Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy Player najpierw w Korei Południowej

Samsung Galaxy Player najpierw w Korei Południowej

Q! 3 Stycznia 2011 17:43

0 0

galaxy playerSamsung poinformował, że odtwarzacz muzyczny Galaxy Player - uważany za poważnego rywala iPoda touch - w pierwszej kolejności pojawi się na jego rodzinnym rynku, czyli w Korei Południowej. Czy ma on szansę na sukces rynkowy?

Samsung Galaxy Player to odtwarzacz muzyczny zbudowany w oparciu o telefon Galaxy S. Posiadać on będzie m.in. ekran Super Clear LCD o przekątnej 4 cali, 1 GHz procesor, Bluetooth 3.0, WiFi, aparat 3.2 Mpx, GPS-a oraz system Android 2.2 (Froyo).

Oprócz tego na jego pokładzie znajdzie się m.in. druga kamera do wideorozmów, moduł telewizji T-DMB oraz możliwość odtwarzania materiałów wideo w jakości HD. Różnice pomiędzy modelami będą widoczne w wielkości pamięci wewnętrznej, które wynosić będą 8, 16 lub 32 GB.




Jak będzie kształtować się cena Galaxy Player? W zależności od pojemności pamięci wewnętrznej wynosić ona będzie około 350, 405 oraz 490 dolarów. To sporo, biorąc pod uwagę fakt, że jego główny rywal - 8 GB iPod touch czwartej generacji - wyceniany został na zaledwie 229 dolarów.

Czy takie możliwości przyniosą Samsungowi Player sukces rynkowy? Trudno powiedzieć. Można natomiast przypuszczać, że rywal posiadający oprócz dwukrotnie niższej ceny również bardzo rozpoznawalną, zwłaszcza w USA, markę, będzie miał znacznie łatwiejsze zadanie w przedarciu się do świadomości klienta.

Źródło tekstu: PhoneArena     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2011-01-03 17:45:42

    Fajnie wygląda.

  • -1

    3. ~bzz  2011-01-03 17:48:30  host: korp14.avistamedia.pl

    iPod nie musi się pzredzierać do niczyjej świadomości, robił to i robi od lat. Samsung zerżnął układ ikon, sklep internetowy, teraz chwyta się za odtwarzac i jak w przypadku Galaxy Tab (który zrzynał z iPada) startują z wyższą ceną. No, ja nie rozumiem. Lubię Samsunga, nie mam nic przeciwko, ale po co dopłacać do gorszej jakościowo firmy, skoro za mniejsze pieniądze można mieć lepszy sprzęt? Bo nie bez kozery produkty Apple traktuje się jako wyznaczniki jakości dźwięku, jak i dotyku przy produkcji pojemnościowych ekranów.

  • 3

    4.  2011-01-03 17:53:13

    @3-apple wyznacznikiem jakosci dzwieku? chyba zartujesz?

  • -2

    5. ~  2011-01-03 17:53:45  host: 78.31.136.214.rybnet.pl

    eee to nie lepiej kupic telefon ?

  • 1

    6.  2011-01-03 18:02:06

    4, freq - w świecie telefonów tak. 3GS-em podwyższył Apple ciut poprzeczkę. W przypadku odtwarzaczy muzycznych wymaga się jednak często jeszcze więcej.

  • 0

    7. ~bzz  2011-01-03 18:08:07  host: korp14.avistamedia.pl

    4,6 - No jasne, że o telefonach mówię. Nawet na telepolis bardzo często, gdy mowa jest o muzyce trafiają się porównania z iPodami, Iphone'ami jako wyznacznikiem. Świat zewnętrzny: głośniki, wznacniacze, słuchawki, wszystkie AKG, Sennheisery, to nie moja działka:)

  • 1

    8.  2011-01-03 18:15:56

    już te tytuły są nudne. Było tyle iPhone, iPad, iPod, Mac, Macbook killerów i od 3-4 lat żadnemu producentowi się to nie udało. Apple jeszcze długo będzie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o design i innowacje. Dopóki nie zmieni się polityka tworzenia NOWYCH produktów w których nie tylko cyfry w specyfikacji są imponujące- MPX, MHZ, RAM, a działanie pokazuje niewiele.

  • 0

    9.  2011-01-03 18:37:56

    @8 innowacyjność? Raczej reklamę i robienie idiotów z nieświadomych klientów (a takich jest większość). Ale wracając do tematu... Czyli będzie to Galaxy S bez modułu telefonicznego z poprawionym dźwiękiem? Tak w najprostszym tłumaczeniu?

  • 0

    10. ~  2011-01-03 19:30:43  host: z03-04.opera-mini.net

    T-DMB zadziała w Polsce?

  • 0

    11. ~ewqaewqa  2011-01-03 20:46:33  host: rev-213.189.36.226.atman.pl

    Drogo, niestety. Liczyłam, że tym razem Samsung pozytywnie zaskoczy i powalczy z Touch'em. Ale niestety nie ma na to raczej szans, znów będzie to sprzęt "dla wtajemniczonych". A zwykły użytkownik zamiast smartfona bez funkcji dzwonienia ale za to z lepszym dźwiękiem wybierze pełnoprawnego smartfona. Moim zdaniem źle rozegrane. Albo Samsung w ogóle nie chciał walczyć z Touch'em, wtedy to inna sprawa.

  • -1

    12.  2011-01-03 21:38:56

    Bez przesady, za tą cenie całkowicie nieopłacany wybór.

  • 0

    13. ~tomaszek  2011-01-03 22:29:13  host: h82-143-187-185-static.e-wro.net.pl

    Dzis i-pod 8Gb na bestbuy.com jest w cenie 209,99$ plus podatek. Patrząc na różnice w cenie i możliwości które realnie są potrzebne nie ma złudzeń kto co kupi.Tym razem Apple górą...a szkoda:)

  • 0

    14. ~Ateist  2011-01-04 10:21:59  host: user-46-113-188-227.play-internet.pl

    To już trzeba być wanietym melomanem żeby się podniecać tym że coś od czegoś ma lepszy dźwięk. Lepiej kupić telefon I z niego słuchać niż jakieś cuda wianki co się będą waląc bo kieszeniach.

  • 0

    15.  2011-01-04 14:08:45

    z początku myślałem, że to nowy telefon i powiedziałem, sobie, że to będzie mój nowy telefon, ale teraz gdy doczytałem do końca to się nie skuszę.

  • 0

    16. ~code  2011-01-04 16:33:17  host: 212.160.172.70

    iPod killer to nie będzie, a nie rozumiem, czemu ktoś daje czysto internetowy system, którego największe zalety to ciągła komunikacja do urządzenia, które komunikuje się z internetem tylko po WiFi. iPod Touch obecnie, prócz playera jest również konsolą do gier - czego w SGP nie uświadczymy. w sumie największą wada tego SGPlayera, że to prawie smartfon.. bez fon.

  • 0

    17.  2011-01-05 06:54:30

    #14: no i sie tutaj mylisz, bo dla czulego ucha zestaw: odtwarzacz sredniej polki (iPhone/iPod wcale nie jest taki rewelacyjny ;) + slabe standardowe sluchaweczki bedzie czyms, na co sie nawet nie spojrzy (nie mowiac o zalozeniu na uszy bez odtwarzania muzyki :) Oczywiscie, kupienie potencjalnie najlepszych przenosnych odtwarzaczy muzyki - jesli mowi cos komus np. firma Cowon ;) - nie jest juz malym wydatkiem, a dolozenie do tego sluchawek jest jak kupowanie naprawde DOBRYCH szkiel do body co najmniej polprofesjonalnej lustrzanki - tj. overkillem cenowym (choc w innej skali ;) - bo sensowne pozycje w dokanalowkach zaczynaja sie od powiedzmy Shure'ow czy AJ-Sow za pareset, ok. 500 zl, idac w grubo ponad tysiac, jak nie pare tysiecy (to juz ekstrema czesto, ale i nie koniec skali bynajmniej), natomiast zdecydowanie efekt jest niesamowity, cena zreszta tez ;p Rzecz jasna pozostaje najpierw miec plyty co najmniej CD Audio, jak nie Super Audio CD/DVD Audio w najlepiej idealnym stanie (mint/near mint), potem zripowac ja uzywajac i najlepszego softu (EAC (przynajmniej do CD) - ale profesjonalna konfiguracja tego to wymaga studiow muzycznych, obawiam sie ;) i wlasciwego napedu (stary dobry czytnik CD, tylko ze z wysokiej polki, koniecznie z duzym cachem i wolno czytajacy.. tu tez o to trudno), a potem taki czysty .wav (albo i nie .wav, jesli wielokanalowka z SACD/DVDAudio) mozna skompresowac bezstratnie FLACiem albo innym APEm - i wtedy jedynym problemem w podrozy bedzie wlasnie podroz, bo nawet najlepsze dokanalowki nie tlumia tla w 100 % ;D Ot, taka dygresja. Jesli ktos uzywa standardowych sluchawek i nie czuje roznicy miedzy dokanalowkami za te 100 zl czy nawet troche mniej, to niech i na odtwarzaczu nie szaleje, bo najwyrazniej slon mu nadepnal na ucho ;)

  • 0

    18. ~klc  2011-01-07 21:49:18  host: aaob151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bzz napisał m.in. Apple(...)przy produkcji pojemnościowych ekranów. Jak sprawdzisz kto produkuje ekrany do iPhone4 to się dowiesz, że ekran cRetina ;) jak zresztą procesor i parę innych amazing'owych podzespołów produkuje dla Apple właśnie pogardzany przez applefanów SAMSUNG. Taniutki 8500 Wave ma ten sam procek co przepłacony iPhone4 ;)

  • 0

    19. ~dominik6000  2011-08-19 13:55:26  host: 77-255-33-182.adsl.inetia.pl

    Kosmiczna cena???? Na allegro jest galaxy player co prawda ,,odchudzony,, model ale za 450 zł oczywiście nówka sztuka.

  • 0

    20. ~dominik6000  2011-08-19 13:56:13  host: 77-255-33-182.adsl.inetia.pl

    Są dwa 50 i 70 - ten czarny.

  • 0

    21. ~muminek  2011-09-04 15:26:46  host: 31.42.0.173

    Gdzie ty masz galaxy playera na allegro ??

Dodaj swoją opinię