Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S5 jednak w dwóch wersjach

Samsung Galaxy S5 jednak w dwóch wersjach

LuiN 19 Lutego 2014 16:54

4 8

sgs5 leak Koreański ETNews potwierdza dwie wersje smartfonu Samsung Galaxy S5, różniące się między innymi rodzajem zastosowanego wyświetlacza.



Już 24. lutego Samsung zaprezentuje swoje nowe, wiodące urządzenie na rok 2014 - smartfon Samsung Galaxy S5. Wcześniejsze plotki dotyczące dwóch wersji smartfonu potwierdza koreański ETNews, zdaniem którego jeden z wariantów, określany jako "premium" będzie miał ekran AMOLED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i przekątnej 5,2 - 5,25 cala. Drugi z telefonów zaoferuje ekran o rozdzielczości FullHD.




Oba smartfony mają zaoferować "diamentową" strukturę subpikseli, co w praktyce oznacza matrycę PenTile z dwukrotnie większą liczbą mniejszych subpikseli zielonych niż niebieskie i czerwone (taka struktura pojawiła się już w modelu S4).

Zdaniem ETNews, decyzja o wypuszczeniu dwóch wariantów telefonu podyktowana była ograniczonymi możliwościami produkcyjnymi ekranów QHD AMOLED.

Źródło tekstu: ETNews, wł     

Dodaj do:

Tagi: galaxy s5 | samsung

w sumie: 26
  • 0

    9. ~borat  2014-02-19 19:03:13  host: 91-193-208-105.eimperium.pl

    w nosie mam czytnik papilarów, kolorowe obudowy i inne bzdety i czasoumilacze. Blackberry q10 wymiata koniec kropka. A jak mam ochotę to co chce ładuję z apk i działa miodnie :)

  • 1

    10. ~lol...  2014-02-19 19:21:24  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Ja tam poczekam na kolejnego Note, jak dla mnie przydałby się spust aparatu, telefon mógłby mieć 9mm i lepszą baterie, a nie 7 czy 8 mm i było by idealnie. @9 no to fajnie, że masz w nosie, więc co Cię obchodzi czy będzie w Samsungu czy nie skoro używasz BB, mi pomysł siępodoba jeśli będzie w ekranie, FHD też by wystarczyło.

  • 0

    11. ~nick  2014-02-19 19:53:35  host: apn-95-41-13-108.dynamic.gprs.plus.pl

    extra, spadną ceny s4.

  • 0

    12.  2014-02-19 19:57:45

    @7- Uważam że mimo czytnika lini papilarnych zamontowanego w urządzeniu i tak będziesz mógł korzystać z klasycznego zabezpieczenia telefonu mam na myśli PIN itp... jeśli jednak uznają że czytnik lini ma być jedynym możliwym sposobem weryfikacji uprawnień to ja również "podziękuje" za takie rozwiązanie.

  • 1

    14.  2014-02-19 20:21:25

    @6 Żeby lanserzy mieli się czym lansować.

  • 0

    15. ~kk  2014-02-19 20:40:45  host: 178-36-4-118.adsl.inetia.pl

    To lepiej brać wersje z mniejsza rozdzielczością :) mniej znaczy płynniej :)

  • 0

    16.  2014-02-19 21:23:16

    I pojawia się nadzieja (w przypadku dwóch wersji), że ja przeciętny Kowalski będę mógł kupić tą tańszą wersję za dwie wypłaty (uwzględniając odłożenie pieniędzy na podstawowe potrzeby). A nie tak jak to jest w przypadku większości flagowców, że trzeba odłożyć trzy pensje ;)

  • 0

    17. ~soran  2014-02-19 21:28:53  host: 87-207-9-146.dynamic.chello.pl

    czy to będzie wreszcie godny następca mojego K750i ?

  • 0

    18. ~lol...  2014-02-20 00:19:20  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Hmm nie wiem czemu ludzie boją się tego skanera linii papilarnych, przecież dzięki temu będę mógł odblokować łatwo telefon bez szlaczków i pinów, inne osoby w otoczeniu tego nie zrobią. I tak wszyscy nas inwigilują ... więc co za różnica.

  • 0

    20. ~rough  2014-02-20 00:48:49  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    @18 - tak bardzo ci zależy żeby przekazać swój odcisk palca do NSA?

  • 0

    21. ~Red  2014-02-20 07:03:56  host: staticline-31-182-69-34.toya.net.pl

    To kogo teraz Samsung kopiuje, czyżby HTC?

  • 0

    22.  2014-02-20 07:12:35

    @21 - Z czym kopiuje? Jeśli mówisz o czytnikach lini papilarnych to siedziały w Japońskich telefonach w 2007 roku, wiem bo sporo ich oglądałem, wtedy to było czymś niezwykłym.

  • 0

    23.  2014-02-20 09:19:31

    @17 Już zapomniałem, że taki antek jak k750i kiedyś bytował. Jak się przesiądziesz z k750i na S5 to tak jakby przeskoczyć z epoki kamienia łupanego do gwiezdnych wojen.

  • 0

    24. ~Calm7  2014-02-20 09:50:32  host: n10-02-02.opera-mini.net

    23). Tak, jasne, a w epoce kamienia łupanego mieli telefony komórkowe :-P

  • 0

    25.  2014-02-20 09:59:57

    Czy ktoś wie czy będzie na żywo Unpacked 5 na youtube?

  • 0

    26. ~  2014-02-20 10:24:37  host: host-89-167-5-154.nplay.net.pl

    sieć euroagd ma transmitować info na ich stronie

  • -2

    27.  2014-02-20 10:31:27

    Samsung - jak kopiować to na całego. Z drugiej strony, Apple jak zawsze pędzi w kierunku, którym pełzają potem wszyscy.

  • 0

    28.  2014-02-20 12:23:56

    poprostu czytniki sa potrzebne do stworzenia bazy kretynow :D, zdjecia juz maja, adresy, kontakty, lokalizacje a do STWORZENIA KOMPLETNEJ KARTOTEKI idioty brak odciskow palucha :D:D

  • 0

    29. ~Darek  2014-02-23 11:04:41  host: apn-46-215-36-109.dynamic.gprs.plus.pl

    @27 Ja nie pedzę za Apple xD mam zupełnie inne urządzenie, które mi sprawia wiele frajdy z używania. a z drugiej strony czekam na zapowiedź produktu Apple z ekranem 5 cali. Chyba teraz Apple goni za innymi xD

  • 0

    30. ~gonzo  2014-02-24 21:21:12  host: 5-226-107-18.ip.netia.com.pl

    Apple goni za innymi wiekszej bzdury nie slyszalem, jedyni co nie robia z smartfona tableta . Jak nie mialem to tez myslalem ze Apple to tylko dla szpanerow ale odkad mam 4s , to brak mi slow idealny smartfon;] podkreslam smartfon a nie 10000 cali wyswietlacze. I mogli by wkoncu skonczyc z tym powiekszaniem wyswietlaczy w smartfonach i wziazc sie za baterie

Dodaj swoją opinię