telepolis.pl Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S II już z Androidem 4.1.2

Samsung Galaxy S II już z Androidem 4.1.2

LuiN 22 Lutego 2013 17:29

8 4
Samsung rozpoczął wysyłkę Androida 4.1.2 dla smartfonów Samsung Galaxy S II zakupionych w Polsce.

Oprogramowanie pobierane jest w trybie OTA, bez konieczności uprzedniej archiwizacji danych. Z racji wielkości paczki bliskiej 400 MB, producent zaleca pobieranie za pośrednictwem Wi-Fi.

Potwierdziliśmy dostępność aktualizacji dla niebrandowanych smartfonów z polskiej dystrybucji, w przypadku telefonów zakupionych w ofertach operatorów należy liczyć się z opóźnieniami.

Interfejs uległ znacznemu odświeżeniu, pojawiły się nowe widżety i gesty, szybciej działa praktycznie całe menu - od ekranu blokady począwszy. Android 4.1.2 Jelly Bean jest obecnie najczęściej spotykany w najnowszych, topowych smartfonach z mobilnym systemem Google'a - trafił on m.in. do Xperii Z czy do HTC One. Teraz nowe funkcje Androida dostępne są również dla posiadaczy blisko dwuletniego Galaxy S II.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło:


Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 61
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1. ~kk  2013-02-22 17:43:56  host: 178-36-187-143.adsl.inetia.pl

    I to mi się podoba, że Samsung mimo, że sprzęt 2 letni to wciąż aktualizowany. Fakt ,że i parametry pozwalają mu na takie niespodzianki - gdzie była konkurencja wtedy? Tam gdzie zawsze czyli z tyłu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2. ~gosciu  2013-02-22 17:50:53  host: 46-152-71.adsl.cyta.gr

    To juz chyba ostatnia aktualizacja dla SII juz na dniach prezentacja SIV. U mnie nie widizial aktualizacji po wifi poszlo dopiero przez kiesa. Coz pierwsza refleksja jakos dziwnie - chyba przyzwyczailem sie do wczesniejszej wersji

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2013-02-22 18:02:24

    Wielka aktualizacja i rewolucyjna! Posiadacze Nexusów pozdrawiają i czekają na tych, co się wloką w ogonie :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4. ~  2013-02-22 18:13:27  host: v38-13.opera-mini.net

    A tożsamy z SGS2 HTC Sensation aktualizacji do JB nie otrzyma. Shame htc.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5. ~wiek  2013-02-22 18:18:45  host: user-94-254-194-66.play-internet.pl

    Po pierwsze aktualizacja jest od tygodnia Po drugie jest tylko przez kies Po trzecie portal jest spóźniony z newsem strasznie Pozdrawiam

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    6. ~wiek  2013-02-22 18:20:15  host: user-94-254-194-66.play-internet.pl

    Nastepny tylko Nexus :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~  2013-02-22 18:26:53  host: gw.casus.com.pl

    co chwilę newsy o aktualizacji sII, pięknie ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2013-02-22 18:29:05

    wiek: po pierwsze - aktualizacja szeroko poszła dopiero wczoraj. Po drugie - jest dostępna OTA, a nie tylko przez Kies.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2013-02-22 18:40:04

    A mój Galaxy Nexus (yakjuxw) ciągle a Androidem 4.1.1. Czyżby Samsung o nim zapomniał? Ps. Tak, wiem że mogę telefon odbrandować, ale co z mniej doświadczonymi posiadaczami GNexus od Samsunga?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~  2013-02-22 18:43:55  host: apn-77-113-24-148.dynamic.gprs.plus.pl

    Aktualizacja jest dostępna od 18.02, a nie od wczoraj, a jest dostępna przez OTA od wczoraj, a 18.02 była dostępna już w KIES. Na potwierdzenie, że aktualka była dużo wcześniej daję newsa Samsunga z polskiego fejsa https://www.facebook.com/TelefonySamsung

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~mlody  2013-02-22 18:44:14  host: 89-69-223-70.dynamic.chello.pl

    Zgadza się, ja dzis zaktulizowałem przez OTA... wolno się ściągało, chyba mają przeciążony serwer ;) Wrazenie bardzo pozytywne, tylko że nie ma juz wbudowanego menadżera zadań.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~  2013-02-22 18:46:28  host: apn-77-113-24-148.dynamic.gprs.plus.pl

    @11 jest, przytrzymujesz przycisk Home, tak to wygląda w każdym JB.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~TJ  2013-02-22 18:57:39  host: host8925208153.waldex.3s.pl

    a jak oceniacie zuzycie baterii po aktualizacji? osobiscie uzytkuje juz od 18stego czyli juz chwile i mam wrazenie, ze schodzi wyraznie szybciej...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2013-02-22 19:10:15

    ano rzeczywiście jest na kies było wcześniej ale przez OTA nie było chyba. Kiesa wywalam bo nie wiem do czego on przydatny. Starczy KIES w przeglądarce w razie W.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2013-02-22 19:13:29

    ano rzeczywiście jest przez OTA 394MB. Brak edytuj :/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~~  2013-02-22 19:15:33  host: 88-199-86-68.tktelekom.pl

    jeżeli chodzi o baterię to dla mnie porażka.. bez używania przez cały dzień z 100% zeszła do 30.. przywróciłem ustawienia fabryczne nic to nie dało.. porażka totalnie jeżeli chodzi o baterię..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~Tomi  2013-02-22 19:31:17  host: public-gprs254855.centertel.pl

    A ja zainstalowalem nowa wersje Odinem i wszystko dziala idealnie. Bateria trzyma o 50% dłużej i ogólnie wszystko chodzi szybciej. Jestem zadowolony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~kolo  2013-02-22 19:47:45  host: ip-37-109-79-117.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Niektórzy mają problem z baterią przez aplikację zarządzającą multimediami. Na XDA forum jest linki do APKi naprawiającej tę przypadłość. Podobno pewne pliki powodują zapętlenie się aplikacji indeksującej zawartość katalogów ze zdjęciami, muzyką i filmami.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~Miko  2013-02-22 20:18:54  host: 82.177.126.81

    Super, szkoda tylko że do pierwszego SGT 10.1 który wyszedł 4 miechy później już nie będzie oficjalki :/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~zzzz  2013-02-22 20:43:34  host: 109.231.49.54.koba.pl

    @kolo - jesteś w stanie podać ten link? Od kiedy wgrałem do swojego SG2 omawianą aktualizację pojawiły się problemy z aparatem i kamerą - pomimo wskazania jako pamięci do zapisu karty pamięci (tak jak było przed aktualizacją) teraz po wykonaniu zdjęcia pojawia się "błąd zapisu" i następuje przełączenie na pamięć telefonu; w przypadku nagrywania filmu od razu pojawia się "błąd zapisu" i nawet nagrywanie się nie zaczyna.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~Inwob  2013-02-22 20:46:21  host: vz-178-217-184-167.hosteam.pl

    Po aktualizacji do 4.1 w Quadrant 4412 pkt, przed aktualizacją około 3800 - aktualizacja jest super!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~kolo  2013-02-22 21:01:50  host: ip-37-109-79-117.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Załączam link do Media Scanner Fix for XWLS8: "http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37451842&am p;postcount=27687" tylko że plik trzeba flashować przez "recovery mode" tak samo jak wgrywa się root'a. Co do błędów dostępu do karty, to radziłbym jednak najpierw po aktualizacji wykonać "Factory Reset". U mnie też dostęp do zewnętrznej karty pamięci znalazł się pod inną ścieżką niż wcześniej. Poprzednio karta sd była pod "/sdcard/external_SD" a w 4.1.2 karta sd jest dostępna pod ścieżką: "/storage/extSdCard". Twoje aplikacje nie podmineniły prawdopodobnie ścieżki i nie widzą karty...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~  2013-02-22 21:15:20  host: ip-37-209-144-204.free.aero2.net.pl

    Galaxy tab 2 10.1 następny w kolejce :-) http://www.tablety.pl/android/ruszyl-proces-aktualizacji-do-andr oida-4-1-2-dla-galaxy-tab-2-10-1/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~kolo  2013-02-22 21:26:58  host: ip-37-109-79-117.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @Bosze, co masz dokładnie na myśli? To oczym piszę sprawdziłęm na swoim telefonie więc nie wiem czego się czepiasz...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~Bosze  2013-02-22 21:31:15  host: bpo175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    !kolo co sprawdzales, jak , jaki wynik, jakie miales objaw. Ten link ktory podales jest spod netromu i do neigo sluzy. Poza tym w sgs2 nie MediaServer zjada baterie tylko Samsung Cloud & Backup. Ja mam powylacozna co nie trzeba i 26 godzin bez problemu z wifi, 3g i innymi i schodzi 1-2 % przez noc. Jak sie chce cos zrobic to trzeba umiec czytac ze zrozumieniem, a nie wkejac takie glupie linki :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~kolo  2013-02-22 21:52:35  host: ip-37-109-79-117.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Koleś co umieścił link może posiada NetRom, ale jak może zauważyłeś plik nazywa się "XWLS8_MediaScanner_FIX.zip" a nie "XXMS1 NeatROM.. fix" mimo , że właśnie pod tym wątkiem jest umieszczony. Więc może sam poczytaj dokładnie, zanim skomentujesz... Odnośnik do tego pliku znalazłem w wątku dotyczącym aktualizacji do 4.1.2 począwszy od tej hiszpańskiej do ostatniej -Rosyjskiej. jakbyś dobrze poczytał to wiele osób w tym wątku odnosi się do tego problemu i ktoś podał link do tego pliku jako faktyczne rozwiązanie problemu z szybkim rozładowywaniem się baterii po aktualizacjii. U mnie bezpośrednio po aktualizacji też bateria szybko zaczęła się rozłądowywać ale ten problem się rozwiązał po wyzerowaniu do ustawień fabrycznych i kolejnym restarcie telefonu. Nie uważam się za guru, jak Ty ale po prostu przesyłąm link do pliku o który mnie poproszono. Uważam, że każdy kto będzie chciał z niego skożystać i tak poczyta sobie forum odnośnie 4.1.2 i sprawdzi czy to może mu pomóc, czy nie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~kolo  2013-02-22 21:57:25  host: ip-37-109-79-117.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @Bosze. Co do sprawdzania, pisałem o ścieżce dostępu do akrty SD. Pisząć o głupotach nie sprecyzowałeś, którą część mojej wypowiedzi komentujesz... Pliku nie sprawdzałem, bo nie musiałem. Ale nie uważam, że problemu nie ma jeśli kilka osób twierdzi, że problem ma, ... Obecnie wątek 4.1.2 ma na XDAforum ponad 1078 stron wpisów i wierz mi, sporo z nich czytałem...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~Bosze  2013-02-22 22:10:39  host: bpo175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolo to po co piszesz ze na XDA jest plik ktory to naprawia. Jakbys chocby wachnal linuxa to bys wiedzial ze sciezki moga sie zmienic, a system i tak bedzie wiedzial gdzie co zapisac, wiec nie rob ludziom metliku z glowy jak nie masz o tym zielonego pojecia.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    31. ~Kolo  2013-02-22 22:32:09  host: ip-37-109-79-117.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @Bosze, mam w pracy takich samych "guru" informatyków jak Ty. Oni też wszytko wiedzą lepiej od innych, ale jak się pojawi problem to często można od nich usłyczeć: to nie możliwe, bo u mnie działa albo " to się zawsze robło automatycznie, nie wiem czemu tu nie działa...". Co do karty SD to system na pewno wie jak się do niej dostać, ale aplikacje, które były instalowane w poprzedniej wersji systemu już niekoniecznie muszą... skoro jesteś takim GURU linuksowym to powinieneś to wiedzieć. W linuksie, po aktualizacji systemu nie wszystko zawsze dzieje się automatycznie, jaśli tak myślisz to sam ledwo co liznąłeś linuksa. I tyle w temacie Panie GURU.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~Maxio  2013-02-22 23:15:51  host: abrp220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pytanie za 100 punktów czy po aktualizacji w SII można instalować gry, programy na karcie SD . W Niebrandowanym 4.0.4 bez roota i innych cudów spokojnie mogę to zrobić . Na S III niestety już takiej możliwości nie ma - też niebrandowany .

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~piotr  2013-02-23 10:33:54  host: user-31-175-202-233.play-internet.pl

    Ja już mam 4.1.2 na moim S2 z T-Mobile !!!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~BzykMen  2013-02-23 13:06:00  host: 176.107.37.0

    A SAMSUNG GALAXY NOTE N-7000 ma już tego nowego andka czy nie ?? Bo u mnie dalej wyświetla brak nowych aktualizacji . Ktoś już go dostał oficialnie ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36.  2013-02-23 13:58:55

    @35 w tej chwili aktualizacja dostępna jest w Niemczech.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~  2013-02-23 16:43:00  host: host-89-167-2-50.nplay.net.pl

    a czy ktoś może podać sposób na poprawienie tej aktualizacji tak by nie zżerała baterii jakimś ludzkim językiem?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~plo  2013-02-23 16:56:33  host: user-94-254-145-224.play-internet.pl

    Podbijam 32. Mozna po aktualizacji instalowac programy i gry na karcie pamieco ??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40. ~zzzz  2013-02-24 09:58:06  host: 109.231.49.54.koba.pl

    SG II obsługuje ponoć HD Voice - mam telefon zakupiony poza siecią sprzedaży operatorów (dokładniej w €O), niestety niezależnie od wersji oprogramowania cały czas kodek WB-AMR jest wyłączony. Po aktualizacji do najnowszego żelka jest dalej tak samo. Może ktoś ma jakiś pomysł jak go można włączyć?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41.  2013-02-24 10:54:31

    HD Voice działa w T-Mobile i chyba Play.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~zzzz  2013-02-24 12:31:17  host: 46.205.14.176.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @41 - to wiem, mam karte w TMobile. Mi chodzi o to, ze w oprogramowaniu telefonu jest ta funkcja (kodek) wylaczona i szukam sposobu na jej wlaczenie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~ofey  2013-02-24 15:59:52  host: user-94-254-209-21.play-internet.pl

    Miałem w sumie styczność z 3 egzemplarzach s2 działającymi w play (jeden był bez brandu)i we wsZystkich HD voice działało bez problem. Rozważ oddanie do serwisu

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    44. ~Krz  2013-02-24 16:11:30  host: 89-187-237-4.internetia.net.pl

    Wiadomo może kiedy będzie dostępna aktualizacja dla SGS2 zakupionych w P4?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45. ~staszek_levy  2013-02-24 16:25:08  host: 91-231-53-130.holicon.pl

    Nie ma żadnych informacji na temat brandowanych telefonów. Zapewne koło miesiąca trzeba będzie poczekać

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46.  2013-02-24 17:46:20

    Po prostu wszystko co brandowane jest gorsze. Koniec i kropka :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47.  2013-02-24 18:11:09

    Zapytam z ciekawości. Duża różnica jest gdy rozmawia się przy użyciu HD Voice?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~carcito  2013-02-24 22:24:33  host: dynamic-78-8-119-5.ssp.dialog.net.pl

    Po aktualizacji do 4.1 pobieranie danych np z serwera nawigacji to totalna porażka.Prędkość spadła do niebotycznego zera.Przed aktualizacją mapy pobierałem kilka minut teraz kilka godzin.Do dupy z taką aktualizacją !!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49.  2013-02-25 09:45:52

    no to może coś Ci się porobiło, bo w moim dalej idzie tak samo szybko :) ogólnie to jednak 4.0.4 bardziej mi leżał, ale ten nie jest aż taki zły

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50.  2013-02-25 11:17:08

    Odnośnie HD Voice, to jak pierwszy raz zadzwoniłem do znajomego to był mocno pozytywnie zaskoczony jakością rozmowy, więc chyba dużo daje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    51.  2013-02-25 11:17:36

    Inną sprawą jest, że jakość rozmów w SGS2 jest na bardzo wysokim poziomie

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    52. ~Ivory80  2013-02-25 13:14:15  host: d248-18.icpnet.pl

    A dlaczego moj telefon nie chce sie aktualizować nawet przez KIESa? Mam niebrandowany soft..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    53. ~norbi  2013-02-26 07:22:35  host: gvj197.internetdsl.tpnet.pl

    52 Ja też mam taki problem. Mam niebrandowany soft wgrany odinem. A teraz co mam zrobić?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    54. ~jatoja  2013-02-26 09:59:14  host: gjc114.internetdsl.tpnet.pl

    Orientuje się ktoś kiedy będzie dostępny "żelek" dla brandowanego SII w T-Mobile ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    55. ~staszek_levy  2013-02-26 21:38:58  host: 91-231-53-130.holicon.pl

    @54 Nikt tak naprawdę tego nie wie, może to być tydzień, miesiąc albo i dwa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    56. ~  2013-02-28 00:53:48  host: 84-10-196-194.dynamic.chello.pl

    Właśnie mogę pobrać aktualizację na prawie 400 MB. Wie ktoś może czy to już najnowsza wersja? Pobierał ktoś ostatnio?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    57. ~poo  2013-02-28 11:20:26  host: aadv78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @41: Tak, PLAY dla ma HD Voice w zasięgu swojej sieci 3G.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    59. ~tony  2013-03-01 15:00:17  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    kiedy aktualizacja z plusa ???

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    60. ~gfg  2013-03-05 10:46:48  host: public-gprs267091.centertel.pl

    Guwno i tyle Tapeta sie nie przesuwa. Internet wolniejszy. Galeria brzydka. Problem z wyjsciem z ostaniej strony w przegladarce. Brak widgetu wiadomosci ...nie wiem jak wrocic do 4.0.4 bez utraty gwarancji...da sie pobrac od razu na telefon tak jak te badziewie 4.1.2 pobralem? Moze bedzie aktualizacja z poprawkami?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    64. ~Calm7  2013-03-07 20:12:25  host: v41-14.opera-mini.net

    O masz! Ten się rozpisał kulfonami :-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    66. ~Er  2013-03-08 12:24:55  host: 194.33.17.10

    Odnosnie Voice HD, to róznica nie jest duża. Jest powalająca: jakość co najmniej Viber'a. Fakt, glos brzmi trochę "cyfrowo", ale cala reszta jest doskonała. Tak to wyglada w praktyce. Nie wiem tylko czy Voice HD to zasluga softu telefonu czy sieci ( w moim przypadju-Play ) ? Czy tego i tego ? PS. Czy Play wypuścił juz Androida 4.1.2 ? Przez KIES'a nie ma. przez OTA też nie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    67. ~Pytanie  2013-05-10 12:28:03  host: ail198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy to mozliwe ze ja kupilem telefon z polskiej dystrybucji bez zadnych brandingow.. i juz fabrycznie miał ustawiony androida 4.1.2 ??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    68. ~playok  2013-06-08 08:43:29  host: v46-09.opera-mini.net

    kupiłem telefon uzywany z play lecz kartę mam z plusa. Moje pytanie jest takie czy, musze najpierw włożyć kartę z sieci play by zaktualizowac androida ?