Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S III nie dostanie KitKata

Samsung Galaxy S III nie dostanie KitKata

LuiN 3 Lipca 2014 13:48

4 4

W lipcu pięć modeli smartfonów Samsunga otrzyma aktualizację Androida do wersji 4.4 KitKat. Zrezygnowano ze wsparcia dla modelu Galaxy S III.




Zła wiadomość dla użytkowników Samsungów Galaxy S III, z dokumentacji, która wyciekła do sieci wynika, że Samsung zrezygnował z udostępnienia dla tego modelu aktualizacji oprogramowania do wersji 4.4 KitKat.


Jeszcze w tym miesiącu KitKat trafić ma do smartfonów:


Wyciekła dokumentacja pochodzi z indyjskiego oddziału Samsunga. Możliwe, że w innych regionach świata aktualizacja ruszy w innym terminie.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:

Tagi: kitkat | samsung

w sumie: 49
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    30. ~  2014-07-03 17:23:10  host: public-gprs517020.centertel.pl

    @24 powielasz bełkot.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31.  2014-07-03 18:15:22

    Cały ten "fame" wokół aktualizacji.. Ech... A przecież taniej dla producentów mobilnych gadżetów byłoby wydanie specyfikacji ważniejszych komponentów aby społeczność OpenSource mogła stworzyć optymalne drivery i software, które byłyby podstawą dla aktualizacji mobilnych dystrybucji (np. DebianARM/stable). Jeżeli danym producentom nie odpowiadałaby polityka dotycząca specyfikacji Ich hardware-u (na wzór AMD) to ostatecznie mogliby przyjąć biznesową politykę na wzór firmy NVidia tj. wydawanie aktualnych driver-ów w formie zamkniętego "BLOBa" plus interface komunikacyjny do aktualnego kernel-a w postaci źródeł do kompilacji. NVidia stosują tą metodę od bardzo dawna i czas pokazuję, że to dobry kompromis choć nie jest idealny.
    Obecne smartfony oraz inne mobilne urządzenia w pewnym stopniu coraz bardziej przypominają "PC x86" dlatego na podobieństwo tej dość liberalnej architektury dobrym kierunkiem rozwoju byłaby możliwość swobodnej instalacji wybranej dystrybucji GNU/Linux lub BSD.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    32. ~michal  2014-07-03 18:25:14  host: h82-143-179-132-static.e-wro.net.pl

    @29 Dzieki za blyskotliwa odpowiedz, bardzo wiele wnoszaca do dyskusji.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33.  2014-07-03 18:26:36

    A ostatnio Samsung pisał że S3 LTE (2gb ram) dostanie kitkata..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~qqq  2014-07-03 18:36:31  host: aamt119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dlatego wole IOS-a

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~4D  2014-07-03 19:30:56  host: n06-06-08.opera-mini.net

    Ale tragedię robią tu co niektórzy... Co, bez Androida 4.4 Galaxy S III nie będzie działał?!
    Jak ktoś na gwałt potrzebuje Androida 4.4 to niech zaopatrzy się w nowszy model, a staruszka S III odda do domu starców ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36. ~4D  2014-07-03 19:35:17  host: n06-06-08.opera-mini.net

    Jednakże bardziej mnie śmieszą nawiedzeni, którzy chcieliby 64-bitowego Androida L w swoich starych, 32-bitowych sprzętach - buuuahahahaha! - Ta mniej więcej tak jakby wgrywać 64-bitowego Windowsa 7 do antyku typu Commodore :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37.  2014-07-03 19:35:44

    http://tlp.is/2zz

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~bemm  2014-07-03 21:12:47  host: 178235208013.warszawa.vectranet.pl

    @ 20 Pytanie czy i jak to będzie działać...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~  2014-07-03 21:14:36  host: 89-76-166-198.dynamic.chello.pl

    @11, racja, komfort użytkowania tez ten sam :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    40. ~XXX  2014-07-03 22:00:46  host: dhcp-077-251-010-011.chello.nl

    Kiedy wyszedl S3 ? 2lata temu ... I juz aktualizacje wycieli ? I jak ludzie maja kupowas szajsungi ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41. ~Wiola  2014-07-03 22:42:58  host: z78-08.opera-mini.net

    Moja córa ma tablet Dell. Zaczęła od 4.1. A już od ponad miesiąca ma kitkata

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~fgh  2014-07-04 09:33:29  host: n10-03-03.opera-mini.net

    to jest bardzo dobry sposób na wyleczenie potencjalnych klientów i dotychczasowych z siebie. tak trzymać samsungu. myślę że wielu podobnych do mnie zrobi to co ja. Zrezygnuje z firmy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~User1212  2014-07-04 09:36:37  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    Note 2 (N7100) też dostanie 4.4?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45. ~daronet  2014-07-04 09:48:40  host: sirius.ccig.pl

    Tak note 2 otrzyma kit kata 4,4,1 rozpoczęła się aktualizacja we Francji a w Polsce można już pobrać aktualizację przez KIES, jednak nie na każdym modelu kodowym, przy note 2 z LTE aktualizacja jest już dostępna.

    Przez OTA ( automatyczna aktualizacja przez sieć ) będzie dostępny do końca Lipca w całej europie

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46. ~DOWIDZENIA  2014-07-04 09:56:41  host: 89-71-120-23.dynamic.chello.pl

    dosc osikiwania flagowego s3 .... wlozcie soebie swoje samsungi tam gdzie nie dochodzi slonce MIELISCIE 6 klientow

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~HD  2014-07-04 11:10:57  host: 89-71-11-82.dynamic.chello.pl

    Przecież to juz bylo wiadomo 2 miesiace temu

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48.  2014-07-05 00:06:02

    mam drogi biznesowy tablet Samsung Galaxy Note 10.1 edycja 2014 LTE (model P605) z polskiej dystrybucji i nie ma w Polsce ten model aktualizacji, mimo że zagraniczne już mają... Tragedia ta firma, a S3 jest tak wydajny, że dziwi mnie taka polityka. Głupkowata i droga firma, zero prestiżu za który się uważają.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49. ~  2014-07-05 07:29:10  host: n13-04-05.opera-mini.net

    Jakoś odnoszę wrażenie że dla niektórych osób sens posiadania telefonu to możliwość aktualizacji go... Mam note'a 2 ale nie zaktualizowałem go do nowszej wersji z powodu KNOXa, tak samo jak nie kupię s5 z powodu czytnika linii papilarnych.
    Poza tym, dziwnym trafem note 2 działa tak samo jak w dniu zakupu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50.  2014-07-06 12:09:48

    Aktualizacje to ślepa uliczka dla starszych słuchawek. Sony Xperia Z działał mi najlepiej na 4.1, a kolejne wersje Androida nie przynoszą znaczącej poprawy funkcjonalności urządzenia. Wszyscy tak bardzo chcą tych aktualizacji, które de facto niczego fajnego nie wnoszą i z reguły łatają błędy poprzedniej wersji, ale za to obciążone są innymi błędami.

Dodaj swoją opinię