Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S4 zoom - smartfon z 10-krotnym zoomem

Samsung Galaxy S4 zoom - smartfon z 10-krotnym zoomem

LuiN 12 Czerwca 2013 15:35

4 2

Samsung zaprezentował Galaxy S4 zoom, pierwszy smartfon z dziesięciokrotnym zoomem optycznym, który łączyć ma styl i funkcjonalność Galaxy S4 z zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi.

samsung galaxy s4 zoom samsung galaxy s4 zoom samsung galaxy s4 zoom samsung galaxy s4 zoom

Galaxy S4 zoom jest zdaniem Samsunga spełnieniem podjętej przez firmę misji stworzenia urządzenia, które będzie mogło jednocześnie pełnić rolę wiodącego na rynku smartfonu i kompaktowego aparatu fotograficznego z górnej półki. Wbudowany aparat ma matrycę BSI CMOS 16 Mpix, stabilizowany optycznie (OIS) obiektyw 24 - 240 mm (w przeliczeniu dla małego obrazka) o jasności F/3.1 - 6.3, ksenonową lampę błyskową, tryb zdjęć seryjnych do 4 klatek na sekundę z ciągłym autofocusem, cały ogrom predefiniowanych ustawień (HDR, panorama, piękna twarz, żywność etc.) i możliwość nagrywania stabilizowanych optycznie filmów FullHD ze stałym dostępem do zoomu optycznego. Dostępne wartości ISO wynoszą od 100 do 3200.

samsung galaxy s4 zoom samsung galaxy s4 zoom samsung galaxy s4 zoom

Dzięki "Zoom Ringowi", który zapewnia prosty i intuicyjny dostęp do najważniejszych funkcji Galaxy S4 zoom, nic nie umknie naszej uwadze. Kiedy podczas rozmowy telefonicznej zobaczymy coś, czym koniecznie będziemy chcieli się podzielić, jeden szybki obrót Zoom Ringiem aktywuje funkcję In-Call Photo Share, która pozwala zrobić zdjęcie i przesłać je bezpośrednio rozmówcy za pośrednictwem wiadomości MMS.

Zoom Ring ułatwia nawigację po opcjach fotograficznych, umożliwiając uruchamianie jednym obrotem funkcji Szybki Start i Skrót dających natychmiastowy dostęp do wielu trybów działania aparatu, w tym Auto i Smart oraz Galerii.




Funkcja Photo Suggest pozwala błyskawicznie połączyć się z olbrzymią biblioteką zdjęć wykonanych przez innych fotografów, pomagając znaleźć i skomponować najlepsze ujęcia niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Photo Suggest może nawet skierować użytkownika w okoliczne miejsce, które zapewnia punkt widokowy potrzebny do zrobienia idealnego zdjęcia.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Patrząc od strony telefonicznej, producent zaoferował pracujący pod kontrolą Androida 4.2 smartfon z dwurdzeniowym procesorem 1,5 GHz, zaoferował 1,5 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD (do 64 GB), 4,3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli) chroniony szkłem Gorilla Glass 3, HSPA+ z pobieraniem do 21 Mb/s, LTE Cat3 (100/50 Mb/s), GPS + GLONASS, port podczerwieni, Bluetooth 4.0 i NFC.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Całość zasila akumulator o pojemności 2330 mAh (w Galaxy Camera zaledwie 1650 mAh), a obudowa urządzenia ma wymiary 125,5 x 63,5 x 15,4 mm i masę 208 gramów. W komunikacie Samsunga zabrakło informacji o cenie i planowanym terminie dostępności urządzenia.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 21
  • 2

    2.  2013-06-12 16:51:39

    Nieźle jak na Samsunga to naprawdę dobrze. 808 jednak była rok wcześniej ;)

  • 1

    3. ~hmm...  2013-06-12 16:52:12  host: 5.174.174.165

    Na pewno powyzej 2500...

  • 0

    4.  2013-06-12 16:54:36

    kiedyś myślałem że połączenie telefonu i aparatu to super pomysł... ale widząc pierwsze urządzenia tego typu stwierdzam, że nie wychodzi to zbyt dobrze... na pewno nabywcy się znajdą, ale nie da się umieścić dobrej optyki i matrycy w telefonie/smartfonie bez zwiększania gabarytów urządzenia... wygoda użytkowania takiego "kombo" do dzwonienia i smsowania też raczej znikoma...

  • 0

    5.  2013-06-12 16:57:16

    Ani to telefon ani aparat. Kolejny samsung ;)

  • 0

    6. ~  2013-06-12 16:59:16  host: 78.31.136.214.rybnet.pl

    Smartfon ? Bardziej to wyglada na aparat... Brzydal :(

  • 1

    7.  2013-06-12 17:12:44

    Pierdzenie przy przybliżaniu? Faktycznie high-end...

  • 1

    8. ~franco baresi  2013-06-12 17:14:10  host: public96773.xdsl.centertel.pl

    Mają już przecież w ofercie Galaxy Camerę :) zapomniałem że z niej nie można dzwonić. Tego typu wynalazki nie dla mnie. Nie wyjął bym tego między trzeźwo myślącymi ludźmi.

  • 1

    9. ~  2013-06-12 17:39:02  host: 58.244.206.91.rev.jpk.pl

    "...łączyć funkcję aparatu z górnej półki", przy obiektywie 24-240mm z jasnością F/3.1 - 6.3 oraz ISO od wartości 100 i zapewne niefunkcjonalnej 3200 to raczej taka średnia. Wiele zależeć będzie od optyki i po części od oprogramowania. Wszystko wygląda zadawalająco, z tym że trudno określić w jaki target celują. Amator wybierze Galaxy S3 lub S4, gdzie jakość zdjęć wydaje się wystarczająca, nawet do druku małoobrazkowego. Ktoś kto szuka _aparatu_ z pewnością nie będzie spoglądał w hybrydę z Androidem. Podobnie jak w przypadku Galaxy Camera gdzie odebrane zostało to raczej jako gadżet, niż funkcjonalne podstawowe urządzenie. No i cena.

  • 0

    10. ~  2013-06-12 17:41:02  host: 62.152.138.190.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Quo Vadis telekomunikacjo...

  • 1

    11.  2013-06-12 18:25:45

    Na GSMArena jest już szczegółowa prezentacja SGS4 zoom. Zdjęcia przykładowe mocno studzą zapał; jest jeszcze gorzej niż w Galaxy Camera: http://tiny.pl/hsw2q

  • -1

    14. ~Jacek  2013-06-12 19:24:21  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @11 A ja sie tak zastanawiam jak sa robione zdjecia do tych porownan bo zawsze przy kazdej prezentacji nowego sprzetu ten sam motyw itd sa porownywane.Czyzyby to bylo robione zdjecie zdjeciu?Ciagle tylko widze te dwie usmiechniete laski bez wzgledu czy porownuje sie telefon 2 letni czy 2 dniowy.Malo tego one wcale sie nie zmieniaja,nie starzeja hehehe itd.nawet ubran nie zmieniaja a ten parasol to ma chyba jakis fundament ze go wiatr nie porowal hehehe.

  • 1

    15. ~piokuk  2013-06-12 19:27:20  host: 82.160.240.212

    Jak to jest, że BUŁGARSKI serwis recenzuje takie nowości, a u Was do dzisiaj nie ma testu popularnego przecież s4.

  • 0

    16.  2013-06-12 19:40:29

    15, piokuk - był problem z uzyskaniem telefonu na dłużej niż 7 dni (zdecydowana większość wszesnych testów w PL właśnie w ciągu 7 dni była robiona). Ale się udało. W weekend opublikujemy artykuł.

  • -1

    17.  2013-06-12 19:59:17

    @11 LuiN, poprawią algorytmy itp i będzie dobrze, początki zawsze są trudne. Pomysł ciekawy, brawa dla Samsunga.

  • 1

    18.  2013-06-12 20:25:40

    17, Hose - oby, choć coś mi się zdaje, że to ten sam sensor co w Galaxy Camera (a więc dawno już przez Samsunga zoptymalizowany), tylko w zestawie z gorszym (ciemniejszym i na domiar złego głośniejszym) obiektywem. Chciałbym się jednak mylić, bo tego typu konstrukcjom kibicuję nie od dziś.

  • 1

    20.  2013-06-12 23:49:13

    Patrzę, patrzę, przecieram oczy, patrzę na datę, nie jest 1 kwietnia. Myślę, cholera, naprawdę zrobili takiego potworka... Może i aparat z tego jakiś będzie, ale do telefonowania i noszenia w kieszeni spodni raczej mało wygodne.

  • 1

    21.  2013-06-13 00:01:02

    To dalej jest sondowanie rynku poprzez gotowe produkty (z mniej wcześniejszym wybadaniem) przez Samsunga. Dla mnie to zdecydowanie aparat + Android, ciężko mi sobie wyobrazić rozmowę z niego. Może gdyby to był płaski (!) aparat z niezłej jakości optyką powiedzmy 3x (tutaj jest 7x w stosunku do 35 mm) - bo da się przecież zrobić optykę np. boku, są zresztą różne ciekawe rozwiązania co pokazywało w kompaktach wiele firm, Olympus, Nikon, Canon itd. - i wtedy taki fototelefon nie byłby taki kuriozalny.. ; z większą matrycą ORAZ mniejszą ilością Mpix i szybszym obiektywem - to byłby to dobry pomysł. Ale tak...? Nie wszedłbym w to. Kolejną pomyłką jest dla mnie umiejscowanie klawisza power. Powinien być na dole, albo chociaż zamieniony na środek z klawiszami głośności, które mają służyć do ... zoomowania. A tutaj? Czy ktoś przemyślał w ogóle ich położenie?

  • 2

    22. ~  2013-06-13 00:57:26  host: v31-12.opera-mini.net

    Fajnie, czekam aż wyjdzie smartfon z 10-krotnym powiększeniem penisa, bo jak na razie to dają radę ze dwa-trzy razy...

  • 0

    23. ~  2013-06-13 09:33:04  host: p4FD36058.dip0.t-ipconnect.de

    Gdzies oni ten filmik nagrywali?:)

  • 0

    24.  2013-06-13 10:31:18

    Takie rozwiązania mają na pewno swoje plusy, niestety jest też jeden wielki minus urządzeń "wszystko w jednym" gdy ten szwajcarski scyzoryk się zepsuje to nagle się okaże że zostaliśmy bez telefonu, internetu, aparatu, mp3 i innych dodatków.

Dodaj swoją opinię