Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S III - cztery rdzenie po 2 GHz każdy

Samsung Galaxy S III - cztery rdzenie po 2 GHz każdy

LuiN 19 Września 2011 09:07

0 0

Do sieci trafiła porcja informacji na temat następcy Samsunga Galaxy S II. Szykują się cztery rdzenie po 2 GHz każdy, jeszcze lepszy ekran Super AMOLED III i bateria 2250 mAh.

Nowa Galaktyka przyniesie wyższą jakość zdjęć i filmów dzięki aparatowi fotograficznemu z matrycą 10 Mpix, który poradzi sobie z rejestrowaniem filmów FullHD z prędkością 60 klatek na sekundę. Czterordzeniowy procesor ujarzmić ma Androida w wersji Ice Cream Sandwich z interfejsem TouchWiz 5.

Potężny procesor wspierać będzie 1,5 GB pamięci RAM, nie zabraknie też 32 GB pamięci wewnętrznej i czytnika kart microSDHC. Pojawi się wreszcie zapowiadany dla Galaxy S II moduł NFC.




Najbardziej zaskakująca jest jednak informacja na temat dedykowanego ekranu Super AMOLED III, o przekątnej 4,65 cala i rozdzielczości... 1280 x 1024 pikseli (rekordowe 352 punkty na cal). To samo źródło mówi też o nowym modelu Nexus S z ekranem 1280 x 720 pikseli o przekątnej 4,65 cala - być może więc wartość 1024 pikseli i tym samym proporcje 5:4 to efekt pomyłki.

Czterordzeniowy procesor w telefonie pomyłką raczej nie jest - tego typu jednostki zapowiedział już Qualcomm i to z taktowaniem do 2,5 GHz (proces technologiczny 28 nm), o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: GSMArena, 4Chan     

Dodaj do:
w sumie: 73
  • -1

    56.  2011-09-19 16:29:31

    @54 sczeźniesz w piekle niewierny!

  • 0

    57. ~Luk  2011-09-19 16:30:28  host: 89-72-119-251.dynamic.chello.pl

    A co z projektem SmartTaba 5,3". Myślałem, że to będzie następca SGSII. W każdym bądź razie mojego SGSII mam już od maja i mi się trochę znudził, więc czekam z niecierpliwością na następcę.

  • 0

    58.  2011-09-19 18:55:58

    @41 Każdy producent ma swojego "świętego Grala" Apple ma swój znaczek jabłuszka który to mnoży cenę produktu razy 4, Samsung będzie miał 4 rdzenie za które skasuje 4 razy więcej to takie proste ;-)

  • 0

    59. ~gosc  2011-09-19 19:45:41  host: ip95.elektrosat.pl

    Prawdziwy demon mocy obliczeniowej J Cztery rdzenie po 2 GHz to naprawdę imponujące. Ciekawe gdzie będzie można zdobyć taki telefon. Obstawiałbym Orange bo u nich się sporo dzieje (chociażby pakiety Freedom + Free) albo może T-Mobile (tez starają się poprawiac wizerunek).

  • 1

    60. ~me  2011-09-19 20:08:53  host: 84-10-13-225.dynamic.chello.pl

    co to za gadania "po co". PO to samo, po co jeszcze 10 lat temu nikt nie myslal o procesorach dwurdzeniowych w komputerach a 30 lat temu o mozliwosci noszenia biura w kieszeni. Po co Wam w komputerach 4 rdzenie jak malo co je wykorzystuje. To sie nazywa rozwoj technologiczny i tak to juz leci...

  • 0

    62. ~  2011-09-20 08:16:43  host: 212.160.172.70

    widze, ze 90% nie kupi tego sprzetu wiec po co sie wypowiada? nie zmienicie swoja krytyka zdania osob ktore juz zacieraja rece :) a wam pozostaje obejsc sie smakiem

  • 0

    63.  2011-09-20 10:11:49

    jeszcze nie było samoleda 2 i touchwiza4 a już są wersje odpowienido 3 i 5??? brawo samsung! :)

  • 0

    64. ~RobertX  2011-09-20 12:40:10  host: 83.1.243.180

    Może samoled plus to 2 a touchwiz 4 akurat jest w galaxy s2 ;) Poza tym samsung kopił jakaś firmę która zrobiła bardzo ciekawa nakładkę na androida, wiec pewnie coś z niej będzie w nowym TW i dobrze bo może i TW jest praktyczny i fajny w obsłudze ale wizualnie trochę mu brakuje do HTC Sense ;)

  • 0

    65. ~Edinburgh  2011-09-20 13:11:01  host: 202.59.80.158

    Cztery rdzenie po 2 GHz każdy?? i to w telefonie?! - w samsungu chyba już kompletnie im odbiło! To pusty i bezsensowny wyścig marketingowy, a nie żadem postęp! W Maluchu też można by zamontować silnik od Ferrari, tylko po co?! No ale dzieciaki mające jeszcze potrzebę udowadniania "kto ma dłuższego" pewnie już nogami przebierają i nie mogą się doczekać aż im nadziani rodzice sprawią taką zabawkę. ;-)

  • 0

    66. ~RobertX  2011-09-20 13:30:26  host: 83.1.243.180

    Może wtedy by jakoś jeździł, a tak ciśniesz i ciśniesz i nie jedzie ;)

  • 0

    67.  2011-09-20 14:27:04

    @63 co do touchwiz 4 to pewnie chodzi o to, że brzmienie słowa 4 w jakimś azjatyckim języku brzmi tak samo jak śmierć. Mało przekonująca nazwa jak na dosyć zabobonny kraj.

  • 0

    68.  2011-09-20 16:32:53

    Maniiiek przeciez w SGS2 jest TouchWiz UI v4.0 !?

  • 0

    69. ~  2011-09-20 17:01:15  host: z15-15.opera-mini.net

    65). Wiem o co Ci biega, ale niezupełnie tak źle z tym silnikiem by było w maluchu :-)

  • 0

    70.  2011-09-20 19:05:35

    @68 to tylko moje domysły. W końcu z tego powodu Nokia nie stworzyła S60v4 więc kierowałem się analogią. Myślałem, że gość spod 63 wie o czym pisze.

  • 0

    71. ~  2011-09-20 19:19:58  host: 89-68-145-77.dynamic.chello.pl

    do full hd i 3mpix wystarczą....edinburgh niestety lekka szajba heheheo ile dla bady to za duzo to android rozwinalby skrzydla bo wydajnoscia nie grzeszy

  • 0

    72. ~  2011-09-21 02:25:34  host: 188.147.195.136.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    To co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu newsa i komentarzy: 1. źródło to GSMArena, którego źródłem jest androidandme, który to za źródło podaje 4Chan - bardzo rzetelne źródło informacji, a wszyscy tak się podniecają. 2. Procesor 4 x 2GHz rdzeń - po co? Odp jest prosta, aby programiści spokojnie mogli pisać badziewie, wystarczy dorzucać mocniejsze procki a wszystko "jakoś to będzie". Utwierdza mnie to w słuszności słów mojego wykładowcy od programowania równoległego, że obecnie systemy tworzone są w jak najkrótszym czasie, by tylko wyprzedzić konkurencję, przez co zwyczajnie promowana jest "bylejakość" produktów.

  • 0

    73. ~  2011-09-21 12:20:16  host: 77-255-166-224.adsl.inetia.pl

    @72 Naturalnie. Moc obliczeniowa jest tańsza od płacy programisty

  • 0

    74. ~luckyd  2011-09-21 21:51:09  host: 89-77-153-143.dynamic.chello.pl

    Od tygodnia mam sgsII i powiem że ten telefon jest super. Kiedyś bylem tak zadowolony jak wszedl sonyericssonk750i ale pozniej dalem sie namowic na badziewia od nokii a teraz nadszedl czas na zadowolonei z samsunga. Jakoś rozmów ok wyświetlacz super a bateria padaka ale telefom ma chwile odpoczynku jak śpię i wtedy można ładować wiec po co sie czepiac tego tematu. Jest jeden minus przy videorozmowie a mnianowicie pozycja telefonu ale jakos to przezyje. To czym sie kierowalem przy zakupie to mozliwosc wrzuciania aplikacji

  • 0

    75. ~marjos83  2011-09-22 13:12:19  host: z04-08.opera-mini.net

    Ile jeszcze mozna wycisnac,tzn. wielkosc ekranu? Mam Xperie X10,wymiary 119x63mm i jak dla mnie poreczny,glownie dzieki temu ze jest dosc cienki-13mm. Mysle ze 120x70mm to bylby wg mnie ideal i gdyby wcisnac tam ekran 100x60mm,co daloby 4,59 cala :) Napewno moglby byc problem z obsluga 3-4 klawiszy pod ekranem,ale mozna jakos wywazyc i wyprofilowac obudowe,glownie tyl. Co do 4 rdzeni to mysle ze starczylby mi Galaxy S II. Ale jesli nowsze modele wniosa mniejsze zuzycie baterii,a nie tylko wieksza predkosc to warto sie bedzie zastanowic

  • 0

    76. ~się p y t a m !!!!!!  2011-09-22 16:00:12  host: 87-205-206-48.adsl.inetia.pl

    Czy to Ten splagiatowany nowy Ipad, za który Apple straszyło sądem ?

Dodaj swoją opinię