Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S Advance oficjalnie

Samsung Galaxy S Advance oficjalnie

Q! 30 Stycznia 2012 13:16

0 0

samsung i9070 galaxy s advanceSamsung oficjalnie zaprezentował kolejny telefon z linii Galaxy S, model Advance. Zaoferuje on m.in. 4-calowy ekran oraz 2-rdzeniowy procesor.

Samsung I9070 Galaxy S Advanced ma wklęsły ekran Super AMOLED o przekątnej 4 cali i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli). Wbudowany aparat wykona zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpix i filmy w jakości HD 720p, a druga kamera pozwoli na prowadzenie wideorozmów o rozdzielczości 1,3 Mpix.

Łączność ze swiatem zapewni technologia HSPA+ (14,4 Mb/s) oraz Wi-Fi (b/g/n). Na bliższe odległości z pomocą przyjdzie Bluetooth 3.0. Pobrane w ten sposób materiały będzie można zapisać w pamięci wewnętrznej o wielkości 8 lub 16 GB, a także na karcie pamięci microSD. We wnętrzu telefonu nie zabraknie również modułu AGPS oraz radia FM.




Nowy Samsung pracować będzie pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread z nakładką graficzną TouchWiz UI. Do napędu posłuży dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1 GHz oraz 768 MB pamięci operacyjnej. Zasilanie pochodzić będzie z ogniwa o pojemności 1500 mAh.

Samsung I9070 Galaxy S Advance pojawi się na rynku rosyjskim w lutym. W kolejnych miesiącach trafi on na półki sklepowe w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie, Południowowschodniej i Południowozachodniej Azji, Ameryce Środkowej oraz w Chinach.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 1

    9. ~marcus  2012-01-30 14:26:42  host: 77-242-227-37.net.pbthawe.eu

    7@ no dalej, to oświeć wszystkich

  • 0

    10.  2012-01-30 14:30:27

    @5 Dual Core z przed 2 lat? Aha ;P @7 Mam Galaxy S II i nie zamienilbym go ani na Sensation ani na Razr ;P

  • 0

    11. ~krelke  2012-01-30 14:31:34  host: dxn165.internetdsl.tpnet.pl

    ale ma diodę LED!

  • 0

    12. ~  2012-01-30 14:39:22  host: 031011206176.unknown.vectranet.pl

    1. Implementacja Androida (dziękuję Google za naprawdę kiepski system) - jeżeli to jest system na jądrze Linuksa to gdzieś tu jest kłamstwo .... 2. Wygląd - o gustach się nie gada ale telefony Samsung'a nie mają nic wspólnego z elegancją tudzież nowoczesnością - telefony dla sklepowych i szkolniaków 3. Funkcje telefoniczne (dźwięk ze słuchawki, antena, etc) - za telefon dla maniaka dzwonienia niezbyt mogą służyć 4. Baterie - porażka, porażka, porażka bo jesteś przyklejony do ładowarki. W zestawach do Samsung'ów powinni dawać ze trzy czy też cztery ładowarki, do domu, do pracy, do szkoły, do samochodu, do klubu, etc.

  • 0

    13. ~  2012-01-30 14:46:19  host: 031011206176.unknown.vectranet.pl

    Zresztą nie będe tutaj tworzyć, pisać, pocić się bo już za dużo bluzgów się nasłuchałem pod swoim adresem jako przeciwnik Androida i Samsung'a ... Nie mam zamiaru po raz N-ty wzbudzać wojny, bo narodu i tak nie zmienię a mnie jeszcze ACTA celnie za negatywne opinie :) Pozdrawiam

  • 0

    14.  2012-01-30 16:09:20

    @5 Fajnie, szkoda, że Symbian jest: 1) mniej zasobożerny od Androida 2) jego działanie głównie opiera się na GPU. @7 W pewnym sensie się przejechałem, dokładniej chodzi o robienie z ludzi idiotów z bada OS 2.0 co nie zmienia faktu, że system na wersji 1.2 jest porządny a telefon sprzętowo to majstersztyk.

  • 0

    15.  2012-01-30 16:13:29

    @12 no akurat S8500 i S8530 wyglądają elegancko a i sporo elegantszych można trafić. Jeśli o baterię chodzi to z dotykowców na systemie tylko nokia może się z nimi równać. Jeśli o telefonach bez systemu mowa to E2370 bije na głowę wszystko co do tej pory powstało. Co do jakości połączeń to tanie samsungi wypadają świetnie.

  • 0

    16. ~  2012-01-30 16:19:01  host: public136772.cdma.centertel.pl

    @14 Daj spokój, nie mówię o sofcie. Trzeba być ślepym aby nie widzieć, że Nokia jest wiecznie do tyłu z rozdzielczością wyświetlacza, z szybką transmisją danych, z dobrymi bateriami, z nagrywaniem w wysokiej jakości, pod każdym względem Nokia jest w tyle, nie potrafi w żadnej dziedzinie wyprzedzić konkurencji. Może jedyny wyjątek to aparat w N8, ale to za mało.

  • 0

    17. ~gosc  2012-01-30 16:21:20  host: 77-253-180-116.adsl.inetia.pl

    Spoko, nareszcie i9000 z aparatem+dioda ;]

  • 0

    18. ~kapitan  2012-01-30 16:26:59  host: 87-207-18-111.dynamic.chello.pl

    to to samo co galaxy R ?

  • 0

    19.  2012-01-30 16:30:40

    @16 to ciekawe, bo modele z serii NXXX miały lepsze rozdzielczości kilka lat temu niż teraz w telefonach ze średniej półki montuje konkurencja, "z szybką transmisją danych" konkretnie, który model? "dobrymi bateriami" może na papierku, topowe nokie trzymają na baterii dłużej od urządzeń z Androidem. To jest fakt. "potrafi w żadnej dziedzinie wyprzedzić konkurencji." wymień te dziedziny najpierw. Bo jak na razie to nie widzę u konkurencji kompletnie NIC co miało by jako taki start pod względem możliwości do takiej N900.

  • 0

    20. ~  2012-01-30 16:49:26  host: public136772.cdma.centertel.pl

    @19 N900 to nie za bardzo telefon czy smartfon. Nokia to reklamowała jako mobilny komputer, czy jako mini koputer, jakoś tak. Trudno to porównywać do konkurencji, bo faktycznie konkurencja w tamtej chwili nie miała czegoś podobnego. Owszem niektóre parametry były imponujące, tylko jako całokształt telefon był bardziej ciekawostką niż sukcesem rynkowym. Kto dzisiaj o nim pamięta? Ten model N900 to cała historia Nokii w pigułce, chcą dobrze bardzo się starają a wychodzi jak zawsze. Nie będę komentował szczegółowo co tam spaprali. A co do baterii. Jesteś nie obiektywny, telefony Nokii mogą trzymać dłużej, bo mają słabsze bebechy, niższa rozdzielczość wyświetlacza, słabszy procek, brak fajnych gier, w które grają użytkownicy Andka czy iOS i w ten oto magiczny sposób niby to Nokia trzyma dłużej. Co jest złudzeniem.

  • 0

    21. ~  2012-01-30 16:57:46  host: public136772.cdma.centertel.pl

    @19 CD. I wymieniłem dziedziny w których Nokia leży w innym temacie. Konkurencja ma ekrany HD o większej przekątnej, nagrywanie FullHD, łączności Bluetooth 3.0, USB 3.0, LTE, lepsze aparaty (chodzi mi głównie o zdjęcia lub nagrywanie w słabym świetle) i jeszcze oś bym wymyślił. A pokaż mi dzisiaj jakiś NOWY TOPOWY model Nokii, który ma jakiekolwiek szanse na nawiązanie walki z konkurencją? Nie ma takiego modelu, Seria Lumia może konkurować, ale ze średnią półką smartfonów Samsunga.

  • 0

    22.  2012-01-30 16:58:29

    @20 ja nieobiektywny? Powiedział ktoś kto porównuje parametry techniczne urządzeń na dwóch, całkowicie różnych systemach. Jak dla mnie może tam i diabeł z korbką siedzieć. Telefon działa płynnie i długo na baterii trzyma.

  • 0

    23.  2012-01-30 21:45:18

    @21 to teraz całkowicie subiektywnie się wypowiem: "Konkurencja ma ekrany HD" - w moim Wave S8500 piksele nie rażą po oczach a wiadomo, że rozdzielczość ma lekko oszukaną. Po co mi HD? "o większej przekątnej," - dla mnie 4" to max "ączności Bluetooth 3.0, USB 3.0" to to akurat może się przydać, jak najbardziej. " lepsze aparaty (chodzi mi głównie o zdjęcia lub nagrywanie w słabym świetle) " No czy ja wiem czy tak dużo lepsze? Jeśli o aparat chodzi to czepiłbym się czegoś innego ale o tym to za chwilkę. "LTE" - po co? Jeszcze technologia jest niedopracowana i zżera baterie w większym tempie niż android na 4.3" ekranie. O problemach z połączeniami już nawet nie wspomnę. Widzę że wady to tak troszkę na siłę szukane a brak wspomnienia o najważniejszej mnie po prostu bawi: znakomita większość noki niema AF w aparacie. O ile filmy HD, BT 3.0 itp. mogą uchodzić za zbędny bajer to brak możliwości zrobienia czytelnego zdjęcia tekstu bez kombinowania to już poważny brak.

  • 0

    24. ~  2012-01-30 22:29:45  host: 79.162.246.70

    @23 Akurat ja nie używałem Nokii bez AF i bardzo rzadko robię zdjęcia tekstu, więc o tym nie wspomniałem. I widzisz, to nic, że LTE dopiero zaczyna, ale już jest w Polsce. I klienci w tym roku kupujący nowy telefon na pewno będą już zwracać na to uwagę. Poza tym, czy coś jest potrzebne czy nie, to zweryfikują klienci. I np. zweryfikowali swoje potrzeby ogromną sprzedażą Galaxy Note. Dla mnie genialny "telefon". Wg mnie jak Nokia będzie się upierać, że po co aż taki procesor, po co aż taka "rozdziałka" po co to, po co tamto, to przestanie istnieć ta firma. Konkurencja cały czas prze do przodu. Kiedyś Nokia miała jakieś fajne projekty prototypowe, ale to jednak LG i HTC pierwsze wypuściły na rynek telefony z technologią 3D. O takiej Nokii pewnie na razie można pomarzyć. To o czymś świadczy, w jakim miejscu jest Nokia. Zamykanie fabryk i notowanie strat finansowych to też nie żarty.

  • 0

    25.  2012-01-30 22:32:24

    Ekrany nie beda te same co w Galaxy i Wave3 bo ten bedzie zagiety... Procesor to niewiadoma narazie Moze jakis wolniejszy Exynos Underclockowany

  • 0

    26.  2012-01-31 00:25:40

    @24 jak już pisałem: to moje subiektywne odczucia. A co do LTE to poczekajmy aż konkurencja wyda telefon który chociaż 12H na tym LTE wytrzyma normalnego użytkowania. "Zamykanie fabryk i notowanie strat finansowych to też nie żarty." i tak są w lepszej sytuacji od SE ale jakoś wszyscy dookoła wróżą "rychły upadek noki już zaraz, za momencik" i to tak od jakichś 3 lat.

  • -2

    27. ~zmc  2012-01-31 12:43:49  host: hmt210.internetdsl.tpnet.pl

    a ja mam Samsunga I5700 z rootem i Androidem 2.2 - bateria trzyma 4 dni, tak CZTERY dni, i jestem zadowolony a wy narzekajcie dalej na cały świat mi Samsungi pasują i już

  • 1

    28.  2012-01-31 19:00:13

    @27 nieporęczny musi być ten zegarek.

Dodaj swoją opinię