Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy Alpha - 4,7-calowy pogromca iPhone'a 6

Samsung Galaxy Alpha - 4,7-calowy pogromca iPhone'a 6

LuiN 24 Lipca 2014 11:42

5 3

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia Samsunga Galaxy Alpha z 4,7-calowym ekranem i metalową ramą wokół obudowy. Przekątna wyświetlacza "przypadkowo" jest taka sama jak w nadchodzącym iPhone'ie 6.



samsung galaxy alpha samsung galaxy alpha samsung galaxy alpha samsung galaxy alpha

Tak, jak Apple postanowił w tym roku odkryć sens większego ekranu, tak i Samsung "wynalazł" wreszcie metalową obudowę. Nie wiemy jeszcze czy masywne metalowe wstawki ograniczają się jedynie do ramki wokół obudowy, czy może też do szkieletu urządzenia, ale niewątpliwie pozytywnie wpłyną one na wytrzymałość smartfonu.




samsung galaxy alpha samsung galaxy alpha samsung galaxy alpha samsung galaxy alpha

4,7-calowy ekran Galaxy Alpha (SM-G850) wykonany został w technologii Super AMOLED, a sercem urządzenia jest najnowszy chipset Exynos ModAP ze zintegrowanym modułem LTE. Telefon ma 32 GB pamięci wewnętrznej, bez możliwości rozbudowy, a obsługiwany standard kart SIM to stosowany przez Apple'a nanoSIM.

Według przecieków, premiera telefonu odbędzie się już sierpniu, a więc przed prezentacją iPhone'a 6.

Źródło tekstu: sammobile, wł     
Źródło zdjęć: sammobile

Dodaj do:

Tagi: galaxy alpha | samsung

w sumie: 25
  • -5

    6.  2014-07-24 12:44:14

    Nic dodać nic ująć,kolejny szajs od Samsunga.

  • 2

    7.  2014-07-24 12:45:51

    Czyżby pierwszy prawdziwy S5 mini? Wkurza tylko brak możliwości rozbudowy pamięci, kto wie może jeszcze baterię na stałe wbudują.

  • -2

    8.  2014-07-24 12:53:01

    wygląda jak marna podróbka 3GSa

  • 2

    9.  2014-07-24 13:11:03

    @5 -Samsung też zna metal i to od dawna (linia wave od 1 do 3) jednak w topowych androidach postawili na plastik, który dziś to już bokiem wychodzi.

  • -4

    10. ~ROBREN  2014-07-24 13:13:16  host: host11.plastcom.pl

    Kiła, zero innowacyjności tylko kasa..................LG Flex ta droga trzeba isc........................

  • 0

    12.  2014-07-24 13:29:55

    @7 bateria wyjmowana raczej będzie na co wskazuje zdejmowana pokrywa, co do pojemności tel to 32 gb nie jest źle a w brak wejścia na kartę pamięci nie wierzę :)

  • 0

    13. ~Trolololo.  2014-07-24 13:33:38  host: 81.219.84.18

    Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi sie, że ta ramka jest tylko chromowana jak w Galaxy Ace było niegdyś.

  • -4

    14.  2014-07-24 13:40:07

    Coś mi się wydaje, że Apple nie puści Samsungowi tego płazem - 4,7 calowy ekran, nanoSIM, brak kart pamięci... No chyba, że Tim Cook wymyśli nowy standard dla karty SIM :D

  • -1

    15. ~takijedenmałyiniestąd  2014-07-24 13:43:40  host: 89.174.81.114

    @9 Wave'y, fakt miały nieco aluminium, ale zastosowane inaczej niż do usztywnienia konstrukcji. Od spodu i od góry były plastikowe. A tu chodzi o wzmocnienie konstrukcji za pomocą "ramki" przechodzącej przez wertykalny przekrój telefonu.

  • 0

    16. ~sympatyczny  2014-07-24 13:58:04  host: public-gprs291324.centertel.pl

    jak ktoś już napisał, moim zdaniem zbyt podobny do Galaxy Ace i innych takich Core czy cośtam

  • 0

    17. ~Term i nator  2014-07-24 13:59:31  host: n16-10-03.opera-mini.net

    @2. & 3. Co wy się tak podniecacie tym galaxy SII ?? Przecież on był jeszcze bardziej plastikowy niż S3, czy też S4, nie mówiąc o S5, do którego pod względem budowy i materiałów nie ma nawet co startować. Galaxy SII był jak taka plastikowa wydmuszka. Pamiętam jak go niegdyś po raz pierwszy miałem w ręce, to dokąd nie włączyłem ekranu nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że to jest atrapa telefonu jaką miewają na ekspozycji w salonach operatorów, a nie prawdziwy smartfon. A może rajcuje was to, że SGS II był bardziej kanciasty, zaś jego następcy są bardzie zaokrągleni? :-)

  • 0

    18. ~NEO  2014-07-24 14:05:05  host: n06-01-03.opera-mini.net

    Tak z czystej ciekawosci to dlaczego kazdy tel porownujecie do ajfona? Ajfon kiler. Moze bedzie leprzy niz ajfon. Porownujac do ajfona. I tak w kolko? Naprawde nie ma innych telefonow?

  • 0

    19. ~  2014-07-24 14:05:06  host: sirius.ccig.pl

    @10 sprzedaz tego modelu raczej pokazuje ze niekoniecznie to jest dobry kierunek. Ale z jednym masz racje, jakas innowacja by sie przydała, jakies szaleństwo kształtu moglo by byc ciekawe.

  • 0

    20. ~Term i nator  2014-07-24 14:22:31  host: n16-10-03.opera-mini.net

    @18. Racja. iPhone nie jest wzorem smartfonu, ani nawet telefonu. Jest banalny, nudny, oklepany, pretensjonalny. Natomiast ze swoim miniaturowym wyświetlaczem prezentuje się groteskowo, umieszczony obok flagowców konkurencji: np. Nokii Lumia 930, BB Z30, SGS4, SGS5, LG G2, LG G3, czy też Sony Xperia Z2.

  • 0

    21. ~  2014-07-24 14:24:12  host: host-195-116-239-207.jrbnet.com

    hehe

  • -1

    22. ~tata  2014-07-24 14:29:27  host: apn-37-7-42-138.dynamic.gprs.plus.pl

    @20nie badz taki nie wyrozumialy,litosc to rzecz ludzka.

  • 1

    23.  2014-07-24 15:24:57

    Samsung w końcu połapał się, że większość nie chce coraz większego telefonu że szukają coś topowego ale właśnie 4,6-4,8 cala. Tu mieli okropną lukę i tracili klientów. Teraz może być to szlagier rynkowy jeśli nie dowalą ceny.

  • 0

    24.  2014-07-24 16:47:46

    Ma mieć mocne bebechy (S801@2,5 Ghz+Adreno 330@578 Mhz+może 3 GB RAMu) i PODOBNO to wszystko wraz z 720p, ale nie wezmę - jest szerszy niż S2, ma prawie na pewno debilny czytnik linii papilarnych i zapewne parę innych argumentów przeciw się jeszcze znajdzie - poczekam aż będzie wiadomo więcej, nie chce mi się grzebać teraz.. Polecam porównać sobie orientacyjną wielkość do leżącego obok S5 na porównywarce Phone Areny.. albo proporcjonalnie, albo skalując do S5 wstecz można dojść do wniosku, że szerokość Alpha/Galaxy F/etc. to nieco poniżej 70 mm - nie przejdzie. Sorry, ale prawdziwym następcą S2 jest Z1 Compact :) A niedługo pewnie Z3 Compact, ale różnic do Z1 nie będzie aż tak dużo.

  • -1

    25. ~NG  2014-07-24 22:22:45  host: 89-79-8-235.dynamic.chello.pl

    Już na pierwszy rzut oka widać, że spasowanie elementów metalowych pozostawiać może wiele do życzenia. Niestety nie jest to klasa ani Lumii 925/930, ani iPhone'ów.

  • 0

    26. ~PMv  2014-07-28 12:00:20  host: 178235098240.warszawa.vectranet.pl

    Galaxy Alpha ma identyczną szerokość jak Galaxy S2 (66 mm) i jest ok. 7 mm dłuższy. To co widać na zdjęciach to jakiś prototyp (stąd słabe spasowanie elementów). Na gsmarena.com / gsmmaniak.pl pojawiły się zdjęcia Alphy z finalną ramką (lustrzane fazowanie, satynowy bok).

Dodaj swoją opinię