Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S III mini dostępny w Polsce

Samsung Galaxy S III mini dostępny w Polsce

LuiN 14 Grudnia 2012 10:03

3 4

samsung i8190 galaxy s iii mini Inspirowany flagowym Galaxy S III, 4-calowy Samsung Galaxy S III mini trafił na polski rynek. Co dostajemy za 1399 zł? Z większego brata został właściwie tylko wygląd.

Nowy smartfon ma 4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, z układem subpikseli typu Pentile, chroniony szkłem Gorilla Glass. Sercem urządzenia są dwa rdzenie Cortex-A9 taktowane zegarem 1 GHz, z grafiką Mali-400 MP i 1 GB pamięci RAM.

Nie zabrakło aparatu fotograficznego 5 Mpix z diodową lampą, ten jednak mimo 2-rdzeniowej konstrukcji nie radzi sobie z nagrywaniem filmów FullHD. Oprócz Wi-Fi i Bluetooth 3.0 dostajemy łączność HSPA z prędkością pobierania do 14,4 Mb/s.




8 lib 16 GB pamięci wewnętrznej uzupełnia złącze kart microSD. W smartfonie pojawiły się funkcje S Voice i oparty o NFC S Beam, znane z Galaxy S III.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13.  2012-12-14 12:43:24

    Niedlugo na rynku S II Plus... i bedzie jeszcze lepszy (zapewne) od tego ;)

  • 0

    17.  2012-12-14 14:32:12

    @15 Ale po co tak hejtować? Jak komuś pasują duże smartfony to takie kupuje.. Miałem w dłoni Galaxy S III i pewnie gdybym używał przez dłuższy czas tego 4.8" ekranu, to mniejsze mogłby być dla mnie niewygodne. Dużo zależy od kwestii przyzwyczajenia.

  • 0

    18. ~kamikaze  2012-12-14 14:36:23  host: 4.net.igaz.net

    Dlatego trend jest 4" i więcej bo z telefon, smartfon stał się podręcznym kompem, i dzwonienie często jest rzeczą wtórną, wazniejsze i częście używane funkcji niż dzwonienie to multimedia i dostęp do neta. No ale jeżeli komuś wygodniej oglądać film czy przeglądać www na ekranie 4" niż na 4,7" no to sorewicz :) mi tam wygodniej jak mam duży ekran

  • 0

    19. ~papa.smerf  2012-12-14 15:04:43  host: 84.112.203.196

    @kamikaze z tymi filmami to dowaliłeś:D hehe ja natomiast wole ogladać film na 50" niż na 4 badź 4,7" ...

  • 0

    20.  2012-12-14 15:48:58

    16: To tak jak dla Jobsa rozmiar IP4 był optymalny, bo większego wstyd mu było przymierzyć. Jakby sprawdził, to by zrozumiał.

  • 1

    21. ~qaz  2012-12-14 21:09:27  host: ake58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @papa.smerf Fajnie sie ogląda filmy na 50", tylko ciężko do autobusu/pociągu wsadzić i podpiąć do prądu ale jak już się to zrobi to cały autobus/przedział cieszy się że musi oglądać to co ja

  • -1

    23. ~reaver  2012-12-15 10:03:34  host: public-gprs369813.centertel.pl

    porazka, prawdziwe nowe s3 po 1,7k chodza a za 300zl mniej dostajemy kastrata z parametrami jak sprzed 2 lat. Poza tym czas na jakies odswiezenie designu, kupowalem ostatnio Ace2 - jesli ktos stanie przed 10 telefonami Samsunga i rozpozna ten za 700zl i za 1500zl to gratuluje, wszystko ma te same ksztalty, taki sam plastik, zupelny brak wyrazu

  • 0

    24.  2012-12-15 17:45:12

    Nie rozumiem tych co nie trzymali S3. Ja używałem n8 i żona zrobiła mi prezent i kupiła S3. Po 2 miesiącach jest dla mnie w sam raz. Obsługa jedną ręką i nie mówię że mam dłonie jak słoń. S3 może zamienił bym na nokie 920 ale system nie dla mnie.

  • 1

    25. ~Bolo  2012-12-15 21:04:50  host: host-79.173.8.216.tesatnet.pl

    Galaxy Note2 5'5 cala to jest komfort, a nie tam jakieś małe popierdolki 4 calowe

  • 0

    26. ~  2012-12-16 08:06:41  host: v29-16.opera-mini.net

    @23 popieram. Samsung robi dobre telefony ale zupelnie bez wyrazu. Juz dawno nie wykonali telefonu wyrozniajacego sie w swoim portfolio. Wszystko na jedno kopyto tylko bebechy inne. A co do temetu to osobiscie od tego S3 mini wole Galaxy S Advance. Mam go od kilku dni i jest super. Pozdrawiam

  • 0

    27.  2012-12-16 10:03:21

    widze zero pojęcia o marketingu... po co niby samsung miałby wypuszczać telefon o takich samych parametrach ale z mniejszym ekranem?? po prostu s3 mini jest kierowany do ludzi z mniejszym portfelem @23 ok s3 chodzą po 1700 ale kup go za tyle w sklepie a'la komputronik gdzie teraz sprzedają mini... poczekaj s3 mini wejdzie do oferty sieci to i cena spadnie moim zdaniem do ok 1000 PLN

  • 0

    28. ~  2012-12-16 15:09:21  host: ip-94-42-244-204.multimo.pl

    Czekam na Note II mini.

  • 0

    29. ~  2012-12-16 15:57:11  host: v17-07.opera-mini.net

    @19 A mnie sie zawsze wydawalo ze to to samo :-) Zrob prosze taki maly eksperyment: siadz przed TV z fonem w dloni, zamknij jedno oczko i porownaj wielkosc ekranow...

  • 0

    30. ~Orad  2012-12-17 10:04:06  host: apn-77-115-190-246.dynamic.gprs.plus.pl

    @15 "poważna" wypowiedź, chociaż w kwestii wielkości wyświetlacza się z Tobą zgadzam. @18 filmy to sobie w domu lub w kinie oglądam. Trzeba być nienormalnym wpatrywać się w 4-5 calowy ekranik. G-no w nim widać. Rozpisałbym się jeszcze ale po co.... @19 - RACJA :) @28 a to dobre :)))) ciekawe jaki ekranik będzie miało :)))) @ 29 - to nie to samo. Jak piszesz - wydawało Ci się tylko :)))

  • 0

    31. ~Piotr  2012-12-17 20:03:37  host: adtg233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pen Tile ? Nie,dziękuję za taki szajs

  • 0

    32. ~qwerty  2012-12-23 20:41:59  host: amt115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawy telefon dla kobiet. Kupiłem właśnie żonie. Bajerów GS3 nie byłaby w stanie wykorzystać a i telefonowanie z tabliczki czekolady też byloby uciążliwe. Telefon prezentuje się dobrze (zwłaszcza z firmową klapką flip cos tam) Chodzi szybko, robi dobre zdjęcia na zewnątrz i kręci przzwoite filmy, zabawa dobra (bo to przeca zabawka) i żonka wniebowzięta - bo telefon "fajny". Ludzie to telefonik stricte dla kobiet. Nieduży jak na dzisiejsze "czekolady" dobrze leży w ręce, przez wi fi łączy się z netem super szybko, bateria wytrzymała cały dzień intensywnej zabawy. Ogólnie nie kupiłbym żonie telefony za 2.2k ale za 1.3 taki telefonik - jak najbardziej. Sprawdza się. Co do wielkości ekranu to do pokazania zdjęć dzieciaków znajomym wystarczy, filmy oglądamy w kinie lub na 37" - też samsunga. Za chwile samsung wypuści 6" ekran i idioci będą twierdzić, że te 4.7 to "shit" - nosząc takie płaskie cegłówki. Porównywanie GS3mini do GS3 nie ma sensu - "target" marketingowy inny. Moja żona mając GS3 w ręce stwierdziła, że jest do d... bo za duży i choćby tam był procek 8 rdzeniowy i wyrzutnia rakiet - nic by to nie pomogło.

  • 0

    33. ~Sayd  2012-12-29 23:40:46  host: cpc3-ches4-2-0-cust176.9-1.cable.virginmedia.com

    Uszanowanie. Zakupilem SGS 3 mini jakis czas temu, tylko jest powazny problem, ktorego nie rozumiem... 8 GB pamieci wewnetrznej - gdzie ona jest? Skoro w system wyswietla pamiec calkowita 4,5 GB... ? Biedniejsza wersja w tej samej cenie? :F

  • 0

    34. ~Casazi  2013-01-11 13:47:22  host: public141494.xdsl.centertel.pl

    Galaxy S3 Mini to świetny telefon za bardzo przyzwoitą cenę - 990/1050zł na allegro nówki. Nie radzę czytać co ludzie wypisują, że jest dużo gorszy od S3 .. Jest gorszy ALE S3 nie jest telefonem do noszenia, a bardziej komputerem domowym. S3 Mini schowasz wszędzie i wygodnie się go nosi. Jest okrojony ale wystarczający dla każdego! Polecam serdecznie.