Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy Note 4 z ekranem QHD

Samsung Galaxy Note 4 z ekranem QHD

LuiN 11 Czerwca 2014 21:43

2 7

Serwis Sammobile dotarł do informacji na temat specyfikacji nadchodzącego flagowego phabletu Samsunga, modelu Galaxy Note 4.

Urządzenie będzie miało 5,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), optycznie stabilizowany aparat 16 Mpix z sensorem wyprodukowanym przez firmę Sony (IMX240, wcześniej nie stosowany), czujnik UV (prawdopodobnie na potrzeby pakietu S Health) i moduł LTE Cat6 (pobieranie do 300 Mb/s).




W Ameryce Północnej, Korei Południowej, Chinach i Japonii phablet oferowany będzie z procesorem Snapdragon 805. Wersja międzynarodowa (w tym dla Europy) będzie z kolei oparta na autorskim chipsecie Samsunga - Exynos 5433.

Przy okazji cień wątpliwości padł na nadchodzącą premierę metalowego Galaxy F, bardziej prestiżowego wariantu Galaxy S5. Całkiem możliwe, że telefon nie trafi do sprzedaży poza Koreą Południową i pojawia się coraz więcej głosów, że jego ekran nie będzie miał rozdzielczości QHD, lecz FullHD jak w Galaxy S5. Podtrzymano natomiast informacje o jego procesorze - ma być to Snapdragon 805.

Źródło tekstu: sammobile, wł     

Dodaj do:

Tagi: galaxy note 4 | samsung

w sumie: 23
  • -3

    5. ~mac  2014-06-11 23:19:00  host: user-94-254-147-203.play-internet.pl

    ? a ja mam Alcatel Fire na FirefoxOS i śmieję się z tych wszystkich frajerów co przepłacają za kolejne rdzenie i Mpx :p

  • 2

    6.  2014-06-11 23:36:23

    @5 jak ma się taki telefon, to tylko śmiać się chce :P

  • 2

    7. ~Olo  2014-06-12 00:37:10  host: 94.238.64.24

    @1 Jaki ci się nie podoba rozwój technologii, to się przeprowadź do Watykanu...

  • 1

    8. ~Olo  2014-06-12 00:41:16  host: 94.238.64.24

    @3 telewizor HD oglądasz z odległości około 2 m, a ekran smartphona z 20-30 cm. Jakieś wnioski?

  • 2

    9. ~gość  2014-06-12 00:42:37  host: public-gprs514619.centertel.pl

    Ja kupiłem samsunga note 3 i jestem bardzo a to bardzo zadowolony. Jak mogą się wypowiadać osoby, które nigdy tego telefonu nie używały? Należy najpierw poużywać a dopiero później się wypowiadać. Każdemu kto mnie pyta polecam to urządzenie.

  • -2

    10. ~  2014-06-12 00:58:42  host: user-94-254-198-144.play-internet.pl

    Ja używałem Note 3 i w LG G2 jest dużo lepszy ekran.

  • -2

    11. ~  2014-06-12 04:46:36  host: user-188-33-213-38.play-internet.pl

    Otwieram lodówkę, a tam 2?. Wszędzie go pełno.

  • 1

    13.  2014-06-12 09:19:29

    Wyścig na pakowanie coraz większej ilości pixeli w te ekraniki jest jeszcze głupszy od wyścigu na ilość rdzeni. Wszystko powyżej 300ppi nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Coś mi się wydaje, że Note3 zostanie ze mną dłuuuugo...

  • 1

    14. ~Calm7  2014-06-12 09:32:49  host: n13-07-03.opera-mini.net

    Na baterie by się zaczęli ścigać - większy pożytek dla użytkownika :-)

  • -1

    15. ~  2014-06-12 10:48:33  host: apn-95-40-234-243.dynamic.gprs.plus.pl

    Co się czepiacie, przecież ekrany z taką rozdzielczością przeznaczone są do oglądania przez lupę, a i wtedy pikseli nie zobaczycie...

  • 0

    16. ~Mondi  2014-06-12 11:16:17  host: n09-08-07.opera-mini.net

    @7. Mi się bardzo podoba rozwój technologii, pod warunkiem, że nie polega on na idiotycznym wyścigu w ślepą uliczkę "zagęszczeniowego" absurdu.

  • 0

    17. ~plotkiii  2014-06-12 11:19:58  host: 195.200.212.13

    CO za plotki ! już jutro(tzn dzis) oficjalne wydanie a tutaj jak artykul jak z pierwszej lepszej gazety :/

  • 0

    18.  2014-06-12 12:29:39

    @17: nie jutro ale dzisiaj, i nie nowy Note4 a nowe tablety z serii S. :)

  • 0

    20. ~jacek  2014-06-12 15:45:39  host: 5.172.252.94

    No i jeszcze pamięć! Każdy telefon powinien mieć na te czasy 64 giga wewnętrznej. No ale jak pewnie to za 4 lata ktoś o tym pomyśli

  • 0

    21. ~jacek  2014-06-12 15:59:14  host: 46.77.124.164

    Wszyscy się podniecają android em 4.4.3. A to czemu? Przecież oni nie usprawniają tylko naprawiają to co spieprzyli wcześniej i tyle.Jak wyjdzie 5.0 to za 2 tygodnie się okaże że coś jest nie tak i będzie 5.1 i tak w kółko. Co do ramu to nawet 6 giga nie pomoże bo dostaniemy od Samsunga 15 aplikacji które działają w tle.

  • 0

    22. ~jacek  2014-06-12 16:13:19  host: 5.172.252.134

    Odwarzacz video powinni poprawić bo na razie to kiszka ciągle "nie obsługiwany kodek audio"

  • 0

    23. ~Zurek  2014-06-13 14:33:43  host: public-gprs664688.centertel.pl

    Nic nowego samsung nie pokazuje, innowacji nie widze. Dlatego zostane przy note 2, to byl hit :D

  • 0

    24. ~kaka  2014-06-13 17:18:33  host: xdsl-77-86-196-13.nebulazone.fi

    mi się podoba większa rozdzielczość ekranu ....zwłaszcza jak powiększam zdjęcie to ma rację bytu.

  • 0

    25. ~Pa,pa...  2014-06-23 14:02:46  host: n11-01-08.opera-mini.net

    @16Mondi. Szkoda, źe nie odpowiedziałeś na ...

  • 0

    26. ~Nick  2014-11-20 16:21:36  host: 194.242.62.93

    Wszystko pieknie ładnie tylko filmy w mkv dzialają ale bez dzwięku. nie ma to jak flagowy smartfon. ktoś wie czy to się zmieni czy tak pozostanie?

Dodaj swoją opinię