Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy Note 4 w benchmarkach

Samsung Galaxy Note 4 w benchmarkach

orson_dzi 20 Sierpnia 2014 14:44

5 3

Do premiery Samsunga Galaxy Note 4 pozostały jeszcze trzy tygodnie, a już wiemy, że z pewnością nie będzie można odmówić mu wydajności.

Galaxy Note 4 pojawi się na rynku w dwóch wersjach. N910C napędzany ośmiordzeniowym, 64-bitowym Exynosem 5433 oraz N910S ze Snapdragonem 805. Oba układy przyniosą ze sobą zupełnie nowe układy graficzne, kolejno Mali-T760 oraz Adreno 420. Oba otrzymają również 3 GB pamięci RAM. Całość będzie miała za zadanie obsłużyć wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, wykonany w technologii Super AMOLED.

Nie trudno się domyślić, że w bezpośrednim starciu Exynos 5433 góruje nad Snapdragonem 805. Obydwa układy ustępują tylko potężnej Tegrze K1 od Nvidii, która nie została jeszcze potwierdzona w żadnym urządzeniu, które ma się pojawić na rynku, ale ma to mieć miejsce jeszcze w tym roku.

note4 antutu note4 antutu note4 antutu




Wyniki w popularnym programie AnTuTu pokazują, że Note 4 z Exynosem będzie najwydajniejszym smartfonem na rynku, czego nie można powiedzieć o modelu ze Snapdragonem 805. Ustępuje on między innymi Samsungowi Galaxy Alpha.

note4 antutu

Premiera Samsunga Galaxy Note 4 będzie miała miejsce 3 września na berlińskich targach IFA. Jeśli dotychczasowe informacje się potwierdzą, wersja N910C z Exynosem 5433 trafi na rynek europejski, natomiast N910S będzie przeznaczona na rynek amerykański.

Źródło tekstu: Gsmarena, wł     

Dodaj do:

Tagi: antutu | exynos 5433 | galaxy note 4 | samsung

w sumie: 19
  • 0

    1.  2014-08-20 14:52:33

    A gdzie 4 GB ramu ?

  • 0

    2. ~Misiek  2014-08-20 14:58:49  host: 195.117.255.188

    Na trzecim zdjęciu jest mowa o grafice Mali T760 !? - procesor Exynos 5433

  • 0

    3.  2014-08-20 15:02:22

    będą dwie wersje note 4, jedna (międzynarodowa) z exynosem a druga na usa ze snapdragonem 805.

  • 0

    4.  2014-08-20 15:05:42

    @2 Mój błąd. Wpisałem T628 z Galaxy Alpha. Już poprawione.

  • 2

    5. ~XX  2014-08-20 15:08:18  host: bdz25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    fajnie, ale idac tendencja samsunga - im nowszy model tym slabiej trzyma zasieg, note 4 pewno bedzie mial jeszcze gorszy zasieg niz n3 na ostatnich modemach.. ale za to antutu bedzie mial wysokie, szal na dzielni bedzie :D

  • -4

    6. ~w *** się wam poprzewracało!  2014-08-20 15:23:22  host: 188.147.212.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    4GB ramu? Ja chcę 16GB. DO tego poproszę torbę na patelniotelefon i wóżek na akumulator. Telefon to telefon a nie mikser

  • 3

    7.  2014-08-20 15:30:02

    @6 To kup po prostu telefon a nie od razu smartfon.

  • 1

    8. ~KERIO  2014-08-20 15:47:41  host: host-89-230-229-54.wegorzewo.mm.pl

    Co tam 3GB czy 4GB - Tesco doinformowuje swoich klientów ile RAMu na co pozwala i tak - 512GB RAM pozwala na uruchomienie kilku prostych aplikacji i to jednocześnie! :D --> ź: http://tlp.is/3i3

  • 2

    9. ~  2014-08-20 16:09:57  host: host-176-221-121-202.dynamic.mm.pl

    Cena startowa na początek? 3 kafle. A na to wszystko... ZASMAŻKA!

  • 1

    10.  2014-08-20 16:17:09

    @6 4GB ramu to takie dziwne ? Ja uważam że Samsung dobrze zrobi dając więcej ramu ;)

  • 0

    11. ~hahaanie  2014-08-20 17:16:54  host: google-proxy-66-249-81-103.google.com

    A nie mówiłem, że samsung sypnie snapdragonem 805 na Europę ze względu na LTE :) . A co do smartfonow z 4 GB razu musimy poczekać do przyszłego roku gdy powstanie między innymi nowsza architektura procesora np snapdragon 810 jest już zapowiedziana.

  • 1

    12. ~jaaaa  2014-08-20 17:41:28  host: host31-42-22-122.tvkdiana.pl

    @11 natomiast N910S będzie przeznaczona na rynek amerykański. snapdragonem 805 jest dla amerykanów , czytaj dobrze ! :)

  • 0

    13. ~kozo  2014-08-20 17:44:59  host: agks213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ramu nigdy nie jest za dużo więc w czym macie problem ? :)

  • 0

    14.  2014-08-20 18:00:21

    Samsung Alpha jest gorszy wydajnościowo od Z1 Compact w grafice i to sporo - tyle w temacie :) Jeśli chodzi o ogólną wydajność systemu, jest nieco lepiej w Samsungu, podobnie CPU ma trochę wyższe osiągi. Ale mówimy o kosmetyce, natomiast w grafice jest różnica i to spora. Note 4 z kolei to byk, więc jak ktoś lubi, to niech bierze.. dla mnie ten osławiony czytniki linii papilarnych i tak dyskwalifikuje temat - dobrze, że choć przynajmniej nie wprowadzili (zapewne) skanera tęczówki.. Co do chipsetu, takowe będą potrzebne i to mocno, ale na nadmuchanym 2560x1440 (względnie 1920x1080). Jak na razie można mieć większą wydajność na 720p na Z1C, do czasu wyjścia Z3 Compact rzecz jasna, o ile będzie miał HD a nie FHD, jak chodzą różne słuchy;)

  • -1

    15.  2014-08-20 21:51:51

    Ad 14. Przecież na jednym i drugim każda gierka będzie płynnie działać i nie powinno być żadnego problemu.
    Ad 5. Zasieg sieci komórkowych w Samsungach jest fatalny i dlatego zrezygnowałem z nich. Pod tym wzgledem Sony Xperie są chyba najlepsze. Bardzo dobrze też z zasięgiem radzi sobie Moto G.

  • 0

    16. ~rafaelloPL  2014-08-20 22:22:26  host: 89-75-57-46.dynamic.chello.pl

    Obecna architektura procesorów ( 32bitowa ) nie widzi więcej niż ~3,25GB, stąd do tej pory nie pakowali takiej pamięci. Jak wspomniał kolega @11, na przełomie roku mają ujrzeć światło dzienne takie produkcje jak Qualcomm Snapdragon 810, czy Nvidia Tegra K1 oparte już na architekturze 64bitowej co daje jej o wiele większe możliwości jak wykrywanie RAM-u rzędu 192GB, ale moje pytanie do Was jest jedno, po co..? :-)

  • 0

    17. ~Kulka  2014-08-21 08:54:32  host: 85.219.163.130

    Tak zróbmy teraz 5000 beznadzijnych telefonów prawie nie różniących się od siebie w ciągu roku zamiast zrobić jeden na prawdę dobry telefon to lepiej robić miliony beznadziejnych na ilość nie jakoś...

  • 0

    18. ~zipmal  2014-08-21 09:37:08  host: 89-73-148-146.dynamic.chello.pl

    Weź pod uwagę jedno- Ram jest bardzo prądożerny każdy dodatkowy GB bardzo mocno drenuje baterie.

  • 0

    19.  2014-08-21 09:49:08

    @18 Płyta główna i RAM ciągną niewielkie wartości w porównaniu z CPU i GPU.

Dodaj swoją opinię