Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S4 zapalił się pod poduszką 13-latki

Samsung Galaxy S4 zapalił się pod poduszką 13-latki

orson_dzi 29 Lipca 2014 09:48

9 1

W Dallas, w Teksasie, mieszkającą tam 13-latkę obudził w nocy zapach dymu. Po przebudzeniu zauważyła, że jej smartfon, którym był Samsung Galaxy S4, wypala jej dziurę w poduszce.




Wybuchające lub płonące smartfony to temat, o którym niewiele słyszeliśmy w ostatnim czasie. Jak widać spokój nigdy nie trwa wiecznie. 13-letnia Amerykanka jak co noc położyła swój smartfon pod poduszkę. W nocy obudził ją zapach dymu, który unosił się z wypalanej w niej dziurze. Przyczyną pożaru tym razem nie był jednak sam smartfon, ani również żadna wada konstrukcyjna urządzenia. Głównym winowajcą był nieoryginalny zamiennik baterii.


Cała sytuacja jest przestrogą dla wszystkich, którzy chcą jak najniższym kosztem wymienić akumulator smartfonu, wybierając przy tym możliwie jak najtańszy zamiennik. Pomimo tego, że przyczyną pożaru były nieoryginalny produkt, Samsung poprosił o wysłanie smartfonu do ich siedziby w celu zbadania przyczyny całej sytuacji oraz zobowiązał się do wymiany go na nowy, dodając do tego zakup nowego materaca, kołdry i poduszki.


Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia

Źródło tekstu: BGR     

Dodaj do:

Tagi: galaxy s4 | pożar | samsung

w sumie: 56
  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    37.  2014-07-29 12:24:46

    Mnie zastanawia co innego. Samsung Galaxy S4 nie jest starym telefonem. Dziwi mnie, że dziewczyna musiała TAK SZYBKO wymieniać baterię. Oczywiście jej wina, że użyła jakiegoś *** ale nie świadczy to najlepiej o oryginalnej baterii samsunga...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    38. ~  2014-07-29 12:26:47  host: public-gprs231193.centertel.pl

    Ja w komplecie dostałem szybką ładowarkę ale wcale jej nie używam. Do ładowania s4 używam ładowarki od Gear Fita, gdzie prąd ładowania jest o połowę mniejszy. Po co mordować baterię.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~Calm7 * Uważajcie na ZIELONE !  2014-07-29 12:55:48  host: n13-01-08.opera-mini.net

    Szczęśliwie poduszka stała się izolatorem od żaru, a tym samym dusicielem (fart) pożaru. Gdyby usnęła bezpośrednio buźką na samsungu - oj, bardzo by bolało...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    40. ~heeeno  2014-07-29 13:03:25  host: google-proxy-66-249-81-103.google.com

    Hola halo na co i po co komu ten hejt na przestarzały przed roku ?!?!? gdyby to był tab s 8.4 lub galaxy s5 ale es4 z przed roku ! To jest stare gówn. .. a druga sprawa to wina nie oryginalnych zamienników.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    41. ~  2014-07-29 13:06:54  host: public-gprs231193.centertel.pl

    @40 Sprzed a nie z przed.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~Calm7 * Uważajcie na ZIELONE !  2014-07-29 13:15:05  host: n13-01-08.opera-mini.net

    40). Co Ty gadasz? Przestarzała to może być, ale moja Nokia 5230, a nie s4 :-p PS. Wina zamiennika? A ja tu widzę winę kilku stron, lecz nie będę tu wojny rozpoczynał :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    43.  2014-07-29 13:27:26

    38. - telefon jak każde w miarę "inteligentne" urządzenie sam "dobiera" prąd ładowania. Ja test zrobiłem niedawno - oryginalnymi ładowarkami Nokii Ładowałem Nokię ;-) od 1,5 A po 180 mA. Te "najszybsze" 1,5, 1,3, 1,2 A i 980 mA ładowały dokładnie tak samo długo ;-) dopiero w przypadku używania tych z mniejszymi maksymalnymi prądami wyjściowymi, czas ładowania się wydłużał - chociaż też nieznacznie. Ładowarka jest głupim urządzeniem - nie ona kończy proces a komputer telefonu - wie jakim prądem ma się ładować. I nie ma znaczenia jaką podłączysz do niego ładowarkę. Jak za słabą - będzie dłużej po prostu, ale czy to spowoduje, ze akumulator będzie trwalszy? Nie sądzę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~pabloki  2014-07-29 13:39:00  host: 213.158.216.228.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Samsung poprosił o telefon=dowodów nie będzie a dziewczyna dostanie umowe do podpisu że zobowiązuje sie do czegoś tam. Bateria nieoryginalna mogła sie zapalić jednak zadziwia postawa firmy która chce zbadać telefon, chyba po to by się oczyścić , choć nie twierdze że to wina ich telefonu. Był juz przypadek że ładowany samsung sie zapalił a samsung przysłał pismo że wymieni bezpłatnie telefon ale klient ma zachować milczenie. Tu może byc tak samo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45.  2014-07-29 14:26:04

    @34 jeśli ta 'rodzima firma' to 'nadgryzione jabłko' to nie wiem jaka różnica skoro i je składają 'małe rączki' :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    46. ~Marcin K.  2014-07-29 15:43:14  host: 91.218.158.7

    Wszystko już słyszałem, ale żeby spać ze smarfonem, gdy ten jest pod poduszką, to jeszcze nie:D

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    47. ~  2014-07-29 15:56:05  host: user-164-126-245-223.play-internet.pl

    W Polsce producent (Samsung, Apple, każdy inny) zrzuciłby winę na użytkownika i jego baterię. A Amerykanów należy szanować, bo wprawdzie niezbyt rozgarnięci, ale bogaci i znają swoje prawa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~JAPKOFAN  2014-07-29 17:27:25  host: cpc10-finc13-2-0-cust830.4-2.cable.virginm.net

    w japku by się to nie przydażyło - tam się nie da zmienić baterii :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49.  2014-07-29 17:36:06

    43: Matko, jak dobrze przeczytać rozsądny komentarz... :D

    A tak na marginesie: czy to nie Samsung właśnie, jakiś czas temu straszył użytkownika, że jak nie usunie materiału wideo o płonącym telefonie, to nici z gwarancji/naprawy/wymiany?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50. ~bez znaczenia  2014-07-29 18:10:43  host: 213.17.201.42

    i znowu wybuchające samsungi

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    51. ~  2014-07-29 20:01:37  host: acsh52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8 pewnie słuchała podczas snu czy dostała nowe powiadomienia na szajsbuku ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    52. ~Hhj  2014-07-30 06:51:00  host: 088156081022.wroclaw.vectranet.pl

    Szajsung

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    53. ~Marcin K.  2014-07-30 09:12:27  host: 91.218.158.7

    Gdyby to była odrobinę starsza dziewczynka, a smartfon węższy, to mógłbym podejrzewać, że używała go jako wibratora, a biedak (smartfon) chciał zakomunikować przez samozapłon - "ja płonę";-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    54. ~serwisant  2014-07-30 09:52:53  host: 192.198.151.43

    A u nas kazaliby wyslac telefon do serwisu, ktory stwierdzilby ze telefon zostal zalany woda.