Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S III - plotek ciąg dalszy

Samsung Galaxy S III - plotek ciąg dalszy

LuiN 27 Grudnia 2011 16:32

0 0

Im bliżej do Mobile World Congress 2012, tym więcej plotek krąży na temat następcy topowego smartfonu Samsunga - modelu Galaxy S II.

Początkowo w sieci krążyła informacja o 4 rdzeniach taktowanych zegarem 2 GHz, potem specyfikacja wyszczuplała do "marnych" 2 rdzeni, po 1,8 GHz każdy. Jaka wersja krąży w sieci obecnie?

Nie mogło być inaczej, według najnowszych przecieków (jak zawsze z "pewnych źródeł"), nowy czarny koń Samsunga "kopnie" jednak czterema rdzeniami. Tak przynajmniej twierdzi koreańska witryna ETNews, a przygotowania HTC do zaprezentowania czterordzeniowego smartfonu wydają się to potwierdzać.




Do telefonu trafią duży ekran Super AMOLED Plus o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), łączność LTE i Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Według poprzednich przecieków, nie zabraknie też aparatu fotograficznego 12 Mpix (Sony Ericsson już szykuje 12 i 13 Mpix) i aż 2 GB pamięci RAM.

Prawdopodobnie Samsung zaprezentuje też wreszcie na MWC 2012 swój pierwszy trójwymiarowy smartfon. LG wyprzedził o rok cały rynek swoim Swiftem 3D - HTC doskoczył potem za pomocą Evo 3D, ale ani LG nie przeskoczył, ani nawet nie dorównał. LG już zapowiedział kolejną generację smartfonów z ekranami 3D, które... będą miały zaledwie 7 mm grubości.

Źródło tekstu: ETNews, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • -1

    11.  2011-12-27 18:34:13

    ad 1 i ad 3. Przy oszczednym trybie (kilka sms i 2-3 krótkie rozmowy) Samsung Galaxy S i9003 (SCL) potrafi nawet ponad 10 dni trzymać. Przed chwilą zrobione zdjęcie: http://tinypic.com/r/33fai4p/5

  • -1

    12.  2011-12-27 18:36:25

    Ma jeszcze 23% stanu baterii więc jeszcze jakies dwie doby potrzyma. Na razie robi u mnie za drugi telefon więc rzadko używam.

  • 1

    13.  2011-12-27 19:27:23

    @10 masz jakieś zastrzeżenia do S8500, S8530, S8600 i serii solid oraz kilkunastu innych modeli z metalu?

  • 0

    14. ~  2011-12-27 20:08:31  host: p16-03.opera-mini.net

    @13 ja mam zastrzeżenia,a jakie?nie Twój interes:)

  • -1

    16. ~  2011-12-27 20:16:28  host: t13-15.opera-mini.net

    15, tylko że wiedz że są tacy co mogą robić tak żebyś ty tak myślał.

  • 0

    17.  2011-12-27 20:16:36

    narzekającym na akumulatory w komórkach proponuję przetestować JuiceDefender. W zależności od stylu używania telefonu i użytych ustawień różnica w czasie pracy może być od marginalnej do silnie odczuwalnej..

  • 0

    18. ~HD  2011-12-27 20:29:31  host: 89-77-4-69.dynamic.chello.pl

    GITARRA TYLKO ŻEBY BYŁO TO HD BEZ PENTILA

  • 0

    19.  2011-12-27 20:42:27

    @HD no właśnie ma być SAMOLED Plus więc z matrycą RGB

  • 2

    20. ~a_lex  2011-12-27 21:18:36  host: public-gprs284599.centertel.pl

    Do telefonu trafią duży ekran o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli) - mam^, łączność LTE i Android 4.0 - mam^, nie zabraknie też aparatu fotograficznego 12 Mpix - mam^, i aż 2 GB pamięci RAM - mam^ - jeszcze to wszystko polutowac i jazda :-)

  • -1

    21. ~xyz  2011-12-27 22:10:26  host: z56-12.opera-mini.net

    Dla mnie telefon powinien mieć tam coś koło 4 cali bo tam jak ma trochę więcej np. 4.3 lub 3.70 to też by mógł być ale może różnie zależeć od wymiarów telefonu, najlepiej żeby odpowiednio trzymał się w dłoni a że każdy ma dłoń inną to dla innych może być inaczej. Baterię to powinni w pierwszej kolejności poprawić bo niedługo to telefony będą mieć 4 i więcej rdzeni i hardware jak w naszych kompach a będziemy je trzymać z ładowarką w gniazdku a najgorsze to że aby np. zadzwonić zajmie tyle samo czasu co teraz a nawet co było kiedyś bo dodatkowego rdzenia i tak nie odczujemy za to odczuje je nasz akumulator. No ale dla producentów ważne jest to aby to był najlepszy telefon na rynku a ludzie kupili jak najwięcej i będzie kasa.

  • 0

    22. ~  2011-12-27 22:56:19  host: z43-14.opera-mini.net

    21, Telefon to jest do dzwonienia i sms, by obejrzeć film czy na neta wejsc przejrzeć to mam laptopa od tego. Nie mam zamiaru chodzić z ładowarką ciągle i ładować taki telefon z 3-4,5 cali. Miałem SE Arc dziękuje taką zabawę, teraz mam lowenda i bateria trzyma 3 tygodnie gdy wykonuję kilka rozmów dziennie.

  • 0

    23. ~killingZOE  2011-12-28 00:54:47  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    @22 - dla ciebie jest do dzwonienia i sms, a dla mnie do netu i oglądania filmów/klipów - i jakoś nie muszę chodzić z ładowarką, bo bateria starcza od rana do nocy przy intensywnym użyciu, więcej nie trzeba, jak śpię to się może ładować, a przy normalnym użyciu do 3 dni, a nie wiem po co mi potrzebne żeby bateria trzymała trzy tygodnie, wolę normalnie korzystać z normalnego telefonu, a nie tkwić mentalnie w latach 90-tych i się cieszyć że telefon dzwoni i wysyła smsy

  • 0

    24.  2011-12-28 02:16:58

    Wszystkie telefony mają taką samą jakość "made in China" więc co za różnica jaki znaczek na obudowie?

  • 0

    25. ~Majki  2011-12-28 10:19:07  host: 178-36-169-78.adsl.inetia.pl

    Nie wiem co za ciemnogród pisze, że koreańska czy tam chińska tandeta... Widać nie macie pojęcia o ich produktach ale pozwolę sobie uchylić rąbka tajemnicy taki już ze mnie Good Guy Greg. Azja wypuszcza swoje produkty w 3 kategoriach, słabizna tzw made in china, nawet nawet i bardzo dobre produkty. Nokia, Lg, SE też robią hi-end i low-end telefony więc nie wiem co to za gadanie, że szajs i tandeta. Samsung nie jest tutaj jakimś przodownikiem, no chyba że mówimy o największej ilości sprzedanych telefonów w 2011 roku to akurat się zgodzę.

  • 0

    26. ~wtyka  2011-12-28 10:32:55  host: user-31-175-162-138.play-internet.pl

    @24 ze made in China nie znaczy ze słabej jakości, a ze fabryki są w Chinach czy w Korei czy w Rumunie lub Dubaju, nie znaczy ze są gorsze od innych, tam po prostu jest tania siła robocza nawet Apple w Chinach produkuje po taniej więc nie pisz ze wszystko ma taka samą jakość

  • 0

    27.  2011-12-28 11:21:53

    @26 Jasne że siła robocza tańsza a jakość złożenia takich telefonów jest w każdym przypadku taka sama, działają ;-)

  • 0

    28. ~Mera  2011-12-28 12:24:22  host: 83-238-167-196.ip.netia.com.pl

    @23 - gratuluję ci samozaparcia i dużej dozy twórczej wyobraźni w oglądaniu filmów i przeglądaniu internetu na około 4" ekraniczku. Ja do takich niecnych czynności używam 15,6" ekranu w laptopie i 42" plazmy Panasonika. No ale większość tu piszących potrafi zmusić się i do takich hardcorów o których ty piszesz w imię głupkowatej mody lub dorównania kolom z trzepaka.

  • 0

    29. ~prefix  2011-12-29 11:32:23  host: 91.209.141.10

    już nie mogę się doczekać tej nowej generacji smartfonów LG z ekranami 3D, które będą miały zaledwie 7 mm grubości.

  • 0

    30. ~Wojtek  2011-12-29 16:05:58  host: 093105176107.bialystok.vectranet.pl

    PIERWSZYM NA ŚWIECIE TELEFONEM 3D, był SAMSUNG W960, który rzeczywiście (i nie po raz pierwszy)wyprzedził zapotrzebowania użytkowników. Dopiero później LG i HTC, skopiowało ten pomysł. SAMSUNG, uznał, że ta technologia, nie będzie determinowała rozwoju smartfonów i zamroził projekt. W modelu Galaxy S3, efekt 3D, ma być tylko dodatkową możliwością i konsekwencją wysoko zaawansowanej technologii zapisu video i robienia zdjęć. Coraz bardziej SAMSUNG dystansuje pozostałych producentów. Jeśli będzie tak dalej, inne koncerny, chcąc pozostać na rynku, będą musieły, stosować w swoich produktach podzespoły SAMSUNGA, tak jak to robi obecnie Apple.

  • 0

    31. ~  2012-01-09 23:58:49  host: c199-68.icpnet.pl

    a ja mam laptopa procek 1.6 i chodzi jak rzyleta (niekoniecznie do grania) a na tych malych pudelkach z 2 procesorami nieraz sa takie zawiechy ze szkoda gadać.

Dodaj swoją opinię