Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S II z procesorem 1,5 GHz

Samsung Galaxy S II z procesorem 1,5 GHz

LuiN 15 Września 2011 11:28

0 0

samsung i9100Wojna na częstotliwości smartfonowych procesorów trwa w najlepsze. Wczoraj HTC ogłosił premierę Sensation XE z procesorem 1,5 GHz, chwilę później do sieci trafiają informacje o Galaxy S II z procesorem o tym samym taktowaniu.

Szybszy Galaxy S II trafić ma na rynek amerykański, a dokładniej do oferty sieci T-Mobile US. Tym razem jednak producent nie podkręcił jedynie procesora, lecz zupełnie zmienił platformę. Zamiast Platformy Exynos Samsunga z procesorem ARM Cortex-A9 (1,2 GHz), dostajemy chipset Qualcomm APQ8060 z dwurdzeniowym procesorem Scorpion.

Zaletą tego rozwiązania, oprócz wyższego niż do tej pory taktowania procesora, jest obsługa transmisji HSPA+ z prędkością do 42 MB/s - oferowanej w USA jako "4G" (1700 i 2100 MHz). Wadą natomiast jest grafika Adreno 220, która nie może równać się z dotychczasowym chipem Mali-400MP.




Zmieniają się też gabaryty urządzenia z racji 4,5-calowego ekranu (takiego jak w Galaxy S II LTE), w parze z którymi idzie pojemniejsza bateria (1800 mAh). Konstrukcja wydaje się być łącznikiem między obecnym Galaxy S II, a planowanym na wiosnę 2012 roku urządzeniem z modułami GSM/3G/LTE.

Szybką premierę Galaktyki w wersji z LTE opóźnia brak ujednoliconych standardów przesyłu głosu czy SMS-ów w jej obrębie (LTE obecnie służy jedynie do transmisji danych).

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~Jotek  2011-09-15 11:51:32  host: 178-36-136-255.adsl.inetia.pl

    @Violan - dobre :)

  • 1

    5. ~  2011-09-15 11:55:55  host: 213.146.54.31

    4,5" to za mało. Niedługo będą laptopy z funkcją dzwonienia. Kiedy ten pęd na Hz i cale się zakończy?

  • 1

    6. ~uniuse  2011-09-15 12:32:49  host: 194-247-0-169.celestynet.pl

    To co się dzieje to jakieś szaleństwo. Ledwo skończyli bitwę na pixele to teraz zaczynają na GHz. Ja bym chciał żeby znowu w sklepach pojawiła się stara poczciwa N6310i :) Pozdrawiam

  • 1

    7. ~Słoneczny  2011-09-15 12:40:07  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    Dla mnie to już te urządzenia stają się niewygodne i do telefonowania i do internetu. Nie ma to jak zwykły netbook i podstawowy low endowy telefon.

  • 0

    8. ~kwr  2011-09-15 12:47:11  host: public-gprs196590.centertel.pl

    @3 od którego dokładnie modelu to nie wiem, ale SGS2 juz HD voice obsługuje

  • 0

    9. ~  2011-09-15 13:34:07  host: ip-94-42-39-247.multimo.pl

    Ja tam nie jestem przeciw dodatkowym calom :) Kupiłem SGS2 i nawet myśle, że ekran mógłby być trochę większy. Ideałem byłby dla mnie telefon z 4,6-5", dobrym prockiem i bez Androida. Może z WP7 :) Wtedy nawet bez 1,5Ghz telefon byłby ekstremalnie szybki. Nie ma co się oszukiwać - Android to nieudana wielka krowa, której wkrótce będzie potrzeba nawet 2Ghz.

  • 0

    11. ~skurwinox  2011-09-15 14:19:51  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    Pozdrawiam wszystkich ciemnogrodzkich ludzi wypowaidających sie pod tą wiadomością. Oczywiście niektórym rpzeszkadza to, że telefony są coraz szybsze, tylko nie widze w tym sensu. Skoro tak was to boli, kupcie sobie nokie 3310, chyba że juz prawdopodobnie takie macie. Najlepiej zostancie też przy kineskopowych telewizorach i dalej piszcie bzdury w stylu "Kiedy ten pęd na Hz i cale się zakończy" żałosny ciemnogród.

  • -1

    12.  2011-09-15 14:25:29

    Niektórzy tutaj piszą od rzeczy. Zdecydowanie wolę bitwę na GHz niż pixele w aparacie, bo przeciętny użytkownik od razu dostrzeże jej zalety i będzie to odczuwał przy każdym DOTKNIĘCIU telefonu.

  • 0

    13. ~  2011-09-15 14:31:43  host: 213.146.54.31

    @12; tak, na pewno przeciętny użytkownik dostrzeże różnice. Nie żartuj. Około 80% ruchu jest po GSM i myślisz, że ci abonenci potrzebują telefonu z prockiem 2GHz? na pewno będą korzystać z tak wymagających aplikacji. @11, dobrze, że ty jesteś oświecony i potrzebujesz telefonów z ekranem min 5". Twoja sprawa ale nie obrażaj osób, które takich wymagań nie mają. Z jakiego telefonu będę korzystał, to wyłącznie moja sprawa i g... ci do tego, czy bedzie to N3310 czy Ne72.

  • 0

    14.  2011-09-15 15:00:08

    13: Dokładnie! Co komu do domu jak chałupa nie jego.

  • 0

    15. ~j23  2011-09-15 15:02:26  host: ip-222-164.ists.pl

    @9 Wystarczy skręcić CPU na ~300Mhz i zobaczysz, że wystarczy w pełni do działania androida, więc nie mów, że jest to krowa...

  • 1

    16. ~ala  2011-09-15 15:10:18  host: user-109-243-8-219.play-internet.pl

    Panowie, Nokia 3310 do dziś miło wspominam...

  • 1

    17. ~  2011-09-15 16:04:15  host: t14-11.opera-mini.net

    @15 nieośmieszaj się,fony z 600Mhz procesorem na androidzie zamulają jak cholera

  • -1

    18.  2011-09-15 16:16:15

    Weźcie do ręki np. SG SII i popiszcie smsy, otwórcie przeglądarkę, przeszukajcie muzykę itp. i wtedy się wypowiadajcie na temat wartości lepszych procesorów dla przeciętnych użytkowników, korzystających z podstawowych funkcji smartfonów. Tyle w temacie. @15 To prawda, ale jak ktoś nie ma skali porównawczej to potrafi się przyzwyczaićć

  • 0

    19. ~MK  2011-09-15 19:53:45  host: 212.160.172.70

    Czekam na bitwę na baterie, a wy?

  • 0

    20. ~  2011-09-15 20:29:07  host: z37-09.opera-mini.net

    19: Ja też. Czekam również na bitwę na RAM.

  • 0

    21. ~Octopus  2011-09-16 07:38:55  host: apn-95-40-84-253.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja wolę bitwę w kiślu.. przez dwie młode laleczki.. :)). Ad. meritum , u mnie GSM voice to 30 % -reszta to arkusze kalk. poczta online, newsy online , sporadycznie muzyka,nawigacja. Czy różnica pomiędzy SG1 a SG 2 jest aż taka ogromna ? - nie. Każda wojna jest dobra jeśli służy klientom a nie marketingowi.

  • 0

    22.  2011-09-16 10:12:08

    @2 natomiast dzieci jabłka dostaną rozwolnienia. nie zmienia to faktu że to zaczyna być równie głupie i bezsensowne jak walka na megapixele w aparatach cyfrowych(kompaktowych)...

  • 0

    23. ~Tomek  2011-09-17 20:51:34  host: public117055.xdsl.centertel.pl

    Napalilem sie na SG2. Moj kolega kupil sobie takiego i mi pozyczyl. Posiadam N8. Jeste wiele rzeczy ktore przemiawiaja za Samsungiem ale niestety pomimo lagow Nokia wygrywa. Co z tego ze ten Sam ma 1,2 DualCore jak niestety opoznienia w dzialaniu apliakcji ma o WIELE wieksze niz Nokia. Prosze nie uwazajcie mnie za fana Nokii bo to dla mnie narzedzie ale niestety Sam odstaje troche od poczciwej Nokii. Nie wiem jak mozna zrobic tak w sumie super fajny tel bez spustu do zdjec. To jakas pomylka. W Nokii odblokowuje klawiszem boczynym i naciskam spust i mama aparat. Ale oczywiscie nie aparatem sie zyje. Cala reszta tez jest powolna i w porownaniu do Symmbiana niestety sie wiesza co chwile (tzn. aplikacje). A otwarcie czegokolwiek trwa wieki. Tylko prosze nie chce rozpoczynac wojny Nokia vs Samsung ale zawsze chcialem miec Samsunga ale nistety na codzien jest to tel uciazliwy w osbludze pomimo naprawde super specyfikacji.

  • 0

    24. ~  2011-09-22 11:42:54  host: 212.160.172.70

    tomek z tego co widze to kolega Cie oklamal bo to na pewno nie byl i9100

Dodaj swoją opinię