Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S - trochę więcej o problemach z zasięgiem

Samsung Galaxy S - trochę więcej o problemach z zasięgiem

LuiN 13 Lipca 2010 12:20

0 0
Polski oddział Samsunga bardzo poważnie podszedł do zauważonego przez nas problemu ze wskazaniami zasięgu w telefonie Samsung I9000 Galaxy S. Wysłany został do nas opiekun tego produktu, z 4 dodatkowymi egzemplarzami telefonu - w tym z telefonem w finalnej wersji, przygotowanej na polski rynek.



Telefon w wersji sprzedażowej i egzemplarz testowy nie różniły się od siebie pod względem prezentowanego zasięgu i miały tę samą wersję oprogramowania. Zasłonięcie anteny ręką skutkowało porównywalnym spadkiem sygnału na obu telefonach - raz wypadał lepiej jeden, raz drugi z telefonów - bez zauważalnej reguły (tryb serwisowy, dokładne wskazania zasięgu).



Telefony zachowywały się różnie w zależności od sieci, do której były zalogowane. W przypadku sieci Play (nadajniki P4) wady właściwie nie dało się zauważyć. W przypadku Orange zejście z 4 kresek (pełny zasięg) do jednej nie wymagało jakiejś specjalnej gimnastyki - wystarczyło typowe użytkowanie telefonu. Niewiele lepiej od Orange wypadła w tej samej lokalizacji Era.

Reakcji telefonów przyglądaliśmy się na świeżym powietrzu, przy jednej z lubelskich restauracji. Całkowite pozbawienie Galaxy S zasięgu 3G na zewnątrz budynku wymagało użycia dwóch rąk. Na upartego dało się to zrobić, ale nie było to już zwyczajne trzymanie telefonu w ręce, jak to na naszym filmie (nakręconym w pomieszczeniu, metr od okna).



Spadek wskazań zasięgu po wzięciu telefonu do ręki to typowy problem telefonów z anteną umieszczoną w dolnej części obudowy urządzenia. W Galaxy S spadek ten jest duży i w zależności od warunków sieci różnica może wynieść nawet ponad 30 dB (problem dotyczy tylko sieci 3G). Jeśli trzymając Galaxy S w ręce widzimy wszystkie 4 kreski zasięgu, to musimy być naprawdę blisko nadajnika.

Przedstawione wyżej obserwacje nie były wykonane z użyciem profesjonalnego sprzętu pozwalającego dokonać dokładnych pomiarów warunków sieci, jak i wykluczyć ewentualne zakłócenia z zewnątrz. Jednak z racji użycia kilku telefonów udało się przynajmniej wykluczyć, że znaczna utrata zasięgu to przypadłość jedynie testowego egzemplarza telefonu.

W dalszym ciągu oczekujemy na oficjalne stanowisko Samsunga w tej sprawie. Gdy tylko takie do nas dotrze, opublikujemy je. O problemie z zasięgiem 3G telefonu Samsung Galaxy S pisaliśmy wcześniej w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     


Dodaj do:
w sumie: 101
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    84. ~me  2010-07-14 08:48:28  host: chello084010131091.chello.pl

    jak ewqaewqa - GalaxyS juz jest w MM dostepny, jednak w wiekszosci przypadkow rozeszly sie na pniu...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    85.  2010-07-14 09:09:06

    83, 84 - drogie były, w jakiej opcji pamięci? W Play mają tylko 8-mki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    86.  2010-07-14 09:13:14

    1999 za ósemkę. W Euro 1950 bodajże można promocję znaleźć:P Byłam w obu w piątek. A co, szykujesz się?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    87.  2010-07-14 09:30:08

    ewqaewqa - kończy mi się jedna z umów i rozważam:) 3GS jest, pasowałoby mieć na stanie coś z innym systemem. Galaxy S nie licząc tego zasięgu i nieco skrzypiącej, mocno plastikowej obudowy - fajne jest. Logika pcha jednak do Wave'a - to samo w środeczku, a metalowa obudowa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    88.  2010-07-14 10:11:16

    LuiN tak, ale Wave jest z Badą... Myślisz, że Bada w przyszłości będzie miała rację bytu? Ja mam właśnie I5700, czyli Androida posiadam, chciałabym spróbować Wave'a, wydaje się świetny ale dla mnie Bada to jeszcze wielki znak zapytania. Może okazać się, że zanim nabierze rozpędu Wave już wcale nie będzie taki fajny;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    89. ~exPlay  2010-07-14 10:45:48  host: chello084010102197.chello.pl

    "W przypadku sieci Play (nadajniki P4) wady właściwie nie dało się zauważyć" - nic dziwnego... W przypadku Play ciężko mówić o spadku sygnału przy braku Play sygnału...;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    90. ~Klops  2010-07-14 11:43:19  host: byj216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Spada zasięg i 3g i 2g ! I wifi !!! I nie pierniczyć mi że tak nie jest, ten telefon to cholerny niewypał pod tym względem. Jestem zdenerwowany bo mogłem mieć iphona 4g też by mi zasięg padał, a zdjęcia i filmy bym miał w lepszej jakości. Telefon samsunga traci zasięg wifi w połowie odległości od mojego routera co n95-1. Dodam że z siecią gsm nie jest lepiej, w domu nieraz przeczytałem napis "problem z siecią, połączenie przerwane" Na n95-1 nic takiego nigdy nie miało miejsca.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    91. ~xalax  2010-07-15 00:45:39  host: output.marponet.pl

    moja opinia jest na ten temat następująca: jestem również bardzo intensywnie zainteresowany galaxy S, ale do puki nie wyjaśni się problem z zasięgiem to się wstrzymam, chyba że padnie oficjalna deklaracja że problem ten w polskim P4, jest mało odczuwalny to rozważę kupno nieco szybciej... choć jest z tym nie lada problem jeśli mam być szczery... jestem użytkownikiem play fresh i w momencie kiedy chciałbym skorzystać z oferty np (swobodny internet + glaxy S) strona internetowa każe mi wybrać nowy numer telefonu - nie pozwala przejśc na ofertę z aktualnym... w Boku - nie mają tego telefonu w formularzu zamówienia i choćby ktoś chciał to sie nie da... w Salonach tymbardziej jeszcze ludzie nic nie wiedzą - jedyną opcją jest nowa aktywacja LUB i tu znaki zapytania???? bo dzwoniono do mnie z boku w sprawie migracji z karty na abo/mixa i konsultankta podawała mi normalnie ceny, ale prosiłem o telefon w innym terminie i już go się nie doczekałem... więc nie wiem co jest grane... za drobne odbiegniecie od tematu przepraszam:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    92.  2010-07-15 10:19:02

    Moja opinia na temat gubienia zasiegu jest następująca, czekam aktualnie na odbiór galaxy s i powiadomiono mnie że w euro-agd pierwsze egzemplaże bedą wysyłane do sklepów 16 lipca, ale do rzeczy, używam aktualnie Vave i przy pełnym zasłonięciu dłonią dolnej części tel czyli tam gdzie jest antena jest dokładnie tak samo z zasięgiem 3G. ale takie trzymanie telefonu w normalnym użytkowaniu to absurd, używałem podobnej gabarytowo E71 i też ma antenie na dole, efekt jest dokładnie ten sam. Więc trochę realizmu do tych testach i opiniach o produkcie. Może są jakieś różnice dotyczące poszczególnych operatorów, ja korzystam z plusa i przy normalnym użytkowaniu to niema żadnego znaczenia. Czy poszczególne nadajniki są nastawione na ful czy nie tego nie sposób stwierdzić zwykłemu kowalskiemu, tak czy inaczej dla mnie użytkownika który korzysta dużo z tel aplikacji biurowych, itp, internetu niema to znaczenia. Tak czy inaczej uważam że samsungi są warte swojej ceny zarówno vave jak galaxy s, i nie wydał bym na iphona 3 tyś za jedynie lepsza rozdzielczośc ekranu bo nie warto. pozdrawiam wszystkich,

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    93. ~veteran29  2010-07-15 13:33:55  host: dgv144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ;D ciekawe chciałem sprawdzić czy moja 5800 ma taki problem [też antena na dole] złapałem ją w okolicach anteny i wtedy z 2g przeskoczyła na 3g =O

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    94.  2010-07-16 12:21:01

    Witam. Na pierwszych chetnych na Galaxy S czeka miła niespodzianka w Euro-AGD bo jak zamówiony telefon + ładowarka samochodowa wyceniony na 1999 zł dotarł do sklepu to zaproszono mnie po odbiór ale za 1899 zł, jak by nie patrzeć 100 w kieszeni i ładowarka za 40zł. Pozdrawiam komentatorów.jak potestuje troche to wypowiem sie co do zasiegów i sygnałów w sieci Plusa bo w takowej funkcjonuje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    95.  2010-07-20 00:14:13

    @75 - Ma rację, E71 ma ten problem!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    96. ~spoko  2010-08-01 23:40:57  host: user-109-243-11-58.play-internet.pl

    W mjej rodzinie są 3 Samsungi inne niż Galaxy S. Z nimi jest ten sam problem z siłą sygnału. Porównywałem z moją E51 wszystkie 3 modele Samsunga dają ciała! Ostudziliście moje zapędy na ten fonik? Pozdro

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    98. ~Natka  2011-02-20 11:29:17  host: 89-72-245-212.dynamic.chello.pl

    Witam, posiadam Galaxy S od 3 miesięcy. telefon urywa rozmowy (gubi zasięg), długo się włącza, nie synchronizuje się z mapami GPS (google maps) i nie chce pokazywać swojej pozycji. Mogę wymieniac w nieskończoność.. w dodatku spadając z łóżka uderzył w dywan i pękł mu ekran.. Świetny badziew ! ;/ jestem wściekła. W porównaniu z M. Milestone to straszny szajs.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    100. ~  2011-07-24 21:24:28  host: 88.220.179.8

    mam ten telefon pare dni i nie da sie go uzytkowac non stop gubi zasieg gdy bym o tym wiedział to bym go nie kupował.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    101. ~easyman  2011-08-21 23:06:35  host: 31.61.40.108

    Gubi zasieg. Problem z wifi. Ale wazna rzecz. To zaczelo niedawno. Przez prawie rok bylo ostro jak brzytwa. Sadze ze to nasi specjalisci z orange cos sknocili. Ide jutro pogadac.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    102. ~cd  2013-03-06 06:12:53  host: agey58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    samsung galaxy note 2 - też gubi i to masakrycznie. Czasami po godzinie zaskakuje. Telefon super, ale działa jak szajs. a serwis odsyła że niby sprawny. testowalem na różnych kartach orange i play

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    103. ~  2013-07-24 21:07:05  host: 77-254-0-35.adsl.inetia.pl

    Pomocy! to bydle pisze mi ze " siec telefonii komorkowej niedostepna"... co jest grane???

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    104. ~greg  2013-10-01 07:27:20  host: 83-144-85-78.static.chello.pl

    z samsungiem galaxy s 4 mini jest tak samo: traci zasięg i jeszcze czasem nie informuje o tym, co chwile muszę go sprawdzać i ręcznie odświeżać zasięg (reset telefonu lub tryb oflline on/off)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    105. ~zibi  2013-11-24 22:48:41  host: 91.210.242.58

    Telefon był trzy razy w serwisie i został wysłany czwarty raz przez operatora sieci (plus gsm) w której go nabyłem , zanim zdążyli mi go przekazać po naprawie (sami stwierdzili że coś jest nie tak z tym telefonem). Niestety serwis nie potrafi uporać się z usterką, ciągłe zawieszanie i gubienie sieci. Mam też S2 i S3 i z nimi nie miałem nigdy żadnych problemów. Staram się o wymianę na nowy powołując się na niezgodność towaru z umową ale serwis Samsunga twierdz że z telefonem jest wszystko ok. Operator zażądał nawet ekspertyzy ale niewiele ona wniosła.

Dodaj swoją opinię