Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy Pro

Samsung Galaxy Pro

Ringu 7 Marca 2011 10:46

0 0
Samsung zapowiedział kolejny androidowy smartfon z serii Galaxy - model Galaxy Pro. Ten jednobryłowy smartfon wyróżniać się będzie pełną, fizyczną, czterorzędową klawiaturą QWERTY.

Urządzenie ma 2,8-calowy wyświetlacz dotykowy. Wbudowany aparat fotograficzny robi zdjęcia o rozdzielczości do 3 megapikseli. W środku znajduje się procesor o zegarze 800 MHz.

galaxy pro galaxy pro galaxy pro galaxy pro

Galaxy Pro będzie pracować pod kontrolą systemu Android w wersji 2.2 Froyo.

Smartfon ma się pojawić wkrótce w ofercie brytyjskiej sieci Three.





Źródło tekstu: Samsung Hub, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • -1

    3.  2011-03-07 11:09:23

    @2 nie jest to żadne rewolucja. Ciekawe tylko, kto pierwszy wpadł na nazwę PRO. Samsung, czy Motorola? ;)

  • -1

    4.  2011-03-07 11:11:20

    Idz pan wstydu oszczędź... brzydkie to. Ale design samsunga nigdy mi się nie podobał. Wole jednak rozsuwane Qwerty. Czy jest nowe? Nie... podobny projekt to Chacha z dodatkowym guzikiem Facebook (zonk?) oraz Acatel czy jak to się piszę, swojego czasu zaprezentował coś podobnego. Można jeszcze się zastanawiać odnośnie Motoroli z tym swoim kwadratowym czymś, którego nazwy nie pamiętam.

  • 1

    6.  2011-03-07 11:18:07

    Wyglada niezle jak bardziej biznesowy dodatek do nowych Galaxy Ace, Mini, Gio. Grunt ze wybor bedzie wiekszy :)

  • 0

    7.  2011-03-07 11:46:00

    i cha cha (ciekawe jak rozwiaza problemy z nazwa :) ) i charm to telefony celujace w inny target - obydwa to telefony spolecznosciowe. obydwa tez maja troszke slabsze wnetrznosci (600MHz CPU). to jest cos nowego, bo to proba wejscia z taka konstrukcja na rynek biznesowy...

  • 0

    8. ~wojciech  2011-03-07 11:51:39  host: 77-253-44-55.adsl.inetia.pl

    uhm? nowosc u samsugna? udac sie na gsmarena do wyszukiwarki, wybrac 'candybar' + full qwerty i zobaczycie ile tego maja... Po cichu liczylem na cos w stylu blackberry storm - slider qwerty (w pionie) tyle, ze z androidem (niestety BB OS wybitnie mi nie odpowiada)...

  • 1

    9.  2011-03-07 12:13:23

    @8 : a ile takich samsungow jest na androidzie?

  • 0

    10. ~  2011-03-07 12:32:12  host: user-109-243-110-137.play-internet.pl

    @3 a Moze Sony?

  • 0

    11.  2011-03-07 12:37:31

    Jakby nie patrzeć chyba każda marka poza Nokią i Apple miała model Pro. @7 No dobra, ale to android... co oni tam dadzą, czego w markecie prędzej czy później nie dadzą, albo już nie ma? Musiałoby tam być zarządzanie telefonami z jednego systemu na kompie. Ktory także definiowałby jakie aplikacje mogą być zainstalowane.

  • 0

    12.  2011-03-07 12:42:23

    pewnie niczego niezwyklego nie dadza.. to samsung w koncu :] ... chociaz mogliby (wzorem np. nokii) dac do modeli biznesowych platne aplikacje albo przynajmniej roczna licencje na takowe :]

  • 2

    13. ~COLO  2011-03-07 12:51:01  host: ams153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cudeńko! Jak sie tylko pojawią to zakupujemy do firmy 50 szt. Pracownicy się ucieszą że zwolnimy ich z wyświechtanych Blackberry :D

  • 0

    14. ~issa  2011-03-07 13:42:47  host: public-gprs132864.centertel.pl

    darkeners - jak dla mnie piękny, ale jak wszystko w życiu podlegające ocenie, tak i uroda to rzecz gustu. Może jednak ważniejsze by był maksymalnie funkcjonalny, choć to też można ocenić tylko przez pryzmat własnych potrzeb, tak czy innaczej Android i styl Blackberry to wciąż deficytowe urządzenia na rynku. Nie wiem kto był pierwszy z nazwą Pro, ale nietrudno się domyśleć kto będzie jeśli tylko ją zastosuje, to od razu "zredefiniuje ją na nowo";)) Poczta działa perfekcyjnie a stricte biznesowe aplikacje jak Bloomberg czy Traveler nie zawodzą nawet i na Nokii E5;) Co czyni telefon społecznościowym? Dedykowany przycisk, czy dedykowana aplikacja którą ma praktycznie jak ktoś celnie zauważył już każdy telefon droższy niż 300zł i czy społecznościowa aplikacja przekreśla "biznesowość" telefonu, albo co ją raczej teraz definiuje? Nie wiem czy BB jest słabe colo, ale wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, przekonasz się jak zmienisz na to czy tamto;) Decydują już naprawde detale, to równorzędna walka potężnych tytanów z niemal perfekcyjnymi systemami, czyli od czego zaczeliśmym, na tym skończymy - rzecz gustu wynikająca z osobistych preferencji.

  • 1

    15. ~issa  2011-03-07 13:47:21  host: public-gprs132864.centertel.pl

    Zwróciłbym tylko uwagę na umiejscowienie przycisku 0, wydaje się z pozoru, że to błahostka, ale dla przyzwyczajonego do 0 obok 9 w klawiaturach Nokii będzie to naprawdę spory problem, szczególnie jeśli używa się dwóch telefonów z różnym układem jednocześnie. (Motorola Starling taki ma). O ile ktoś oczywiście nie używa qwerty od parady;) Tak na marginesie ciekawe czy Nokia E6 będzie miała dotykowy ekran. Jednobryłowe touch&type z qwerty od Nokii byłoby na pewno bardzo mile widziane.

  • 1

    16.  2011-03-07 15:12:08

    Ad 12. Co za problem aby każda firma ktora potrzebuje odpowiednie aplikacje nabyła je w Markecie? Po co z góry narzucać firmie x jakie aplikacje mają być?

  • 0

    17.  2011-03-07 19:12:34

    bez rewelacji, "tylko i aż" godny rywal dla Nokii E63, E71, E72. Silniejszy niż w Nokii CPU, ekran dotykowy, klawiatura, i Android pod maską. Całkiem całkiem niezły telefon. U nas pewnie pojawi się za pół roku jak dobrze pójdzie..

  • 0

    18. ~domsc  2011-05-07 13:17:27  host: user-46-112-251-115.play-internet.pl

    jest *** - na ebayu już po 149 funtów

  • 0

    19. ~izu  2011-07-18 13:00:55  host: 78.133.227.250

    Plus daje go w mixie na 50PLN/24 za 249 PLN, warto?

  • 0

    20. ~kalifar  2011-07-21 10:58:16  host: z.war-ar6.do.YusenLogistics.tpnet.pl

    też właśnie nad nim się zastanwiam ale mam nadzieje że jako stały klient dostanę go za trochę mniej:-)

  • 0

    21. ~llpro  2011-08-14 02:36:37  host: d74-89.icpnet.pl

    Witam. Mam ten telefon niedługo. Miałem do wyboru Galaxy Pro lub HTC Wildfire S (HTC z przedłużenia umowy ale go po namyśle sprzedałem). Galaxy pro to naprawdę dobry telefon. Nie przycina, chodzi płynnie nawet przy paru aplikacjach. Plastiki z których został wykonany są niezłe ale nie jakieś super - nic nie trzeszczy, dobrze spasowany. Jedynym mankamentem jest wyświetlacz, ale... jeżeli ktoś się przerzuca z telefonu który ma wysoką rozdzielczość to Galaxy Pro będzie dla niego pikselozą. To była jedyna rzecz, która mnie potencjalnie odstraszała od Samsunga, jednak po obejrzeniu na żywo, obawy się rozwiały. Wyświetlacz nie powala ale tez nie przeszkadza w niczym. Generalnie rozdzielczość nie jest w cale mankamentem. Jeżeli ktoś chce na nim dużo grac to ostrzegam że w AMarkecie wiele dobrych gier jest niedostępnych (chyba ta rozdziałka pokutuje). problem z ustawieniem na stałe gier w pionie to problem wydumany bo w niczym nie przeszkadza chyba że to aplikacja typu news to wtedy jest bardzo niewygodnie. Generalnie telefon na wielki plus jak za tą cenę.

  • 0

    22. ~Gandalv  2011-08-18 16:56:37  host: 89-79-118-168.dynamic.chello.pl

    Wlasnie pisze z tego telefonu dostalem za 1zl w plusie 40/42 doladowania (staly klient) powiem jedno jest genialny ;)

  • 0

    23. ~Adam 5504  2011-09-02 18:32:24  host: 79.162.130.175

    jak włączyć w nim t9 ?

Dodaj swoją opinię