Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S III popularniejszy niż iPhone 4S

Samsung Galaxy S III popularniejszy niż iPhone 4S

LuiN 9 Listopada 2012 09:04

1 0

samsung i9300 galaxy s iiiJak donosi Strategy Analytics, w III kwartale Samsung Galaxy S III był popularniejszy od iPhone'a 4S, stając się najpopularniejszym smartfonem na świecie. Po raz pierwszy od lat z tronu ustąpiło Apple.



Galaxy S III w ostatnim kwartale zdobył imponujące 11% całego światowego rynku smartfonów. By uzyskać tak dobry, dominujący wynik koreańska firma musiała sprzedać aż 18 mln sztuk swojego topowego smartfonu. Apple iPhone 4S go gustu przypadł w tym czasie 16,2 mln użytkowników.




Na obronę Apple'a warto zaznaczyć, że część miłośników smartfonów amerykańskiego producenta czekała w III kwartale na iPhone'a 5 - nabyło go pod koniec III kwartału 6 mln osób. Nie zmienia to jednak faktu, że niepodzielne rządy iPhone'ów powoli się kończą. Z poniższej tabeli wynika, że co czwarty sprzedawany na świecie smartfon to albo iPhone, albo Samsung Galaxy S III.

Smartfon 2Q2012
(mln szt.)
2Q2012
(udział)
3Q2012
(mln szt.)
3Q2012
(udział)
Samsung Galaxy S III 5,4 3,5% 18,0 10,7%
Apple iPhone 4S 19,4 12,7% 16,2 9,7%
Apple iPhone 5 0 0% 6,0 3,6%
Pozostałe 128,0 83,8% 127,6 76,0%


Źródło tekstu: Strategy Analitics     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    28.  2012-11-09 14:25:33

    @26 Kolego to się nazywa "bum" i w pierwszy dzień zawsze tak było i tak będzie.

  • 0

    29. ~Kuba  2012-11-09 14:40:09  host: 89-75-167-71.dynamic.chello.pl

    To może stanieje w Play... (westchnienie) akurat skonczyla mi się umowa i rozglądam się za tym telefonem bardzo bardzo :)

  • 0

    30. ~Pan Pikuś  2012-11-09 18:02:33  host: 89-73-139-53.dynamic.chello.pl

    @1,czyli który kolor masz na myśli?

  • 0

    31.  2012-11-09 18:04:32

    Jak się zapłaci to każdy wynik jest możliwy a czy tak samo jest w rzeczywistości na pewno nie.

  • 1

    32. ~zen  2012-11-09 18:05:10  host: 165.162.91.79.rev.sfr.net

    Jakie jest nadmuchane apple pokazuje spadek ich akcji na giełdzie. Dzień w dzień ok 20 dolarów w dół. Od premiery iphona 5 wszystko idzie nie tak. Pomodlę się dziś wieczorem, żeby jeszcze ze 200 $ poleciało

  • -3

    33.  2012-11-09 19:57:03

    no no, świetne porównanie- flagowy model samsunga z kończącym żywot 4s. Wow, co za news.

  • 0

    34.  2012-11-09 20:15:39

    32. ~zen: to i Jo ze dwie zdrowaśki zmówię w tej intencji ;P

  • 0

    35.  2012-11-09 21:03:20

    29. ~Kuba: to poszukaj na alledrogo, wyjdzie Cię i tak dużo taniej niż u Operatora :) i też możesz wziąć na raty - i tak Cię taniej dużo wyjdzie. A u OPA samą sim kartę i MASZ TANIO Z DOBRYM TELEFONEM :)

  • 0

    36.  2012-11-09 21:29:18

    Ja to nie wiem czego się czepiają Ci fanboye Apple'a. Jak chcecie sumować wyniki sprzedaży iP4s i iP5 to nie z samym SGS3 ale ze wszystkimi telefonami Samsunga - wtedy zobaczycie różnicę.

  • 0

    37.  2012-11-09 21:42:47

    36. reebop : Jak to czego się czepiają ? Zaokrąglonego Prostokąta się ostatnio czepiają :D:D

  • 0

    38.  2012-11-09 22:49:36

    Motorola już chyba dawno obeszła ten patent wprowadzając niesymetryczne ścięcia rogów :) Czekam aż Motorola albo Nokia wytoczą jakieś patenty dot. po prostu dzwonienia czy innych podstawowych funkcji, które używały telefony komórkowe zanim pojawiły się iPhone'y i wojna patentowa obróci się przeciwko tym, którzy ją wytoczyli.

  • 0

    39.  2012-11-10 12:30:32

    No nie wierze, SIII lepszy w jednym kwartale i juz kilka portali o telefonii krzyczy: "Samsung Galaxy S III popularniejszy niż iPhone 4S!". Wszystko dla wyswietlen.

  • 0

    40.  2012-11-10 12:35:44

    39. KonsultantPLAY: A to nie jest popularniejszy ? ... no popatrz ale mnie oszukali z tymi tabelkami... :)

  • 0

    41. ~  2012-11-10 13:04:05  host: 213-195-146-60.ip.netia.com.pl

    Kto ma patent na GSM? Motorola czy Nokia?

  • 0

    42. ~  2012-11-10 15:16:15  host: ip-1-183.gemini.net.pl

    co to za firma która nie daje ledów sygnalizacyjnych do telefonów (nie wiem jak jest w SIII bo taki rozmiar nie jest dla mnie) a dodatkowo ich ładowarka samochodowa która kosztuje 90zł też takowej nie posiada. ładując taki telefon w samochodzie trzeba co jakiś czas profilaktycznie dociskać łądowarkę do gniazda bo w czasie jazdy lubi się wysunąć. druga rzecz to brak możliwości powiększenia liter. nie każdy ma dobry wzrok. inne telefony to mają ale ludzie z samsunga jak za komuny lepiej wiedzą co jest właściwe dla użytkownika. zainstalowanie aplikacji nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem bo może powodować różne problemy. dopóki nie zmienią tych rzeczy muszę wybierać produkty konkurencji. i jak na razie jestem zadowolony.

  • 0

    43.  2012-11-10 16:52:16

    #33 moldovva No to sobie porównaj dane flagowego jabłka z SIII.

  • 0

    44.  2012-11-10 17:03:09

    #39 W jednym, ale tym, który był ostatni.. Poza tym nie są to jakieś drobne wahnięcia koniunktury, ale w przypadku Samsunga ok. 3 krotny wzrost.

  • 0

    45. ~dt  2012-11-10 22:50:15  host: user-164-127-169-237.play-internet.pl

    Baaardzo mnie to cieszy, choć niewykluczone, że firma a... opatentuje sprzedaż smartfonów przez Samsunga...

  • 0

    46. ~Orad  2012-11-12 10:00:28  host: apn-46-76-229-144.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie sympatyzuje ani z jedna a ni z druga firmą, ale myślę, że tendencja jest dobra, zwłaszcza w świetle ostatnich doniesień o bzdurach patentowych firmy A. Natomiast jestem zdania, że te smartphon-y to po prostu fajne zabawki dla osób które lubią je mieć. Ja lubię bawić się innymi zabawkami :) A nawiązując do wypowiedzi #33 nieprawdą jest że Apple 4S kończy żywot. "Młodzieży" jak zawsze spieszy się do zbyt szybkiej oceny sytuacji, a najlepiej żeby każdy produkt był na rynku 3 miechy i później następny i następny . :)))

  • 0

    47. ~kacha  2012-11-12 13:12:01  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    A Rim ogłosił dziś premierę BlackBerry 10.

Dodaj swoją opinię