Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy Note 6 z 6 GB pamięci RAM?

Samsung Galaxy Note 6 z 6 GB pamięci RAM?

LuiN 12 Lutego 2016 18:36

6 1

W nadchodzące wakacje należy spodziewać się nowego flagowego phabletu Samsunga. Garść informacji na jego temat wyciekło już do sieci. Będzie więcej RAM-u i mniej megapikseli.



Do urządzenia trafić ma minimalnie większy niż do tej pory 5,8-calowy ekran Slim RGB AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Nietypowe oznaczenie technologii produkcji panelu może oznaczać odejście od matrycy "diamond pixel" (czyli wariacji na temat PenTile), a rzecz 3 subpikseli na jeden piksel.

Najbardziej zaskakująca jest jednak informacja o aż 6 GB pamięci RAM. Biorąc pod uwagę, że Samsung niedawno zaczął produkować moduły pamięci 12 Gb (20 nm), wygląda na to, że do nowego telefonu firmy trafią 4 takie komponenty. Po co aż tyle pamięci RAM? Samsung zapewne coś wymyśli :-).




Kolejne szczegóły ze specyfikacji to aparat fotograficzny 12 Mpix z systemem stabilizacji Super O.I.S. Plus (prawdopodobnie ta sama, którą zobaczymy w S7 i S7 Edge). Generalnie jednak w tym roku wreszcie widzimy pozytywny trend do nieprzeładowywania telefonicznych matryc nadmierną liczbą pikseli. Powinno to pozytywnie odbić się na jakości zdjęć wykonywanych w trudnych warunkach oświetleniowych.

Jak przystało na przedstawiciela linii Note, nie zabraknie rysika S-Pen rozpoznającego 1024 poziomy nacisku. Telefon ma mieć 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej (UFS 2.0), co może sugerować pominięcie czytnika kart pamięci.

Najistotniejszym dla nas pytaniem jest kwestia dostępności. Note 5 póki co nie trafił do Polski oficjalnymi ścieżkami dystrybucji. Trudno w tym momencie wyrokować czy Note 6 pójdzie w jego kroki.

Źródło tekstu: phonearena, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | samsung galaxy note 6

w sumie: 26
  • 0

    7. ~~~  2016-02-12 19:33:43  host: dho110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na Androidzie nie idzie nic profesjonalnego robić, więc po co tyle Ramu? Trochę bez sensu i zawyżać będzie cenę. Android to nie Windows.

  • 0

    8. ~  2016-02-12 19:49:03  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    Z cyklu: w pogoni za cyferką...

  • 1

    9.  2016-02-12 19:55:28

    Jak się porządnie uruchomi, to każda aplikacja będzie startowała w 0.1 sek, bo będzie już w pamięci. W sumie spoko ;)

  • 0

    10.  2016-02-12 20:00:52

    Mam w telefonie 2 GB RAM, NIGDY nie uświadczyłem choćby na ułamek sekundy problemu z tym zwiazanego a tutaj chca ładować 6 GB?! Kuriozum .....

  • 1

    11.  2016-02-12 20:09:37

    @Pi0trek - jak wgrałem Cyanogena do Note'a 4 to mi pokazało, że jest 2,4 GB pamięci wolne. Na oprogramowaniu Samsunga proporcja odwrotna. Ale i też nie ma się co burzyć - RAM jest po to by był wykorzystywany. W S6 Edge+ zapchanie 3 GB pamięci było normalne (telefon ma 4 GB), ale dzięki temu przeskakiwanie pomiędzy aplikacjami to nie odmrażanie ich, tylko powrót do akcji, choćby aktywne były i 3 gry.

  • 1

    12.  2016-02-12 20:12:41

    6GB pamięci RAM to więcej niż budżetowce oferują jako pamięć wewnętrzna. To cholerstwo chyba będzie mogło obsługiwać autocada 3D bez zająknięcia, masakryczny sprzęt.

  • 1

    13.  2016-02-12 20:16:40

    @LuiN no i własnie pytanie czy w telefonach jest więcej RAMu, żeby działały sprawniej/lepiej czy najpierw ładują więcej RAMu a później myslą jak to wykorzystać i wyjdzie im, że telefon działa minimalnie lepiej/szybciej. Dla mnie to jednak ta 2 opcja, bo ja mam 2 GB, nie czyszcząc żadnych aplikacji od daaawna mam ciągle wolne 659 MB RAM z 2 GB (nie gram w gry). Mi absolutnie nie jest potrzebne więcej a nawet patrząc przyszłościowo (i pod bardziej wymagających userów) wątpie czy byłby potrzebne więcej niż te 3 GB no max. 4 GB (tyle to mam na lapku który śmiga jak szalony xD). Tępe gonienie za cyferkami i tyle :/ A takiego czegoś nie pochwalam

  • 0

    14.  2016-02-12 20:24:04

    12, Pi0trek - zapas mocy i rzadsze sięganie do pamięci wewnętrznej to w sumie nic złego. Dłużej telefon pożyje, szczególnie w rękach świadomego użytkownika. Pamiętajmy też, że różne są profile użytkowania. Np. w biurowym komputerze nadal 4 GB pamięci RAM są wystarczające, gracz będzie się zastanawiał czy 8 GB to jednak nie za mało, a ktoś siedzący w grafice/filmach zainwestuje w SSD i 32 GB pamięci RAM - nawet jakby ten ostatni był wykorzystywany w pełni tylko kilka razy w tygodniu. W przypadku telefonów mamy tę samą sytuację. Coś, co wystarczy jednej osobie do typowego dla niej użytkowania, niekoniecznie sprawdzi się u kogoś innego. Pamiętajmy, że linia Note skierowana jest do najbardziej wymagających użytkowników. Nie da się też ukryć, że nowe wyzwania stanowią dla rynku mobilnego rozwiązania VR. Działa to już teraz świetnie, ale do wyświetlania rozbudowanych wirtualnych rzeczywistości w 360 stopniach i te 6 GB RAM-u może okazać się niewystarczające.

  • 2

    15. ~Egon  2016-02-12 20:37:31  host: 195.117.93.173

    Samsung w końcu postanowił by nowy touchwiz działał płynnie stąd tyle ram-u, cały touchwiz przy starcie zostanie załadowany w ram i będzie śmigać niczym Ell-Kopyto z kreskówki.

  • 0

    16.  2016-02-12 21:46:53

    RAM szybszy niż pamięć masowa, więc dobre posunięcie na przyśpieszenie aplikacji. Tylko dobrze muszą zooptymalizować system, zeby jak najwięcej bibliotek itp szło na RAM.

  • 0

    17.  2016-02-12 22:01:30

    @15: TouchWiz już od S6 i Lolipopa działa super płynnie, więc nie siej fermentu. Nawet budżetowy A3 mojej żony chodzi całkiem fajnie.

  • -1

    18. ~  2016-02-12 22:06:47  host: user-94-254-132-40.play-internet.pl

    no niestety Android zeżre wszystko co mu sie poda na tacy...

  • -1

    19.  2016-02-12 22:07:22

    Android zamuli i 6GB RAM'u, wystarczy trochę poczekać ;)

  • 0

    20. ~rio bravo 6y  2016-02-12 22:47:12  host: user-94-254-226-62.play-internet.pl

    i tak jak wyjdzie note 8 to będzie i android 8 na note'a 6 , którego przerobią tak, żeby spowolnił telefon i użytkownicy nota 6 będą musieli zmienić sprzęt. Robili już tak kilka razy.

  • 0

    21. ~zigzag  2016-02-12 23:50:07  host: pc3-173.btk.net.pl

    Ile by tej pamięci nie było, zawsze będzie jej za mało

  • 0

    22. ~  2016-02-13 10:08:01  host: 188.146.4.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Vonski co ty żonie budżetowec kupujesz sknero ty

  • 0

    23. ~  2016-02-13 10:08:40  host: 188.146.4.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    budżetowca*

  • 0

    24. ~JazonX  2016-02-13 12:45:48  host: host-176-221-124-191.dynamic.mm.pl

    A czy wieści poprzedzające N5 sugerowały tak wspaniałą konstrukcję chowania rysika że można go skutecznie zablokować ? Wystarczy popatrzeć na kwaśne miny fanbojów nowości którzy nabyli ten model i teraz po kilkunastu miesiącach eksploatacji sapią na niedoskonałości, na nie działające mmesy, mały ROM i takie tam. Nie będzie slotu na kartę pamięci, diody IR to Samsung strzeli sobie w kolano. Tak naprawdę do samej premiery nic nie jest pewne.

  • 0

    25. ~  2016-02-13 15:29:07  host: 178.167.254.56.threembb.ie

    4 X 12gb = 6GB??

  • 0

    26. ~Haha  2016-02-13 21:59:58  host: 79-98-72-248.sys-data.com

    @25... Nie gb tylko Gb. 4x12Gb= 6GB. Co w tym dziwnego? 8Gb=1GB. Doedukuj się Kolego.

Dodaj swoją opinię