Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Electronics ma nowego szefa

Samsung Electronics ma nowego szefa

Q! 8 Czerwca 2012 16:54

0 0

kwon oh hyunSamsung poinformował, że dokonał zmiany na stanowisku szefa działu detalicznego (mobilnego i elektroniki użytkowej). Został nim Kwon Oh-hyun, który zastąpił dotychczasowego szefa, Choi Gee-sunga.



Choi Gee-sung otrzymał nową posadę. Od teraz będzie on odpowiadał za strategię przedsiębiorstwa. Pod jego zarządem firma ma stawić czoła aktualnej sytuacji ekonomicznej oraz zwiększającej się konkurencji.


Kwon Oh-hyun odpowiedzialny jest m.in. za potęgę Samsunga jeśli chodzi o rynek układów pamięci. Obecnie firma kontroluje około połowy globalnego rynku tych komponentów.




Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    17.  2012-06-09 08:09:54

    To się rozpisałem. ;) PS. Pisząc o otoczeniu miałem na myśli ludzi spoza pracy (czyli znajomi znajomych lub takich znajomych co ze mną nie pracują i nie są powiązani z branżą IT - tech).

  • 0

    18.  2012-06-09 08:12:54

    Chol*ra ucięło zdanie... :/ A więc: "Człowiek powinien trzeźwo patrzeć na to co się dzieje i posiadać tylko to co potrzebuje.". Piszę o urządzeniach codziennego użytku.

  • 0

    19. ~code  2012-06-09 08:22:12  host: 89-76-44-56.dynamic.chello.pl

    @playonline każdy towar wart jest dokładnie tyle, ile zapłaci za niego nabywca. iPhone jest najlepiej sprzedającym się smartphone na Ziemi, więc jednak nie każdy uważa, że jest "przeceniony" ;) Jak już doszukujesz się przyczyn, proponuję doświadczenie - jeśli dałbyś iPhone użytkownikom Androida, ilu by się przesiadło na stałe? a gdybyś dał Androida użytkownikom iPhone, ilu by to było? To powinno rozwiązać Twoje dywagacje

  • 0

    20.  2012-06-09 08:37:59

    @ code - 1. smutna prawda, która oznacza, że ludzi traktuje się jak szarą masę... No ale zgadzam się z tym zdaniem. 2a - jako jeden model tak, jako suma to raczej wątpię. 2b - nie każdy uważa bo ludzie kupują dla lansu (stąd np 2a). ;) 3. Nie doszukuję się przyczyn bo mi to lata koło nosa. Ja widzę co się dzieje. :) 4-5. Tego nikt nie wie. :)

  • 0

    21.  2012-06-09 08:43:08

    Dodam, że ja wybrałbym Androida (S2 lub nawet S3, seria Xperii lub HTC Evo 3D) gdybym musiał aniżeli iPhone. Spośród Smartphonów (Andki i iOSy) z tymi fonami najlepiej się czułem. ( ;) ). Funkcjonalność podobna ale w systemie spokojnie mogłem grzebać i jakoś tak lepiej w ręce te fony leżą.

  • 0

    22.  2012-06-09 10:07:30

    @15 w segmencie low-costowym? jaja se robisz? samsung sprzedał ok 45 milionów smartphonów(nie wliczając w to twoich low-endów!) a apple sprzedało 35.1 milionów iPhonów, a łącznie szacuje się, że samsung sprzedał 93.5milionów telefonów(dane z kwietnia tego roku) za rządów Choi Gee-sunga samsung stał się numerem jeden na rynku telefonów bijąc 14 letnie 1 miejsce Nokii. NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD, znowu zaczynasz te swoje śpiewki?

  • 0

    23. ~Avaya  2012-06-09 18:17:09  host: 81.219.84.18

    Został szefem bo ma na nazwisko SUNGA :D

  • 0

    25.  2012-06-09 22:18:30

    Liczy się sprzedaż wszystkich telefonów nie wybranych przez ciebie. To ze apple sprzedaje jednocześnie tylko jeden topowy model nie znaczy ze trzeba z nim porównywać sprzedaż tylko jednego modelu innej firmy. firma zarabia na wszystkich telefonach więc podlicza się cała sprzedaż a nie jej cześć. Ale nawet gdyby podliczyć tylko serie galaxy to całość sprzedaży I tak była by wyższa(minimalnie ale wyższa ).

  • 0

    26. ~code  2012-06-10 08:09:51  host: 89-76-44-56.dynamic.chello.pl

    @25: Porównuje się rzeczy porównywalne. Do ilości użytkowników Windowsów ilość użytkowników OSX, do ilości Androidów ilość iOS, do sprzedaży iPhone 4 sprzedaż Samsunga Galaxy 2, do sprzedaży iPhone w całości, sprzedaż Galaxy. Po Twojemu to wychodzi sprzedaż bułek

  • 0

    27. ~  2012-06-10 08:10:14  host: 89-76-44-56.dynamic.chello.pl

    do sprzedaży chleba. Nie ma to sensu.

  • 0

    29. ~McCoy  2012-06-10 10:40:05  host: z23-08.opera-mini.net

    Applefan - ale mogę na swoim pc zainstalować MacOSa - w końcu Maki to grzyby. A mimo to nikt tego nie robi. Nawet torrenty z Lwem leżą.

  • 0

    30. ~a_lex  2012-06-10 11:29:54  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    applefan, piszesz "To jak rozumiem poprzedni zarzadzajacy sprzedaza sie nie sprawdzil?" - ale w wiadomości jest "Choi Gee-sung otrzymał nową posadę. Od teraz będzie on odpowiadał za strategię przedsiębiorstwa. " więc chyba za bardzo nie rozumiesz co czytasz.

  • 0

    31.  2012-06-10 11:39:03

    @28 zaraz, zaraz. Czyli w wypadku Androida gdzie jest masa producentów trzeba porównywać tylko jeden model do 1 produktu Apple który ma monopol na system iOS, ale w przypadku systemów nie wolno z tych samych powodów? Dziękuję więcej pytań nie mam.

  • 0

    32. ~pisul  2012-06-10 14:08:17  host: nat1.res.pl

    Pogodze Was. Najlepszym telefonem na rynku jest Galaxy Note. Dodawanie komentarzy mozna juz zamknac. Dziekuje

  • 2

    33. ~  2012-06-10 15:11:56  host: z39-13.opera-mini.net

    znam tego goscia ze zdjecia. Studiowalismy razem, kto by pomyslal, ze zajdzie tak wysoko

  • 0

    34.  2012-06-10 15:40:08

    @33 :D a ja z jego ojcem piwo piłem w barze w Nagasaki :] było upalne lato i hajtnąłem go z moją koleżanką suang-en i już po kilku latach mieli syna Kwon Oh-hyun'a xD

  • 0

    35. ~  2012-06-11 09:04:42  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    dobrze byłoby gdyby ogarnął ich strony internetowe i wsparcie klienta bo to jest TOTALNY BAJZEL - idiotyczne zasady, bark informacji (i wsparcia) dla produktów, niezrozumienie funkcjonowania €OPY i szerzej obecnego zglobalizowanego swiata - PRZYKŁAD? mam czytnik eink, oczywiście nie jest sprzedawany w Polsce, bo po co 40 mln konsumentów jest do 4 liter - co za tym brak informacji, wsparcia i oczywiście głupich czcionek. Niestety nie mozna 'wrzucić' fontów w jakies miejsce na czytniku (muszą być dołaczane do kazdej książki). Dla wyjasnienia róznica wielkosci 'dokumentu' zawierajacego TYLKO czcionki zachodnie, jedynie niektóre oczywiscie, a te zawierajace wszystkie, w tym polskie, jest niewielka, bo to wielkosci od 40 do 100kB jedynie!!!! W kazdym kraju strona z update firmware jest inna - a takze 'zakres' firmware jest inny. W jednym kraju nie ma w ogóle (UK), w drugim firmware obejmuje słownik, w trzecim nie! Obsługa w UK ma w 4 literach konsumentów i NIE ODPOWIE na proste pytanie, jak ktos nie poda kontaktu (adresu) w UK...! To nic, ze sprzet został tam kupiony!

  • 0

    36. ~Adam  2012-06-11 11:51:54  host: www2.euron.pl

    Czy wiecie że..., sam dział produkcji półprzewodników Samsunga przyniósł 5 razy większy dochód niż całe Apple? A OEM-owe wersje telefonów (lub półprodukty) sprzedawane na rynkach min. Chin i Indii pod lokalnymi markami? Sprzedano ich już ponad miliard sztuk. Panie Applefan, niech Pan zejdzie na ziemię i przestanie bredzić na tym forum.

  • 0

    38. ~Adam  2012-06-11 12:17:45  host: www2.euron.pl

    A co? Google na iPhonie nie działa?

  • 0

    39.  2012-06-11 15:16:33

    @37 "dział produkcji półprzewodników" i "EM-owe wersje telefonów (lub półprodukty)" ty myślisz o sprzedaży telefonów samsunga, nie tych działach produkcji :] pamiętaj, że samsung oddzielnie podaje wyniki działów(no chyba, że jest wyraźnie napisane całość)

Dodaj swoją opinię