Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy Camera, czyli aparat fotograficzny z Androidem

Samsung Galaxy Camera, czyli aparat fotograficzny z Androidem

Q! 29 Sierpnia 2012 22:53

0 0

Podczas konferencji Unpacked nie zabrakło nowości. Wśród nich znalazł się pierwszy aparat fotograficzny Samsunga pracujący pod kontrolą systemu Android.

Samsung Galaxy Camera ma matrycę 1/2.3" BSI CMOS o rozdzielczości 16 Mpix oraz oferuje 21-krotny zoom optyczny. Obiektyw ma ogniskową 23 mm. Do podglądu zdjęć służy wyświetlacz HD Super Clear o przekątnej 4,77 cali.

samsung galaxy camera samsung galaxy camera samsung galaxy camera samsung galaxy camera

Aparatem zarządza system Android 4.1 Jelly Bean. Dzięki temu możliwe jest m.in. korzystanie ze sklepu Google Play oraz pobieranie aplikacji, np. Instagram, Facebook czy Skype.




Aparat obsługuje również sieci 3G i LTE oraz oferuje funkcję Auto Cloud Backup, czyli automatycznego zapisu wykonanego zdjęcia w chmurze.

Dzięki funkcji Share Shot możliwe jest publikowanie zdjęć w serwisach społecznościowych i chmurowych, a także ich ława oraz automatyczna wymiana ze smartfonami Galaxy S III czy Galaxy Note II.

Samsung Galaxy Camera dostępny będzie w trzech wersjach: Wi-Fi, Wi-Fi + 3G oraz Wi-Fi + LTE.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • -1

    3. ~PLANET  2012-08-29 23:44:19  host: jag4.dag.pl

    #1: a ja nie bylbym wcale taki pewien, dopoki nie bedzie zdjec z tego wynalazku, ktory skadinad calkiem mi sie podoba koncepcyjnie. Warto tez sie chwile wstrzymac z ocena do wyjscia Nikona z Androidem. N808 to koncepcyjna kicha - swietny jak na komorke aparat (filmy z zoomem, ktorego brak u konkurencji - oraz zdjecia, do ktorych nie podchodzi zaden model innej firmy), ale kiepski ekran i mowiac najdelikatniej sredni system.. praktycznie w kazdej recenzji to widac czarno jak na bialym, ale jak ktos jest zaslepionym fanem Nokii, to moze byc ciezko przetlumaczyc ;)

  • 2

    4.  2012-08-30 00:08:17

    ogólnie to fajnie, że się coś ruszyło w kwestii aparatów w komórkach, ogólnie to mi coś takiego bardzo pasuje, a najlepiej to nagrywanie HD

  • -1

    6. ~alex  2012-08-30 00:48:48  host: ecx164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe czy touchwiz się wiesza jak w telefonach...

  • 1

    7. ~  2012-08-30 05:03:45  host: z52-06.opera-mini.net

    W treści jest literówka, zamiasta "ława oraz automatyczna" powinno być łatwa.

  • 1

    8. ~  2012-08-30 07:00:28  host: 178.219.120.38

    ciekawe I TO DOŚĆ CIEKAWE jak to ma wejście na kart SIM obojętne czy zwykłe CZY TEZ MICRO to zaczyna się nowa era APARATÓW FOTOGRAFICZNYCH Z MOŻLIWOŚCIĄ dzwonienia JA JESTEM ZAINTERESOWANY

  • 0

    9. ~  2012-08-30 07:32:47  host: z58-09.opera-mini.net

    To jest aparat fotograficzny a nie telefon. jak nie chcesz to nie wkladasz karty sim i masz cyfrowke. czy to trudne?? w sumie fajny bajer odebrac rozmowe z cyfrowki;D ja bym chcial nawet jakby bateria trzymala 8 godzin i byl grubszy od standardowych cyfrowek:)

  • 1

    10.  2012-08-30 07:36:11

    hm nie wydaje mi się żeby dało się z tego dzwonić chyba ze Skype'em, a lte/ 3g to pewnie do wysyłania zdjęć do chmury/fb/maila itp.

  • 1

    11.  2012-08-30 08:54:37

    Bardzo dobry pomysł, myślę że jeżeli ma 3g to może da się coś zrobić w kwestii dzwonienia. Aparaty mają przecież mikrofony i głośniki :)

  • 1

    12. ~adaśko  2012-08-30 09:46:01  host: 37-128-105-92.ip.netia.com.pl

    Intryguje mnie obecność ikonki odpowiedzialnej za wiadomości sms. Czyżby można je wysyłać? Ciekawe czy da się też dzwonić.

  • 1

    13. ~hens  2012-08-30 09:54:16  host: 46.238.221.17

    A mnie się wydaje że to dobry kierunek rozwoju i że dobrze że zaczynają doświadczenia od dolnej półki. Ale znając życie, to włączanie kamery będzie trwało długo ....2 sek. tapeta samsung i następne 5 sek. zobaczymy napis Android. Czyli jak zawsze, przerost formy nad treścią

  • 1

    14.  2012-08-30 10:05:53

    Mi się ten pomysł podoba, wsadzić tam kartę z Aero, automatyczny upload np. na Dropboxa... Fajne.

  • 0

    15. ~polaris  2012-08-30 10:51:00  host: revdns-94-158-236-167.jjs.pl

    Już było info nie pamiętam gdzie, że z tego aparatu nie bedzie można dzwonić i wysyłać smsów, mmsów (szkoda), 3g jest po to by mieć dostęp do sieci i serwisów społecznościowych, chmury.

  • 1

    18. ~zbig  2012-08-30 12:45:23  host: 37.30.27.69.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Aparat bez lampy błyskowej? Bo LED nie zastąpi nawet małej lampy.

  • 1

    19. ~zapatrzony w 808  2012-08-30 16:48:08  host: apn-46-77-188-153.dynamic.gprs.plus.pl

    808 jest perfekcyjna. Nie pozwalam krytykowac tego telefonu

  • 2

    20. ~  2012-08-30 18:09:55  host: z56-13.opera-mini.net

    Bron boże krytykowac! tylko tu jest roznica zasadnicza, 808 ma zoom "cyfrowo-optyczny" a tutaj ma optyczny i to 16x wiec to bardziej przypomina cyfrowke z androidem.. przeciez sa telewizory z andkiem, jakies niby tablety i nikt nie narzeka ze nie da sie dzwonic z TV albo co.. to jest nowy segment ktory zapoczatkowal Polaroid i jestem mu wdzieczny bo jak to bedzie w PL to zastanowie sie powaznie nad kupnem..:)

  • 0

    21. ~Jony  2012-08-31 09:23:41  host: 81.219.84.18

    1. romek Wielkość to nie jakość. 808 ma ponad 40mpix ale jakość zdjęcia z tym samsungiem jest nie do porównania.

  • 1

    22. ~kristof  2012-08-31 16:34:11  host: crb221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie trzeba mieć 4.1 żeby zainstalować Skype czy facebooka

  • 0

    23. ~HD  2012-09-01 16:12:09  host: public-gprs586155.centertel.pl

    NIEDLUGO W LODOWKI WSADZA MODULY LTE

  • 0

    24.  2012-09-01 16:24:55

    23. ~HD: niedługo to w dwunastnicę nam je wsadzą, żebyśmy się z większą prędkością wypróżniali, i mieli większy zasięg... :)

  • 0

    25. ~moen  2012-09-21 11:34:36  host: 093105169230.bielskobiala.vectranet.pl

    Ja nigdzie się nie doczytałem zeby był to telefon, to ze ma androida i obsługuje 3G nie oznacza ze da sie dzwonic, a szkoda, wtedy by mnie to interesowało, a natychmiastowe wrzucanie fotek na neta mnie nie interesuje - dopracować!

Dodaj swoją opinię