014-11-24 15:50:56

    A ktoś mówił, że Apple się sprzedaje bo mają wyznawców. Częsciowo tak i częsciowo nie. Pamiętajcie że Apple ma niewymienną baterię i czasami nie opłaca się jej wymieniać. Jest to tak skonstruowane, że trzeba kupować nowy model. Bo jak nie to zaraz coś nie będzie działać. To też może być powodem wysokiej sprzedaży Apple a niskiej Samsunga. Jak ktoś ma s3 to nadal mu działa a jak bateria padnie to się wymienia za 50zł i jest po sprawie. Więc może ludzie nie potrzebują wymiany Samsungów tak często jak Apple. Poza tym Apple w zachodnich krajach nie jest tak drogi w taryfach jak u nas. Więc jak ktoś ma do wyboru Samsunga a Apple to weźmie Apple. Też bym tak zrobił. S5 dostałem za 49zl + wspomniane bony na 500zł. No i apek jest też trochę za free. Za 16GB Apple coś koło 1200zł.

  • 0

    17. ~miro  2014-11-24 16:25:40  host: 178235248218.warszawa.vectranet.pl

    Wcale się nie dziwię, że sprzedaż spadła w Chinach jak tam lokalne marki jax Meizu, Xiaomi, czy lenovo parametry mają takie same a są o wiele tańsze. A u nas już chyba przejadł się ten tani plastik (w sumie to drogi bo trzeba sporo hajsu zapłacić).

  • 1

    18. ~Pix  2014-11-24 16:26:15  host: 84-10-20-218.static.chello.pl

    @16 Produkty Appla kupują tylko bezrozumni lansiarze. Jeśli Samsung dorówna Apple eleganckim wyglądem, to wszystko się odwróci. Oczywiście pod warunkiem, że ten elegancki wygląd nie zamieni się z czasem w bumerang, jak w iPhonach 6.

  • 0

    19. ~  2014-11-24 22:52:35  host: gaja.tpnet.pl

    7. Sprawdź w słowniku znaczenie słowa "daremny".

  • 0

    20. ~Piotrek  2014-11-25 10:47:50  host: 178.182.54.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    18
    Najpierw piszesz że iphony kupują bezrozumi lansiarze a za chwile że jest bardziej elegancki od samsungów
    Gratulacje :D

  • 0

    21. ~prosiak  2014-11-25 11:27:40  host: host-80-238-114-203.jmdi.pl

    @18,
    Ja rozumiem niechęć do Apple'a, sam ją podzielam, ale trzeba znać granicę. Tylko bezrozumni lansiarze kupują iPhone'y? A w czym niby taki S5 jest lepszy od IP5s czy IP6?

  • 0

    22. ~zxc  2014-11-30 00:31:45  host: 178.213.167.6

    Niech się wzorują stylistyką i jakością wykonania na samsungu wave i niech dadzą czystego androida. Sukces murowany.

Dodaj swoją opinię