Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S II bije rekordy popularności w Wielkiej Brytanii

Samsung Galaxy S II bije rekordy popularności w Wielkiej Brytanii

Q! 29 Maja 2011 11:06

0 0

samsung i9100Ostatnie zestawienie najbardziej popularnych telefonów na Wyspach pokazuje, że najnowszy smartfon Samsunga bije rekordy popularności. Zdetronizował on m.in. cały czas bardzo dobrze sprzedającego się iPhone’a 4.

W pierwszej piątce najbardziej popularnych telefonów pierwsze i drugie miejsce należy do Samsunga Galaxy S II oraz iPhone’a 4. Na trzecim, czwartym i piątym znalazły się produkty HTC, modele - odpowiednio - Sensation, Desire oraz Desire S.

Wszystko zatem wskazuje na to, że najnowszy smarton od Samsunga odniesienie nie mniejszy sukces od swojego poprzednika. Jeszcze przed premierą, Samsung Galaxy S II pobił rekord iPhone’a 4 w Korei, a premiera na rynku USA - gdzie poprzednik jest bardzo popularny - wciąż przed nim.




W tym roku Samsung zamierza sprzedać na całym świecie ponad 10 mln Galaxy S II. Wygląda na to, że póki co wynik ten nie jest zagrożony i może on zostać osiągnięty jeszcze przed tym terminem.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: UnwiredView, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 3

    12.  2011-05-29 16:01:33

    Tommy, ale mozna juz spokojnie porownywac S II z donaszanym w lonie matki, nienarodzonym iP5, wlasnie na podstawie iP4. To nie bedzie zadna rewolucja, podobnie jak S II nie jest rewolucja w stosunku do S I, choc nie watpie, ze technologiczny swiat wstrzyma oddech. To bedzie ewolucja. Wiecej RAMu, dwurdzeniowy procesor, wiekszy ekran, lepszy aparat, po prostu mlodszy i piekniejszy brat iP4. To wszystko z wisienka na torcie, czy raczej kolejna zeszlifowana scianka brylantu jakim jest iOS, tak samo jak mistrzowie z Google pieczolowicie szlifuja swoj brylant, w postaci zmiany systemu powiadomien i wprowadzenia widgetow. Sceptycy dalej beda krecic glowa i mowic, ze Apple dorownal konkurencji, zwolennicy Apple, ze ta firma znow wyznaczyla nowe standardy. Niic sie nie zmieni.

  • 0

    13. ~Tommy  2011-05-29 16:18:14  host: 46.204.70.38.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Generalnie uważam, że w przypadku firm, które w odstępach rocznych odświeżają linie swoich flagowych smartfonów ewolucja, a nie rewolucja jest zjawiskiem całkiem w porządku. Z punktu widzenia przeciętnego klienta, który wiąże się z operatorem na okres 24 miesięcy miło jest mieć telefon, który po roku nie jest jeszcze technologicznym zabytkiem. I tu chyba wszyscy się zgodzą, że zarówno SGS jak i iPhone 4 w połowie 2011 roku są nadal doskonałymi urządzeniami. Dodatkowo zbyt duży skok sprzętowy z roku na rok utrudniłby wydawanie nowych systemów na starsze modele, w przypadku Apple wsparcie software'owe poprzednich iPhonów, to 3 lata.

  • -1

    14. ~ala  2011-05-29 18:00:27  host: public-gprs257219.centertel.pl

    tak to czytam i chyba staroświecka jestem... bo używam netbook'a + SEk770i...

  • -4

    15. ~franco baresi  2011-05-29 18:00:32  host: public96560.xdsl.centertel.pl

    nie chciałbym bujać się z takim klocem za żadne skarby świata żeby nie wiem jak był "elitarny " ha ha :) Za rok albo nawet za kilka miesięcy, jego elitarność zakończy się bezpowrotnie, a frajerzy którzy topią grubą kasę inwestując w "elitarne" zabawki nadal będą frajerami którym da się wmówić że jeszcze większy, dziesięciordzeniowy smartfon jest im potrzeby do szczęścia i podkreśli wątpliwy status społeczny.

  • 1

    16. ~kwr  2011-05-29 18:20:09  host: 89-73-231-26.dynamic.chello.pl

    franco baresi - szkoda mi Ciebie... To, że ktoś kupi sobie taki telefon nie znaczy, że chce tym podkreślić swój status społeczny. Pomyślałeś może. że ktoś chce go kupić bo to fajny, szybki telefon, który mu starczy spokojnie na następne dwa lata. Uszanuj proszę gust innych i nie nazywaj każdego kto myśli inaczej niż Ty frajerem.

  • 1

    17. ~Kili  2011-05-29 18:24:47  host: user-188-33-64-55.play-internet.pl

    Poprawcie "najnowszy SMARTON" na "najnowszy smartFon" ;) A swoją drogą - pozostaje tylko się cieszyć, choć bardziej do gustu mi przypadają modele z HTC ;)

  • -1

    18. ~kwr  2011-05-29 18:44:05  host: 89-73-231-26.dynamic.chello.pl

    Bebechy sgs2 w obudowie desire hd dodatkowo okraszone sense 4.0 :)

  • 1

    19.  2011-05-29 20:31:04

    Franco, rzeczywiscie uzycie slowa "elitarny" nie bylo najszczesliwsze. Ale S II jest ponad wszelka watpliwosc w scislej elicie o ile w ogole nie bedzie przez najblizszy rok nadawal tonu urzadzeniom wchodzacym na rynek aspirujacym do tej grupy, jest naprawde bardzo, bardzo przyjemny w uzytkowaniu i z dopieszczonym 2.3.3 z TouchWiz 4.0 oferujacy juz chyba abstrakcyjne mozliwosci personalizacji, sam Android pod tym zreszta wzgledem to jak wiadomo perfekcja, ktora teraz pelnymi garsciami zaczerpnie , ze swego odsadzanego od czci i wiary systemowego brata, sam iOS. A jakakolwiek proba okreslania przynaleznosci do elity za pomoca posiadanego telefonu, wladzy, wiedzy, pieniedzy, czy czegokolwiek innego poza wlasciwym zachowaniem jest oczywiscie czyms absolutnie blednym i nie na miejscu, to fakt. Co do S II, jest duzy, ale zapewniam Cie, ze jego wymiary sa akceptowalne, oczywiscie otwartym pozostaje pytanie czy kazdy potrzebuje miec 4.3 czy 4.5 cala w kieszeni, nie wszystko jest dla wszystkich, uwazam, ze 4 cale S I takze doskonale spelnia swoja role, zreszta nastepca iP4 dopiero "dorasta" do tego wymiaru, tym bardziej wiec czy warto go za to krytykowac? Na rynku jest mnostwo telefonow 3.2-3.7 cala, po co wieszac za to psy na S II? Wrzuce wieczorem fotke porownawcza Nokii E5 i Samsunga S II, nie ma jakiejs dramatycznej roznicy, ktora powodowala by dylemat czy aby od razu przy podpisywaniu aktywacji nie kupic walizki. Skoro kobieta potrafi tachac zawsze ze soba torbe (torebke??:) wypelniona najprzerozniejszym pierdolami, to taki dodatek, tym bardziej wagi super lekkiej i rownie super cienkiej, wiekszej roznicy juz chyba nie zrobi, tym bardziej mezczyznie.

  • 0

    20.  2011-05-29 21:08:14

    Ja napiszę tak: nie lubiłem Androida, trzymałem się kurczowo HD2 od półtora roku, bo nie leżały mi sprzęty z Andkiem, ale pomału Leo zaczął się starzeć, więc coś trzeba było wybrać. Zdecydowałem się na SGS2 i jestem zachwycony. Już nawet Androida polubiłem ;) W porównaniu do pierwszego SGS o niebo lepsza jakość wykonania, rewelacyjny ekran, świetne gabaryty no i ta MOOOOOC ;) Temu telefonowi naprawdę nie zdarza się przyciąć ;)

  • 0

    21.  2011-05-29 21:56:53

    http://imageshack.us/photo/my-images/829/zdjcie261.jpg/ , jak widać wcale na tle zwykłej Nokii E5 nie prezentuje się jakoś przesadnie okazale.

  • 0

    22. ~prezes  2011-05-29 23:36:42  host: 178-37-121-236.adsl.inetia.pl

    a jak jest z jakością wykonania tego telefonu?? bo poważnie zastanawiam się nad jego zakupem :) aktualnie mam HTC HD2:)

  • 0

    23. ~galileo  2011-05-30 00:00:32  host: 178.182.64.219.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Mnie kosztował złotówkę w erze więc nie uważam abym topił dużą kasę:) Mam budżet i mogę w trakcie trwania umowy brać telefony. Ciężko w tym telefonie do czegoś się przyczepić, wykonanie perfekcyjne. Na szczęście ma obudowę z plastiku a nie metalu bo ta druga strasznie łatwo się rysuje (miałem

  • 0

    24. ~galileo  2011-05-30 00:01:47  host: 178.182.93.136.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    nokię i strasznie się rysuje) Teraz zamówiłem drugi taki dla siostry, naprawdę warto.

  • 0

    25. ~prezes  2011-05-30 00:09:05  host: 178-37-121-236.adsl.inetia.pl

    @23,24: Dzięki za odp :) przemyślę jeszcze zakup SGS2 bo jeszcze HTC SENSATION mnie korci żeby kupić i mam dylemat. Ale po tym co czytam to SGS2 musi być naprawdę dobry.

  • 0

    26. ~sxs  2011-05-30 08:05:48  host: gw-ONKOLOGIA.man.kielce.pl

    Proszę nie nazywajcie tego telefonem... Dzwonienie to jedna z mniej istotnych funkcji tego urządzenia.. To jest Palmtop z funkcją telefonu. No, niech Wam będzie że to "smartfon".. Było kiedys jeszcze takie określenie jak Palmofon ;) Pamiętacie? Telefon to jest coś co służy do dzwonienia a inne funkcje sa dodatkiem. Dla mnie telefon musi mieć klawiaturę, prawdziwą, nie wirtualną... Żeby nie było że jestem gołosłowny: używam "smartfona" HTC i uważam że dzwonienie to najsłabsza strona tego urządzenia. Internet, Youtube itp, wszystko pieknie... Ale dzwonić to wolę z Nokii ...

  • 0

    27. ~Hi men  2011-05-30 10:25:02  host: aatz193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do dzwonienia to służy dzwon a telefon do telefonowania.

  • 0

    28. ~KPOS  2011-05-30 10:57:23  host: 83-238-171-111.ip.netia.com.pl

    Na razie nie zamierzam wymieniać mojego SGS'a na nową wersję, ale na pewno jest lepsza pod wieloma względami, choć nie można powiedzieć przez to, że i9000 ma jakieś braki. Po prostu w SGS II ulepszyli i tak dobre funkcje, przez co nie wydam teraz ponad 1000zł, żeby zamienić mój na nowszą wersję. Choć ekran jest lepszy, telefon jest szybszy to i tak SGS mi wystarcza. Do tego mam E72 jako telefon do dzwonienia czy poczty służbowej, a do spraw prv używam SGS i jest pięknie. A bateria w SGS II wytrzymuje max 24h używania (pełnego to nawet 12h... sprawdzona informacja), więc osobiście wolałbym, żeby producenci zamiast szukać dodatykowych rdzeni w prockach pomyślęli o nowej technologii zasilania, bo te LI-ION ogniwa to staroć jakich mało...

  • 0

    29. ~finder  2011-05-30 11:32:42  host: 89.174.250.211

    Nie rozpływajcie się tak nad tym SGS2, ponieważ jako smartfon nie nadaje się do dzwonienia jak wcześniej podał sxs. Nie wiem czy czytaliście recenzje, na których największym minusem SGS2 jest bateria (nie trzyma nawet doby) i procesor 2-rdzeniowy (mocny jest tylko w benchmarku - PO CO WAM W TELEFONIE 2 RDZENIE ?). Sam poszukuję nowego smartfona jako następcy leciwego HTC Touch HD, który na tą chwilę jest porażką, ale nie jestem przekonany do słuchawek z ekranem powyżej 4 cale. Uważam, że najbardziej uniwersalna wielkość ekranu to przedział 3,5 - 4 cale. Co do androida to według mnie jest przekombinowany (wigety to nieporozumienie w smartfonie, poprostu sieczka na ekranie jak na kompie). Zawsze byłem przeciwny ograniczeniom (iOS), ale obecnie według mnie najbardziej przyjaznym smartfonem jest iPhone (idealnie proste menu, dobra bateria) ze swoim iOS, który się nie wiesza, czego nie mażna powiedzieć o androidzie i również SGS2. Również skłaniałbym się bardziej w kierunku WP7 (dużo lepsza organizacja niż w androidzie). Nie oznacza to jednak, że uważam androida za zły system, poprostu jest zbyt hardcorowy.

  • 0

    30. ~  2011-05-30 13:43:02  host: 85.219.156.27

    @29, używałem Samsunga Galaxy, Galaxy S a teraz S2. Trochę abstrakcyjne jest dla mnie Twoje pojęcie "wieszania się", bo w przeciwieństwie do mobilnych windowsów (6.0, 6.1, 6.5 z Sense i bez), niczego takiego nie doświadczyłem..

  • 0

    31. ~  2011-06-22 12:10:55  host: b1b7-me.krak.tke.pl

    franco. ze cie nie stac na taki sprzet to nie musisz pisac glupot:D pozatym s2 jest na tyle szybki i wygodny w uzyciu ze spokojnie zastepuje laptopa. mozna bez problemow nawet tworzyc pliki wordowskie i je edytowac a calosc w obudowie ktora miesci sie w kieszeni a nie walizce. mam laptopa i smartfowa szczeze to lapka raczej nie nosze ze soba a jak bym mial s2 to bym nigdy go nie gral i szczeze mowiac nie kupil bym lapka zostal bym przy pc-ie i telefonie. na moim x8 jest niezle net chodzi szybko ale pliki sie srednio edytuja 600 mhz to nie procek do edycji duzych plikow.

Dodaj swoją opinię