Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy Note 8.0 oficjalnie dostępny w Polsce

Samsung Galaxy Note 8.0 oficjalnie dostępny w Polsce

LuiN 5 Czerwca 2013 09:03

2 1

samsung galaxy note 8.0 Samsung Galaxy Note 8.0 to pierwszy 8-calowy tablet wyposażony w rysik S-Pen. Jest propozycją dla wszystkich kreatywnych użytkowników, którzy poszukują niedużego multimedialnego narzędzia.

Tablet Samsung Galaxy Note 8.0 to kolejna propozycja z serii wielofunkcyjnych urządzeń wyposażonych w rysik. Pozwala na odtwarzanie filmów Full HD i muzyki w większości popularnych formatów (także bezstratnym FLAC), czytanie elektronicznych książek i publikacji, korzystanie z poczty elektronicznej, przeglądanie Internetu i wygodną pracę. Note 8.0 gwarantuje wydajne współdziałanie wielu aplikacji jednocześnie. Pozwala przy tym na wykonywanie połączeń głosowych, czyli może być wykorzystywany jak bardzo duży smartfon, co jest unikalną funkcją w tej klasie urządzeń.

Precyzyjny rysik S-Pen dodaje tabletowi funkcjonalność tradycyjnego papieru i długopisu, a pakiet narzędzi i szablonów S Note, umożliwia tworzenie, edycję, zarządzanie i udostępnianie różnych typów dokumentów. Innowacją zastosowaną w Note 8.0 jest tryb czytania (Reading Mode), przystosowujący ekran urządzenia specjalnie do wyświetlania e-booków. A gdy znudzi nam się czytanie i granie w gry, możemy wykorzystać tablet jako uniwersalny pilot, który steruje domowym telewizorem lub dekoderem.

Nowy Galaxy Note został wyposażony także w wiele innych, przydatnych funkcji, takich jak np. możliwość podzielenia 8-calowego ekranu na okna i uzyskania łatwego dostępu do wielu aplikacji jednocześnie, czy Air View ułatwiająca podgląd plików i katalogów już po zbliżeniu rysika do ekranu. Najnowsze wersje gier i aplikacji dla Note 8.0 można pobierać ze sklepu Samsung Apps.




Rysik S-Pen został zaprojektowany od nowa, aby stał się jeszcze bardziej dokładny i pomocny dla kreatywnych użytkowników. S-Pen chowany jest we wnętrzu tabletu i stanowi rozszerzenie urządzenia. Jego wysunięcie powoduje automatyczne uruchomienie funkcji, takich jak Pen Detection (menu podpowiedzi) czy Page Buddy (uruchamianie ostatnio używanego ekranu domowego S Note). Funkcja S-Pen Gesture zapewnia łatwą edycję i przycinanie obrazów i treści, a Paper Artist i Photo Note umożliwiają personalizację fotografii. Rysik gwarantuje jeszcze większą dokładność zamiany pisma ręcznego na tekst. Współpracujący z nim pakiet Productivity Tools pozwala na rozpoznawanie formuł i kształtów. Ponadto użytkownik może - dzięki technologii WACOM - korzystać z rysika S-Pen do obsługi przycisków menu / cofnij znajdujących się na urządzeniu.

Sugerowane ceny detaliczne Samsung Galaxy Note 8.0 wynoszą 1599 zł (wersja Wi-Fi) i 1999 zł (wersja GSM).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 20
  • 0

    1. ~BLU  2013-06-05 09:15:38  host: 90-156-21-96.internetia.net.pl

    Czy ma funkcję aparatu telefonicznego i można z niego dzwonić?

  • 1

    2. ~  2013-06-05 09:18:30  host: abao219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Jeśli widzisz rysik, wiesz że to spieprzyli" Jak mawiał Steve Jobs.

  • 0

    3.  2013-06-05 09:21:43

    #1: tak, ale tylko w wersji z GSM.

  • 0

    4.  2013-06-05 09:22:54

    1, BLU - wystarczyło przeczytać drugi akapit tekstu by się tego dowiedzieć...

  • 0

    5. ~rafaelloPL  2013-06-05 09:29:27  host: abjd136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ten note 8.0 jest taki sam jak nowy tablet od Samsunga 8-inch?

  • 1

    6. ~  2013-06-05 09:32:08  host: chaos.tpnet.pl

    Absurdalne ceny.

  • 0

    7. ~BLU  2013-06-05 09:49:37  host: 90-156-21-96.internetia.net.pl

    3, vonski; 4, LuiN - dzięki - czytałem cały artykuł, żeby tylko to wyłapać i przegapiłem, ech ... :)

  • 0

    8.  2013-06-05 09:55:32

    Samsungowi się wydaje, że stał się drugim Apple. Błąd. iPad zjada to badziewko w całości, cenami też.

  • 0

    9.  2013-06-05 09:59:03

    5. rafaelloPL - są spore różnice. Galaxy Tab 3 8.0 ma cieniutką ramkę wokół wyświetlacza, więc jest zdecydowanie bardziej poręczny (o ponad 1 cm węższy i do tego minimalnie cieńszy). Zamiast czterordzeniowego Exynosa 4412 1,6 GHz i 2 GB pamięci RAM, Tab 3.0 ma 2 rdzenie 1,5 GHz i 1,5 GB pamięci RAM. Procesor podobno dostarcza Intel (niepotwierdzona oficjalnie informacja), GSMArena twierdzi, że to Atom Z2560 z grafiką PowerVR SGX544. Pojemności akumulatorów są zbliżone, jednak z racji różnic w zastosowanych procesorach czas pracy może być inny w obu urządzeniach. Najistotniejszą przewagą Note'a jest obecność rysika S Pen, a Galaxy Taba 3.0 - świeższy, bardziej kompaktowy design.

  • 0

    10. ~rafaelloPL  2013-06-05 10:19:20  host: abjd136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @LuiN dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie - jeśli chodzi o gabaryty wyświetlacza ( jak i sam wyświetlacz ) to czy jest to dokładnie to samo co w przypadku Galaxy Tab 8.0?

  • 0

    11.  2013-06-05 10:26:22

    10, Gabarytowo jest to to samo. Ta sama jest rozdzielczość i technologia produkcji panelu. W Note 8.0 może jednak różnić się nieco rodzaj szkła czołowego, jeśli producent zdecydował się na jakieś usprawnienia dla lepszej obsługi rysika. Jakość obrazu natomiast powinna być taka sama jak w przypadku ekranów nie obsługujących rysika. S Pen działa inaczej niż jego oporowe i pojemnościowe odpowiedniki. Ekran wytwarza słabe pole magnetyczne, które na zasadzie indukcji elektromagnetycznej pobudza cewki w rysiku, a ten zwrotnie wytwarzając pole magnetyczne wpływa na czujniki umieszczone POD wyświetlaczem LCD.

  • 1

    12. ~  2013-06-05 10:32:21  host: s50-05.opera-mini.net

    kolega pracuje w samsung Polska przy programowaniu i ok 2miesiące temu dostal na testy i przez chwilę się nim bawiłem to wydaje się przyjemny, dość poręczny. ale za te pieniądze co tu czytam to bym go nie kupił. trochę chyba za bardzo samsung kombinuje. nie mogą się skupić i zrobić jeden a dobry? tylko tak się rozdrabniaja, to im chyba w sluzszej perspektywie na dobre nie wyjdzie.

  • 0

    13. ~  2013-06-05 10:47:49  host: abao219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    8. Że iRzęch zjadł samsunga to wszyscy wiedzą, wszak to samsung opakowany w emejzing. Ostatni zakaz sprzedaży w USA ifona pokazuje, że masz rację.

  • 1

    14. ~  2013-06-05 11:06:04  host: 89-66-212-183.dynamic.chello.pl

    13, urządzenia Apple są wielokrotnie lepsze od tego koreańskiego szajsu. Zresztą nie tylko Apple, nawet Manta jest lepsza od tego badziewia...

  • 0

    15.  2013-06-05 12:06:41

    @14: oczywiście popierasz to własnymi doświadczeniami, testami i obcowaniem z obydwoma produktami? :)

  • 1

    16. ~  2013-06-05 12:09:40  host: 89-66-212-183.dynamic.chello.pl

    15, wystarczą mi doświadczenia z szajsem od szajsunga.

  • 0

    17. ~Any  2013-06-05 13:51:43  host: 89.231.2.97

    Kupiłem kiedyś mikrofalowke Samsunga -powiedziałem ze nigdy więcej... Kupiłem kiedyś dysk Samsunga -powiedziałem ze nigdy więcej... Kupiłem kiedyś aparat fotograficzny Samsunga -powiedziałem ze nigdy więcej... Na telewizor się nie odważyłem..... Kupiłem kiedyś Galaxy Note II Samsunga - powiedziałem ze nie chce niczego innego wygląda więc ze na czym jak na czym ale na tym to się zaznają, potwierdzają to zresztą miliony kupowanych urządzeń i zadowolenie klientów (no może flagowców bo w budżetówkach delikatnie olewają aktualizacje)

  • 0

    18.  2013-06-05 15:16:05

    Wrzucanie całej firmy do jednego wora to nieporozumienie i tyle. Każdy producent ma lepsze i gorsze produkty. Mam płytę grzewczą Samsunga, która jest do bani, piekarnik który jest świetny, SIII który jest fajny nie licząc obudowy i Taba2 10.1, który też w niczym d**y nie urywa. Miałem jeszcze TV, który padł 2 miesiące po gwarancji, mam też 2 zewnętrzne HDD do backupu, które działają bez zarzutu. Reguły nie ma.

  • 0

    19. ~  2013-06-05 16:37:43  host: 178-37-145-115.adsl.inetia.pl

    Za cenę wersji GSM mamy VivoSmartTab z w8 PRO i LTE :-)

  • 0

    20. ~Djkam  2013-06-05 17:51:57  host: 85.219.163.130

    Wczoraj widziaem go w smsung store w Arkadi fajny tablecik ale cena odstrasza

Dodaj swoją opinię