Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S bez Gingerbreada?

Samsung Galaxy S bez Gingerbreada?

Ringu 9 Grudnia 2010 13:05

0 0

samsung i9000 Samsung zastanawia się nad wydaniem aktualizacji dla wyprodukowanych przez siebie smartfonów do systemu Andriod Gingerbread.

W związku z wydaniem nowej wersji systemu operacyjnego Android, Samsung oceni możliwość jego implementacji w istniejących już produktach. Ocena będzie zależeć od wielu czynników, takich jak: ogólny efekt aktualizacji, wymagania systemowe, ograniczenia strukturalne, czy poziom współpracy z dostawcami komponetów i licencjodawcami oprogramowania - oświadczył koreański producent.

Twórcy Androida twierdzą, że jeżeli dane urządzenie poprawnie współpracuje z Froyo (2.2), to nie będzie robiło żadnych problemów na Gingerbreadzie (2.3). Dlaczego mimo to dla Samsunga jest to problem?




Być może jest to związane ze zbliżającą się premierą smartfonu Nexus S, który ma parametry bardzo zbliżone do obecnego już na rynku modelu Galaxy S i9000. Główna różnica między tymi dwoma aparatami polega właśnie na obsługiwanej wersji systemu operacyjnego.

Więcej na temat Nexus S pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Engadget     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2010-12-09 14:57:38

    Odin i wszystko jasne ;>

  • 0

    11. ~  2010-12-09 15:00:22  host: 212.160.172.70

    chlopaki z xda juz rozgrzewaja nadgarstki

  • 0

    12. ~mla  2010-12-09 15:13:16  host: 137-205-149-91.cpe.marton.net.pl

    taaa ... 2.3 to jeszcze na spice bedzie ..a co dopiero sgs (patrzcie ile oni tego sprzedali) support ze strony użytkowników będzie ogromny!

  • 0

    13.  2010-12-09 15:19:02

    #12 @mlda: tu nie chodzi o support ze strony użytkowników tylko o oficjalny.

  • 0

    14. ~andeksrandek  2010-12-09 15:24:54  host: 94.42.85.2

    i android się zesrał. google robi ludzi w balona i ten system jest śmieszny jak cholera

  • 0

    15. ~  2010-12-09 15:34:42  host: 77-254-220-27.adsl.inetia.pl

    http://twitter.com/Samsung_Mobiles/status/12437775529803776

  • 0

    16. ~skalarek  2010-12-09 15:56:08  host: 89.191.147.125

    Dajcie spokój, nie widzicie że google wyciąga z tek kury jaj ile się da ? Ile razy można w ciągu roku wypuszczać nową wersję systemu ? Albo system jest otwarty i każdy sobie (jeśli chce) wymienia poszczególne składniki gdy tylko pojawi się nowa wersja albo jest strasznym badziewiem które co pół roku trzeba pisać od nowa...

  • 0

    17. ~  2010-12-09 16:25:44  host: 8-goc-25.acn.waw.pl

    ale ja nie chce XDA oczekuje ze producent bedzie uypdatowal telfony a nie garsta zaplancow bo to zwykla sciema ze strony samsunga kotry odatkowo jeszcze nie udostepnia kodow driverow

  • 1

    18. ~PATA  2010-12-09 16:28:44  host: user-46-113-209-68.play-internet.pl

    A ja mam SE K800i i się nie zamartwiam jakimiś updatami:)

  • 0

    19. ~  2010-12-09 17:02:32  host: 8-goc-25.acn.waw.pl

    @16 gadasz glupoty tak w dzisiejszych czasach wyglada ten rynek - wszystko idzie szybko do przodu a nie jeden system na cale lata

  • 1

    20. ~kazika zona  2010-12-09 18:10:08  host: 178-36-32-239.adsl.inetia.pl

    czy aby od wersji 2.2 nie mialo byc tak ze system mial sie updatowac osobno a aplikacje osobno niezaleznie od wydan systemu producenta.

  • -1

    21. ~PatrykOS  2010-12-09 18:13:32  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

    Ahaha i macie ;) Kolejne problemy z aktualizacją Androida. Ja nie wiem, że ludzie dalej mogą siedzieć przy tym Andku :)

  • 0

    22.  2010-12-09 18:22:13

    20. Google jednak woli użytkownikom obrzydzać życie, może sama interwencja producentów telefonów spowodowała brak wprowadzenia tego jak ważnego bajeru.

  • 0

    23. ~nowy  2010-12-09 18:46:08  host: 83.2.24.3

    trzeba kupowac telefon google np nexsus s, ktory ma prawie to samo co galaxy s i oczywiscie 2.3 i zawsze bedzie mial bez problem aktualizacje.

  • 0

    24. ~Bomba  2010-12-09 18:46:54  host: host-193-239-102-178.solarme.pl

    Głupota jest obwiniać za to Google.To czy system dostanie updata zależny tylko i wyłącznie od producenta telefonów.Samsung zrobił bardzo dobry tel w dobrej cenie i teraz nie może sam siebie przeskoczyć :) Wiec ratują się systemem a raczej jego brakiem

  • 0

    25.  2010-12-09 19:16:04

    Ja się jeszcze nie doczekałem 2.2 na swojego GalaxyS...

  • 0

    26. ~skalarek  2010-12-09 19:52:42  host: 89.191.147.125

    #19 a co konkretnie idzie do przodu ? jak ja używałem linuksa i wkładałem do niego coś nowego to dawno dawno temu przekompilowałem jądro i to coś nowego działało, później wystarczyło dołączyć dynamicznie moduł obsługujący dany podzespół. Czy dziś stało się to takie trudne że cały system trzeba pisać od nowa ? Oczywiście, nie, i nikt nie pisze systemu od nowa ale skoro można na tym zarobić...

  • 0

    27. ~  2010-12-09 21:08:09  host: z20-10.opera-mini.net

    Ja mam takie zdanie że google powinno dac male ultimatum producentom na to żeby dawali najnowsze wersje do topowych modeli telefonów, a nie bawili się w puzzle androidowe. A co do tych częstych aktualizacji to jestem "ZA" bo taka sama jest z chromem która doczekała się już 8 oficialnej wersji, ale przynajmniej nie potrzeba wymieniać komputera dla tej nowszej wersji.

  • 0

    28. ~  2010-12-10 07:11:21  host: z08-07.opera-mini.net

    ad 20. I tak jest faktycznie. Przed chwilą Gmail mi sie zaktualizował, kilka dni temu Google Voice. rcicho

  • 0